Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482279 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1770 Dátum: 2011. November 15. - 06:17:26 »

Látom akkor sikerült megoldani a feltöltést örülök hogy sikerültek a képek!!! Emelem

Köszönöm a gépet. Most ismerkedek vele.  Meghajol Tegnap is volt fotóalanyom !   Táncol  Remélem ma is lesz és ...... Elver  Piál
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1771 Dátum: 2011. November 15. - 09:17:06 »

Igen  Jó ez a tacsi. Te szoktál feljönni a Fehovára egy nyaláb tacskóval ?

Köszönöm. Igen én szoktam. Bár idén már csak szombaton voltunk és jövőre szerintem nem is megyünk. Kezd nagyon ellaposodni a történet.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1772 Dátum: 2011. November 15. - 09:45:39 »

Köszönöm a gépet. Most ismerkedek vele.  Meghajol Tegnap is volt fotóalanyom !   Táncol  Remélem ma is lesz és ...... Elver  Piál
Gratulálok Stefi!

Látom, hogy a kölykök is ismerkednek a disznóval.

Üdv
Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1773 Dátum: 2011. November 15. - 10:17:32 »

Gratulálok Stefi!

Látom, hogy a kölykök is ismerkednek a disznóval.

Üdv
Dani

Köszönöm a gratulációkat!    Meghajol   Még a héten itthon ismerkednek a sertevaddal aztán remélem a felvidéken is.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1774 Dátum: 2011. November 15. - 18:46:00 »

Megérkezett Szotyi... Mosolyog Kicsit még nyöszörgős, de nagyon eleven, jó orra van, és okos is...
Tipikus apja fia eset...  Ördög


Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1775 Dátum: 2011. November 15. - 18:47:58 »

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik tacskót tartanak, normális e az, ha a kölyök azon az időn kívül, amíg játszik, és megy, azonnal "eldobja" magát, és leül. Szinte mindenhová mászik, de egyébként ügyesen mozog. Lehet, hogy csak szimplán lusta?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1776 Dátum: 2011. November 16. - 10:13:29 »

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik tacskót tartanak, normális e az, ha a kölyök azon az időn kívül, amíg játszik, és megy, azonnal "eldobja" magát, és leül. Szinte mindenhová mászik, de egyébként ügyesen mozog. Lehet, hogy csak szimplán lusta?

Szia!

Nagyon jópofa kiskutya. Majd küldj még képeket róla. mennyi idős? Egy fiatal kölyök kutya még sokat pihen. Talán azért helyezkedik kényelembe, amikor épp nem csinál semmit.

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1777 Dátum: 2011. November 16. - 11:00:54 »

Szia Csaba!

Josera Festival táppal etetem. Ez teszi ki a legnagyobb részt. Mindig vízbe áztatva kapja, jobb napokon húslevesbe. Mellé szoktam főzni vaddisznó szegy és oldalas darabokat, amit a táppal vagy rizzsel kap. Ezen kívül olyan konyhai maradékokat is kap, amit még én is megennék. Gyakran kap levesből csülök csontokat, lapockát, azzal jól elbajlódik és általában meg is eszi az egészet, így max 2-3 naponta adok neki. Jó erős fogai vannak szerencsére. Naponta egyszer, reggel kap enni, amikor kikerül a kennelbe, így este nincs gond a kiengedéssel, simán kibírja estétől reggelig. Persze leesik még néhány falat, amit nem nagyon szeretek, de még én se tudok ellenállni neki mindig. Nem tudom ehhez tudsz-e még javasolni valamit.

Nem nagyon bízok már ezen dolgok megváltozásában, de hát mint írtad Tacskó. Pont ezért szeretem, mert van egyénisége.

Üdv
Dani
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1778 Dátum: 2011. November 16. - 11:41:46 »

Szia Csaba!

Josera Festival táppal etetem. Ez teszi ki a legnagyobb részt. Mindig vízbe áztatva kapja, jobb napokon húslevesbe. Mellé szoktam főzni vaddisznó szegy és oldalas darabokat, amit a táppal vagy rizzsel kap. Ezen kívül olyan konyhai maradékokat is kap, amit még én is megennék. Gyakran kap levesből csülök csontokat, lapockát, azzal jól elbajlódik és általában meg is eszi az egészet, így max 2-3 naponta adok neki. Jó erős fogai vannak szerencsére. Naponta egyszer, reggel kap enni, amikor kikerül a kennelbe, így este nincs gond a kiengedéssel, simán kibírja estétől reggelig. Persze leesik még néhány falat, amit nem nagyon szeretek, de még én se tudok ellenállni neki mindig. Nem tudom ehhez tudsz-e még javasolni valamit.

Nem nagyon bízok már ezen dolgok megváltozásában, de hát mint írtad Tacskó. Pont ezért szeretem, mert van egyénisége.

Üdv
Dani

Nem etettem még ezt a tápot, csak pár ismerőssel beszéltem aki igen. Pro és kontra volt róla jó é rossz vélemény. Mostanában sok tápot kipróbáltam, de ezek a prémium minőségű tápok mind szarok voltak. Sajnos lehet, hogy e miatt eszik meg sok cuccot. Az, hogy olyan kaját adsz neki amit Te is megennél, nem biztos, hogy egy kutya esetében pozitív jelző. Ugyanis ne felejtsük el, hogy ragadozóról beszélünk még ha domesztikáltuk is Őket. A gyomruk attól még ragadozó maradt. Sajnos az emberi ételek nagyon sósak és fűszeresek a kutyának és vigyázni kell velük, mert könnyen vese beteget csinálhatunk belőlük. Szerintem azért érdemes néhány más tápot kipróbálni, hátha azok mellett nem eszik össze mindent.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1779 Dátum: 2011. November 16. - 11:50:37 »

Nem etettem még ezt a tápot, csak pár ismerőssel beszéltem aki igen. Pro és kontra volt róla jó é rossz vélemény. Mostanában sok tápot kipróbáltam, de ezek a prémium minőségű tápok mind szarok voltak. Sajnos lehet, hogy e miatt eszik meg sok cuccot. Az, hogy olyan kaját adsz neki amit Te is megennél, nem biztos, hogy egy kutya esetében pozitív jelző. Ugyanis ne felejtsük el, hogy ragadozóról beszélünk még ha domesztikáltuk is Őket. A gyomruk attól még ragadozó maradt. Sajnos az emberi ételek nagyon sósak és fűszeresek a kutyának és vigyázni kell velük, mert könnyen vese beteget csinálhatunk belőlük. Szerintem azért érdemes néhány más tápot kipróbálni, hátha azok mellett nem eszik össze mindent.



Azért tisztában vagyok én is, hogy a kutyának nem biztos, hogy jó az, ami nekünk jó. Tehát a konyhai maradékokat megválogatom számára. Inkább arra céloztam ezzel, hogy nem öntök össze neki mindent, mint disznónak szokták a moslékot. Amikor főzök neki, azt természetesen nem fűszerezem.
Te milyen tápot használsz egyébként? Ha tudsz jobbat, amit érdemes kipróbálni, akkor akár magánban is megírhatod. Olyan sokat nem fogyaszt százon, hogy ne lehessen pár ezer forintot rászánni, bár attól tartok ez is inkább egy szokás, mint szükség.
Nyers húst szoktál adni a kutyáidnak?
Naplózva

w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1780 Dátum: 2011. November 17. - 10:27:25 »

Rakok fel pár képet én is az új családtagról, ha páran már megtették. Mosolyog





Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1781 Dátum: 2011. November 17. - 10:37:01 »

Pont ma 10 hetes, jutalomfalatkára már leül Mosolyog, szarvaslábbal játszogatok vele még néha, 3x meghúztam már neki egy pár méteres vonszalékot vele, 2szer felvette a nyomot, legutóbb viszont nem is foglalkozott vele, vagyis néha érdekli, néha nem. Szóval még nem erőltetem annyira. Inkább kis jutalomfalatkákat próbálok megkerestetni vele a fűben, persze ezt se viszem túlzásba. Csak valahogy szeretném megértetni vele, hogy mit akarok tőle,remélem sikerül. Esetleg más hasznos ötletet elfogadok, hogy milyen dolgokkal lehetne az érdeklődését felkelteni kisebb csapákra, persze játékosan.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1782 Dátum: 2011. November 17. - 12:06:18 »

Pont ma 10 hetes, jutalomfalatkára már leül Mosolyog, szarvaslábbal játszogatok vele még néha, 3x meghúztam már neki egy pár méteres vonszalékot vele, 2szer felvette a nyomot, legutóbb viszont nem is foglalkozott vele, vagyis néha érdekli, néha nem. Szóval még nem erőltetem annyira. Inkább kis jutalomfalatkákat próbálok megkerestetni vele a fűben, persze ezt se viszem túlzásba. Csak valahogy szeretném megértetni vele, hogy mit akarok tőle,remélem sikerül. Esetleg más hasznos ötletet elfogadok, hogy milyen dolgokkal lehetne az érdeklődését felkelteni kisebb csapákra, persze játékosan.

Szép ez a kutyus ! Szerintem jó szőrminősége lesz.  most még csak játszogass vele illetve játékosan tanítsd, majd félévesen kezd komolyodni. Szerintem jó amit csinálsz vele . Próbáld meg kidolgozni hogy mire ugat. Én sajnos erre nem fordítottam elég figyelmet.      Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1783 Dátum: 2011. November 17. - 14:24:17 »

Amitől egy kicsit tart azt ugatja, a szarvasfejet is ugatta egyből, amikor megmutattam neki. Akkor szokott még ugatni,amikor játék közben valamit nem ér el, vagy nem tud elkapni. Szóval nagyjából kitapasztaltam már. Mosolyog Remélem lesz belőle valami.  Mosolyog
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1784 Dátum: 2011. November 17. - 16:19:13 »

Csináltam 2 videót az ugattatás tanításról. Ha gondoljátok nézzétek meg.

http://videa.hu/videok/allatok/ugattatas-gyakorlas-1.-resz-kutya-vad-b1LuZl2FiXBRBVpa

http://videa.hu/videok/allatok/ugattatas-gyakorlas-2.-resz-kutya-vad-WoBv46p3jO2htqJl

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: