Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482533 alkalommal)
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #1755 Dátum: 2011. November 11. - 18:45:23 »

 Sziasztok!:Emel
Idősebb, "rutinos" kutya segítségként nekem személy szerint csak olyan feladatoknál hozott eredményt ahol inkább az irigység vitte rá a kicsit a megoldásra- apport, kotorék, víz stb. A csapázásnál véleményem szerint kezdetben inkább zavaró, ha több kutya, ember vagy akármi is jelen van a gyakorlásnál. A kölyök akkor koncentrál leginkább a feladatra, ha nincs más zavaró tényező csak a csapa és a vezető. Gondoljatok csak bele, hogy, ha az öreg után megy a kicsi "tanulni" akkor ott a kidolgozandó csapa mellett minimum két olyan szag-forrással is fog találkozni, melyeket már ismer. Biztos vagyok benne, hogy egy rutintalan kutya nem az általunk gondosan fektetett csapát fogja követni, hanem a másik kutyát vagy esetleg az emberét- amelyik "melegebb".
Hallani hallottam már én is ilyen képzési módról, de mindig csak valakinek a valakije tudta így megcsinálni. Úgyhogy amíg legalább valaki olyan nem mondja aki saját maga oldotta meg ezt ebben a formában, addig kicsit kételkedem ebben a módszerben. Ha van ilyen akkor viszont nagyon kíváncsi vagyok a részleteire.       
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1756 Dátum: 2011. November 11. - 19:45:46 »

Nekem is az a véleményem, hogy a vércsapánál ez nem működik. Sőt kifejezetten zavaró. Tanító kutyát én csak disznóskertben és kotoréknál használok.
Azt hozzá teszem, hogy nem tartom helyesnek a kotorékkutyák disznós szabályzatával, hogy egyedül dolgozik a kutya. Sokkal életszerűbb szerintem a kopósok szabályzata, ahol 2 kutya dolgozik.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1757 Dátum: 2011. November 12. - 14:28:40 »

Nekem mint írtam nem vált be ez a módszer . Viszont hajtókutyák képzésére jónak tartom.

Tegnap este vadásztársammal egy körzetbe mentünk. Ő lesre ült ahonnét szemmel tarthatott egy jó nagy darabot a kukoricatarlóból. Én egy nyaras szélére ami egy kiszögelés volt és a kiszögelésben dagonya található. Horgásszék lőbot volt az alkalmi leshelyem. Gyönyörű holdfényes éjszaka ígérkezett csak a gyenge és váltakozó irányú légmozgás és az ezzel járó pára keseríthette meg a dolgunkat. Már a kiülés után negyedórával 3-4 őz rémülten riasztott a dagonya környékéről aztán ijedelmük kiterjedt a  tarlón tartózkodókra is. Korlátozott látóterem   miatt mást nem érzékeltem . A hosszú csendet néhány a sűrűben mozgó vad zörgése tette kissé izgalmassá. Tíz óra felé már már azon gondolkodtam hogy megkérdezem barátomat lát e a nagy tarlón valami biztatót mert nagy lett a csend . Váratlanul roppanások majd az az elégedett disznóhang hallatszott. csendesen turkálgatott a fekete sereg. Valamikor ez a homokos rész szőlőt érlelt így néhány szelíd dió is keveredett a vegyes faállományba . hallani is lehetett a héjak roppanását az erős állkapcsok alatt . Mögöttem is egy fiatal tönkről hajtott dió állt így a szélirány miatt kezdtem aggódni. A legkisebbre vettem a távcső nagyítását a fegyveren és felkapcsoltam a piros pontot . Egy süldő kilépett a többiek már majdnem a vonalamba értek . Természetesen a lőbot  a tarló közepét irányozta így térdről engedtem útjára a 9,3 -as öreg golyóját A gerincet ért találat földre teremtette a sertevadat . A többiek a dagonya irányába eliszkoltak. Barátom már nagyon fázhatott mert azonnal kijelentette mehetünk haza. A puskát ürítettem és elindultam az autóhoz. A falu felé eső régi homokbánya oldalában sötét foltokat vettem észre . A süldőkonda csak eddig menekült. De ők is észrevettek valamit mert amíg egy lőszert csúsztattam a fegyverbe elindultak  az erdő irányába. az utolsót még a szabadkézből leadott csattanós lövés elérte. A rálövés (vélt) helyén semmit nem találtam majd az erdőből zörgést észleltem. Közben megérkezett vadásztársam akivel azért kibogoztuk a történteket. Forgóból származható csontot és bő piros vért találtunk.  Csipetke kutyám misem sejtve komandírozta otthon a kicsinyeit. Nagyon boldog volt hogy velem jöhetett mert haza mentem érte. Vezetéken indultunk a legutolsó vértől . Én puskát nem vittem barátom pedig egy 30-06 os IZS-el követett 8x56 os távcsővel. Óvatlanságnak tűnik (az is) de tudtam hogy egy süldővel van dolgunk. Mivel hosszabb idő eltelt a lövéstől , halál pontosan tévesztés nélkül ment Csipike az itt ott vércseppekkel tarkított csapán. Nyilván a konda átváltott egy szántáson mert a sebzett nyoma is oda vezetett . Nagy baja lehet gondoltuk mert mintha egy ekét húzna maga után olyan nyomot hagyott az elmunkált földön. A hodfényben egy sötét foltot pillantottam meg ami közeledésünkre megelevenedett. Lecsatoltam a vezetéket és kutyám már csaholta is a sebzett jószágot. A legnagyobb gondot a vad meglövése jelentette mert nem fért bele a távcsőbe.  Megoldottuk különösen ügyelve kedves négylábú vadásztársamra. Azért még bicskával is meg kellett "erelnem" szegény süldőcskét.   Emelem  Így esett a képeket később teszem fel.
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1758 Dátum: 2011. November 12. - 20:08:21 »

Nekem mint írtam nem vált be ez a módszer . Viszont hajtókutyák képzésére jónak tartom.

Tegnap este vadásztársammal egy körzetbe mentünk. Ő lesre ült ahonnét szemmel tarthatott egy jó nagy darabot a kukoricatarlóból. Én egy nyaras szélére ami egy kiszögelés volt és a kiszögelésben dagonya található. Horgásszék lőbot volt az alkalmi leshelyem. Gyönyörű holdfényes éjszaka ígérkezett csak a gyenge és váltakozó irányú légmozgás és az ezzel járó pára keseríthette meg a dolgunkat. Már a kiülés után negyedórával 3-4 őz rémülten riasztott a dagonya környékéről aztán ijedelmük kiterjedt a  tarlón tartózkodókra is. Korlátozott látóterem   miatt mást nem érzékeltem . A hosszú csendet néhány a sűrűben mozgó vad zörgése tette kissé izgalmassá. Tíz óra felé már már azon gondolkodtam hogy megkérdezem barátomat lát e a nagy tarlón valami biztatót mert nagy lett a csend . Váratlanul roppanások majd az az elégedett disznóhang hallatszott. csendesen turkálgatott a fekete sereg. Valamikor ez a homokos rész szőlőt érlelt így néhány szelíd dió is keveredett a vegyes faállományba . hallani is lehetett a héjak roppanását az erős állkapcsok alatt . Mögöttem is egy fiatal tönkről hajtott dió állt így a szélirány miatt kezdtem aggódni. A legkisebbre vettem a távcső nagyítását a fegyveren és felkapcsoltam a piros pontot . Egy süldő kilépett a többiek már majdnem a vonalamba értek . Természetesen a lőbot  a tarló közepét irányozta így térdről engedtem útjára a 9,3 -as öreg golyóját A gerincet ért találat földre teremtette a sertevadat . A többiek a dagonya irányába eliszkoltak. Barátom már nagyon fázhatott mert azonnal kijelentette mehetünk haza. A puskát ürítettem és elindultam az autóhoz. A falu felé eső régi homokbánya oldalában sötét foltokat vettem észre . A süldőkonda csak eddig menekült. De ők is észrevettek valamit mert amíg egy lőszert csúsztattam a fegyverbe elindultak  az erdő irányába. az utolsót még a szabadkézből leadott csattanós lövés elérte. A rálövés (vélt) helyén semmit nem találtam majd az erdőből zörgést észleltem. Közben megérkezett vadásztársam akivel azért kibogoztuk a történteket. Forgóból származható csontot és bő piros vért találtunk.  Csipetke kutyám misem sejtve komandírozta otthon a kicsinyeit. Nagyon boldog volt hogy velem jöhetett mert haza mentem érte. Vezetéken indultunk a legutolsó vértől . Én puskát nem vittem barátom pedig egy 30-06 os IZS-el követett 8x56 os távcsővel. Óvatlanságnak tűnik (az is) de tudtam hogy egy süldővel van dolgunk. Mivel hosszabb idő eltelt a lövéstől , halál pontosan tévesztés nélkül ment Csipike az itt ott vércseppekkel tarkított csapán. Nyilván a konda átváltott egy szántáson mert a sebzett nyoma is oda vezetett . Nagy baja lehet gondoltuk mert mintha egy ekét húzna maga után olyan nyomot hagyott az elmunkált földön. A hodfényben egy sötét foltot pillantottam meg ami közeledésünkre megelevenedett. Lecsatoltam a vezetéket és kutyám már csaholta is a sebzett jószágot. A legnagyobb gondot a vad meglövése jelentette mert nem fért bele a távcsőbe.  Megoldottuk különösen ügyelve kedves négylábú vadásztársamra. Azért még bicskával is meg kellett "erelnem" szegény süldőcskét.   Emelem  Így esett a képeket később teszem fel.
Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1759 Dátum: 2011. November 13. - 20:00:09 »

Ma voltunk disznóskertben gyakorolni. Csináltam videót:

http://videa.hu/videok/allatok/vaddisznos-gyakorlas-Xny6q056LkzVlNSu

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1760 Dátum: 2011. November 14. - 08:15:08 »

Ma voltunk disznóskertben gyakorolni. Csináltam videót:

http://videa.hu/videok/allatok/vaddisznos-gyakorlas-Xny6q056LkzVlNSu



 Igen      Hol van ez a disznóskert ?  Be lehet e oda jutni?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1761 Dátum: 2011. November 14. - 09:07:18 »

Igen      Hol van ez a disznóskert ?  Be lehet e oda jutni?

Persze, Nógrád megyében, Nógrád falu mellett van.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1762 Dátum: 2011. November 14. - 11:41:20 »

Persze, Nógrád megyében, Nógrád falu mellett van.


Ide jártok gyakorolni? Egyszer szivesen megnéznék egy ilyen gyakorlást, ha lehetne róla szó.
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1763 Dátum: 2011. November 14. - 11:53:04 »

Ide jártok gyakorolni? Egyszer szivesen megnéznék egy ilyen gyakorlást, ha lehetne róla szó.
 Emelem

Igen, lehet róla szó. Nem tudom, hogy mikor megyünk legközelebb. Amikor a tanítványaim igénylik. De általában havi 1x felnézünk. De ha majd tudok időpontot akkor jelzem itt és összehozhatunk egy fórum találkozót is. Arra is van lehetőség megbeszélünk egy fórumos gyakorlást  Tacsi  Wildboar . Felmegyünk gyakorolni és amíg mi bent vagyunk a kertben, addig a lányok meg főznek valamit bográcsban  Kacsint Grill
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1764 Dátum: 2011. November 14. - 13:21:10 »

Igen, lehet róla szó. Nem tudom, hogy mikor megyünk legközelebb. Amikor a tanítványaim igénylik. De általában havi 1x felnézünk. De ha majd tudok időpontot akkor jelzem itt és összehozhatunk egy fórum találkozót is. Arra is van lehetőség megbeszélünk egy fórumos gyakorlást  Tacsi  Wildboar . Felmegyünk gyakorolni és amíg mi bent vagyunk a kertben, addig a lányok meg főznek valamit bográcsban  Kacsint Grill
Igen
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1765 Dátum: 2011. November 14. - 16:06:00 »

Az igért képek az utánkeresés másnapján.  ( Foto  sacacdc )






« Utoljára szerkesztve: 2011. November 14. - 20:38:27 írta Pyrus » Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #1766 Dátum: 2011. November 14. - 18:00:38 »

Az igért képek az utánkeresés másnapján.  ( Foto  sacacdc )
Látom akkor sikerült megoldani a feltöltést örülök hogy sikerültek a képek!!! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 14. - 18:56:38 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1767 Dátum: 2011. November 14. - 20:03:29 »

Így esett a képeket később teszem fel.

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1768 Dátum: 2011. November 14. - 20:38:21 »

Vadmegállás Tacskó módra  Vigyorog

http://videa.hu/videok/allatok/tacsko-vadmegallas-Rj50KBaWRinOnNMF

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1769 Dátum: 2011. November 15. - 06:08:34 »


 Igen  Jó ez a tacsi. Te szoktál feljönni a Fehovára egy nyaláb tacskóval ?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: