Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482619 alkalommal)
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1740 Dátum: 2011. November 07. - 19:36:36 »

A kenneben nem állandóan akarom majd tartani, csak néha lesznek olyan alkalmak biztos amikor jól jön, ahogy ti is mondtátok. Egyenlőre elvan a házban, még annyira nem rongál hála az égnek, bár tudom, hogy eljön az az idő is előbb-utóbb... Röhög
Egyenlőre az okoz gondot, hogy hova tegyem, amikor épp nem vagyunk ott,hon és nem tud rá figyelni valaki. A pincében kinéztem már neki egy jó kis helyet, ahol hideg sincs, meg nem is olyan kicsi placc, talán az jó lesz ilyen célra, vagy teljesen rossz ötlet lenne? Esetleg valakinek valami hasznos ötlet ilyen esetekre?? Mosolyog
Szia!
Mivel nálam is lakik két tacsi,véleményem megosztanám veled.Nekem két hétig voltak közvetlen lakótársaim,azután irány a szabad tér.Gyorsan alkalmazkodtak mindketten.Kell egy kutyaház neki,ami csak az övé és oda szoktasd be.Ennek az apró kis momentumnak,akkor veszed hasznát ha egyedül hagyod otthon és nem vernyákol,hanem szépen nyugodtan elvan.A pince,mint tartáshely nem javasolt szerintem,mert elég ingerszegény környezet,amit kerülni kell,hogy egészséges kutyád legyen,ne tartson semmitől és senkitől.Minél korábban megismerkedik a környezettel annál jobban szocializálodik.
Üdv:magezs
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1741 Dátum: 2011. November 07. - 21:08:03 »

A kenneben nem állandóan akarom majd tartani, csak néha lesznek olyan alkalmak biztos amikor jól jön, ahogy ti is mondtátok. Egyenlőre elvan a házban, még annyira nem rongál hála az égnek, bár tudom, hogy eljön az az idő is előbb-utóbb... Röhög
Egyenlőre az okoz gondot, hogy hova tegyem, amikor épp nem vagyunk ott,hon és nem tud rá figyelni valaki. A pincében kinéztem már neki egy jó kis helyet, ahol hideg sincs, meg nem is olyan kicsi placc, talán az jó lesz ilyen célra, vagy teljesen rossz ötlet lenne? Esetleg valakinek valami hasznos ötlet ilyen esetekre?? Mosolyog

Szia,

Több okból sem tartom jó ötletnek a pincét. Elsősorban, mert nem tesz jót a gerincének, mert mint tudjuk a tacskónak nem tesz jót a sok lépcső. Nem ismerem a pincédet, de azért elég hideg és nyirkos szokott lenni. Na meg sötét. Sokkal humánusabb szerintem, hogy ha veszel egy szoba kennelt. Nálam is abban vannak a lakásban lakó kutyák ha nem vagyunk itthon.


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1742 Dátum: 2011. November 07. - 21:42:58 »

Nekem kinnt van kennelbe a vizslámmal mióta meghoztam. Van egy külön háza, éjszakára mindig be van zárva, napközbe van, hogy egy házból jönnek ki.
Én még nem merem kinnthagyni, mert kifér mindenhol, lapos kutyával meg nem igazán lehet keresni.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1743 Dátum: 2011. November 08. - 07:08:11 »

Üdv a vadásznak!

Tegnap hosszú szünet után volt egy kis munkája Csipetkének  Tacsi  Nem is az emlékezetes utánkeresések  topikba írom mert nem volt akkora durranás.
Terelést tartottunk 12 vadásszal egy kisebb területrészen mindössze két biztonsági körzetet érintve. A szerény létszám és területnagyság ellenére tisztes eredmény hogy három tarvad esett és ezek is az "aprajából" . Csipike természetesen nem vett részt a terelésen mert az egyébként is tilos. Elálló volt őkelme velem együtt ücsörgött a lesen. Én csak nagyon távolról láttam a "szent családot" (tehén,ünő,borjú) . Nos ebből a csapatból lőtt meg vadásztársam egy ünőt. Az első lövés alacsonyra sikeredett szinte csonkolta a bal első lábat. Több lövést is tett rá az elejtő majd a terelés véget is ért. Már az elején megbeszéltük hogy ha lesz zsákmány egyiket megkerestethetem ha tudjuk hogy hol dőlt össze akkor is. Ily módon meg pont kapóra jött hogy velem volt tacsikám. A rálövés helyén nem sok vért találtunk de ahol a következő lövés érte a vadat már bő piros vér jelezte a csapát és a vérzésen már ember is el tudott menni olyan mennyiségű volt. Jól lehetett kontrolállni a kutya munkáját. Nekem most is bebizonyosodott hogy nem csak a vér az aminek szagát követi a kutya. Én nyílegyenesen mentem volna a véren   Csipetke jobbra balra kilengve tájékozódott és visszatért a helyes csapára. Kb. 400 méter vezetékmunka után találtuk meg a még élő ünőt. A vad feküdt fejét emelgette és jobbnak láttuk meglőni még mielőtt újra lábrakap. A kegyelem lövés után a vezetéket levettem és boldogan ugatta körbe kiskutyám a még utolsókat rúgó vadat. A kölykezés utáni két hónap szünet után látszott kutyámon hogy nagyon nagy örömet okoz neki a "munka".           Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1744 Dátum: 2011. November 08. - 13:55:35 »

Szia,

Több okból sem tartom jó ötletnek a pincét. Elsősorban, mert nem tesz jót a gerincének, mert mint tudjuk a tacskónak nem tesz jót a sok lépcső. Nem ismerem a pincédet, de azért elég hideg és nyirkos szokott lenni. Na meg sötét. Sokkal humánusabb szerintem, hogy ha veszel egy szoba kennelt. Nálam is abban vannak a lakásban lakó kutyák ha nem vagyunk itthon.




Kicsit rosszul fogalmaztam, ez igazából egy garázs rész, csak mivel 3 szintes családi házról van szó ez van legalul és emiatt hívjuk úgymond pincének. Lépcső azon a részen nincs ahol lenne a kutya, ráadásul, hideg sincs, és úgy meg is tudnám oldani, hogy a pincén kívül egy kis részt el tudnék neki rekeszteni az udvaron, vagyis a pincéből ki tudna menni az udvar egy kis részére is. Hangsúlyozom ez nem az állandó helye lenne, itt pl. csak akkor lenne, ha épp nem lenne itthon senki. Tavasztól szándékozom majd az udvarra kiköltöztetni, addig nem.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1745 Dátum: 2011. November 08. - 15:49:11 »

..A kölykezés utáni két hónap szünet után látszott kutyámon hogy nagyon nagy örömet okoz neki a "munka".           Emelem

Szia!
Mennyi idő esett ki Csipetkének a munkából? Jövőre Sománál is esedékes lesz egy alom, így érdekel, hogy meddig lehet terhelni a fialás előtt? És utána mikor "állhat munkába" ismét?

Üdv
Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1746 Dátum: 2011. November 08. - 16:04:52 »

Szia!
Mennyi idő esett ki Csipetkének a munkából? Jövőre Sománál is esedékes lesz egy alom, így érdekel, hogy meddig lehet terhelni a fialás előtt? És utána mikor "állhat munkába" ismét?

Üdv
Dani


Szeptember 10.-én születtek a kölykök . Augusztus végén még megkeresett egy sebzett  bakot és tegnap vittem ki először a területre. Korábban írtam már hogy az előző alomnál a kölykök még csak négy hetesek voltak és szükségből kivittem Csipetkét egy disznó megkerítésére amit öt-tíz perc alatt meg is oldott aztán visszavittem a kicsinyeihez.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1747 Dátum: 2011. November 08. - 16:14:09 »

Gratulálok az eredményes kereséshez!
Esetleg képet nem tudnál felrakni az ünő-tacskó párosról?

 Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1748 Dátum: 2011. November 08. - 16:18:22 »

Szeptember 10.-én születtek a kölykök . Augusztus végén még megkeresett egy sebzett  bakot és tegnap vittem ki először a területre. Korábban írtam már hogy az előző alomnál a kölykök még csak négy hetesek voltak és szükségből kivittem Csipetkét egy disznó megkerítésére amit öt-tíz perc alatt meg is oldott aztán visszavittem a kicsinyeihez.

Köszönöm a választ!
Naplózva

Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1749 Dátum: 2011. November 08. - 17:15:29 »

Ma megnéztem Szotyit, mielőtt véglegesen hozzánk költözne, legjobb játéknak azt találta, hogy a nadrágot leszedje rólam... kitartó munkát ígér a leszoktatása!  Mosolyog Ugyanilyen bűvöletet érez a cipők, és a lábujjak iránt is...  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1750 Dátum: 2011. November 08. - 19:08:32 »

Ma megnéztem Szotyit, mielőtt véglegesen hozzánk költözne, legjobb játéknak azt találta, hogy a nadrágot leszedje rólam... kitartó munkát ígér a leszoktatása!  Mosolyog Ugyanilyen bűvöletet érez a cipők, és a lábujjak iránt is...  Ördög

Javasolt a gyakori lábmosás.  Nyihi Ördög
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1751 Dátum: 2011. November 09. - 06:52:11 »

Gratulálok az eredményes kereséshez!
Esetleg képet nem tudnál felrakni az ünő-tacskó párosról?

 Emelem

Nagyon sajnáltam  hogy nem vittem a fotómasinát . Ez is a babona miatt van.  Vállat von Fej a falba
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1752 Dátum: 2011. November 09. - 19:19:45 »

Stefi!  Igen
Naplózva

Erdő az én templomom...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1753 Dátum: 2011. November 11. - 15:45:08 »

Az a kérdésem hogy van e valakinek tapasztalata a jól dolgozó anyával  Tacsi   (a félreértések elkerülése végett Ördög) ill. képzett kutyával a kölyköt könnyebb e tanítani, "bevezetni" a nyomkövetésbe . Nekem nem igazán ment a dolog mikor a kanomat a Csipetkével együtt akartam nyomkövetésre okítani.  Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1754 Dátum: 2011. November 11. - 16:16:04 »

Az a kérdésem hogy van e valakinek tapasztalata a jól dolgozó anyával  Tacsi   (a félreértések elkerülése végett Ördög) ill. képzett kutyával a kölyköt könnyebb e tanítani, "bevezetni" a nyomkövetésbe . Nekem nem igazán ment a dolog mikor a kanomat a Csipetkével együtt akartam nyomkövetésre okítani.  Emelem

Szia Stefi!

Hallottam már én is kontroll kutyáról, vagy második kutyáról, de tapasztalatom nincs ebben, így engem is érdekelne.
Ha belegondolok a dolgokba, akkor úgy gondolom, hogy a kölyöknek ugyanúgy meg kell tanulni csapázni, tehát kell vele külön mesterséges csapán gyakorolni, utána már maga is boldogul egy könnyebb valódi csapán. Talán akkor lehetne előny, ha valaki vezeti az öreg kutyát és egy szintén hozzáértő kicsit lemaradva vezeti tanulót. Csak nem tudom mennyire figyelne ilyenkor a csapára. Nem az anyját követné-e, mert akkor semmi értelme a dolognak, hiszen nem azt kell megtanulnia. Közvetlen mellette szerintem zavarnák egymást.

Remélem akad valaki, aki rutinos ebben.

Üdv
Dani
Naplózva

Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: