Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482291 alkalommal)
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1725 Dátum: 2011. November 05. - 15:10:45 »

Toboz,

Köszönjük!  Emelem
Naplózva

Dávid
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1726 Dátum: 2011. November 06. - 15:20:24 »

Ezt az előző hozzászólásomban elfelejtettem megkérdezni...
Rendszeresen oltott, nem beteg idősebb kutya mellé lehet vinni a kölyköt, ha még nem kapta meg a teljes oltási sorozatát? Vagy addig csak sétáltatni nem szabad? Kosárban utazna oda is, vissza is...
Köszi!

Én úgy tudom, hogy minden további nélkül, én is idehoztam az öregebb vizsla mellé, nekem azt mondták ebből nem lesz gond. Csak idegen kutyákkal ne nagyon érintkezzen
Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1727 Dátum: 2011. November 06. - 15:22:23 »

Hozzánk is jövő héten érkezik az új jövevény, egy kis szálkásszőrű tacskó kan személyében.  Mosolyog Már nagyon várom, hogyan fogunk együttműködni a kis szőrgombóccal...  Vigyorog
Neve mindenesetre már van, Szotyinak fogjuk hívni.  Mosolyog

Sok sikert és örömöt hozzá. Nálam kicsit több mint egy hete van itt, elég önfejű, nevére már hallgat, füttyre is figyel, rámnéz aztán megy tovőább a saját feje után. Remélem azért rövid időn bellül simulékonyabb lesz.
Emelem
Naplózva

nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1728 Dátum: 2011. November 06. - 15:34:40 »

Nagyon szépen alakul a kutyád!

Köszönöm szépen! Mindent elkövetek, hogy szépen fejlődjön! Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1729 Dátum: 2011. November 06. - 15:45:07 »

Sok sikert és örömöt hozzá. Nálam kicsit több mint egy hete van itt, elég önfejű, nevére már hallgat, füttyre is figyel, rámnéz aztán megy tovőább a saját feje után. Remélem azért rövid időn bellül simulékonyabb lesz.
Emelem

Norbi !  Arra figyelj hogy a tacskó nem vizsla .  Olyan fegyelmező gyakorlatokat sose fog makulátlan pontossággal és azonnal csinálni mint nagytestű barátja. Lehet hogy rossz irányba viszed el a kiképzést ha arra akarod megtanítani mint a bemutatókon szereplő rendőri szolgálati kutyákat. Én úgy gondolom hogy a jó nyomkövető kutya legyen önálló és ez bizonyos önfejűséggel is jár. Jó ha az az önfejűség a csapa mindenképpen való kidolgozásában és az arravaló figyelemlekötésben nyilvánul meg.   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1730 Dátum: 2011. November 06. - 15:48:12 »

Bocs! Nem Norbi, Bence!
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1731 Dátum: 2011. November 06. - 18:47:35 »

Sziasztok!

Nekem, 4 napja van meg a kis tacsi. Az lenne kérdésem, hogy okozhat-e valami később fellépő problémát, esetleg hátrányt ha a kutyát a házban tartom, tavaszig, amig nem lesz jó idő. Persze nem úgy kell érteni, hogy a nap 24 órájában bent van,de nagyrészt azért igen. Természetesen amikor már jó idő lesz nem a házban fogom tartani, csak annyira megszerettük, hogy nincs szívem a garázsba tartani, elvan szépen a házban egyenlőre.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1732 Dátum: 2011. November 06. - 19:41:33 »

Sziasztok!

Nekem, 4 napja van meg a kis tacsi. Az lenne kérdésem, hogy okozhat-e valami később fellépő problémát, esetleg hátrányt ha a kutyát a házban tartom, tavaszig, amig nem lesz jó idő. Persze nem úgy kell érteni, hogy a nap 24 órájában bent van,de nagyrészt azért igen. Természetesen amikor már jó idő lesz nem a házban fogom tartani, csak annyira megszerettük, hogy nincs szívem a garázsba tartani, elvan szépen a házban egyenlőre.

Problémát nem okoz, minél többet van veled, annál jobb. El ne legyen nagyon kényeztetve az a lényeg, mert azzal visszaél  Ördög
Naplózva

Dávid
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1733 Dátum: 2011. November 06. - 20:35:33 »

Sziasztok!

Nekem, 4 napja van meg a kis tacsi. Az lenne kérdésem, hogy okozhat-e valami később fellépő problémát, esetleg hátrányt ha a kutyát a házban tartom, tavaszig, amig nem lesz jó idő. Persze nem úgy kell érteni, hogy a nap 24 órájában bent van,de nagyrészt azért igen. Természetesen amikor már jó idő lesz nem a házban fogom tartani, csak annyira megszerettük, hogy nincs szívem a garázsba tartani, elvan szépen a házban egyenlőre.

Szia!

Én kifejezetten ajánlani szoktam a kiskutya gazdiknak, hogy a telet soha ne töltse kint, mert könnyen megfázhatnak az ízületei és ez a későbbiekben, Öregebb korban sok problémát okozhat. Akár meg is rövidítheti az életét. A felnőtt standard tacskók nekem is kennelben vannak egész évben. De a kölykök bent telelnek.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1734 Dátum: 2011. November 07. - 10:41:30 »

Mekkora kennel az ami már elég nagynak mondható, mert egyet mindenképp akarok csinálni, most időm is lenne, max. tavasszal használom majd. Tudom, minél nagyobb annál jobb,de biztos van egy határ ami már megfelelő nagyságú,de mégse foglalja el az egész udvart. Mosolyog
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1735 Dátum: 2011. November 07. - 11:46:16 »

Norbi !  Arra figyelj hogy a tacskó nem vizsla .  Olyan fegyelmező gyakorlatokat sose fog makulátlan pontossággal és azonnal csinálni mint nagytestű barátja. Lehet hogy rossz irányba viszed el a kiképzést ha arra akarod megtanítani mint a bemutatókon szereplő rendőri szolgálati kutyákat. Én úgy gondolom hogy a jó nyomkövető kutya legyen önálló és ez bizonyos önfejűséggel is jár. Jó ha az az önfejűség a csapa mindenképpen való kidolgozásában és az arravaló figyelemlekötésben nyilvánul meg.   Emelem

Egyenlőre a fektetést gyakoroltatom vele, ezt csakis a későbbi helyben hagyhatóság miatt. Túl fegyelmezni én se akarom, de azért egy bizonyos szintig el akarok vele jutni, hogy mindkettőnknek ezzel könnyebb legyen.
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1736 Dátum: 2011. November 07. - 18:00:10 »

Mekkora kennel az ami már elég nagynak mondható, mert egyet mindenképp akarok csinálni, most időm is lenne, max. tavasszal használom majd. Tudom, minél nagyobb annál jobb,de biztos van egy határ ami már megfelelő nagyságú,de mégse foglalja el az egész udvart. Mosolyog
Na, tudod mikor kerül az a tacskó kennelbe... Röhög
Szépen megszokja bent. Amikor majd kirakod, akkor szét fogja rágni és kaparni a bejárati ajtót, ha egyáltalán addig nem puhítja olvasztott vajjá a szívedet, és egyáltalán kirakod. Persze erről le lehet szoktatni, de az ajtó már kapott. Következő lépés, hogy méregből kiteszed a kennelbe...de ez a körülmény nagyon megnehezíti majd, hogy igazán szoros kapcsolat alakuljon ki köztetek. Jó az a kennel arra, hogy kertiparty esetén, vagy kisgyermekes látogatás idején el tudd szeparálni az ebet időszakosan, de én nem tartanék kennelben egy tacskót. (Más az a helyzet, ha tenyésztés miatt, vagy más okból kifolyólag sok kutya van, akkor a kennel kell).
Igazából nem tesz jót a kutyának az sem, ha ki-be jár a meleg és a mínuszok között. Ekkor még a bőre is befülled, büdös lesz a kutya...míg a folyamatosan kint tartott kutya jó illatú).

Nagy hidegben (-10 körül) már én is be-beengedem a kiskutyákat, hogy a rosseb egye meg...megsajnálom őket...pedig semmi bajuk nem lesz kint, ha megfelelő meleg helyet csinálsz nekik.

Na erre a hozzászólásra varrjál gombot! Ördög
Naplózva

Erdő az én templomom...
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1737 Dátum: 2011. November 07. - 18:05:14 »

Na, tudod mikor kerül az a tacskó kennelbe... Röhög
Szépen megszokja bent. Amikor majd kirakod, akkor szét fogja rágni és kaparni a bejárati ajtót, ha egyáltalán addig nem puhítja olvasztott vajjá a szívedet, és egyáltalán kirakod. Persze erről le lehet szoktatni, de az ajtó már kapott. Következő lépés, hogy méregből kiteszed a kennelbe...de ez a körülmény nagyon megnehezíti majd, hogy igazán szoros kapcsolat alakuljon ki köztetek. Jó az a kennel arra, hogy kertiparty esetén, vagy kisgyermekes látogatás idején el tudd szeparálni az ebet időszakosan, de én nem tartanék kennelben egy tacskót. (Más az a helyzet, ha tenyésztés miatt, vagy más okból kifolyólag sok kutya van, akkor a kennel kell).
Igazából nem tesz jót a kutyának az sem, ha ki-be jár a meleg és a mínuszok között. Ekkor még a bőre is befülled, büdös lesz a kutya...míg a folyamatosan kint tartott kutya jó illatú).

Nagy hidegben (-10 körül) már én is be-beengedem a kiskutyákat, hogy a rosseb egye meg...megsajnálom őket...pedig semmi bajuk nem lesz kint, ha megfelelő meleg helyet csinálsz nekik.

Na erre a hozzászólásra varrjál gombot! Ördög
Na, én nagyon egyetértek veled! Igen
Naplózva

Üdv:Kapszli
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1738 Dátum: 2011. November 07. - 18:17:49 »

A kenneben nem állandóan akarom majd tartani, csak néha lesznek olyan alkalmak biztos amikor jól jön, ahogy ti is mondtátok. Egyenlőre elvan a házban, még annyira nem rongál hála az égnek, bár tudom, hogy eljön az az idő is előbb-utóbb... Röhög
Egyenlőre az okoz gondot, hogy hova tegyem, amikor épp nem vagyunk ott,hon és nem tud rá figyelni valaki. A pincében kinéztem már neki egy jó kis helyet, ahol hideg sincs, meg nem is olyan kicsi placc, talán az jó lesz ilyen célra, vagy teljesen rossz ötlet lenne? Esetleg valakinek valami hasznos ötlet ilyen esetekre?? Mosolyog
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1739 Dátum: 2011. November 07. - 18:27:07 »

Nálam az udvaron vannak kint, mondjuk, van olyan rész, ami úgy néz ki mintha valami harcoló alakulat lövészárkot ásott volna. Tacsi  Woest A kennelben nem szeretnek, lenni olyankor megy a sziréna meg az ugatás.
Naplózva

Üdv:Kapszli
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: