Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482199 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1665 Dátum: 2011. Október 27. - 19:52:04 »

Bizony kicsordúlt az öreg keményszívű vadász könnye mikor viszontlátta a boldogan ugrándozó vadásztársát.    Emelem

Minden jó, ha vége jó.  Mosolyog   Igen
Naplózva

Erdő az én templomom...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1666 Dátum: 2011. Október 27. - 21:42:08 »

" A lesen egy ideig figyel majd bebújik a takaró alá, viszont ha vad jön azonnal figyelni kezd, soha egy hangja nem volt a lesen kivéve ha ember vagy jármű közelit akkor morog..... láb mellet jön nem akar csatangolni szimatolgatni max fél méterre megy előttem vagy közvetlen mellettem lövéskor nyugodt nem ugrál nem kiabál. Na de  aztán ha haza érünk mindent be pótol ugat hisztis akaratos tönkre teszi a kertet nem hallgat semmire és senkire elveszi a másik két kutyától a kaját pedig az egyik 50 a másik 30 kiló harapja ugatja őket. Na szerintem ez a tacskó a vadászat az szent de itthon azt hiszi ő a főnök és azt csinál amit akar."

Mikor találkoztál a tacskómmal! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1667 Dátum: 2011. Október 27. - 21:49:32 »

Háát kíváncsi leszek én is, mennyire tud majd beilleszkedni, első éjszaka nem is merem a két kutyát egy kennelbe hagyni. Remélem azért hamar beáll majd a hierarchia.
Naplózva

optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1668 Dátum: 2011. Október 28. - 06:33:09 »


Hja a tacsik csodalatos kis ordogok. A fiamnak van negy. Ha gyufajuk lenne a hazat is rank gyujtanak.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1669 Dátum: 2011. Október 28. - 07:58:10 »

Zsolt 65 ! Vannak csodák a disznóvadászatban de amelyik háromszor megfekszik és az ember is érzi a friss szagát nyomkövetésen az terítékra hozható. A disznó még élt. Ha hajszára engeded a tacsit biztos le is ugatja. Amit írtál nekem úgy tűnik ez egy jóképességű kutya . Megértem én hogy félted és nem vagy tapasztalt az ilyen dolgokba de csinálni kell és jön az magától . Tudnám javasolni hogy keres egy gyakorlókertet ahol a bent lévő disznóval böllenkedhet néhányszor. Emelem
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #1670 Dátum: 2011. Október 28. - 12:22:27 »

Tudom, hogy vannak csodák. Lehet tovább kellett volna menni, de mint írtam a lövéstől 8 óra telt el mikor kezdtük, bő vagy sötét vért sehol se találtunk csak világos cseppeket tényleg sokat mentünk és sokat hegynek fel. Szerény véleményem szerint amelyik ennyi idő után még mindig hegynek fel meggy annak nagyon komoly sérülése nem igen lehet. Lehet én tévedek lehet hibáztunk de ez történt. A kutya apja anyja  aktívan vadászik, én is úgy gondolom jó képességű "sajnos" egész héten sokáig és sokat dolgozok hétvégén meg inkább vadászunk ha tehetjük mint iskolába járjunk. Ezért nem tudtam Manipulus iskolájába sem hordani rendszeresen én is bánom sajna ez van.   
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1671 Dátum: 2011. Október 28. - 14:36:56 »

Sziasztok!

Szerintem már ezerszer kiveséztük ezt a csapa végén ugatást, hogy érdemes lenne visszaolvasni.
De nekem még mindíg az a véleményem, hogy jó részben ez egy öröklött képesség, de attól még tanítható. Nem egy egyszerű feladat, de nem is lehetetlen. Csak minden egyes kutyánál meg kell találni a megfelelő motivációt. Lehet, hogy nem is ott kellene kezdeni a csapázás végén. A Dobermannomat úgy tanítottam meg, hogy egy számára kedves kaját nem hagytam elérni. Kínjában elkezdett ugatni. Közben meg mondtam folyamatosan azt a vezényszót amire meg akartam tanítani. Ha már tudja mit vársz tőle akkor a csapa végén is egyszerűbb dolga lesz az embernek.
De ez megint csak egy módszer a ezerből.  Mindenki megtalálhatja a kutyájának legmegfelelőbb módszert ha egy kicsit az eszét is használja.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1672 Dátum: 2011. Október 29. - 11:57:40 »

Üdv! Megkísérlem leírni azt a két történetet amit elnyelt a Chrome  !
Hallgatni kell a tacskóra ! Avagy a hülye saját hibájából se tanul !
Idézem a naplóm : 2008.05.29. "Háromszor indítottam Csipit nem akartam hinni neki pedig jól ment."  Egy sarjakácosban lévő lévő út melletti szórón vártam a disznókat.
Viszonylag korán jobb oldalról riasztás és zörgés után kilépett az útra egy kansüldő . "Sima liba" gondoltam mert egyenesen ráment a szóróra arra állt a feje ahonnét jött. Blatt mögé célozva indítottam útjára a 9,3-as göbecset . A jó találatba biztos voltam és abban is hogy arra ugrott el ahonnét jött. Némi várakozás Csipetkével a szórónál voltunk. Mindjárt be az akácba amerre indult a röfi.  Vért nem találtam de kutyám azért elindult de szóró felé is ment volna meg az akácba is. Éreztem hogy nem olyan igazán húz bele a vezetékbe. Semmi csapajelet nem találtunk. Ne még egyszer ! Jól megjárkáltuk az akácot de semmi. A szóróhoz visszatérve most már az elugráshelyét vizsgálgattam. Egy kicsit távolabb volt mint ahogy gondoltam. Most már a körömbevágódásról indítva látszott hogy két három métert ugrott be a meglőtt disznó abba az irányba amerre állt és szinte zörej nélkül megfordulva átment az úton és ellenkező irányba menekült. 10-15 méter után már fára kent vért is találtunk. Persze Csipetke is rendesen húzott nem úgy bizonytalanul. Egyre több fára kent vér és kóválygás után megtaláltuk a süldőt kissé hátracsúszott illetve hátra menő  lövéssel aminek kimeneti nyílását háj és béldarabok tömítettek el. Rendesen és feleslegesen leizzadtam és idegeskedtem. Tasli
  (Inkább elküldöm ezt most és a folytatást külön leírom.)     
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1673 Dátum: 2011. Október 29. - 12:39:41 »

Nem sokkal az előző eset után történt a következő baki. Három hét alatt mennyit felejt az ember?!  Rííí

Június közepén egy olyan magaslesre ültem ami előtt szóró jó igazi sűrű szederindás kefe elé hintve és oldalt egy dagonya van. Meg is érkeztek a disznók a tök sötét beálltával. A lámpát jól állták mert fél oldalukat mutatva,farral felém még a fejüket se  emelve folytatták volna a csemegézést. Jó bordavégre fogva engedtem el a 18,5 grammos lövedéket . Recsegés ropogás volt a válasz ahogy már ilyen sűrűbe törtető disznók menekülésénél lenni szokott. Csipetke az autóba várakozott mert ez a les nem igazán alkalmas többes tartózkodásra. Vezetékre fogva tacskómat vizsgáltuk a rálövés helyét mikor zörgésre és mörcögésre lettünk figyelmesek. Csipi indult volna neki a kefesűrűsnek  de hohohohó  ezt kihagyjuk gondoltam. Ezt a 10-12 négyzetméter őrületet kihagyjuk , hát itt van ez mögötte. Hónom alá kaptam a szagértőt  a bokrok másik oldalához vittem és vezetékre engedtem.  Nem olyan igazából de ment valami nyomon a kutya a zörgés morgás meg kissé távolodott. Na még egyszer gondoltam és újra vissza a bokrok szóróval ellentétes oldalához. Az eredmény ugyan az, de a zörgés morcogás megszűnt és semmi vért nem találtunk. Sikerült jól leizzadni és felhúzni magam. (Hát az adrenalinér vadászunk nem? )  Most már a szóróhoz mentünk engedtem is tacskómat befelé  egyszer csak meglazult a vezeték és azt jellegzetes szuszogást morgást hallottam amit akkor ad Csipetke mikor kedvére rángathatja a megtalált sebzettet. A hátulról előre menő nagy tömegű lövedék csak annyit hagyott a disznónak hogy bebukjon a sűrűbe és néhány métert előre rúgja magát. Megint feleslegesen mérgelődtem és nem vettem figyelembe hogy ketten voltak és nem a sebzett zörög ott távolabb. Ez egyébként tipikus hiba . Még akkor se kell tutira venni hogy a sebzett zörög ha egyedül láttuk a vadat mert a lövésre természetesen az a vad is megugrik amelyik addig takarásban volt.          Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1674 Dátum: 2011. Október 29. - 13:45:04 »


Az új szerzemény. Köszönöm Stefi!  Emelem
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1675 Dátum: 2011. Október 29. - 14:24:33 »

De jó fej! Taps

Legyen egymással  sok örömötök! (mindhármatoknak!) Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1676 Dátum: 2011. Október 29. - 14:52:42 »



Az új szerzemény. Köszönöm Stefi!  Emelem

Szia! Látom egészségesen megérkezett !     Sok szerencsét hozzá !    Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1677 Dátum: 2011. Október 29. - 15:11:30 »








Néhány kép egy munkavizsgáról gyakorlókertben.     Elnézést a képminőségért.  Meghajol Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1678 Dátum: 2011. Október 29. - 16:19:37 »

De jó fej! Taps

Legyen egymással  sok örömötök! (mindhármatoknak!) Igen Emelem

Köszi szépen Erdőjáró!
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1679 Dátum: 2011. Október 30. - 09:25:03 »


Az új szerzemény. Köszönöm Stefi!  Emelem

Szia!

Nagyon jól néz ki a kis gengszter. Nagyon szeretem az ilyen sötét rajzolatú vaddisznó színt. Sok sikert hozzá és sok élményben legyen részetek együtt. Kíváncsi leszek, hogy hogyan haladsz vele.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: