Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482168 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1650 Dátum: 2011. Október 27. - 08:28:20 »

Valaki segítsen mert nyílván a saját hülyeségem miat de nem tudok hosszú üzenetet írni mert egy idő után takarva van az az alsó sor. Pont amit írok . Kösz
Másnap az öreg vadászmester bejárta az egész erdőt . A következő napokban is többször kinézett kismotorral a területre füttyögött kiabált kedves barátja után de az nem került elő. Aztán már minden remény elveszett . Nagyon komor lett Sanyi bátyám semmihez nem volt kedve látszott hogy egyre csak Betyár hollétén jár az esze. Eljött a karácsony és megérkezett külföldröl a kisebbik fia a komám. Ők a karácsonyi készülődéssel és bevásárlással voltak elfoglalva így elindúltak szenteste délelőttjén egy utolsó vásárlásra Paksra. Őket is nagyon bántotta hogy nincs meg a kedves foxi meg Sanyi bácsi szomorúsága is elkomorította a közelgö ünnepet. Amikor a 6-os főút kerszteződéséhez illetve az ott lévő vasúti őrházhoz értek két héttel az eltűnés után megpillantották Betyárt. Nagyon logikus volt amit a kutya csinált. Az elágazóban ahol egyébként a vadászathoz is gyülekezni szoktak ült őkelme és figyelet nem e jár arra valami ismerős. Azonnal a kocsiba tették nagy örömmel és a bevásárlást is megtoldották egy piros szalaggal. Az esti köszöntésig és ajándékosztásig elrejtették Betyut aki már a piros csokorba kötött szalaggal is fel volt bokrétázva. Bizony kicsordúlt az öreg keményszívű vadász könnye mikor viszontlátta a boldogan ugrándozó vadásztársát.    Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1651 Dátum: 2011. Október 27. - 09:48:02 »

Bizony kicsordúlt az öreg keményszívű vadász könnye mikor viszontlátta a boldogan ugrándozó vadásztársát.    Emelem

 Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1652 Dátum: 2011. Október 27. - 13:53:35 »

Én vaddisznóbőrből csinálok csapát és a csapa végén próbálom provokálni, hogy ugassa a bőrdarabot, de nem igazán sikerül belőle hangot kicsikarni! Ez miért van?

Üdv NRoli
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1653 Dátum: 2011. Október 27. - 14:43:47 »

Én vaddisznóbőrből csinálok csapát és a csapa végén próbálom provokálni, hogy ugassa a bőrdarabot, de nem igazán sikerül belőle hangot kicsikarni! Ez miért van?

Üdv NRoli

Lehet hogy tud majd valaki tanácsot adni hogy rávedd  ugassa a dögöt. Nekem nem sikerült !  Vállat von  Voltak ám ötletek : Tedd fel a fára (már a vadimitátort ) . Kösd rá a macskát ! Röhög  stb.stb.   Talán a "csudálatiaskutyadokimindentudó" -nak lenne jó ötlete. Ne keseredj el ha nem sikerül. A szakértők szerint ez veleszületett jó tulajdonság és nagyon meg kell becsülni . E szerint az irányzat szerint nagyon nehéz megtanítani vagy lehetetlen. Én beletörődtem hogy tacsikám nem ugatja a dögöt így csakis kizárólag vezetéken kerestetek. Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1654 Dátum: 2011. Október 27. - 15:08:13 »

Sziasztok!

Persze ilyenkor nincs gépem, amikor ilyen jól pörög a topik  Fejvakarás
Vagy pont azért pörög?  Sír
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1655 Dátum: 2011. Október 27. - 15:33:46 »

Én vaddisznóbőrből csinálok csapát és a csapa végén próbálom provokálni, hogy ugassa a bőrdarabot, de nem igazán sikerül belőle hangot kicsikarni! Ez miért van?

Üdv NRoli

Szerintem ne add fel. Soma se ugatott eleinte, most meg le se lehet állítani. Talán próbáld meg, hogy amikor megtalálja a zsákmányt, akkor ne engedd oda. Ne érje el. Nekem akkor kezdett egyet-egyet vakkantani, amikor így tettem, de soha nem ugatta rendesen. Különben a láb, bőr, stb nem helyettesíti a vadat. Egy igazi vadat, vagy egy fejjel együtt kitett bőrt viszont jól ugat.

Üdv
Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1656 Dátum: 2011. Október 27. - 15:36:52 »

Hát nem tudom mi lenne velem is, ha elkeveredne a kutyám.
Szerintetek érdemes már egész fiatalon hosszabb-rövidebb csapákat csinálni a kutyának, meg abban, hogy a kaját is "csapáztassuk" vele mennyi igazság van?
Régebbi témához pedig, szerintem nagyon nehéz összehasonlítgatni a tacsit a vérebbel, mert nyílván 10 vérebesből 1 mellett ül ott a kutyája minden lesen.
Egy helyi vadász srác most vett vérebet, nincs területe, túl sokat nem is tud kijárni, kíváncsi leszek, hogy sikerül majd neki megtanítani a vérebet, én mindenhol azt olvasom, hogy ha egy véreb nem keres RENDSZERESEN akkor vége mindennek. Általában keresni meg azokat hívják akik már beváltan kerestek valakinek, oda meg azért nehéz eljutni, főleg ha pénzt is akarsz vele keresni. Nekem is megfordult ilyen a fejembe, de mindent a saját céljaim mögé állítok, nekem legyen a társam, meg nekem keresse meg a vadat.
Még egy nevelési kérdés lenne: Én ha meglesz a kutya vinném lesre, az árt a nevelésnek, ha pár hónaposan találkozik igazi vaddal, vagy egy ideig csak mesterséges csapával meg "vaddal" találkozzon?

Bence Emelem
Naplózva

nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1657 Dátum: 2011. Október 27. - 15:39:24 »

Nem adom fel. Most már azért jó lenne, ha igazi vadon gyakorolhatnánk, de sajnos nincs rá lehetőségem!
Kipróbáltam, hogy mozgattam egy madzag segítségével a bőrdarabot vagy nem engedtem egyből oda, de maximum egy egy ilyen nyüszítő, ugató hangot hallatott!
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1658 Dátum: 2011. Október 27. - 15:45:37 »

Tanításhoz mindig használtok vért, vagy csak csülökkel is elég csapát készíteni, nekem a vizslám csak csülökkel készített mesterséges csapán ment.
Működik ez tacskónál is?
Silvestris, te is akkor főleg meleg csapára rakod a kutyát?
Bence Emelem

Szia!

Kezdetben mindig használtam vért, aránylag sűrűn csepegtetve. Így tudta a kutya, hogy az is a vadhoz tartozik. Persze, ha sűrű vér van, akkor nem kell kutya, anélkül is meg lehet a vadat találni, így később már kevesebbet használtam. Arra kezdtem koncentrálni, hogy legyen egy-egy csepp vér, amire odafigyel a kutya. Megáll, megszimatolja, felnyalja. Ebből én is észreveszem később a valódi keresésnél, még ha egyébként el is kerülné a figyelmemet. Egyébként a vért az eső sokszor elmosta, mire a keresésre került a sor, így volt is meg nem is. Mégis láttam, hogy a helyét szagolgatja Soma.

Üdv
Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1659 Dátum: 2011. Október 27. - 15:52:48 »

Még egy nevelési kérdés lenne: Én ha meglesz a kutya vinném lesre, az árt a nevelésnek, ha pár hónaposan találkozik igazi vaddal, vagy egy ideig csak mesterséges csapával meg "vaddal" találkozzon?


Dani erről te mit gondolsz? Mindamellett, hogy te kezdetben nem javasolnád a meleg csapát.

 Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1660 Dátum: 2011. Október 27. - 15:56:11 »

Még egy nevelési kérdés lenne: Én ha meglesz a kutya vinném lesre, az árt a nevelésnek, ha pár hónaposan találkozik igazi vaddal, vagy egy ideig csak mesterséges csapával meg "vaddal" találkozzon?

Bence Emelem

Én minden képen megmutatnám neki az élő és meglőtt vadat is. Akár melegében is, hagy ismerkedjen. De csak akkor csapáztatnám ki vele, ha már van egy kis gyakorlata mesterséges csapán, mert utána nagy valószínűséggel kevésbé fogja érdekelni a mesterséges gyakorlás, amire azért szükség van. Legalábbis én így gondolom, de másnak lehet más tapasztalata is.
Egy bevezetett kutya után még nem lehet nagy általánosságokat megállapítani. Ezt azért vegyétek figyelembe, amikor az általam adott ötleteket olvassátok!

Üdv
Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1661 Dátum: 2011. Október 27. - 16:02:29 »

NEked legalább már van egy jó kutyát. Én a vizslámat is sok helyről olvasott dolgok alapján tanítottam, volt némelyikben ami nem tetszett, ezért azt a máshol olvasottak alapján végeztem. Arra akarok vigyázni, hogy nagy hibát ne kövessek el vele. Itt most annyival nehezebb, hogy tacskókról itt tudok érdeklődni, vizsla tanítással kapcsolatban azért sok okosságot lehet találni.
Már azért van egy elképzelésem, hogy és miként fogom tanítgatni. De azért mindenképpen kivábcsi vagyok a nálam tapasztaltabb emeberek tapasztalataira is.

Bence  Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1662 Dátum: 2011. Október 27. - 17:24:23 »


Irtam két történatat a drága új chrome meg eltüntette. Aki tudja bányássza elő én már semmit nem tudok csinálni. Egy sör a sztahanovista bányáűsznak .   Piál
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1663 Dátum: 2011. Október 27. - 18:27:45 »

Pedig szívesen elolvanám őket.... Rííí
Naplózva

zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #1664 Dátum: 2011. Október 27. - 19:31:42 »

Az én tacskóm most 11/2 éves kétszer vagy háromszor jutottam el Manipulushoz még tavaly nála látott először és utoljára mesterséges csapát. Viszont havonta kétszer háromszor jön velem vadászni. A lesen egy ideig figyel majd bebújik a takaró alá, viszont ha vad jön azonnal figyelni kezd, soha egy hangja nem volt a lesen kivéve ha ember vagy jármű közelit akkor morog. Keresett már rövid távon disznót őzet nélküle is meg lettek volna de kíváncsi voltam mit csinál, mintha zsinóron húznák megy a véren majd ha légszimatot sikerül fognia feltartott orral egyenesen megy a vadhoz, nem ugatja a dögöt először tisztes távolból körbe járja majd rá teszi az első lábait és megkeresi a sebet és azt nyalja. Viszont volt már olyan hogy éjfélkor lőtt disznót másnap reggel 8-kor kezdtük keresni több órán keresztül mentünk a nyomon sokszor volt hogy azt gondoltuk már biztos rossz irányba megyünk de mindig igaza volt a kutyának csak találtunk egy egy csepp vért, aztán dagonyához érkeztünk tele volt disznó nyommal és turkálással a tócsákon látszott hogy véres a kutya meg húz tovább, száraz vízmosáson megyünk mi szemmel se nyomot se vért nem látunk már adnánk fel mikor egy száraz ágon mégis csak egy vércsepp. De mivel a kutya újra hegynek felfele megy feladtuk az igazsághoz tartozik a vége fele többször láttam a kutya orra a levegőbe mintha légszimaton mennénk én is éreztem a disznó szagot biztos vagyok benne mi hajtottuk a szerencsétlen, és három helyen is találtunk elfekvést.  Hosszú és fárasztó volt de nagyon izgalmas és a kutya nagyon jól végezte dolgát igazából oktatás nélkül. Éjszaka rá cserkelés a disznókra nem gond a kutyával mintha olvasná a gondolatom láb mellet jön nem akar csatangolni szimatolgatni max fél méterre megy előttem vagy közvetlen mellettem lövéskor nyugodt nem ugrál nem kiabál. Na de  aztán ha haza érünk mindent be pótol ugat hisztis akaratos tönkre teszi a kertet nem hallgat semmire és senkire elveszi a másik két kutyától a kaját pedig az egyik 50 a másik 30 kiló harapja ugatja őket. Na szerintem ez a tacskó a vadászat az szent de itthon azt hiszi ő a főnök és azt csinál amit akar.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: