Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481780 alkalommal)
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1620 Dátum: 2011. Október 25. - 12:03:34 »

Sziasztok!
Az én kutyámmal már ott tartok 5hónaposan, hogy olyan 200-250 méteres 24órás csapán végig megy, de rákapott most az egerészésre és patkányozásra. És ha véletlen keresztez a csapa egy kártevő lyukát akkor gyors kikaparja, lefolytja. De ha visszarakom a csapára kidolgozza.De éles vadászatra még nem sikerült kivinnem. Baj az ha egerészik? leszoktassam?
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1621 Dátum: 2011. Október 25. - 12:51:24 »

Sziasztok!
Az én kutyámmal már ott tartok 5hónaposan, hogy olyan 200-250 méteres 24órás csapán végig megy, de rákapott most az egerészésre és patkányozásra. És ha véletlen keresztez a csapa egy kártevő lyukát akkor gyors kikaparja, lefolytja. De ha visszarakom a csapára kidolgozza.De éles vadászatra még nem sikerült kivinnem. Baj az ha egerészik? leszoktassam?

Szia!
Elég jól haladsz, már a csak a távolságot kell növelni, vagy a törésekkel, hurkokkal, visszatöréssel nehezíteni a csapát. És lassan megismerkedhetne egy valódi vaddal is.
Szerintem ne hagyd, hogy "munka közben szórakozzon". Ez azt jelenti, hogy a csapa nem köti le eléggé. Somával is megesett már, hogy letért a csapáról, bóklászott, aztán hirtelen beugrott mint a róka és farok csóválva fúrta az orrát a fűbe a pocok után. Én soha nem hagytam, hogy ezt tegye. Mindig azonnal visszavittem az utolsó vérhez. Nem szabad, hogy másra figyeljen keresés közben.

Üdv
Dani
Naplózva

nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1622 Dátum: 2011. Október 25. - 13:08:31 »

Akkor Soma nem is nagyon patkányozik? Soha nem volt kotorék környékén?
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1623 Dátum: 2011. Október 25. - 14:10:27 »

Akkor Soma nem is nagyon patkányozik? Soha nem volt kotorék környékén?

Csak utánkeresést csinál. A kedve meg van máshoz is, de a kotorékozás nem az én műfajom, a disznóhajtás meg túl veszélyes üzem manapság. Annál sokkal többet ér, minthogy valaki meglője.
Amikor lehetősége van kiránduláskor, horgászat közben, akkor azért apasztja a pocokállományt rendesen. Olyankor nem bánom, kell a szórakozás is neki. Egyébként is megfog mindent, amit tud. Egy gilisztát, vagy bogarat is képes órákig állóra csaholni a szomszédok nagy örömére. Nyihi Én persze nem bánom, hagy gyakorolja az ugatást. Ha meg nem akarja abbahagyni, akkor elejtem a "zsákmányt" és megnyugszik. Ha eldugom az nem elég, mert megkeresi... Okos
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1624 Dátum: 2011. Október 25. - 14:10:46 »

Emelem

Igen, mert már kezdte unni a csesztetést. Sok kép volt ami nem sikerült, de végül macskanyávogással sikerült egy kicsit idecsalni a tekintetét  Ördög

 Ördög Ördög
 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1625 Dátum: 2011. Október 25. - 14:21:57 »

Szerintem is jól haladsz a kutyával. A pockozást ne engedd meg neki koncentráljon a feledatra. A kotorékozást meg felejtsd el szerintem ,mert gondolj bele hogy hajszára engeded aztán valahol egy kotorékba köt ki. (De hol és mikor jön elő? ) A kotorék legyen a kotorékos kutyáé a vércsapa meg az utánkeresőé. Én 7 hónaposan adtam neki az első komoly "munkát" .Spontán jött a dolog. Már a mesterséges csapákat jól kidolgozta de  nem vette addig komolyan a valódi munkát. Én is azt gondoltam hogy ráér még vele de rá-rá próbáltam egy meglőtt disznó nyomára. Nem vette addig komolyan a dolgot bár mindig kint volt velem hogy szokja a fegyelémet a lövést a lest stb. Szóval lesről meglőtem egy bikát októberben kukorica tarlón. Az nem volt kétséges hogy jól eltaláltam de a domborzat miatt nem láttam hogy pontosan hol esett össze. Vezetéken indúltunk a rálövés helyét megállapítani némi várakozás után. Vért és biztos csapajelet nem találtam de Csipetke nagy érdeklődést tanusított egy helyen és -belehúzott- a vezetékbe . Rá hagytam a dolgot és mentem amerre ő vezetett az irány egyébként is jónak tünt. Kb. 80 méter után a következőt találtuk.





A pontos időpontok: Született 2007.03.22.        Első munka :2007.10.12 a naplóm alapján.  Aztán jött a sok sok többi.Majd ha lesz időm és igénylitek leírok néhány hibát amit én követtem el mert nem" hallgattam "a kutyára.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1626 Dátum: 2011. Október 25. - 14:34:01 »

Gratulálok Stefi! Jó kiskutya lehet ez a Csipetke! Okos
Én nagyon szívesen olvasnám a történeteidet, mert mindenből lehet okulni és minden keresés más. Hajrá, rukkolj elő velük.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1627 Dátum: 2011. Október 25. - 15:15:55 »

Szia!

Nekem elsősorban arra kell, hogy lövés után megkeresse nekem a vadat meleg csapán, másodsorban pedig, ha olyan helyzet adódik ismerősöknek, barátoknak, ha kell  akár öreg csapán is el tudjon menni.

Bence  Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1628 Dátum: 2011. Október 25. - 15:55:42 »



Meg fogom írni ! Már a naplómat átnéztem és megjelöltem hogy miről írjak de majd később !
Fontosnak tartom hogy eldöntsd mire akarod használni. Azonnali keresésre vagy klasszikus utánkeresésre mert ritkán lehet a kettőt keverni. A vérebes könyv szerint min.3 órát várni kell. Na én nem várok hajnal 3 ig ha meglőtem a disznót 11 éjfél körül. De lényegesnek tartom hogy vér nélküli keresést is gyakorold mert a véren ha jó vastagon jön mi emberek is el tudunk menni. A csülök mindig is érdekelte a tacskóimat azzal játszhattak kölyökként aztán húztam nekik és egy botra rádrótozva szinte lépéseket csináltam. Az izgalmi váladék szerintem még a lemetszett csülkön is rajta marad (miért ne maradna?)  Igy gyakoroltam velük hetente kétszer. Ezután jöhet az éles bevetés és ott tanúlja meg igazán mi a külömbség a sebzett és a kondával egészségesen rohanók szaga között, mégegyszer hangsúlyozom hogy szerintem egyáltalán nem a vér szaga.
Lessz majd egy idő mikor a kutya mozgásáról tudni fogod vagy inkább sejted hogy most jól megy. Erre írtam azt hogy "belehúz a vezetékbe". Lényeges az hogy ezt érezd. Nehéz elmagyarázni hogy miről van szó de aki kerestet az tudja miről beszélek.         Emelem Közben látom hogy te mind két feladatra szeretnéd használni - hát én is de az általad másodikként jelzett az az a másnapi hideg csapán keresés nem biztos hogy menni fog. Csipi a friss lövésen szinte 100% os a hideg csapán már nem ilyen biztos de meg lehet és meg is szoktam próbálni főleg azért mer a társaságba nincs is más megoldás mint Csipetke.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1629 Dátum: 2011. Október 25. - 16:04:55 »

Énis úgy gondolkozok mint Te, ha rálövök valamire, én nem fogok hajnalig ott ücsörögni, hogy kihűljön a csapa, ha meg pénzt akarnék csinálni akutyából akkor vennék egy vérebet és azzal keresnék fűnek-fának. Engem is érdekelnének a történeteid.
Vadászaprón jól láttam, hogy kiskutyákat hirddetsz?
Én Győr mellett lakom, faterom néha jár Pest környékén, esetleg nem szoktál erre északabbra járni, szívesen látnék egy kiskutyát az almodból magam mellett a lesen.

Bence  Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1630 Dátum: 2011. Október 25. - 16:07:17 »

Én úgy gondolom, hogy egy olyan kutya, ami öreg csapán jól dolgozik, az a meleg csapán is elmegy, de fordítva nehezebb a dolog. Somával is megkerestetek frissen lőtt vadat is, ha épp ott vagyok. Minden alkalom jó gyakorlás. Szóval, ha öreg csapán is akarsz kerestetni, akkor azt kell gyakorolni, a friss csapán is el fog menni a kutya, de ne kerestess vele egyből meleg csapákon. Nem egyszerű megállni, megoldani, de érdemes.
Üdv
Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1631 Dátum: 2011. Október 25. - 16:26:15 »

Én a vizslám csak csülökkel (disznó, szarvas) tanítottam, vért nem használtam. És ezen is szépen megy.
Tacskónál is elég vagy mindenképpen kell a vér a tanításhoz?

Bence Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1632 Dátum: 2011. Október 25. - 16:28:00 »

Én úgy gondolom, hogy egy olyan kutya, ami öreg csapán jól dolgozik, az a meleg csapán is elmegy, de fordítva nehezebb a dolog. Somával is megkerestetek frissen lőtt vadat is, ha épp ott vagyok. Minden alkalom jó gyakorlás. Szóval, ha öreg csapán is akarsz kerestetni, akkor azt kell gyakorolni, a friss csapán is el fog menni a kutya, de ne kerestess vele egyből meleg csapákon. Nem egyszerű megállni, megoldani, de érdemes.
Üdv
Dani

pbence93 Privit írok !
Igaz amit Dani ír de tudom hogy a vérebesek egyáltalán nem kerestetnek friss nyomon. Ha hajszás keresésük volt akkor csinálnak néhány fektetett hideg csapát hogy "megnyugodjon" a kutya. Én is hideg nyomon gyakoroltattam és valamilyen szinten megy az is de az olyan univerzális kutya ritkaság , meg kell becsülni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1633 Dátum: 2011. Október 26. - 08:29:16 »

Néhány kép csipetke utódairól ![center





][/center]
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1634 Dátum: 2011. Október 26. - 08:39:34 »

Néhány kép csipetke utódairól !


Helyesek! És milyen jó világuk van!  Kacsint

Légy szíves, figyelj a képek középre rendezésénél, hogy a ][ jelek közé illeszd a linkeket, mert ezt szinte minden hozzászólásodnál elrontod! (ld: előző)
Köszi!
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: