Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482054 alkalommal)
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #1605 Dátum: 2011. Október 23. - 19:09:58 »

Egy kennelbe, de külön kutyaházban!
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1606 Dátum: 2011. Október 23. - 21:57:46 »

Mennyire szoktátok hajszára engedni a tacskókat? Vérebes szakkönyvek azt írják, hogy a tacskó azért nem az igazi utánkereső kutya,
mert hajszára nem igazán engedhető, nem tud érvényesülni a vaddal szemben. Nektek akik vadásztok velük, ez mennyire igazolódott be,
vagy mennyire sem?

Bence Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1607 Dátum: 2011. Október 24. - 13:32:38 »

Mennyire szoktátok hajszára engedni a tacskókat? Vérebes szakkönyvek azt írják, hogy a tacskó azért nem az igazi utánkereső kutya,
mert hajszára nem igazán engedhető, nem tud érvényesülni a vaddal szemben. Nektek akik vadásztok velük, ez mennyire igazolódott be,
vagy mennyire sem?

Bence Emelem

Üdv.  Mikor sokadik tacskóm végre olyan lett amire mindig is vágytam az az nyugodt a lesen és a lövés után megtalálja a vadat - annyira örültem és féltettem hogy csak vezetéken dolgoztam vele. Még nem volt 1,5 éves mikor kukoricába kerestem a rálovés után a kant. Szerencsémre tacsikám jelezte hogy él (ugatott) és a disznó elhúzott támadás nélkül. Másnap ismét vezetéken kerestük a sebzettet . A disznó kitört és átszaladt egy 100 m -es placcon a szomszédos kukoricába. Az egyik segítő rá islőt  (222 -es Izs 18 al jött utánkeresni  Rííí ) A másik segítő kutyája elöl kelt fel de az nem akart utánnamenni. Nem volt más választás elengedtem Csipetkét mert Ő meg nagyon ment volna. Pár percen bellül felhangzott az ugatás egyhelyről a kukorica közepén. Nagyon szép látvány volt ahogy egy letarolt részen álítja és folyamatosan ugatja a mázsás kant. A 12-es Slugger megtette a dolgát.  Nem tudjátok elképzelni hogy mennyire örültem hogy nem csak megkeresni de állítani is tudja és meri az a picuri kutya a nagy disznót. Azóta is csak ha nagyon fontos akkor engedem hajszára a tacskómat mert egy főút több közút és a vasút is hosszában halad a területünkön és nagyon fájna ha nem látnám viszont kis vadászbarátomat. De a lényeg az hogy a jó tacskó képes állítani a vadat ez azóta többször bebizonyosodott  disznóra és őzre , szarvast csak dögön találtunk és úgy gondolom hogy ott a méretek miatt esetleg az utoléréssel lehetnek problémák.

     Emelem Tacsi
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1608 Dátum: 2011. Október 24. - 13:52:03 »

Gratulálok a kutyához.
Őzet egyből kerestettél vele, mert ezt is szakkönyvbe olvastam, hogy nem túl szerencsés őzet kerestetni az erősebb szag miatt.

Bence  Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1609 Dátum: 2011. Október 24. - 14:12:29 »

Mennyire szoktátok hajszára engedni a tacskókat? Vérebes szakkönyvek azt írják, hogy a tacskó azért nem az igazi utánkereső kutya,
mert hajszára nem igazán engedhető, nem tud érvényesülni a vaddal szemben. Nektek akik vadásztok velük, ez mennyire igazolódott be,
vagy mennyire sem?

Bence Emelem

Szia!

Igaza van Stefinek. A tacskó is képes hajszára. Persze a lába jóval rövidebb, ez korlátokat szab (pl.nagy fű, nagy hó), de 1-2 km-es hajszát könnyedén megcsinál, ha jó kondiban van és van kellő tapasztalata.
Soma imád hajszázni, de nyáron a nagy melegben elég hamar elfárad. Ha kicsit kellemesebb az idő, akkor nagyon jól bírja. Szerencsére nyomcsahos, azaz már akkor is ugat futás közben, amikor még esetleg nagyobb távolságra van a vadtól. Ezáltal könnyen lehet követni, csak bírni kell szusszal. Amikor utoléri a vadat, akkor a nyifogás csaholásba vált át. Hang alapján meg tudom mondani mit csinál éppen. Ha elfárad, akkor persze kevesebbet ugat. Esetenként, ha már a közelben vagyok, akkor odajön hozzám, aztán vissza a vadhoz. Ha a hajszában lemarad, akkor a saját nyomán visszajön hozzám.
Ilyenkor én is nagyon aggódok, ha autóút van a közelben, mert hajsza közben se lát se hall a kiskutyám.
Egyre inkább foglalkoztat a GPS -es nyomkövető is, mert a hosszú hajszáknál, amikor a domborzat vagy a távolság miatt nem hallom az ugatást nagyon jó lenne, de túl nagynak találom az antennával felszerelt nyakörvet egy tacskó számára.

Üdv
Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1610 Dátum: 2011. Október 24. - 14:44:55 »

Szia Dani!

Ez mondjuk teljesen érthető, értékes a vad, de azért egy kiképzett kutyánál semmiképpen nem fontosabb. Ezért én is félve engedném csak csapára.
Te mennyi idősen tetted először természetes csapára a kutyát?

ÜDv: Bence
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1611 Dátum: 2011. Október 24. - 14:58:22 »


A képet, próbaként tettem fel, de gondolom itt a tacskósokat érdekli.
A disznó 30m ment el a rálövéstől, a 30méteren 2csepp vér volt, ha nincs a szomszéd lesen a kutya, akkor éjszaka nem találjuk meg a disznót.
A kutya egyből a csapára állt, 2 perc múlva meglett a disznó.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1612 Dátum: 2011. Október 24. - 15:35:38 »



[






 Engedjétek meg hogy néhány képet feltegyek a tacskóimról !
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 24. - 15:47:08 írta Pyrus » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1613 Dátum: 2011. Október 24. - 15:50:27 »

Őzet én is már csak akkor kerestettem vele mikor disznót szarvast már jól és stabilan keresett .








 Felső kép a kanom. Alatta Csipetke még nagyon fiatalon, Alsó kettő a család.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 24. - 16:05:15 írta Pyrus » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1614 Dátum: 2011. Október 24. - 16:11:48 »


 Egy jó tacskó többet ér mint a rossz véreb ! Azért én úgy gondolom hogy a klasszikus utánkereső kutya a véreb de nekem tulajdonképpen az esetek 90% ban nem is utánkeresőre hanem megkeresőre van szükségem. Mint ahogy te is írtad volt 2 csepp vér 30 m-en . Éjszaka sűrűbe stb. még a legjobb lövés után is nehéz megtalálni a vadat. Na erre jó igazán a tacsi. Azért vannak kivételek mikor 12-24 órás utánkeresésre is stabilan képes a tacskó de szerintem ez szerencsés kivétel. Mindenkinek ajánlani tudom aki éjszakai vaddisznólesekre áldozza szabadidejét hogy szerezzen be egy tacsit. Nem unatkozom vele még a legnagyobb sötétben sem. Jelzi ha bár milyen csendben szélirányba kerül valami vad. Lövés után segít terítékre hozni a vadat és nem utolsó sorban biztonságot nyújt a sebzett megkerítése során.  Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1615 Dátum: 2011. Október 24. - 16:45:22 »

Nagyon tetszenek a képek!
Én az előzőleg feltett esetből, tacsiból szereztem ihletet.
De rövid vadászéletem során, már sokszor nagyon jól jött volna egy kutya, amivel egyből a vad után tudunk menni, és nem telik a drága idő a vérkeresgéléssel.
Van egy vizslám, elég jól megy neki a csapázás (vizslához képest), de elég nyugtalan a lesen, nagy, mozdul egyet bármit megüt már zaj van, nehéz a lesre felvinni,
útba van. Tacsival azért gondolom jobban el lehet férni, meg hát ők tényleg erre valók.
Lesre hogy szoktattátok fel, csak kivittétek, aztán nyugodtan várt?

Bence
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1616 Dátum: 2011. Október 24. - 16:52:05 »

U.i: Mennyi idős volt az első keresésnél a kutya?

Ugye nem gond, hogy ilyen sok kerdéssel bombázlak titeket? Szeretnék felkészülni, ha meglesz a kutya akkor tényleg a segítségemre legyen.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1617 Dátum: 2011. Október 24. - 18:21:10 »

Minél korábban vidd magaddal úgy is aludni fog eleinte.  Már 3 hónaposan elkezdtem a gyakorlást csülökre ,börre , vérre.  Hét hónaposan volt az első igazi keresése kb 80 m . egy jól meglőtt bika megtalálása után már bátran adtam neki ilyen egyszerű de éles feladatot is.     
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1618 Dátum: 2011. Október 24. - 18:26:31 »

2 hónapos a kiszemelt kutya. Ha itthon sikerül lenyomni szüleim torkán akkor a héten el is hoznám, aztán amint lehetőség van vinném.
A télen úgy is a disznók is visszajönnek a szórókra, tavasszal meg aztán kukoricavetésen már szeretném ha "profin" menne neki.
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1619 Dátum: 2011. Október 25. - 11:09:09 »

Szia Dani!

Ez mondjuk teljesen érthető, értékes a vad, de azért egy kiképzett kutyánál semmiképpen nem fontosabb. Ezért én is félve engedném csak csapára.
Te mennyi idősen tetted először természetes csapára a kutyát?

ÜDv: Bence

Szia!

13 hónapos volt Soma az első igazi bevetés idején. Miután megkapta az összes szükséges védőoltást, azt hiszem három hónapos volt. Utána már mindig jött velem minden felé. Megszokta, hogy nyugodtan várjon az autóban, amíg nem jövök. Velem volt a leseken, sokat sétáltunk az erdőben, és persze már készítettem neki csapákat. Arra már nem emlékszem pontosan, hogy terítékre hozott vaddal mikor találkozott először, de talán fél éves kora táján.

Gyakorlásként egy biztosan fekvő vad menekülésének útjára minden képen ráteheted, amikor már kellő biztonsággal kidolgozza a mesterséges csapákat. Szerintem legalább 12 órás, 500m hosszú csapát megbízhatóan ki kell tudni a dolgoznia, mielőtt vaddal találkozna, mert attól kezdve tudni fogja, hogy mi a különbség. Az egyik játék, a másik komoly. Akkor is érdemes kicsit várni, hogy ne a meleg csapán keresse meg. Persze ha van rá lehetőség és az a cél, hogy később is elboldoguljon a kihűlt öregebb csapákon. Ha csak annyit szeretnél mint pl Stefi, hogy a lövés után ne kelljen keresgélni, akkor úgyis meleg csapán kell mennie, akkor nem kell várni, de akkor is meg kell tudni a különböztetni a sebzett csapáját a többitől. Gyakorolni kell.

Üdv
Dani
Naplózva

Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: