Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482085 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1440 Dátum: 2011. Január 24. - 09:19:49 »

Nem tudja valaki véletlenül, hogy Veszprém-megyében hol vannak standard szálkásszőrű tacskó tenyésztők?

Szia!

Veszprémtől kb 120km már messze van? Ha munka kutyát keresel, akkor érdemes lenne Szigeti Jánosnál érdeklődnöd.
A szőrtípusban nagy eltérések mutatkoznak. A borzas szőrű nagyon munkás lehet. Az olyan szőrű kölykökön már két hónapos korban lehet sejteni, hogy mi lesz belőle, általában a pofája, mancsa szőrösebb. Az alsó képen lévő kutya kölyök korában még úgy néz ki mint egy sima szőrű tacskó. Csak jóval később, 4-5 hónaposan, kezd valami látszani rajta. Az biztos, hogy kevesebb bogáncs ragad a szőrébe.
Legalábbis én így tapasztaltam.

Üdv
Dani
Naplózva

kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1441 Dátum: 2011. Január 24. - 13:06:25 »

. A borzas szőrű nagyon munkás lehet.


Üdv Dani!

Hogy érted ezt? Jó munkakutya lesz vagy sok munka kell hozzá míg bevadászod?
Az enyém is ilyen finomabb, borzas szőrű!

Ő Retek!


Vele kapcsolatban lenne egy másik kérdésem! A hétvégén vettem észre, hogy a farán és a farka tövén elkezdett kikopni a szőr! Tavaly már volt ilyen gond, akkor a doki emberek számára készített és gyógyszertárban kapható hormontartalmú gyógyszert írt fel! Kb 3-4 hét után lett is eredménye, szépen elkezdett szőrösödni! De most megint kopik, pedig csak 3 hónapja nem kapja a gyógyszert!
Van esetleg ötletetek? Találkozott már valaki ilyennel?

Naplózva

Üdv: Bence
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1442 Dátum: 2011. Január 24. - 13:20:11 »

Sok időt igényel a szőrzet rendbentartása. Szőrkopás nálam tavasszal előfordul,  farokvégen, fültövön. Vitaminhiányt mondtak, de ez szerintem más lesz. Milyen idős a kutya, tüzelés után nem volt álvemhes?  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1443 Dátum: 2011. Január 24. - 13:28:07 »

Sok időt igényel a szőrzet rendbentartása. Szőrkopás nálam tavasszal előfordul,  farokvégen, fültövön. Vitaminhiányt mondtak, de ez szerintem más lesz. Milyen idős a kutya, tüzelés után nem volt álvemhes?  Emelem

8 éves és tüzelés után inkább fáradt szokott lenni, kimeríti nagyon a szuka!  Nyihi

A doki azt mondta, hogy hormonzavar, mert ha vitaminhiány lenne akkor az általad is említett (farokvég, fűltő) helyeken kopna!  Vállat von
Naplózva

Üdv: Bence
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1444 Dátum: 2011. Január 24. - 13:35:49 »

Már elküldtem, amikor eszembe jutott, hogy kan is lehet.  Vigyorog Csak nekem olyan szukás volt. Meg a szukáknál gyakorib a hormonzavar. Elnézést Retek Úrtól.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1445 Dátum: 2011. Január 24. - 13:45:49 »

Üdv Dani!

Hogy érted ezt? Jó munkakutya lesz vagy sok munka kell hozzá míg bevadászod?
Az enyém is ilyen finomabb, borzas szőrű!
Vele kapcsolatban lenne egy másik kérdésem! A hétvégén vettem észre, hogy a farán és a farka tövén elkezdett kikopni a szőr!

Szia!

Az ápolásra értettem a "munkásabb" szót. Szóval nehezebb kiszedni a bogáncsot, egyebet a szőréből. A rövidebb, sprődebb szőrbe bele se akad. A munkakedvet nem befolyásolja a szőr milyensége.
A kopásra tipp: bűzmirigy túltengés. Soma a hátsóját dörzsöli a földhöz, ha esetleg nem ürül ki a bűzmirigye. A puha, hosszabb szőr attól kikophat. Állatorvos, kutyakozmetikus ki tudja nyomni. Elég büdös művelet. Ha egyszer láttad, te is próbálkozhatsz vele, de ha nem jól sikerül ,akkor be is gyulladhat....

Üdv
Dani
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1446 Dátum: 2011. Január 24. - 19:54:55 »

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a szálkászőrű tacskón belül hány féle szőrtípus illetve szín van? Mert láttam már "szőrmókot" illetve a nekem tetsző nem is tudom milyen szőrtípusút. Kölyök korban ez már látható azért, hogy milyen szőrtípusú lesz a kutyus vagy hogy van ez? Mosolyog



Mint ahogy mondtam nekem a második tetszik. Tavasszal mindenképpen szeretnék egy ilyen ördögfiókát azért érdeklődöm és szeretném, ha a második képen látható szőrtípusú lenne.
Tudom hülyeségeket kérdezgetek és írogatok,de próbálok tájékozódni és itt azért sok a hozzáértő.  Emelem Vigyorog

Szia!

A Tacskóban nincsenek szőrtípusok. Van egy Standard leírás és annak kell megfelelni.
Az első képen lévő kutyának nagyon rossz minőség szőre van. Ez a színéből és a struktúrájából is látszik. Valószínleg eleve nem volt nagyon sprőd, de feltételezem, hogy le volt nyírva. Attól bepuhul a szőr és vattás lesz ami könnyen csomósodik. Minden beleragad, a növényektől a hóig.
A második kutya sem ideális, mert nem kifejezett a szakáll és a szemöldök, de ha választani kell akkor inkább ilyen legyen mint az első.
Színben szinte minden elfogadott a tiszta feketés kívül. A nagy fehér folt sem kívánatos és nem lehet domináns vagy alapszín.
Kölyök korban már jól lehet látni, hogy milyen lesz felnőtt korban, de a kicsit gyengébb szőrt is lehet megfelelő kozmetikával javítani.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1447 Dátum: 2011. Január 24. - 21:17:26 »

Köszönöm szépen az információkat! Esetleg egy képet feltehetnél, hogy milyennek kell lennie egy "igazi" szálkásszőrű tacskónak, vagyis ami a standardnak leginkább megfelel. Kacsint
Naplózva
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1448 Dátum: 2011. Január 24. - 21:27:11 »

szeva az enyém olyan mint a 2képen nemvagyok szakértő de ha nincs a szörzetével törődve  ,nincs trimmelve pl.kiállítás előtt akkor kócos marad.Az enyém velem van benn a lakásban igy törődöm vele ,a kisl8ny kinn van őrajta hagytam nagyobbra mivel kinti és hidegebb van es mar kezd kócosodni  Mosolyog
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1449 Dátum: 2011. Január 25. - 11:00:19 »

Köszönöm szépen az információkat! Esetleg egy képet feltehetnél, hogy milyennek kell lennie egy "igazi" szálkásszőrű tacskónak, vagyis ami a standardnak leginkább megfelel. Kacsint

Szia!

Ő egy 2x-es világgyőztes kutya. Szerintem valami ilyesminek kell lennie. Rövid, durva szőr a testen, kifejezett szemöldök és szakáll, ami sötét vörös. Ha világos lenne akkor puha lenne.




Ő az egyik szukám. Nem lehet mellé feküdni, mert pólón keresztül is szúr a szőre.


Ő a lánya az előző két kutyának


Ebbe a szőrbe a hó sem ragad bele


Pár kölyök fotó azokról akiknek jó szőrük lett:





És egy csoport kép








Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1450 Dátum: 2011. Január 25. - 13:46:18 »

Szia Manipulus!

Nagyon szépek a kutyáid!  Emelem
Nálad előfordul még egy egy alomban puha, kócosabb szőrű kölyök? Ezt a tulajdonságot ki lehet szelektálni teljes mértékig, vagy mindig bennük fog "lappangani"?
A zsemleszín nem hiba?
Az utolsó képen van pár igazi nagyszakállú, bár nekem a kisebb szakáll tetszik jobban!
Bocs ha sokat kérdeztem!  Wave

Naplózva

Üdv: Bence
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1451 Dátum: 2011. Január 25. - 14:27:03 »

Ő Dodó, az utánkereső professzor, általában ennyi látszik belőle:
Néha azért van kinnt is:
De jön újra a munka:
Ő Tücsök, az utánkereső tanuló:
Szereti nézni, ahogy Dodó dolgozik:
Ő Tappancs, a gyerekek kedvence:
Tücsök és Tappancs szeretik egymást:
A fotózás nehézségei:
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1452 Dátum: 2011. Január 25. - 18:59:34 »

Szia Manipulus!

Nagyon szépek a kutyáid!  Emelem
Nálad előfordul még egy egy alomban puha, kócosabb szőrű kölyök? Ezt a tulajdonságot ki lehet szelektálni teljes mértékig, vagy mindig bennük fog "lappangani"?
A zsemleszín nem hiba?
Az utolsó képen van pár igazi nagyszakállú, bár nekem a kisebb szakáll tetszik jobban!
Bocs ha sokat kérdeztem!  Wave



Szia!

Köszönöm a dicséretet. Szerencsére nem is volt jellemző, bár nagyon ritkán előfordul. De mostanában nem volt ilyen. Az nem zsemleszín hanem vörös. A Tacskónak, mindegy, hogy a 3 szőrtípusról beszélünk (rövid, hosszú, szálkás) az alap színe az egyszínű vörös és a fekete-cser és a tiger. Ezen kívűl a szálkásnál a vaddisznó szín. Mint lejjebb írtam csak az egyszínű fekete  kizáró hiba.
Nekem is jobban tetszik a rövid dús szakáll.

Most Ő a favorit:
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1453 Dátum: 2011. Január 26. - 19:23:49 »

 Taps Igen
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1454 Dátum: 2011. Február 01. - 21:16:43 »

Hoztam pár fotót az új alomról.





Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: