Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482504 alkalommal)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1410 Dátum: 2011. Január 13. - 18:54:16 »

Tudom, hogy alapvető,de hogy lehet ezt a legegyszerűbben elsajátítani a kutyával? Milyen módszerek vannak? Mert ugyebár a tacskók azért egy kicsit önfejűek. Mosolyog
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1411 Dátum: 2011. Január 13. - 19:56:04 »

Tudom, hogy alapvető,de hogy lehet ezt a legegyszerűbben elsajátítani a kutyával? Milyen módszerek vannak? Mert ugyebár a tacskók azért egy kicsit önfejűek. Mosolyog

Én is azt javaslom, hogy ezekkel a fegyelmezési gyakorlatokkal kezd, mégpedig fiatal korában. Mire a keresést kezditek gyakorolni, addig már ez menjen és mindig ezzel kezd a gyakorlást. Leültet v. lefektet. Helyben marad kb 5-10 percig, majd egyre tovább. Utána keresés.
Én nem figyeltem erre eléggé, szenvedtem is vele később.
Nagyon hasznos pl. Bőhn István: A Hannoveri véreb v. Carl Tabel: A mindenes vadászkutya c.könyve.

Konkrét példa pedig: az ülés - jutalom falat az orra fölé tartva, hultját lenyomni, közben "Ül" vezényszó. Hamar megtanulja. Enni is mindig csak igy kapott Soma. Most ha enni akar, odajön és leül elém... Okos, persze nem adok, csak ha én akarom, én ültetem, de akkor mindig jutalom van.
fektetés: jutalom falat orra előtt a földön a kezem alatt. Próbálja elvenni, de nem tudja. Gyengéden lenyomom, és amikor véletlen lehasal egyből kapja a kaját. Ez is gyorsan ment.
helyben maradás: lefektetem, "ott maradsz" vezényszó, hátralépek, visszalépek, kaja. A távolságot növelni kell folyamatosan. Később úgy, hogy ne lásson. stb
ja és sokszor kell ismételni, de csak kevés ideig egyszerre. Pl 15perces elfektetés naponta 1-2 alkalommal. Először inge szegény környezetben, majd utcán, réten, erdőben, stb.
Én így csináltam.

Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1412 Dátum: 2011. Január 13. - 20:16:39 »

Tudom, hogy alapvető,de hogy lehet ezt a legegyszerűbben elsajátítani a kutyával? Milyen módszerek vannak? Mert ugyebár a tacskók azért egy kicsit önfejűek. Mosolyog

Lenyomod a fenekét és azt mondod neki, hogy ott marad  Nyihi



Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1413 Dátum: 2011. Január 14. - 10:02:47 »

Tudom, hogy alapvető,de hogy lehet ezt a legegyszerűbben elsajátítani a kutyával? Milyen módszerek vannak? Mert ugyebár a tacskók azért egy kicsit önfejűek. Mosolyog
w.simmons!

én nem azt szeretném mondani, hogy kezdőnek lenni bűn, de ha teljesen kezdő vagy - mintahogy mindenki volt egyszer - akkor szerintem keresd fel a legközelebbi kutyaiskolát, meg keress fel egy olyan vadászt, aki tudja, hogy neked és a kutyádnak mire lesz szükségetek a természetben és többi, esetleg felelsleges gyakorlatot hanyagold a kutyasuliban (pl. 200 méterről karjelzésre jobb tacskónál nem biztos, hogy nélkülözhetetlen). Nagyonsok mindenre, még a bonyolultabb dolgokra is kapni fogsz használható választ, illetve legtöbbször szakember (mert legtöbbször az vezeti a foglalkozást) lát téged kívülről. Amíg te 100%-ban a kutyádra tudsz figyelni, ő figyel a te hibáidra is, meg esetlegesen a kutyádéra is.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1414 Dátum: 2011. Január 14. - 11:14:31 »

Jól mondja kikinda. Minden képen érdemes keresni a közvetlen környezetedben valakit, akinek van tapasztalata ezen a téren.
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1415 Dátum: 2011. Január 14. - 16:02:56 »

Üdv, Simmons!

Szerintem nagyon hasznos tulajdonság a dermedtre csaholás.

Előfordul, hogy jó lövés után fedett terep esetén nem találja az ember a vadat. Lehet kevés a vér (vagy semmi), és akár lehet, hogy fene tudja, hogy miért, de jó lövéssel is elmegy a vad akár 100 méteren túl is. Nyáron a nagy takarásban csiklandós ez a helyzet.

A meleg miatt pedig meg kell találni a vadat, mert kárba vész a húsa, ami igen rossz érzés, nem csak az elveszett bevétel miatt.

Ha látja az ember, hogy a lövés jó volt, akkor keresni kell kutyával is este. Nem tudom más hogy' van vele, de én sötétben nem szeretek vezetékkel keresni, pláne olyan dzsuvában, hogy még a lábamat se látnám még világosban se. Ilyenkor én el szoktam engedni a kutyát, hadd keressen szabadon. Jól jön, ha csahol a kutya a végén. Szerencsére sötétben az én kis göbelábúm csahol.  Ördög

Ha nem csahol a kutya, akkor azt úgy szokták még kivédeni, hogy kis csengőt akasztanak a nyakába, melynek csengése alapján követhető a kutya.
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1416 Dátum: 2011. Január 14. - 22:17:17 »

Nem mondtam, hogy nem hasznos, sőt igenis nagyon hasznos tud lenni. Csak az esetek többségében nincs rá szükség szerintem. Mondjuk ha csak egyszer van rá szükség akkor is már nagyon sokat segít.  Mert végülis minél többet tud egy kutya annál jobb, de valakinek elég ha kevesebbet tud, de amit tud azt jól tudja.
Naplózva
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1417 Dátum: 2011. Január 15. - 13:48:47 »

sziasztok mai séta a 6hónapos kis Kika-val
http://picasaweb.google.com/janiholub/Kika#5562393185151716370
http://picasaweb.google.com/janiholub/Kika#5562393186065983090
http://picasaweb.google.com/janiholub/Kika#5562393195011900146
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1418 Dátum: 2011. Január 19. - 21:27:55 »

Most ellik a legjobb szukám. Már 5 kölyök van. 2 kan és 3 szuka. De még érzek benne egyet, de lehet, hogy kettőt.  Táncol
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1419 Dátum: 2011. Január 19. - 21:40:52 »

 Emelem gratulálok   Taps
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1420 Dátum: 2011. Január 19. - 21:48:51 »

Most??

Fotót teszel fel?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1421 Dátum: 2011. Január 19. - 22:03:43 »

 
Emelem gratulálok   Taps

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1422 Dátum: 2011. Január 19. - 22:05:03 »

Most??

Fotót teszel fel?

Csak holnap tudok, mert nem otthon vagyok. A fényképező kábele meg otthon van.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1423 Dátum: 2011. Január 19. - 22:08:45 »

Most olvastam, ide teszem, mert nagyon szeretem a kutyákat.
Mindegyiket.

"... egyszer és mindenkorra felelős lettél azért,akit megszelidítettél"
(Saint-Exupéry)

"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál"
(Charles Darwin)

"Nincs a világon jobb lélekgyógyász az arcunkat nyalogató kiskutyánál"
(Jane Goodall)

"Amíg meg nem tapasztaltuk, hogy milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
(Anatole France)

"Nem számít, milyen kevés pénzed vagy  tulajdonod van. Ha kutyád van, gazdag vagy."
(Louis Sabin)

"A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre és nem leli örömét a bánatomban."
(George Eliot)

"Végre hazaérsz. Kutyád nyakadba ugrik.
-Hol jártál eddig? Oly sokáig elvoltál!
Hiányoztál, hiányoztál, hiányoztál!
Szeretlek, szeretlek, szeretlek!
Mi van a szatyrodban? Ugye az enyém?
Juj, hadd nyaljalak gyorsan fülön!
Ham, most egy picit megrágom a kesztyűdet!
De jó! Itthon vagy végre!"
(Pam Brown)

"Nem kell külön elnyernünk bizalmát vagy barátságát, mert ő a születésétől fogva a barátunk:Behunyt szemmel is bízik bennünk; még születése előtt elkötelezte magát az ember mellett."
(Maurice Maeterlinck)

„A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!”
(John Galsworthy)

"Ne szégyelld te azt,
hogy szereted az állatokat.
Ne röstelld, ha egy kutya
közelebb van a lelkedhez,
mint a legtöbb ember,
akit személyesen ismersz."

(Márai Sándor)
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1424 Dátum: 2011. Január 21. - 11:46:59 »


Nyitom a vadásszoba ajtaját. Nem jön.... Nyitom a páncélokat, zörög a kulcs. Nem jön.... Veszem a csizmát. Még mindig ne jön....Pedig ilyenkor már tajtékzik rendes esetben.
Nézem, hát alszik...





Kórság van rajta, titokzatos kórság.... A neve:Rozi

Rozi a tacskólány, aki már két napja jön hozzá. Tegnap a lányos háznál is aludt. Panasz is volt, mert a nagymamáról lekapta a macskaszőr derékvédőt és a vadászpokrócra, amit vele vittem, ráfeküdt a másik (nem tüzelő ) tacskólány. Majdnem dolga volt az állatorvosnak....

Szóval titokzatos ez a kórság.... Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: