Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482258 alkalommal)
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1380 Dátum: 2011. Január 10. - 05:24:39 »

Csak a harapásért lett második díjas?

szia nemazért ,vannak kulonbozo´´ feladatok és abban nem ért l olyan pontszamot hogy jobb legyen ,pl. nem ugatja a vadat csak tépi rágja ,jobban érdekli ami él és szalad
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1381 Dátum: 2011. Január 10. - 08:22:15 »

szia nemazért ,vannak kulonbozo´´ feladatok és abban nem ért l olyan pontszamot hogy jobb legyen ,pl. nem ugatja a vadat csak tépi rágja ,jobban érdekli ami él és szalad
Ja. Erre gondoltam én is és így már elfogadható (csak erről semmit sem írtál, a harapásról meg igen).
Gratulálok a díjban végzett kutyádhoz!
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1382 Dátum: 2011. Január 10. - 20:38:34 »

 Emelem Köszike
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1383 Dátum: 2011. Január 11. - 14:08:07 »

 
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne megtanítani a kuyának, hogy ha megtalálja a sebzett vagy dermedt vadat akkor ugasson????
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1384 Dátum: 2011. Január 11. - 15:26:32 »


Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne megtanítani a kuyának, hogy ha megtalálja a sebzett vagy dermedt vadat akkor ugasson????


A sebzettet minden mozdulatánál ugatja a kutya. Főleg ha nem tud, nem mer belekapni.


A dermedt vad ugatását sok türelemmel!

Ha nincs benne gyárilag (márpedig elég ritka ez): Először meg kell tanítanod jelre ugatni, később ugattasd meg vele a csapa végén kimúlva talált vadat, majd össze kell kötnöd az agyában a dermedt vadat az ugatással. Nem túl egyszerű.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1385 Dátum: 2011. Január 11. - 15:34:46 »


Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne megtanítani a kuyának, hogy ha megtalálja a sebzett vagy dermedt vadat akkor ugasson????


Nehezet kérdeztél. Talán akad majd valaki, aki már több tacskót bevezetett, addig leírom saját kevéske tapasztalatomat.

Azt hittem eleinte, hogy Soma soha nem fog ugatni. Pár hónapos korában még csak rázta, tépte a megtalált vonszalékot. Ha nagy ritkán egy-egy vakkantást kicsalogattam belőle, akkor nagyon megdícsértem. A jutalomfalat ilyenkor nem érdekli. Később csak akkor engedtem oda a megtalált "vad"-hoz, ha legalább egyet vakkantott. Ezzel sem értem el nagy eredményt. Bár később már otthon kezdett ugatni. Főként, ha a szomszéd kutya közelített az ennivalójához. De ez más ugatás nyilván.

Aztán az első megtalált vadnál addig hergeltem, amíg belejött az ugatásba. Mozgattam a disznót, félve elugrott, de ugatta. Ezt mindig megtettem vele. Most már úgy belejött, hogy nem lehet leállítani. Ha egyedül találja meg, akkor is némi szünetekkel tarkítva folyamatosan ugatja a vadat. A szünetekben meg tépi s zőrt, rázza a lábát, fülét.

A mozgó, élő vadat meg főleg teljes erővel ugatja.

Üdv
Dani
Naplózva

w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1386 Dátum: 2011. Január 11. - 16:50:29 »

Tehát ezzel a "hergeléses" módszerrel azért el lehet érni valamit, mert én is valami ilyesmire gondoltam. Kicsit mozgatni neki, meg ráncigálni aztán hátha. Mosolyog
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1387 Dátum: 2011. Január 11. - 16:53:32 »

Persze ha van másnak is valami ötlete, tapasztalata azt is szívesen meghallgatom.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1388 Dátum: 2011. Január 11. - 19:03:25 »

Persze ha van másnak is valami ötlete, tapasztalata azt is szívesen meghallgatom.

Szia!

Hát sok jót én sem tudok írni. Igazság szerint ez egy adottság. Vagy megvan egy kutyában, vagy nincs. Ha nincs akkor szerintem nem lehet tanítani sem, mert amikor nem vagy ott akkor úgysem fog ugatni ha nem jön neki belülről. Ha megvan benne csak ki kell hozni, akkor sok munkával ki lehet belőle hozni.
Ha a sebzettet sem ugatja, akkor elég nagy a baj. Mert az mozog magától. Akkor Te mozgathatod a dögöt jövő hétig, akkor sem fog ugatni. Javaslom, hogy első lépésként vidd el disznóskertbe egy rutinos jó ugatós kutyával. Mi mindig így kezdünk minden kutyával. Aztán a legjobb ha egy "véletlen" sebzéssel elmegy a disznó vagy 50 métert és a friss dermedtet keresed meg vele.
De az mindenképpen jó ötlet ha meg tudod tanítani, hogy vezényszóra ugasson.

üdv: Csaba

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1389 Dátum: 2011. Január 11. - 19:10:19 »

Csak szimplán érdeklődtem, mert tervben van egy kutya, de addig is próbálok minél több tapasztalatot szerezni. Azt tudom, hogy azért a sebzett élő vadat elég jó arányban ugatja a kutya, szóval azzal remélhetőleg nem lesz gond. A dermedt vad ugatása meg majd ezek szerint a kutyától fog nagy részben függeni. Köszönöm szépen a segítséget! Már azért lassan kezdek kikupálódni kutyás témában annyian segítenek! Nevet Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1390 Dátum: 2011. Január 12. - 10:34:18 »

Szia Simmons!

Szerintem nagyon érdekes téma ez a dermedtre csaholás. Amikor elkezdtem vadászkutyázni azt olvastam, hogy ez egy adottság, vagy van, vagy nincs, mint ahogy' azt a többiek is írták lentebb. Olvastam, hogy állítólag a sarkos németek ( Ördög) még a törzskönyvekbe is felvezették, hogy ha egy egyed dermedtre csaholó volt. Nyilván a tenyésztésben előnyt kaptak ezek az ebek.

Első kis tacskóm dermedtre csaholó volt. Pár hónaposan is, amikor mesterséges csapákat készítettem neki, a csapa végén lévő szarvaslábat stabilan csaholta, anélkül, hogy azt megmozdítottam volna. Boldog is voltam emiatt.

Mostani öreg kutyám viszont nem igazán dermedtre csaholó. De viszont Nála vettem észre, hogy bizonyos szituációkban csaholja a dermedt vadat.
Kizárólag disznónál, és minél nagyobb a disznó és minél sötétebb van, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem mer belefogni, "csak" ugatja.  Ördög Úgy vettem észre, hogy számít a disznó helyzete is. Ha hason fekszik, nem az oldalán, az is fokozza kis ebem bizalmatlanságát irányába.

Érdekes módon más vadnál soha nem tapasztaltam, hogy dermedtre csaholt volna, még a nagy testű bikáknál sem. (Dermedt medvét valószínűleg azért csaholna  Ördög)

Logikusnak gondolom ezért, hogy az alapvetően óvatosabb kutyák az inkább dermedtre csaholók. Viszont a megszerzett pozitív és negatív élmények igenis formálják a kutyában ezt a tulajdonságot is, szerintem. El tudom képzelni, hogy egy kutya, amelyik kezdőként dermedtre csaholt egy vadmalacot, vagy egy süldőt, az később amint rutinosan megbizonyosodik róla, hogy nem él már a sertés, inkább tépni kezdi azt.

Vadászüdv!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1391 Dátum: 2011. Január 12. - 12:09:40 »

Szia Simmons!

Szerintem nagyon érdekes téma ez a dermedtre csaholás. Amikor elkezdtem vadászkutyázni azt olvastam, hogy ez egy adottság, vagy van, vagy nincs, mint ahogy' azt a többiek is írták lentebb. Olvastam, hogy állítólag a sarkos németek ( Ördög) még a törzskönyvekbe is felvezették, hogy ha egy egyed dermedtre csaholó volt. Nyilván a tenyésztésben előnyt kaptak ezek az ebek.

Első kis tacskóm dermedtre csaholó volt. Pár hónaposan is, amikor mesterséges csapákat készítettem neki, a csapa végén lévő szarvaslábat stabilan csaholta, anélkül, hogy azt megmozdítottam volna. Boldog is voltam emiatt.

Mostani öreg kutyám viszont nem igazán dermedtre csaholó. De viszont Nála vettem észre, hogy bizonyos szituációkban csaholja a dermedt vadat.
Kizárólag disznónál, és minél nagyobb a disznó és minél sötétebb van, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem mer belefogni, "csak" ugatja.  Ördög Úgy vettem észre, hogy számít a disznó helyzete is. Ha hason fekszik, nem az oldalán, az is fokozza kis ebem bizalmatlanságát irányába.

Érdekes módon más vadnál soha nem tapasztaltam, hogy dermedtre csaholt volna, még a nagy testű bikáknál sem. (Dermedt medvét valószínűleg azért csaholna  Ördög)

Logikusnak gondolom ezért, hogy az alapvetően óvatosabb kutyák az inkább dermedtre csaholók. Viszont a megszerzett pozitív és negatív élmények igenis formálják a kutyában ezt a tulajdonságot is, szerintem. El tudom képzelni, hogy egy kutya, amelyik kezdőként dermedtre csaholt egy vadmalacot, vagy egy süldőt, az később amint rutinosan megbizonyosodik róla, hogy nem él már a sertés, inkább tépni kezdi azt.

Vadászüdv!  Emelem

Dermedve?  Nyihi Taps
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1392 Dátum: 2011. Január 12. - 12:22:44 »

Mondjuk az én véleményem szerint, bár lehet, hogy rosszul gondolom nem akkora baj az, ha a dermedt vadat nem ugatja, mert ha dermedt vadat keres az ember akkor úgyis vezetéken keres végig, nem csatolja le.Szóval akkor konkrétan odavezet a dermedt vadhoz. A csaholás inkább hajszánál fontos, hogy az ugatás alapján következtetni tudjunk, hogy hol van a sebzett vad és ezzel az ugatással a vadat is állítja.
Vagy teljesen rosszul gondolom? Mosolyog
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1393 Dátum: 2011. Január 12. - 12:42:09 »

Mondjuk az én véleményem szerint, bár lehet, hogy rosszul gondolom nem akkora baj az, ha a dermedt vadat nem ugatja, mert ha dermedt vadat keres az ember akkor úgyis vezetéken keres végig, nem csatolja le.Szóval akkor konkrétan odavezet a dermedt vadhoz. A csaholás inkább hajszánál fontos, hogy az ugatás alapján következtetni tudjunk, hogy hol van a sebzett vad és ezzel az ugatással a vadat is állítja.
Vagy teljesen rosszul gondolom? Mosolyog

Jól gondolod. Addig nem kell elengedni, amíg utol nem éred a sebzettet. Ez azért is jó, mert lehet, hogy olyan messze találja meg a dermedtet, ahonnan (pl dombhajlat túloldala) nem is hallod meg, hiába ugat. A dermedtre vezetést pedig elég kevés kutya csinálja.
Naplózva

w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1394 Dátum: 2011. Január 12. - 12:50:45 »

 "A dermedtre vezetést pedig elég kevés kutya csinálja."

Ezt, hogy érted?? Mosolyog

Naplózva
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: