Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481754 alkalommal)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1290 Dátum: 2010. November 05. - 17:06:13 »

Silvestris! Bütyök!
Sok használható infó, köszi!  Igen Igen
Mikibácsi ! Én meg abból merítettem sok okosságott amit te írtál,de ezért van a fórum.
Biztos van jobb is mint ahogyan én csinálom de egyszerűen nem tudom uralni a kutyát bizonyos helyzetekben mert MEGSÜKETÜL. Ezért helyeztem maximális hangsúlyt az elfektetésre ,és a helyben maradásra amelyből SOSEM HÍVOM BE ,mindig odamegyek. Ez vált be nekem,hagsúlyozom nem vagyok tapasztalt kutyás ,hanem csak átlagos mint sokan mások.
Ez csak akkor működik ha minél messzebbről is gyakoroljuk a helyben maradást és minél hosszabb ideig ,a kutya hamar rájön,hogy mindig érte mennek és megdícsérik. Utána autókázunk /vagy kap egy szem mazsolát /  már ha nem eszi meg a férjem ,vagy ha túl sokáig és túl messzi voltunk akkor dicséretek közepette felveszem és megszeretgetem. Lényeg,hogy örüljön mert mi is örülünk,hogy nem lépett le hál Istennek..
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1291 Dátum: 2010. November 07. - 20:03:53 »

Mindig jókedvvel olvasom az ilyen hozzáértő, szeretetteljes hozzászólásokat.
Köszönöm.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1292 Dátum: 2010. November 08. - 14:02:59 »

Sziasztok!
A múltkori esetemen nem letörve, hanem új reményeket táplálva ismét magammal vittem Csipeszt. A felálláskor még nem, csak már bent a hajtásban engedtem el. Igyekeztem mindig figyelni, merre megy és ha a látótérből kifelé igyekezett, síppal azonnal hívtam. Az esetek 80%-ban jött is vissza. Ha messzebb ment, akkor megálltunk és bevártuk, illetve kollégáim,is jelezték, hogy merre látják. Lényeg a lényeg, hogy végig jött velünk a hajtásban, mindig szóvaltartva, bátorítva, irányítgatva terelgettem és síppal hívtam ha kellett. Nem veszett el, hanem fáradtan feküdt be a kocsiba a vadászat végén. Nem reménytelen a helyzet, de sok energiát igényel így vadászni.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1293 Dátum: 2010. November 08. - 18:09:20 »

Sziasztok!
A múltkori esetemen nem letörve, hanem új reményeket táplálva ismét magammal vittem Csipeszt. A felálláskor még nem, csak már bent a hajtásban engedtem el. Igyekeztem mindig figyelni, merre megy és ha a látótérből kifelé igyekezett, síppal azonnal hívtam. Az esetek 80%-ban jött is vissza. Ha messzebb ment, akkor megálltunk és bevártuk, illetve kollégáim,is jelezték, hogy merre látják. Lényeg a lényeg, hogy végig jött velünk a hajtásban, mindig szóvaltartva, bátorítva, irányítgatva terelgettem és síppal hívtam ha kellett. Nem veszett el, hanem fáradtan feküdt be a kocsiba a vadászat végén. Nem reménytelen a helyzet, de sok energiát igényel így vadászni.

Miki, egy gondolat a Tacskó vadászati alkalmazásához. Mindenhol azt javasolták régen is a szakkönyvek és a rutinos Tacskóval vadászók/tenyésztők/kiképzők, hogy aranyszabályként kell betartani a legfontosabb dolgot. A Tacskót éles vadászatra 2 éves kora előtt nem visszük. Mivel viszonylag későn érő fajta. NEM TERRIER!
Bár én azzal sem értek egyet, hogy a terriereket olyan korán bevezetik, de ez legyen a terrieresek baja.
Ha megfogadod a tanácsot (és itt nem magamra gondolok), nagyon jó kutyád lesz. Csak nem szabad sietni.
Egy saját tapasztalat. A "C" betűs alomból két kutyával kezdtük meg egész fiatal korban a kiképzést. Majd kb 15 hónapos koruk körül egy munkavizsga előtti napon kipróbáltuk, hogy élesben mit csinálnak. A két kutya nagyvérű, kemény fogós kutyák voltak. Természetesen egyből keményen belementek a játékba. Nekünk meg elborult az agyunk és feledve a sokat hallott, fent említett aranyszabályt (2 éves kor), majd mi megmutatjuk, hogy mi vagyunk a fasza gyerekek, beneveztük a kutyákat. Nem is volt baj, mert maximális pontot csináltak, de mostani fejjel visszagondolva elkapkodtuk a dolgot. Valószínűleg sokkal jobb kutyák lehettek volna, ha nem hagyjuk elragadtatni magunkat.
Most 5 éves és tavaly láttam rajta, hogy igazán beért. Másik kutyám, akivel kijárok kotorékozni, most 4 éves és idén láttam rajta azt, hogy olyan munkát csinál, mint amit szeretnék. Többször javasolták, hogy adjam el, mert nincs kitartása. De szerintem az 5 óra föld alatt nem rossz. Az, hogy elfáradt, meg az én hibám, mert nincs kondija. A szíve vitte volna tovább, de az Ő érdekében inkább lecseréltem.

Úgyhogy szerintem ne siess. Még a jövő évi hajtásnál sem vagy elkésve semmivel. Ha az ember kivárja az időt, hogy beérjen agyilag, testileg a kutya, akkor még hosszú évekig nagyon sok élményetek lesz együtt. Viszont ha fiatalon kiégeted, akkor lehet, hogy hamar vége lesz. Nincs rutin, nincs kondi és lehetne még sorolni, hogy mi az ami a korral jön meg.

Üdv: Csaba

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1294 Dátum: 2010. November 08. - 19:34:51 »

Tegnap megérkezett hozzánk az új családtagunk, Pletyka személyében!

Naplózva

Üdv:Kapszli
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1295 Dátum: 2010. November 08. - 19:55:31 »

Mindjárt megeszem! Vigyorog Nagyon szép! Vigyorog Igen
De jó lenne nekem is egy ilyen cslaádtag! Mosolyog
De nálunk nem lehet kutya, sajnos Szomorú
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1296 Dátum: 2010. November 08. - 21:38:24 »

Ez egy szeretnivaló Pletykakutyus!
Allah adjon neki hosszú életet, ha már ilyen családba került.

 Wave Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1297 Dátum: 2010. November 08. - 22:06:06 »

Tegnap megérkezett hozzánk az új családtagunk, Pletyka személyében!



Gratulálok Hozzá!
Bár nem sok látszik belőle. Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1298 Dátum: 2010. November 09. - 14:58:01 »

Kapszli!
 Taps  Taps  Taps

Csaba!
Köszi, ezek úgy gondolom fontos infók és be is fogom tartani. A vadászatok, ahova viszem fácánhajtások, általában 3-4 -en vagyunk, tehát inkább egy kellemes baráti séta puskával a kézben. Itt meg nem baj ha szokja a kutya az együtt mozgást, meg a körülményeket. Természetesen disznóhajtásra nem fogom mostanában vinni. Meg lesre szoktam magammal felvinni és ha esik valami, odaviszem, hogy ismerkedjen a vaddal, szaggal, stb. Ez belefér?
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1299 Dátum: 2010. November 09. - 18:25:29 »

Kapszli!
 Taps  Taps  Taps

Csaba!
Köszi, ezek úgy gondolom fontos infók és be is fogom tartani. A vadászatok, ahova viszem fácánhajtások, általában 3-4 -en vagyunk, tehát inkább egy kellemes baráti séta puskával a kézben. Itt meg nem baj ha szokja a kutya az együtt mozgást, meg a körülményeket. Természetesen disznóhajtásra nem fogom mostanában vinni. Meg lesre szoktam magammal felvinni és ha esik valami, odaviszem, hogy ismerkedjen a vaddal, szaggal, stb. Ez belefér?

Persze ez belefér és még jó is, hogy szokja a körülményeket és a lövést. Ha meg barátokkal mész akkor Őket valószínüleg nem is zavarja, ha néha kiabálsz a kutyával. Így ha már élesben mentek akkor már tudni fogja. Lesre meg minél hamarabb vinni kell.  Vadász
Csak az előzményből nem derült ki, hogy milyen hajtásról van szó. Fejvakarás  Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1300 Dátum: 2010. November 12. - 18:28:42 »

Azén kutyám még nem hallott lövést! Fejvakarás mit csináljak vele hogy nem legyen gond lövésnél? Fácánvadász Kutyás
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1301 Dátum: 2010. November 12. - 18:42:08 »

Például az 1165. hozzászólásban találsz választ a kérdésedre.  Figyelmes olvasás
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1302 Dátum: 2010. November 12. - 18:48:20 »

Azén kutyám még nem hallott lövést! Fejvakarás mit csináljak vele hogy nem legyen gond lövésnél? Fácánvadász Kutyás

Egyáltalán nem biztos, hogy gond lesz. De azért ne egy lőtéren kezd el vele. Ha van lehetőséged, akkor egy segítővel kezd el a szoktatást. Legalább 50-100 méter távolságra legyetek egymástól. A kutyát foglald el játékkal. Ha megijedne a lövéstől, vagy reagálna rá akkor semmiképpen ne kezd el nyugtatni. Tegyél úgy mintha mi sem történt volna és a játékot folytasd. A gyerek is akkor kezd el sírni ha elesik, ha azt látja, hogy a szülei megijednek.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1303 Dátum: 2010. November 12. - 18:50:50 »

Értem! Az mindegy hogy sötétes-golyós-kispuska?? Vadász
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1304 Dátum: 2010. November 12. - 19:06:00 »

Nem mindegy. Ha választhatsz akkor törekedj a fokozatosságra értelemszerűen minél csendesebbel -távolabbról majd egyre közelebb és idővel hangosabbat szólóval. Ha lehet kövesse valami jó élmény is persze amitől később várja mindezt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: