Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482270 alkalommal)
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1260 Dátum: 2010. November 02. - 10:52:09 »

Tacskász kollégák!

Csipesz kutyámmal a következő eset történt a hétvégén. Első társas vadászatunkra vittem el őkelmét, hogy szokja a hajtást, mert majd lesz disznó is, ne ott debütáljon.
A kutya a vonal felállása után került elengedésre, de ahelyett, hogy velünk jött volna, fogta magát és egész egyszerűen a másik irányba szalad el, ordítozhattam neki, b@szott rá.
Előzményként tudni, kell, hogy sokat viszem ki terepre sétálni, ott is elkódorog mellőlem, de hívásra (sípra) előbb-utóbb visszajön. Itt viszont nem nagyon volt időm vele vesződni, menni kellett, ráadásul a sűrűben nem is láttam, hogy ott van-e a közelemben vagy sem. Szumma-szummárum elkeveredett. A hajtás végeztével többször végigjártam a területet, hívogatva, de nem lett meg. Ekkor az elindulási helyre letettem egy ruhadarabot, gondolván arra, hogy a tacsi ügyesen megy vissza saját nyomán. Délután visszamentem és láss csodát, a kutya ott volt.
Kérdésem: hogy lehet egy tacskót rábírni arra, hogy a közelemben maradjon vadászat közben? Legalább hallótávolságban. Tudom és tapasztalom, hogy önfejűek és ha a fejükbe vesznek valamit akkor azt csinálják, de azért ennyire csak nem hülyék?  Várom a tanácsokat és tapasztalatokat.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1261 Dátum: 2010. November 02. - 20:24:21 »

Ha éns  kiviszem az erdőre akkor elmegy de megáll egy 20 méter után és megvár. Attól tartok hogy az enyém is ezt is fogja csinálni mint a tiéd Mikibácsi Emelem
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #1262 Dátum: 2010. November 03. - 08:52:02 »

Tacskász kollégák!
Kérdésem: hogy lehet egy tacskót rábírni arra, hogy a közelemben maradjon vadászat közben?
Szia Miki! Én folyamatossan beszélek hozzá ha úgy érzem hogy ki ment a bűvkörömből. Ha 30 m nél messzebb van akkor én hívom vissza. Gondolom nem hajtani akarod vinni. Nálam az volt a tuti hogy van egy nagyon okos fegyelmezett labradorom akihez a tacsi nagyon ragaszkodik és szerintem tőle leste el hogy szót kell fogadni. Most már a labi nélkül is szépen megy, igaz ilyen nagyon ritkán van.
 Emelem
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1263 Dátum: 2010. November 03. - 10:50:33 »

Ez engem is érdekelne, hogy hogyan kell megtanítani arra, hogy ne menjen el az ember mellől, hiszen ez egy alap dolog lenne.
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1264 Dátum: 2010. November 03. - 10:51:28 »

Danikutya!
Egy vizslával él kettesben, nagyon jól megvannak, de ha együtt viszem ki őket, akkor is ugyan ezt csinálja. A vizsla a közelemben marad, a tacsi meg világgá megy.
Egyedül a síp amivel úgy-ahogy a közelemben tudom tartani. De egyébként hajtani szeretném használni az utánkeresés mellett, amit már szépen gyakorol.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1265 Dátum: 2010. November 03. - 11:40:32 »

Nekem külön él a tacsi a vizslától, de hetente többször találkoznak, amikor kiviszem otthonról! Ilyenkor a vizslát is kiengedem hagy szaladgáljon! A tacsi az idősebb és ő a főnök is! Ilyenkor általában  elindulnak szétnézni, elől a tacsi, mögötte a vizsla! Ha szólok vagy füttyentek a vizsla visszajön, de a tacsi legfeljebb rám néz, de inkább azt olvasom ki a tekintetéből, hogy miért hívtam el tőle a pajtását! Álnok kis dög! 4-5 óra területellenőrzés, macskamegregulázás, patkányozás és sündisznózás után előkerül fáradtan tele bogánccsal és el se mozdul a kocsi mellől jelezve, hogy ő már elfáradt és amúgy is végzett a dolgaival, tehát akár mehetünk is haza!
Egyszer vittem ki összesen egy hibázásom helyszínére, hátha talál vért! Másnap került elő, az otthagyott kesztyűmnél! Azóta nem vittem!
Naplózva

Üdv: Bence
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1266 Dátum: 2010. November 03. - 12:52:03 »

Danikutya!
Egy vizslával él kettesben, nagyon jól megvannak, de ha együtt viszem ki őket, akkor is ugyan ezt csinálja. A vizsla a közelemben marad, a tacsi meg világgá megy.
Egyedül a síp amivel úgy-ahogy a közelemben tudom tartani. De egyébként hajtani szeretném használni az utánkeresés mellett, amit már szépen gyakorol.


Háááát ezt szerintem csak az idő fogja megoldani. Sajnos ebben a korban a Tacskók megörülnek és ez eltarthat akár 1,5 éves korukig. Most nálam van egy testvére kiképzésen/megörzésen. Ugyanez a prblémája.
Lehet, hogy gyári hibás?

De hajtani nem biztos, hogy szerencsés egy vörös Tacskóval. Ezt azért gondold még át. Vagy csak olyan helyen hajtsál vele ahol megbízol az elállókban, hogy nem nézik rókának.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1267 Dátum: 2010. November 03. - 14:17:23 »

Mani! Kalcsob!
Köszi, nem nyugtattatok meg.  Rííí
A vörös szín valóban nem előnyös, de láthatósági nyakörvvel talán nem lesz baj.
Mi a véleményetek az elektromos "tanító" nyakörvről? Segíthet ebben a problémában?
Elmegy, hívom síppal, nem jön vissza, már nyomom is a sokkolót  Nyihi
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1268 Dátum: 2010. November 03. - 14:22:03 »

Pár hete hosszan írtunk itt a "sokkoló" nyakörvről!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #1269 Dátum: 2010. November 03. - 15:00:52 »

Nekem külön él a tacsi a vizslától, de hetente többször találkoznak, amikor kiviszem otthonról! Ilyenkor a vizslát is kiengedem hagy szaladgáljon! A tacsi az idősebb és ő a főnök is! Ilyenkor általában  elindulnak szétnézni, elől a tacsi, mögötte a vizsla! Ha szólok vagy füttyentek a vizsla visszajön, de a tacsi legfeljebb rám néz, de inkább azt olvasom ki a tekintetéből, hogy miért hívtam el tőle a pajtását! Álnok kis dög! 4-5 óra területellenőrzés, macskamegregulázás, patkányozás és sündisznózás után előkerül fáradtan tele bogánccsal és el se mozdul a kocsi mellől jelezve, hogy ő már elfáradt és amúgy is végzett a dolgaival, tehát akár mehetünk is haza!
Egyszer vittem ki összesen egy hibázásom helyszínére, hátha talál vért! Másnap került elő, az otthagyott kesztyűmnél! Azóta nem vittem!

Hú ha! Azt hiszem én elég drasztikus módon oldanám meg ezt a problémát...
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #1270 Dátum: 2010. November 03. - 15:04:10 »

Mani! Kalcsob!
Köszi, nem nyugtattatok meg.  Rííí
A vörös szín valóban nem előnyös, de láthatósági nyakörvvel talán nem lesz baj.
Mi a véleményetek az elektromos "tanító" nyakörvről? Segíthet ebben a problémában?
Elmegy, hívom síppal, nem jön vissza, már nyomom is a sokkolót  Nyihi
Miki! Még azt próbáld meg hogy a kutya számára ismeretlen területre vidd ki a tacsit. Ott is minden gond nélkűl elmegy?
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1271 Dátum: 2010. November 03. - 15:09:04 »

Én nem használnék sokkolót!
Nem véletlenül kezdték a munkavizsgán is a bírók azzal, hogy a sokkolós nyakörveket nem akarják látni, megkülönböztetőt viszont annál inkább (kötelező is)!
Volt is néhány necces kutya!
Naplózva

Üdv: Bence
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1272 Dátum: 2010. November 03. - 15:32:06 »

A kiképzési eszközök a tanulás időszakában hasznosak. Régen rossz, ha a gazda a vizsgán is tanítani akarja a kutyáját! Szomorú
Az a baj, hogy egy használható elektromos nyakörv 25 eFt-nál kezdődik, de csak egy hónapra kell! Eladni meg nemigen lehet!
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1273 Dátum: 2010. November 03. - 16:06:22 »

Erre a gazdától elkóborlásra milyen megoldás van? Hogy lehet ezt elkerülni, persze elektromos nyakörv nélkül?
Naplózva
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1274 Dátum: 2010. November 03. - 17:57:54 »

Ezt szeretném én is tudni ha valaki tudja a választ!!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: