Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482570 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1230 Dátum: 2010. Október 31. - 17:55:23 »

Nekem is van egy tacskóm már 2 éve szuka!!!!! Amikor tüzel akkor igen akar menni mindenhova! Fej a falba

Miért? elötte mi volt?  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1231 Dátum: 2010. Október 31. - 18:25:11 »

Ha szebb lenne a szőre, már ágyelő lenne belőle!

Aha...és ezt komolyan is vesszük...pont Tőled....

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1232 Dátum: 2010. Október 31. - 18:38:32 »

Üdv Kismaszek!

Ne vidd a kutyát rögtön disznóhajtásra.

Mert - (mint írták) ha jó vérű beleviszi a többi kutya a nagy csatába, kaphat komolyabban, mely derékbatörheti igen könnyen a karrierjét. A kutya önbizalmát erős alapokra kell helyezni. A tapasztalt kutya, ha eldobja a disznó (és nem sérül komolyan), akkor megrázza magát és dolgozik tovább, mintha mi se történt volna. A tapasztalatlan eb összeomolhat...végleg! Igaz más (kisebb vadra-rókára, borzra) még jó lehet. Olyan ez, mintha boxolni szeretnél tanulni, elmész az első boxedzésre, és a 20. percben egy tapasztalt sporttársad elkezdene agyba -főbe verni...biztos abbahagynád az egészet. Ha viszont már pár hónapja/éve jársz edzésekre és kapsz egy-két nagyobbat, akkor max. kérsz egy kis pihenőidőt...mert önbizalmad már megalapozódott és tudod, hogy mire számíthatsz.
       -  Írod, hogy nem engeded el a kutyát az erdőn. Ha ez igaz (...), akkor hogyan gondolod, hogy a kutyád vissza fog találni hozzád egy olyan szituációban, ami sokkal-sokkal több ingerrel jár, mint a hétköznapi élete. Vagyis először engedd el a kutyát, hogy megtanuljon a saját nyomán visszatérni a gazdájához (vagy szagnyomához). Ez az egésznek az alapja szerintem.
       - Ha rögtön elviszed az ebet egy hajtásra és -mondjuk- érdekli a dolog, vigyáz is magára (ilyen is van!), akkor is csak egy tucatkutyát nevelsz belőle, egy falkakutyát, ami csak falkában fog tudni gondolkodni, nem lesz önálló, egyéni munkája jó eséllyel nagyon gyenge lesz. Nem lehetsz majd sokszor büszke rá, hogy Ő találta már megint meg a disznót először. Bizony! Ezért kell megtanítani neki az önálló munkát. Erre jó egy elhagyatott területrész is, ahol biztosan disznóra tudod vezetni (egyedül nem fog nekimenni a nagy disznónak, ami árthatna neki, ne félj), de még jobb megoldás a disznós gyakorlókert. Ez azért is jó, mert így csak a disznóra "élesíted", ami a kitűnő disznóskutya egyik legfontosabb ismérve. Másrészt kisebb disznóra teheted az elején  és meglátod kutyád viselkedését. De ez még kevés... Ezután jó lenne, ha lenne egy vadőr ismerősöd, vagy erdész ismerősöd, akinek a kerületében valamely nagyobb bekerített erdősítésében egy kicsit meg tudnád mozgattatni a kutyáddal a disznókat. Lehetőleg úgy, hogy sikerrel járjatok, és legyen lőtt disznó a kuya előtt....mert akkor fog kikerekedni a kiskutyád fejében a disznókérdés.

Ha ezt párszor elvégzed, akkor megalapozod , hogy igazán ktűnő disznóskutyád legyen.


Ezután viszont sajn álni fogod bevinni a sok ökör közé a disznóhajtásba... Ördög

 Emelem

(Kutyád különben a legjobb korban van a disznózás elkezdéséhez!)
Naplózva

Erdő az én templomom...
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1233 Dátum: 2010. Október 31. - 19:39:07 »

Mi kertben vezetjük be a kutyáinkat. A kezdő kutyát tapasztalttal visszük először be. Aztán ha tudja mit várunk el tőle, akkor mehet egyedül is. Álltalában csak vizsgázott kutyát viszünk hajtásba. Tavaly előtt a Börzsönyben hajtottunk. Az első pár nap után, mikor a mi kutyáink nem tűntek el rögtön az indítás után, hanem folyamatosan tartva a kontaktot egy kb 2-300 méteres körben dolgoztak körülöttünk,a hajtásvezető is felfigyelt erre. Majd többször különvettek minket Tacskósokat 8-10 kutyával és külön kis területek átmozgatását bízták ránk. Ez nekem öröm volt, hogy megérte a bevezetésre rászánni az energiát. Tisztelet a kivételnek, akikkel hajtottunk be is vallották, hogy ősszel elkezdik összeszedni a hajtókutya formájú kóbor kutyákat és azokkal hajtanak. Ha elveszett, nem történt tragédia. De ami megmaradt szezon végére, azt is szélnek engedték.
De ez biztos nem általános.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1234 Dátum: 2010. Október 31. - 19:44:28 »

Szia w.simmons.Ha a telek végén nem lehet kerítés,akkor csinálj középen.Elöl a kutya,hátul a veteményes.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1235 Dátum: 2010. Október 31. - 20:07:10 »

"De ami megmaradt szezon végére, azt is szélnek engedték."---Na az ilyenektől nem sajnálnám a kötelet! Mármint a "gazdától", ha egyáltalán gazdának lehet az efféléket nevezni!  Dühhh
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1236 Dátum: 2010. Október 31. - 20:09:48 »

Undorító szemét emberek.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1237 Dátum: 2010. Október 31. - 20:35:13 »

Hát  biztos, hogy nem az eszükért szerették őket. Idejük nagy részét a "könyvtárban" töltik, az látszott rajtuk.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1238 Dátum: 2010. Október 31. - 20:47:59 »

Miért? elötte mi volt?  Nyihi
Nem is gondoltam, hogy már kutyáéknál is divat a nemváltoztató műtét. Vajon új melleket is kapott? Nyihi
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1239 Dátum: 2010. Október 31. - 21:05:14 »

Ha utánkeresésre szeretném majd használni a kutyát akkor mennyi idős kortól illetve, hogy célszerű elkezdeni a foglalkozást ? Gondolom előbb vonszalékok stb, utána vér.
Amúgy mindegy, hogy például szarvaslábat vagy disznólábat használ az ember vonszaléknak, illetve az elején vércsapa is szarvasé vagy disznóé? Lényegében főleg disznó utánkeresésre alkalmaznám majd,de esetleg szarvas is közbejöhet. Tehát arra akarok kilyukadni, hogyha disznó vonszalékkal és vérrel gyakorolok vele attól még képes lesz szarvas utánkeresésre is, akkor is ha nem szarvas vonszalékkal gyakoroltam vele? Tudom hülyék a kérdéseim,de most próbálok tanulgatni mindenről..Mosolyog
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1240 Dátum: 2010. Október 31. - 21:25:26 »

Ha utánkeresésre szeretném majd használni a kutyát akkor mennyi idős kortól illetve, hogy célszerű elkezdeni a foglalkozást ? Gondolom előbb vonszalékok stb, utána vér.
Amúgy mindegy, hogy például szarvaslábat vagy disznólábat használ az ember vonszaléknak, illetve az elején vércsapa is szarvasé vagy disznóé? Lényegében főleg disznó utánkeresésre alkalmaznám majd,de esetleg szarvas is közbejöhet. Tehát arra akarok kilyukadni, hogyha disznó vonszalékkal és vérrel gyakorolok vele attól még képes lesz szarvas utánkeresésre is, akkor is ha nem szarvas vonszalékkal gyakoroltam vele? Tudom hülyék a kérdéseim,de most próbálok tanulgatni mindenről..Mosolyog

Szerintem nincs hülye kérdés. Csak akkor tanul valaki ha kérdez.
Az mindegy, hogy mivel gyakorolsz szerintem, mert a kutya azt tanulja meg, hogy mindíg azt a szagot kövesse amit megmutatsz neki a rálövés helyén. Úgyis a sebzettet fogja követni fajtól függetlenül, mert a sebbzettnek erősebb a szaga.
Minél hamarabb, már 3-4 hónaposan el lehet kezdeni vonszalékkal. A vért késöbb sem muszály erőltetni, ha nem akarsz munkavizsgát tenni. akkor is csak megismertetni kell vele. Utánkeresésénél legtöbbször nincs is erős vérzés és nem elsődlegesen azt követi. A csülkös vad körmei között van egy szagmirigy ami a stressztől egy erős szaganyagot bocsájt ki. Tehát, gyakorolni-gyakorolni.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1241 Dátum: 2010. Október 31. - 21:49:08 »

Lövéshez, hogy célszerű hozzászoktatni a kutyát? Mert már volt úgy ismerősnek, hogy megilyedt a lövéstől és azóta nem igen szereti az erősebb hangokat.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1242 Dátum: 2010. Október 31. - 22:27:03 »

Lövéshez, hogy célszerű hozzászoktatni a kutyát? Mert már volt úgy ismerősnek, hogy megilyedt a lövéstől és azóta nem igen szereti az erősebb hangokat.

Szerintem először kb 100 méterről lőjön valaki, miközben te játszol a kutyával. A lényeg, hogy eltereld a figyelmét. Ha nem reagál a lövésre, akkor egyre közelebb lehet menni a kutyához. Persze ezt nem egy nap alatt. Ha megijed a hangtól, akkor is folytasd tovább az elterelő hadműveletet. Semmiképpen ne reagálj úgy, hogy elkezded nyugtatni. A gyerek is legtöbször akkor kezd sírni, ha látja, hogy a szülő rettenetesen megijed. Ne foglalkozz vele. Tegyél úgy mint ha semmi nem történt.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1243 Dátum: 2010. November 01. - 13:30:47 »

Szia Silvestris! Keresztapám  erdős és vannak az ő területén keríttések! de előtte egy (maszek)disznós kertbe viszem el és ott meglátom hogy hogyan viselkedik disznó környezetében! Mit csinál vele! abban tudnál e még segítteni hogy a Kotorékozásnak hogy álljak neki?? Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1244 Dátum: 2010. November 01. - 13:49:59 »

Szia Silvestris! Keresztapám  erdős és vannak az ő területén keríttések! de előtte egy (maszek)disznós kertbe viszem el és ott meglátom hogy hogyan viselkedik disznó környezetében! Mit csinál vele! abban tudnál e még segítteni hogy a Kotorékozásnak hogy álljak neki?? Wave

Bár nem engem kérdeztél, de ha elfogadsz egy tanácsot akkor döntsd el, hogy mire szeretnéd legfőképpen használni a kutyádat. Disznóra vagy kotorékozásra.
Nagyon jól hangzik a mindenes kutya, de szerintem ez Tacskó esetében felelőtlenség. Vagy kotorékozzál vele, vagy disznóhajtás-utánkeresésben erősísd.
Hogy miért?
Gondolj bele, hogy télen hajtásban vagytok. A kutyád távol tőled hajt. Nem is látod, jó esetben csak a hangját hallod, ha el tudod különíteni a többi kutyától. Aztán egyszer csak semmi. A kutya sehol, a hajtás megy tovább. Hívod, nem jön. Hol lehet. Hát az istenadta talált egy lakott jó büdös róka kotorékot és gondolta ott jó meleg van, a szagok is izgatóbbak, hát lemegyünk megnézni mi újság. Te meg kereshetetd, mert azt sem tudod merre lehet a kotorék.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: