Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482518 alkalommal)
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1215 Dátum: 2010. Október 30. - 14:47:09 »

Egyik barátom csinálta tavaly azt, amire most Kismaszek készül! Minden előképzettség nélkül vitte disznóhajtásra a kutyáját! Disznót előtte csak dögön látott! A kutya egész jól mozgott, érdekelte a disznó is, úgy tűnt be fog válni!
Aztán egy nagyobb disznó szembefordult vele és feldobta jó magasra, ahonnan le is esett! A kutyának fizikálisan nem lett baja, viszont idegileg összeomlott! Aznap nem látták többet a kutyát! 3 napig kóválygott az erdőn, ha meglátott valakit elfutott, a saját gazdájához nem mert odamenni! Végül befogta valaki és visszakerült a gazdájához, de azóta csak házat őriz!
Lehet, hogy ez is egy véglet, de megtörtént!



Hello
errol beszéltem én is
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 30. - 15:09:01 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1216 Dátum: 2010. Október 30. - 18:15:55 »

Hát nem szeretném hogy az enyém is így járjon!!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1217 Dátum: 2010. Október 30. - 18:59:19 »

Hát nem szeretném hogy az enyém is így járjon!!

Merre laksz Országszerte? Ha Pest közeli vagy, kérd meg Manit, hogy segítsen!
Naplózva
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1218 Dátum: 2010. Október 30. - 19:16:15 »

Somogy megye:: Nagyatádon Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1219 Dátum: 2010. Október 30. - 19:23:14 »

Somogy megye:: Nagyatádon Emelem

"« Válasz #1210 Dátum: Tegnap - 18:17:02 »"----olvasd el Mosolyog
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1220 Dátum: 2010. Október 30. - 21:24:09 »

Somogy megye:: Nagyatádon Emelem

Akkor Mesztegnyőn érdeklődj, ott vannak jó hajtókutyák és kutyások.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1221 Dátum: 2010. Október 31. - 12:12:48 »

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem egy szálkásszőrű tacsi vásárlását, mivel vadászom úgy gondoltam, hogy sok hasznát tudnám venni. Elsősorban utánkeresésre (vaddisznó) szeretném majd alkalmazni. Több kérdés is megfogalmazódott bennem amit itt hosszú lenne kibeszélni ezért,ha valaki tudna  msn címet adni annak nagyon örülnék!:)
Ha netán mégse akkor az első kérdésem az lenne, hogy az udvarunk bár elég nagy, az udvar végén folyik egy patak ami miatt a telek végén nincs kerítés. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lenne célszerű így a kutya tartása, hogy ne menjen el?  Esetlen csináljak majd valami kis kennel? Tudom, hogy az lenne az ideális ha az egész udvar teljesen be lenne kerítve,de ez a patak miatt nemvalósítható meg, a tacskó meg azért szeret elkóborolni.Mosolyog Ez lenne talán az első kérdésem, hogy fel tudjak azért készülni majd a kutyára, ne akkor kelljen mindent intézni amikor már megvan. Szóval elsőre ennyit szeretnék megtudni,de ha valaki tudna télleg adni egy msn címet ahol részletesebben és egyszerűbben meg lehetne beszélni egyéb dolgokat azt nagyon megköszönném.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1222 Dátum: 2010. Október 31. - 13:31:06 »

Szevasz!

Szerintem nem kell ide az msn. Nem baj az, ha az embernek sok kérdése van, azért van ez a fórum.

Bár tacsim még nem volt, de van egy welsh terrierem aminek a vérmérséklete egyenlő a dakszliéval.
Kerítés nélkül -szerintem- fix hogy lelép ha kedve szottyan.
A kennel erre nem megoldás, persze jó ha van, de ha nincs kerítés....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1223 Dátum: 2010. Október 31. - 13:52:26 »

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem egy szálkásszőrű tacsi vásárlását, mivel vadászom úgy gondoltam, hogy sok hasznát tudnám venni. Elsősorban utánkeresésre (vaddisznó) szeretném majd alkalmazni. Több kérdés is megfogalmazódott bennem amit itt hosszú lenne kibeszélni ezért,ha valaki tudna  msn címet adni annak nagyon örülnék!:)
Ha netán mégse akkor az első kérdésem az lenne, hogy az udvarunk bár elég nagy, az udvar végén folyik egy patak ami miatt a telek végén nincs kerítés. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lenne célszerű így a kutya tartása, hogy ne menjen el?  Esetlen csináljak majd valami kis kennel? Tudom, hogy az lenne az ideális ha az egész udvar teljesen be lenne kerítve,de ez a patak miatt nemvalósítható meg, a tacskó meg azért szeret elkóborolni.Mosolyog Ez lenne talán az első kérdésem, hogy fel tudjak azért készülni majd a kutyára, ne akkor kelljen mindent intézni amikor már megvan. Szóval elsőre ennyit szeretnék megtudni,de ha valaki tudna télleg adni egy msn címet ahol részletesebben és egyszerűbben meg lehetne beszélni egyéb dolgokat azt nagyon megköszönném.

Nekünk van három tacsink, eléggé jó szökevények, ásták már ki magukat a kerítés alatt is. Nem vagyok egy nagy "kutyaidomár", úgyhogy lehet, hogy bennem van a hiba.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1224 Dátum: 2010. Október 31. - 14:55:28 »

Nekem csak egy van, de mostanában tele vele a hócipőm. Amúgy is baj van a hallásával, mert sokszor nem hall meg semmit Ördög de most, hogy tüzel maga a borzalom! Ha szebb lenne a szőre, már ágyelő lenne belőle! Stoel Fej a falba Suicide
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1225 Dátum: 2010. Október 31. - 14:58:16 »

Nekem csak egy van, de mostanában tele vele a hócipőm. Amúgy is baj van a hallásával, mert sokszor nem hall meg semmit Ördög de most, hogy tüzel maga a borzalom! Ha szebb lenne a szőre, már ágyelő lenne belőle! Stoel Fej a falba Suicide
Ördög Ördög Ördög


 S.Peti


Komoly kerítés nélkül nem igazán tartanék kutyát.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1226 Dátum: 2010. Október 31. - 15:17:11 »

Ördög Ördög Ördög


 S.Peti


Komoly kerítés nélkül nem igazán tartanék kutyát.

Főleg nem szukát. Nem is azzal van baj, hogy elmegy, hanem az udvarlókkal...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1227 Dátum: 2010. Október 31. - 15:44:51 »

A kerítéssel nincs baj, sőt a vizslámtól is el tudom különíteni. De az a nyomorult alkalmi süketsége megy az agyamra.
Ha kimegyünk a területre rendesen szót fogad. Itthon meg tiszta hülye. Bebújik mindenhova,( garázs, farakás mögé, stb)  befekszik e leglehetetlenebb zugba, és nem lehet előcsalni, csak ha kialudta magát, vagy éhes! Sokszor azt sem tudom hova bújt el egy perc alatt. A minap bement a kúszófenyő alá, és fél órát kerestem, mire eszembe jutott, hogy a vizslát kiengedjem a garázsból, és megkerestessem vele.  Ezzel nem is lenne baj, ha nem tüzelne, de így nem merem egyedül mind a kettőt kint  hagyni!
És persze ha előjön olyan csodálkozó szemmel nézi miért vagyok mérges, hogy nem lehet rá haragudni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1228 Dátum: 2010. Október 31. - 17:19:21 »

Nekem is van egy tacskóm már 2 éve szuka!!!!! Amikor tüzel akkor igen akar menni mindenhova! Fej a falba
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1229 Dátum: 2010. Október 31. - 17:42:46 »

Én még sosem vettem észre változást a viselkedésében, amikor tüzel.  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: