Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 482667 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1200 Dátum: 2010. Október 28. - 13:29:29 »

Úgy emlékszem "disznós kutyához" nem kell vizsga! Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1201 Dátum: 2010. Október 28. - 14:13:05 »

Azért kérek tanácsot mert gondolom hogy valakinek van tacskója viszi hajtásra és többet tud mint én!! Kutyás
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1202 Dátum: 2010. Október 28. - 14:35:19 »

Én tapasztalatlan kutyát nem mernék ráengedni egyedül disznóra!
Naplózva
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1203 Dátum: 2010. Október 28. - 15:01:32 »

Van egy foxi-ja egyik barátomnak azzal vigyem el? Vadász
Naplózva
sauer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #1204 Dátum: 2010. Október 28. - 21:11:18 »

hello azért azt se feledjetek,hogy a házi szelid azért nem egy eroteljes vaddisznó es kulonmbség nagy ,vegyuk a kotorekban a macska-róka kul. ,és ha az elso benyomás rossz ,vagy netalán megijjed akkor annak a keobbiekban kov. lessz szerintem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1205 Dátum: 2010. Október 28. - 21:16:54 »

Van egy foxi-ja egyik barátomnak azzal vigyem el? Vadász

Annak a kutyának van vizsgája, gyakorlata? Rendszeresen vadászik disznóra?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1206 Dátum: 2010. Október 28. - 21:39:32 »

Attilának igaza van. Disznóhajtáshoz nem ír elő a VTV. vizsgát, vagyis pontosabban kivételként említi. A tapasztalatlan kutya is csak disznóval tanulja meg szerintem tennivalókat. Érdemes lepróbálni a kutyát kertben, hogy érdekli-e a disznó, fogja-e stb. Nem minden kutya való mindenre. Nekem van olyan kutyám amelyiket egyáltalán nem érdekli a róka, de a disznó nagyon és fordítva. A kerti disznók nem olyan durvák minta szabadon élők. Ha bele is száll a kutya, általában komoly kárt nem okoz a kutyának. Nem mint az én egyik esetemben. Van egy szukám amelyik lassítás nélkül szált bele a disznóba, fejbe-fülön fogta és addig rángatta amíg nem feküdt. Letojta, ha eldobta, vagy görgette a disznó.  Az egyik hajtás első körében szívtájékon szúrta egy kan. Két-három hét pihi után már tisztelte a disznót. Azután már nem volt gond vele. De belátom, hogy csak szerencsém volt és rosszabbul is elsülhetett volna. De ebből is látszik, hogy csak a gyakorlatból tanul a kutya. Segíteni nem tudunk neki. Minednki maga döntse el, hogy mekkora kockázatot vállal. Ez egy veszélyes "sport"
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1207 Dátum: 2010. Október 28. - 21:56:23 »

" Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a tacskómat elszeretném vinni  már idén hajtásra! Már 2 éves fajtiszta szálkás szőrű! Meg nem vitten ilyen helyekre de kiszoktam vinni az erdőre és ott igen megy a disznók után (vagyis a szag után).  Valaki tud mondani valakit írni köszi "

Én ebből azt szűrtem le, hogy "kismaszek" nem vadász, sőt fogalma sincs sem vadászatról, sem disznós kutyáról! Nekem is van "vadászkutyám" itt döglik a radiátor mellett nem messze a lábamtól, és megrettent a gondolat, hogy valaki Őt ráküldené egy VAD DISZNÓRA! Mert vagy gyáván futna, vagy megvágná a disznó úgy, hogy a bele kifordulna. Szomorú 
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #1208 Dátum: 2010. Október 29. - 08:20:54 »

Én is...
Sőt! Minden gond nélkűl elengedi szaladgálni a disznók után...
Nem a legokosabb dolog.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
kismaszek719
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1209 Dátum: 2010. Október 29. - 18:04:13 »

Nem szoktam elengedni a disznó után mert pórázon szoktam kivinni az erdőre!! az igaz hogy nem vagyok Vadász te érdekel a téma!! Ezért szeretnék többet megtudni az ilyen dogokról...! Patron
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1210 Dátum: 2010. Október 29. - 18:17:02 »

Nem szoktam elengedni a disznó után mert pórázon szoktam kivinni az erdőre!! az igaz hogy nem vagyok Vadász te érdekel a téma!! Ezért szeretnék többet megtudni az ilyen dogokról...! Patron

Keress egy kutyás vadászt, aki beavat az alapokba, majd sokat járj ki vele a területre, ha hajlandó rád szánni az idejét, vidd a kutyát iskolába, tegye le az alapvizsgát, és ha már sokat vadászott, megtanult mindent, AKKOR esetleg viheted hajtásba! Közben keress egy jó állatorvost, aki még aznap este össze varrja a bőrét, ha kiszabja a disznó! Mert az megesik néha.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1211 Dátum: 2010. Október 29. - 18:49:50 »

Nem értem, hogy miért kell ilyen negatívan és ellenségesen hozzáállni ha valaki feltesz egy normális kérdést. Az, hogy valaki nem ért valamihez, de érdekli a téma, miért nem kérdezhet? Vállat von
 Inkább segíteni kellene és nem letorkolni.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1212 Dátum: 2010. Október 29. - 19:04:19 »

Nem értem, hogy miért kell ilyen negatívan és ellenségesen hozzáállni ha valaki feltesz egy normális kérdést. Az, hogy valaki nem ért valamihez, de érdekli a téma, miért nem kérdezhet? Vállat von
 Inkább segíteni kellene és nem letorkolni.

Nagyon tévedsz, ha azt hiszed ellenséges vagyok! A srác rögtön a csúcson akarja kezdeni, szerintem nem így kéne! Te rögtön élesben "vizsgáztatod" a kezdő, tanulatlan kutyáidat? Szerintem nem!
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1213 Dátum: 2010. Október 29. - 19:24:37 »

Nagyon tévedsz, ha azt hiszed ellenséges vagyok! A srác rögtön a csúcson akarja kezdeni, szerintem nem így kéne! Te rögtön élesben "vizsgáztatod" a kezdő, tanulatlan kutyáidat? Szerintem nem!

Leírtam, hogy hogyan szoktam csinálni.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1214 Dátum: 2010. Október 29. - 19:53:07 »

Egyik barátom csinálta tavaly azt, amire most Kismaszek készül! Minden előképzettség nélkül vitte disznóhajtásra a kutyáját! Disznót előtte csak dögön látott! A kutya egész jól mozgott, érdekelte a disznó is, úgy tűnt be fog válni!
Aztán egy nagyobb disznó szembefordult vele és feldobta jó magasra, ahonnan le is esett! A kutyának fizikálisan nem lett baja, viszont idegileg összeomlott! Aznap nem látták többet a kutyát! 3 napig kóválygott az erdőn, ha meglátott valakit elfutott, a saját gazdájához nem mert odamenni! Végül befogta valaki és visszakerült a gazdájához, de azóta csak házat őriz!
Lehet, hogy ez is egy véglet, de megtörtént!
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: