Oldalak: 1 ... 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 [212] 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481601 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3165 Dátum: 2019. December 13. - 13:57:05 »


Csipetke várja  a nyugdíjat - felkészül Csipesz  !



Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3166 Dátum: 2019. December 13. - 14:42:59 »

 Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3167 Dátum: 2019. December 13. - 19:57:49 »

 Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Urbán Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #3168 Dátum: 2019. December 14. - 20:28:24 »

Stefi!  Emelem

Jó egészséget és sok szép vadászélményt kívánok nektek!

Üdvözlettel:
Urbán Zsolt
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3169 Dátum: 2019. December 17. - 17:59:02 »

Azért az öreg Csipetke még hozta a formáját .

Formába tartják vadásztársaim .( Meg engem is  Nem szól szám )  Az utóbbi 10 vadászatom legalább négyszer úgy ért véget hogy telefonon hívtak " Nálad van a Csipetke ? "  kétszer eredményesek is voltunk amikor nem , az sem a tacskón múlott . Most egy 9,3x62 es nagy lyukasztó bizonyította hogy ilyen kalibernél is  van dolga a kutyának . Érdekes volt hogy a rálövés helyén egy akácfán 3-4 vércsepp és egy kis tüdődarab is látszott . Vadásztársam nagyon szkeptikus volt mikor mondtam hogy ez meg lesz  - hiszen ők már vagy egy órán keresztül lámpával hiába kerestek ezen kívül vért . Első indításra kicsit elkalandozott Csipi de  20 méter után önállóan visszatért a rálövéshez és utána jól belehúzott a vezetékbe . Egy csepp vér nélkül bujkáltunk kökénybe és összedőlt fák alatt és egy visszatérő hurokkal szinte 15-20 méterre visszaértünk az erdő szélére ahol megmerevedve feküdt a kis 2. éves kancsi . Enyhén hátracsúszott lövés összetolta a @art a májjal .   Hazafelé azért  Csipesznek is megmutattuk a fekete ördögöt . Szerencsére nem félt tőle és Csipetke példáján lelkesülve megtépte a fülét , ma meg a kis Csipesz egy szép munkát mutatott egy töréssel a disznó csülköt megkeresve .  Taps



Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #3170 Dátum: 2019. December 18. - 15:51:35 »

Jó az öreg a háznál!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3171 Dátum: 2019. December 30. - 15:30:47 »


Nem kellett sokat várni az első bevetésre .
Előző nap lőttem egy fiatal kant amit Csipetke segített megtalálni . Nem voltam rest és másnap kivittem a kis Csipeszt hogy érdekli e a dolog .  Ugyan onnét indítottam mint Csipetkét és ugyan úgy nem volt vér mint este lámpafénynél . Szépen felvette a nyomot és kis kitérőkkel de megtalálta az előző esti kan maradványait . 100-120 méter  biztos volt a csapa . Estére megint ugyan oda mentem ki mert ezt a magányos disznót kint lőttem a korán letárcsázott és elvetett kukoricatarlón és úgy tűnt hogy több süldő is jár a szóróra ami a szántó szélén van . Nem sokáig kellett ücsörögjek mert megint jött az üzenet " Nálad van a Csipetke ?"  :Mosolyog  ............. Egy vadásztárs a terület ellenkező végén lőtt rá egy disznóra ami berontott a nádba de semmit nem találtak . A disznó a nádban nem játék . Hazaérve puskát cseréltem és magamhoz vettem a kis Csipeszt is .  Elöl én mentem Csipetkével vezetéken majd mögöttem egy segítő szintén vezetéken Csipesszel .  A lövő által megjelölt helytől távolabb de megtaláltuk az első vércseppeket a szőke nádon  majd úgy 40 méter után a nád alatt a pecsenyesüldőt is .  Szépen jött utánunk a kis tacskó és nem rettent meg a nagy fekete "szörny" töl. Idősebb társát utánozva  nagy kedvel tépte süldőcskét . Táncol  ........... Kezdek bizakodni ...............   Emelem

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3172 Dátum: 2019. December 30. - 17:19:41 »

 Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3173 Dátum: 2020. Február 20. - 14:40:31 »

Nem kellett sokat várni az első bevetésre .


Az első önálló "munkára" se .  Kedden az az tegnapelőtt vittem magammal mind két tacskót Csipetkét és Csipeszt is .  Olyan igazi vaddisznós lehetőségek voltak - " vagy jönnek - vagy nem "  Ördög  .  Már több napja lestem a nyomukat volt mikor éjjel egyig is kint ültem  aztán reggelre mindent feltúrtak   :Mosolyog  . Jó lenne már egy rövid és biztos munkát adni a tanulónak de a biztosíték kedvéért vittem  az öreg tacskót is .  Igaz hogy tíz óra felé de de megjött egy nagy konda a szóró felé . Valamiért idegesek lettek elszaladtak majd az akácosban tanácskoztak mikor sikerült meglőni a legközelebb álló süldőt . Jó vérnyomot találtam a rálövés helyén ezért önállóan a kicsit indítottam .  Nem szóltam bele a dolgába , először kicsit tévesztett de mikor rájött visszament a nyomra és figyelmesebben keresett tovább . Talán ha 20-25 méter volt a halálvágta de kezdetnek elég . Boldogan tépkedte zsákmányát .



Ilyen a vadász szerencse . Tegnap azt találtam ki hogy meglátogatom azt a lest ahol vadásztársam 4-5 napja jól megijesztett egy elmondása szerint magányos disznót . Nem veszik azt a durranást annyira zokon ha szőrüket se érinti a golyó .  Ördög   Megint mind két tacskót magammal vittem . Alig sikerült felérnem a lesre mert már az autóból való pakoláskor hallottam hogy pár száz méterre jó irányból riaszt egy őz . Kb. tiz percet ücsörögtem mikor megjelent 4-5 süldő és a váltón igyekeztek volna a szóró felé . Annyi hiba csúszott a dologba hogy akaratom ellenére helyben maradt a kis kansüldő . Jól megtapostam a vért meghúztam a szőrén a bakancsom és csináltam a tanulónak egy 100 méteres csapát .  Csipeszke ezt is nagyon nyugodtan és pontosan kidolgozta . Taps  Természetesen mind két esetben adtam az öreglánynak is lehetőséget a zsákmány megcsipkedésére .    Reménykedem hogy Csipesz méltó utód lesz !   Emelem ( A képek sajnos így sikerültek egy Lenovó  telefonnal .)

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3174 Dátum: 2020. Március 10. - 08:35:53 »


Igaz már két vadat önállóan megtalált a hét hónapos Csipesz nevű tacskóm de tegnap éjjel valódi munkája akadt . Az első két munkánál én is tudtam hol a vad - gyakorlásnak jó volt . Nagyon sok süldő volt a szórón és vadásztársam rálőtt egyre közülük . A szomszédos körzetben hallottam is a jó buffanós becsapódást . Hárman keresték a vadat lámpával de egy csepp vért sem találtak . Tekintettel hogy több disznó is volt a szórón már azt is eredménynek gondoltam ha legalább vért talál - és sikerült .( A 13 éves Csipetkét most kímélni kell mert egy hete esett át egy kullancs okozta babézián bár az autóban a biztonság kedvéért Ő is ott volt ) A szórótól kb 10 méterre egy csigaházon volt az első vércsepp majd néhány méterenként kontrollálható cseppek és úgy 60-70 méter után meg lett a szép kis süldő kissé hátracsúszott lövéssel . 30-06 kaliber a képen a bemenet látható a másik oldalon az utolsó bordánál kitüremkedtek a belek . Ki gondolná a kép alapján hogy semmi vér nem volt ? Nem hiszem hogy ezt nem így kell csinálni - reggelre hívni vérebet ................
Azt hiszem jó választás volt Csipesz megvásárlása .  Tacskó viszonylatban nagyon nyugodt kutya - kicsit másként dolgozik mint Csipetke de látom hogy " gondolkodik" ha ki is tér jobbra-balra hamar észreveszi hogy nem a nyomon van .   Emelem
Kinek van ötlete hogy mit lehet adni egy ilyen fiatal fejlődő kutyának a kullancsok távoltartására  ami  hatékony is ?  Fejvakarás



Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #3175 Dátum: 2020. Március 10. - 08:48:22 »


Kinek van ötlete hogy mit lehet adni egy ilyen fiatal fejlődő kutyának a kullancsok távoltartására  ami  hatékony is ?  Fejvakarás


 Igen

Nálam a Foresto nyakörv bevált.
Nem azt mondom, hogy egy kullancs sem megy bele, de nagyságrenddel kevesebb, mint anélkül.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3176 Dátum: 2020. Március 10. - 09:10:27 »

Simparica és Bravecto tablettákat használok. Mindkettő 100%-os.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3177 Dátum: 2020. Március 10. - 10:13:45 »

Simparica és Bravecto tablettákat használok. Mindkettő 100%-os.

Ok ! Utánanézek hogy a szervezetét mennyire veszi igénybe a fiatal kutyának .

Igen

Nálam a Foresto nyakörv bevált.
Nem azt mondom, hogy egy kullancs sem megy bele, de nagyságrenddel kevesebb, mint anélkül.


Köszönöm ! Tényleg nem 100% - a labradornál próbáltam  - de lehet nincs is olyan hogy 100% .   Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3178 Dátum: 2020. Március 10. - 11:25:49 »

Ok ! Utánanézek hogy a szervezetét mennyire veszi igénybe a fiatal kutyának .


Köszönöm ! Tényleg nem 100% - a labradornál próbáltam  - de lehet nincs is olyan hogy 100% .   Emelem

Biztosan terheli a májat,de úgy vagyok vele,hogy -inkább legyen eltérő a májfunkció,mint temetni kelljen. (Illetve a babeziás kezelés sem terhel kevésbé,mint ez)
A Simparica és a Bravecto sem tartja távol a kullancsot. Viszont amelyik elkezd szívogatni,az csak egyet szív...Garantáltan megdöglik a kullancs-3 éve tesztelem ezt a két tablettát.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3179 Dátum: 2020. Március 10. - 11:49:40 »

Biztosan terheli a májat,de úgy vagyok vele,hogy -inkább legyen eltérő a májfunkció,mint temetni kelljen. (Illetve a babeziás kezelés sem terhel kevésbé,mint ez)
A Simparica és a Bravecto sem tartja távol a kullancsot. Viszont amelyik elkezd szívogatni,az csak egyet szív...Garantáltan megdöglik a kullancs-3 éve tesztelem ezt a két tablettát.

Én utánaolvasgattam kutyás fórumokon. Volt aki félévente vérvételt csináltatott a Bravecto miatt és semmilyen eltérés nem volt tapasztalható a májfunkcióban sem. Szintén babézia után, 4 éve kezdtem etetni, ugyanezt tapasztalom, mint te. Rengeteget van velem az erdőn a kutya, alkalmanként 10 kullancsot kefézek ki belőle utána. Megcsípni nem nagyon akarják. Amelyik megcsípi az elég hamar -még azelőtt hogy fertőzne- kiesik belőle elpusztulva.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 [212] 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: