Oldalak: 1 ... 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 [211] 212 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481606 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3150 Dátum: 2019. április 20. - 16:53:07 »

És megérkezett a szakértő!   Nyihi
Naplózva

Jó szelet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3151 Dátum: 2019. április 20. - 18:32:30 »

És megérkezett a szakértő!   Nyihi

Egy tüzeskezű "szakértő" könnyen meglőhette volna, mert elég rossz helyen csimaszkodott...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3152 Dátum: 2019. Május 08. - 13:16:18 »

Stefi fórumtársunk javaslatára mesélném el az első éles után keresésem, mint kezdő tacskó tulajdonos, főleg azoknak, akik ezután lépnek majd ugyan ebbe a cipőbe, mint én most.
A dolog ott kezdődött, hogy tavaly szeptember 18-án sikerült 2db disznót kiemelnem egy nagyobb kondából. Az első helyben maradt, a másikat pedig nem találtam egy 6-8 éve ültetett fiatal erdőben. Kerestem csaknem egy órán át, de semmit sem találtam. Jeleztem a vadőrünknek az elejtést és a valószínűsíthető hibázást. Hát másnap kora reggel csak kimentem, immár világosban is megnézni. Jól tettem. Ahogy kiszálltam az autóból és beléptem a fák közé, már a második sorban megtaláltam a vért, majd meglett a disznó is. Nappal még csak-csak látom a vért színtévesztőként, de éjszaka már kellő mennyiség kell hozzá, hogy meglássam, mármint vérből. Ördög A disznó szerencsére nem ment pocsékba. Viszont kaptam egy kis lökést a vadőrünktől miszerintvegyek egy tacskót!
Másnap este már otthon barátkozott a Liza nevű vizslámmal a Picurnak elkeresztelt szálkás szőrűnek mondott szuka tacsi. Stefi és szakkönyvek, valamint az itt olvasottak alapján elkezdtem a kiképzéSÜNKET. Csak vaddisznólábbal gyakoroltunk. Itthon ment is. Közbenjöttek is szépen az egyéb eredmények is:
 -A vizsla hathatós segítségével újraértelmezték az udvar berendezését, vagyis mindenhova árkokat, gödröket ástak,-nak.
-Az autó utánfutó teljes elektromos rendszerét szisztematikusan 2-max 3 centis cafatokra rágta.
-Ezek után következtek az új fél illetve 3/4 collos 50 méteres slagok megfelelő, mármint a számára megfelelő méretűre történő rágása.
-Miután ezeket már eltüntettem előle sikerült neki egy általam nem megfelelő magasságba feltett, de összetekert 220 voltos hosszabbítót, nem volt áram alatt, szintén valamiféle tacskó logika szerinti méretűvé alakítania. Ezt akkor vettem észre, amikor a hosszabbítót szerettem volna használni, naná hogy zárlat lett belőle.
-De hogy a lényegre térjek :Eddig kellett várni az első éles keresésre. Tegnapelőtt az egyik vendégem egy hátracsúszott lövést tett egy fiatal kanra. Egy csepp vért sem találtunk. Egy darabig nézegettük a "tetthelyet", aztán mondtam neki, hogy hazaugrok a Picurért. Elkövettem az első hibát amikor elindult az újonc a nyomon, mert hallgattam a vendégemre, hogy szerinte nem erre ment./Éppen nem voltam vele a lövés pillanatában,mert ki kellett sétálnom az autóhoz, így én nem hallottam merre ment el/ Újraindítottam a tacsit. Erre az elindult azon a csapán, amelyiken jött a disznó. Ismét újra indítottam, és most már hagytam hadd menjen a kutya a saját orra után. Jól tettem. Nemsokára egy comb középig érő fűben találtuk magunkat, ahol egy jól láthatóan frissen ledöntött füves csapát követett. Aztán kb 20-30 méter után elfogyott a fű. Itt már a fák alatti gazosnál kerestem a kapaszkodót, ledöntött gazt, és főleg vért. Hát vér nem volt egy csepp sem, sem egy kenés a fák oldalán. 90-100méter után elértük egy akác tősarjas, fűzfa vesszős sűrűt. Itt sem volt számomra semmi kapaszkodó, de már kezdett a bizalmam megcsappanni a kutyámban. El is határoztam, hogyha túlérünk ezen a sűrűn, akkor befejezzük ezt a -számomra- nyilvánvalóan felesleges keresést. De a kutya elkezdett erősebben húzni, és ekkor megpillantottam a hasán fekvő, már kimúlt 3.éves kant. Hát nagyon-nagyon boldog voltam, hiszen a vendégemmel tudtam disznót lövetni, a kutyám pedig az én hathatós segítségem ellenére is megtalálta a máj és gyomor lövött disznót. Meg nem ugatta, de most már harapdálta a zsákmányát, nem félt tőle.
-Áprilisban  lőttem itt egy disznót 13grammos Lapua Megával, na ott volt vér azonnal. Elment lapocka lövéssel 70 méter. Miután megtaláltam dermedten, hazamentem a Picurkáért- így nevezik az unokáim- és megkerestettem vele./ Ekkor még láthatóan tartott a kimúlt disznótól./ De ott kontrollálni tudtam a keresést.
Egyet megtanultam, hogy bíznom kell a kutyámban. Mégpedig sokkal jobban, mint lövést tevő érzékszerveiben!  Kacsint

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3153 Dátum: 2019. Május 08. - 13:40:41 »

Egyet megtanultam, hogy bíznom kell a kutyámban. Mégpedig sokkal jobban, mint lövést tevő érzékszerveiben!  Kacsint



Gratulálok Sanyi!  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3154 Dátum: 2019. Május 08. - 18:46:10 »

Gratulálok  Igen Emelem
Naplózva

Jó szelet!
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #3155 Dátum: 2019. Május 08. - 19:13:33 »

Gratulálok! Ügyesek vagytok egy tanácsot ha elfogadsz sötétben ne keress után!
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3156 Dátum: 2019. Május 09. - 09:05:51 »

Köszönöm mindenkinek, de valójában a kutyát illeti a dicséret. Mosolyog
Természetesen minden tanácsot meghallgatok. Ehhez a sötétben való kereséshez azt kell tudni, hogy a Hansági főcsatorna nagyon közel van. Onnét jön át a vad enni hozzánk. A lövéstől a keresés megkezdéséig eltelt kb fél óra. Úgy okoskodtam, hogy ha nem találta el akkor mindegy, ha eltalálta és súlyos a seb, akkor valószínűleg elpusztult. Ha eltalálta és van elég ereje, akkor átúszik a csatornán, / itt ezen a területrészen kivétel nélkül ez a forgatókönyv, az eddigi tapasztalatok alapján/aztán másnap engedély kérés a másik társaságtól és vérebes utánkeresés következik.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3157 Dátum: 2019. Május 09. - 13:11:06 »

Gratulálok! Ügyesek vagytok egy tanácsot ha elfogadsz sötétben ne keress után!

Akár jó is lehet ez a tanács DE akkor csak azt a vadat vigyül be ami ott fekszik a rálovès helyèn?  Mert ez inkább megkeresèe volt ami sok körülmènytől függően nèhányètertől pár 100 mèter is lehet
 .Ennyit kitya nèlkül is illik magát vadászmak tartó embernek megtenni. Gondolok itt az egyre melegebb èkszakákra a szèpen feljóvő salál állányra .. stb



Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3158 Dátum: 2019. Május 09. - 13:16:00 »

Akár jó is lehet ez a tanács DE akkor csak azt a vadat vigyül be ami ott fekszik a rálovès helyèn?  Mert ez inkább megkeresèe volt ami sok körülmènytől függően nèhányètertől pár 100 mèter is lehet
 .Ennyit kitya nèlkül is illik magát vadászmak tartó embernek megtenni. Gondolok itt az egyre melegebb èkszakákra a szèpen feljóvő sal állányra .. stb





Na ilyen ha telefonról ír az ember.  Rííí
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #3159 Dátum: 2019. Május 09. - 13:20:31 »

Akár jó is lehet ez a tanács DE akkor csak azt a vadat vigyül be ami ott fekszik a rálovès helyèn?  Mert ez inkább megkeresèe volt ami sok körülmènytől függően nèhányètertől pár 100 mèter is lehet
 .Ennyit kitya nèlkül is illik magát vadászmak tartó embernek megtenni. Gondolok itt az egyre melegebb èkszakákra a szèpen feljóvő salál állányra .. stb

Én ezzel a saját maga utána megy dologgal egyetértek addig ameddig talál csapajelet aztán jelölje le! Nekem könnyíti meg a melót! minden sportvadasznak kötelezővé tennék egy után keresés oktatást!



Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #3160 Dátum: 2019. Május 09. - 15:08:56 »

Akár jó is lehet ez a tanács DE akkor csak azt a vadat vigyül be ami ott fekszik a rálovès helyèn?  Mert ez inkább megkeresèe volt ami sok körülmènytől függően nèhányètertől pár 100 mèter is lehet
 .Ennyit kitya nèlkül is illik magát vadászmak tartó embernek megtenni. Gondolok itt az egyre melegebb èkszakákra a szèpen feljóvő salál állányra .. stb



Nálunk az elmúlt holdnál két kisebb disznót hagytak kint reggelre, mindkettő befülledt! Pedig a rövid halálvágta végén ott feküdt mindkettő, csak az egyiknél a nádba, a másiknál a repcébe nem mert bemenni a lövést leadó.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #3161 Dátum: 2019. Május 09. - 15:14:56 »

Minden sportvadásznak kötelezővé tennék egy utánkeresés oktatást!



Na, ezzel teljes mértékig egyetértek!
Valamint ha nincs meg a vad, kötelezővé kellene tenni, hogy szóljon egy hozzáértő utánkeresőnek! Ez ma szinte csak trófeás vadnál történik meg, a többinél legyintenek, hogy biztos elhibáztam...
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #3162 Dátum: 2019. Május 09. - 17:18:49 »


Na, ezzel teljes mértékig egyetértek!
Valamint ha nincs meg a vad, kötelezővé kellene tenni, hogy szóljon egy hozzáértő utánkeresőnek! Ez ma szinte csak trófeás vadnál történik meg, a többinél legyintenek, hogy biztos elhibáztam...
Mondjuk aki érvényes vadászjeggyel rendelkezik annak ismerni illene pár jogszabályt amiben ez nevesitve is van!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3163 Dátum: 2019. Május 10. - 13:03:35 »



Jó a tacskó a háznál !  Ördög  Legalább is tegnap jó volt - egy kis vadkárelhárítás ügyében . Ez már nem túr több kukoricát .  Tisztelet a vadnak !   Emelem

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3164 Dátum: 2019. Július 24. - 11:07:04 »


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 [211] 212 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: