Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 479935 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3045 Dátum: 2016. Július 24. - 10:53:23 »

A legifjabb Manipulus vadásztacskók. Még van szabad kiskutya  Kacsint
Tegnap töltötték az 5. hetüket





Látom nálatok is vannak "kopaszok" . Miért van ez ? Nálam a kan kifejezetten "üvegmosó kefe" a szuka is normál hosszú szőrű mégis vannak -már már a sima szőrűre  hajazók .
Mondjuk utánkeresésnél , hajtásban jobb lehet ha nem kell a bogáncsokat gyűjteni , egyesek pont ilyent keresnek .   Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3046 Dátum: 2016. Július 24. - 12:24:26 »


Ennél csúnyábbakat is összeraknak.
Én egy másodpercet sem várnék...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3047 Dátum: 2016. Július 24. - 15:38:21 »

Jobban járnál egy állatkórházzal,azonnal. Mi történt? Leesett a lesről?

Tegnap este az asszonyom sétáltatta póráz nélkül,én dolgoztam ,egy buzi fagylaltgépen,ahelyett .hogy mentünk volna vadászni a kutyával(az volt tervbe,csak vasárnapra bulira kellett a nőnek a fagyikeverő,sürgős volt).
A kiskutya odament egy szabályosan kerítéssel közterülettől elzárt telekhez,ahol fene tudja milyen márkájú staffordshire terrierre emlékeztető kutya szolgált.
Már milliószor összeszagoltak,farkcsóválással üdvözölték eddig egymást.
A kerítés síkhálóból volt kialakítva ,a Boni meg be akart bújni,hogy haverkodjon,a stafi meg keresztülhúzta a kerítésen a kb 15x15 cm-es négyzeten.
Az asszony visszahúzta ,a kutya lába meg eltörött.
Holnap reggel lehet menni a dokihoz,állítólag profi műtője van,sok jót hallani róla.
Átküldtem neki a röntgent.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3048 Dátum: 2016. Július 24. - 16:00:19 »

Tegnap este az asszonyom sétáltatta póráz nélkül,én dolgoztam ,egy buzi fagylaltgépen,ahelyett .hogy mentünk volna vadászni a kutyával(az volt tervbe,csak vasárnapra bulira kellett a nőnek a fagyikeverő,sürgős volt).
A kiskutya odament egy szabályosan kerítéssel közterülettől elzárt telekhez,ahol fene tudja milyen márkájú staffordshire terrierre emlékeztető kutya szolgált.
Már milliószor összeszagoltak,farkcsóválással üdvözölték eddig egymást.
A kerítés síkhálóból volt kialakítva ,a Boni meg be akart bújni,hogy haverkodjon,a stafi meg keresztülhúzta a kerítésen a kb 15x15 cm-es négyzeten.
Az asszony visszahúzta ,a kutya lába meg eltörött.
Holnap reggel lehet menni a dokihoz,állítólag profi műtője van,sok jót hallani róla.
Átküldtem neki a röntgent.


Sikeres műtétet , mielőbbi gyógyulást. "Eb csont beforr ! " Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3049 Dátum: 2016. Július 24. - 16:07:41 »

Sikeres műtétet , mielőbbi gyógyulást. "Eb csont beforr ! " Emelem

Köszi.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3050 Dátum: 2016. Július 24. - 18:38:21 »

Gyógyulást neki!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3051 Dátum: 2016. Július 25. - 09:20:33 »

Tegnap este az asszonyom sétáltatta póráz nélkül,én dolgoztam ,egy buzi fagylaltgépen,ahelyett .hogy mentünk volna vadászni a kutyával(az volt tervbe,csak vasárnapra bulira kellett a nőnek a fagyikeverő,sürgős volt).
A kiskutya odament egy szabályosan kerítéssel közterülettől elzárt telekhez,ahol fene tudja milyen márkájú staffordshire terrierre emlékeztető kutya szolgált.
Már milliószor összeszagoltak,farkcsóválással üdvözölték eddig egymást.
A kerítés síkhálóból volt kialakítva ,a Boni meg be akart bújni,hogy haverkodjon,a stafi meg keresztülhúzta a kerítésen a kb 15x15 cm-es négyzeten.
Az asszony visszahúzta ,a kutya lába meg eltörött.
Holnap reggel lehet menni a dokihoz,állítólag profi műtője van,sok jót hallani róla.
Átküldtem neki a röntgent.


Felicavet állatorvosi rendelő/klinika Gazdagréten.
Ha nem is ebben az esetben, mert remélem addigra már minden rendben lesz mire olvasod, de másnak ha kell a jövőben.
6-7 éve, már későn vittem Csikaszt tacskóbénulással. Nagyon korrekt módon álltak hozzá, profi körülmények, orvos (nevére sajnos nem emlékszem), minden.
Még nyert 5 évet a kutya. Teljesen rendbe sosem jött, mert már nagyon sokat volt bénult állapotban, érdekesen szökdelt a hátsó lábaival  Vigyorog, de sok sertevadat tépázott még meg utána...
Vidéken mondanom sem kell hogy kezelték, mindenféle szarral, tablettákkal...egy porckorongsérvet...aztán jött volna az elaltatás...
Kipucolták, és szép lassan rendbe jött. Nem olcsó. Akkoriban utolsó fillérjeimet költöttem rá  Vigyorog Megérte.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #3052 Dátum: 2016. Július 25. - 11:24:52 »

Látom nálatok is vannak "kopaszok" . Miért van ez ? Nálam a kan kifejezetten "üvegmosó kefe" a szuka is normál hosszú szőrű mégis vannak -már már a sima szőrűre  hajazók .
Mondjuk utánkeresésnél , hajtásban jobb lehet ha nem kell a bogáncsokat gyűjteni , egyesek pont ilyent keresnek .   Emelem

Én kifejezetten szelektálok erre. Ha ilyen idős korban már van kefe szakálla és szőrös a lába akkor az biztos, hogy rossz minőségű lesz a szőre. Az az ideális ha ilyen idős kutyának a szájzugában van egy kicsit hosszabb szőr és a füle végén. Akkor lesz ideális szőre felnőtt korában. Tudom, hogy nagyon édes a kefe pofa. De így legalább azokat viszik el először :-D
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #3053 Dátum: 2016. Július 25. - 11:28:43 »

Felicavet állatorvosi rendelő/klinika Gazdagréten.
Ha nem is ebben az esetben, mert remélem addigra már minden rendben lesz mire olvasod, de másnak ha kell a jövőben.
6-7 éve, már későn vittem Csikaszt tacskóbénulással. Nagyon korrekt módon álltak hozzá, profi körülmények, orvos (nevére sajnos nem emlékszem), minden.
Még nyert 5 évet a kutya. Teljesen rendbe sosem jött, mert már nagyon sokat volt bénult állapotban, érdekesen szökdelt a hátsó lábaival  Vigyorog, de sok sertevadat tépázott még meg utána...
Vidéken mondanom sem kell hogy kezelték, mindenféle szarral, tablettákkal...egy porckorongsérvet...aztán jött volna az elaltatás...
Kipucolták, és szép lassan rendbe jött. Nem olcsó. Akkoriban utolsó fillérjeimet költöttem rá  Vigyorog Megérte.

Akkor had legyen itt egy ellenpélda a Felica-vetről. Senkinek nem ajánlom., Egy lehúzós banda. Az én bénult kutyámat is megműtötték, holott egyértelmű kellett volna lennie nekik hogy a petyhüdt bénulást nem lehet gyógyítani, csak a  merev bénulást. Lehúztak 150.000 ft-al de ami a rosszabb, hogy 1 hónap szenvedés után el is kellett altatni a kutyámat.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #3054 Dátum: 2016. Július 25. - 11:33:31 »

Én kifejezetten szelektálok erre. Ha ilyen idős korban már van kefe szakálla és szőrös a lába akkor az biztos, hogy rossz minőségű lesz a szőre. Az az ideális ha ilyen idős kutyának a szájzugában van egy kicsit hosszabb szőr és a füle végén. Akkor lesz ideális szőre felnőtt korában. Tudom, hogy nagyon édes a kefe pofa. De így legalább azokat viszik el először :-D

Őkirályi tacskóságnéja is ilyen.  :Mosolyog  Sokkal kevesebb a gond vele, mint a "rackabirkagyapjassal", persze ettől még szálkás. A kefe/trimmelőkés ősi ellenségünk egyébként, akárcsak minden, ami a levegőben van (elég széles a spektrum: a kölökmuslincától a turulmadárig, részeg hőlégballonistáig minden és mindenki  Nyihi )
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #3055 Dátum: 2016. Július 25. - 11:38:20 »

Őkirályi tacskóságnéja is ilyen.  :Mosolyog  Sokkal kevesebb a gond vele, mint a "rackabirkagyapjassal", persze ettől még szálkás. A kefe/trimmelőkés ősi ellenségünk egyébként, akárcsak minden, ami a levegőben van (elég széles a spektrum: a kölökmuslincától a turulmadárig, részeg hőlégballonistáig minden és mindenki  Nyihi )

Valami frissebb fotókat tehetnél fel róla.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #3056 Dátum: 2016. Július 25. - 12:29:41 »

Valami frissebb fotókat tehetnél fel róla.

Csendélet a kezelhetetlen idegbeteg állatról  Ördög De a szőre látszik.


Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3057 Dátum: 2016. Július 25. - 13:33:08 »

Csendélet a kezelhetetlen idegbeteg állatról  Ördög De a szőre látszik.



Hol lehet ilyen király vadásztacsis ajtótámaszt venni??? Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3058 Dátum: 2016. Július 25. - 14:46:14 »

Akkor had legyen itt egy ellenpélda a Felica-vetről. Senkinek nem ajánlom., Egy lehúzós banda. Az én bénult kutyámat is megműtötték, holott egyértelmű kellett volna lennie nekik hogy a petyhüdt bénulást nem lehet gyógyítani, csak a  merev bénulást. Lehúztak 150.000 ft-al de ami a rosszabb, hogy 1 hónap szenvedés után el is kellett altatni a kutyámat.

Sajnálom. Ki volt a doki? Jó esetben ilyen ügyekben az ember nem hemzseg tapasztalatokkal.
Kár, hogy a honlapjuk egy nagy fos...Nem emlékszem a doki nevére sajnos. Nekem őt ajánlották annak idején, és nem a klinikát magát. Egy fekete srác volt.
Gerincfestéssel kezdett, addig nem is mondott semmit. Utána is az esélyeket illetően szerintem korrekt volt. Sok esély nem adott még így sem, hogy a festés konkrétan megmutatta mi a baj, és hogy hol van. Konkrétan semmit, mert már nagyon hosszú ideje volt bénult. Ennek ellenére igent mondtam. 4 héttel a műtét után kezdett a kutya úgy ahogy lábra állni, 6-7 héttel a műtét után kezdett közlekedni. Vannak videoim, remélem nem kell senkinek, de ha kell előkaparom. Nem volt egyszerű, de hát ilyen ez. Egynél több tapasztalattal meg remélem nem is fogok rendelkezni. Hogy mibe kerül bármi ilyen...hát beszéltem lacikával azóta, majd megírja ha gondolja neki mennyire volt drága sétáltatás az a bizonyos...
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3059 Dátum: 2016. Július 25. - 20:08:19 »

Sajnálom. Ki volt a doki? Jó esetben ilyen ügyekben az ember nem hemzseg tapasztalatokkal.
Kár, hogy a honlapjuk egy nagy fos...Nem emlékszem a doki nevére sajnos. Nekem őt ajánlották annak idején, és nem a klinikát magát. Egy fekete srác volt.
Gerincfestéssel kezdett, addig nem is mondott semmit. Utána is az esélyeket illetően szerintem korrekt volt. Sok esély nem adott még így sem, hogy a festés konkrétan megmutatta mi a baj, és hogy hol van. Konkrétan semmit, mert már nagyon hosszú ideje volt bénult. Ennek ellenére igent mondtam. 4 héttel a műtét után kezdett a kutya úgy ahogy lábra állni, 6-7 héttel a műtét után kezdett közlekedni. Vannak videoim, remélem nem kell senkinek, de ha kell előkaparom. Nem volt egyszerű, de hát ilyen ez. Egynél több tapasztalattal meg remélem nem is fogok rendelkezni. Hogy mibe kerül bármi ilyen...hát beszéltem lacikával azóta, majd megírja ha gondolja neki mennyire volt drága sétáltatás az a bizonyos...

Voltunk a dokinál,holnap megműti a kiskutyát ,75.000.- lesz,úgyhogy egy százasban nem áll meg ez a balul sikerült séta ugye mindenhol röntgen,ellátás stb.+ a 75.000.-
Hál istennek kedd 11 30-ra lehet vinni,mert szabira megy szerdától az emberke.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: