Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481591 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #3000 Dátum: 2016. Február 27. - 15:17:41 »

Én nem tudom, hogy provokálsz minket vagy tényleg ilyen vagy, de neked nem való tacskó, sem más munka kutya. Szerintem. Van elég öleb, de macskát is lehet tartani.

Szerintem a tacskó "ölebségre" is tökéletesen alkalmas. A macska megpillantásáig.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #3001 Dátum: 2016. Február 28. - 10:36:35 »

Köszönöm a hozzászólásokat, bár sokkal okosabb nem lettem, amit le tudtam szűrni belőle az az, hogy a problémám egyedi és a hibát mi követjük el.

Ezt írtam: Otthon a házba is bejöhet, szabadon mászkálhat a kertben, akár az utcára is kimehetne a kerítés alatt kibújva, de onnan sosem csavarog el, csak az erdőből.
Szóval nem a kerítés a probléma.

Az erdész, a vadőr, a favágók már jól ismerik, séta közben elég sokszor találkoztak már vele. Lencsinek kedves a természete mindenkit lelkesen üdvözöl, mindenkinek nagyon tud örülni, és nagyon szép  Okos ezért kedvelik.

A póráz kérdés már eldöntendőnek számít, én többre tartom a szabadságot a béklyónál. Ha városban laknánk, természetesen én is egy zsinórvégi kutyát nevelnénk, de mi kint lakunk a természetben. A vadőr is azt mondta, hogy a kóbor kutyák, macskák sokkal nagyobb veszélyt jelentenek az erdőre, mint a gazdákkal sétálók. A kutyára bizonyára veszélyesebbek a vadállatok, de ott meg működnie kellene az életösztönnek.

Ha a vizslám úgy közlekedne velem kint,hogy abszolút sokad rangú neki,hogy velem mi a helyzet,akkor addig gyakorolnék vele otthon,amíg kialakul benne az a fajta ragaszkodás,hogy mindig tudja hol vagyok! Nálam ez a módi,a tacskómmal szemben is.Én is erdő mellett lakom,de ettől még elvárom,hogy a kutyám figyeljen rám.Ha kell akkor végig a lábam mellett jön.
Szerintem a kutyádat a maszekolás érdekli,nem Te! Próbálj meg vele más minőségben foglalkozni,ahogy eddig.SZERINTEM!


« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 28. - 11:17:05 írta Voldi » Naplózva
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #3002 Dátum: 2016. Február 28. - 10:44:12 »

Az utolsó bekezdést írtam én,nem tudom miért tette idézetbe azt is.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3003 Dátum: 2016. Február 28. - 11:16:46 »

Az utolsó bekezdést írtam én,nem tudom miért tette idézetbe azt is.

Mert nem jó helyre írtad! Az alsó (/quote) elé került a szöveg, nem pedig utána. Márpedig minden ami a kettő (quote) között van az idézet! A ( az [ természetesen. Kijavítom...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #3004 Dátum: 2016. Február 29. - 14:13:03 »

Szerintem a tacskó "ölebségre" is tökéletesen alkalmas. A macska megpillantásáig.


Maximálisan egyetértek Mosolyog

Idézet
RDani: "Ha a vizslám úgy közlekedne velem kint,hogy abszolút sokad rangú neki,hogy velem mi a helyzet,akkor addig gyakorolnék vele otthon,amíg kialakul benne az a fajta ragaszkodás,hogy mindig tudja hol vagyok! Nálam ez a módi,a tacskómmal szemben is.Én is erdő mellett lakom,de ettől még elvárom,hogy a kutyám figyeljen rám.Ha kell akkor végig a lábam mellett jön.
Szerintem a kutyádat a maszekolás érdekli,nem Te! Próbálj meg vele más minőségben foglalkozni,ahogy eddig.SZERINTEM!"

Szeretném én is ha ilyen fegyelmezett lenne, de ezt még nem tudtam nála elérni...

Most rajta vagyunk a pórázon. Igen kimerítő sétáink vannak, két óra séta után a karomat nem tudtam emelni az izomláztól. Egy darabig szépen sétál, de ha szagot fog ez a törpe kis torpedó úgy húz mint egy vaddiszó. Visszahúzom, megállok akkor ő is megáll addig, míg el nem indulok, akkor megit kilő... Mosolyog Jó kis erőnléti edzés Mosolyog
Naplózva
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #3005 Dátum: 2016. Február 29. - 16:09:29 »

Mert nem jó helyre írtad! Az alsó (/quote) elé került a szöveg, nem pedig utána. Márpedig minden ami a kettő (quote) között van az idézet! A ( az [ természetesen. Kijavítom...


Köszönöm!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3006 Dátum: 2016. Február 29. - 16:14:37 »

Most rajta vagyunk a pórázon. Igen kimerítő sétáink vannak, két óra séta után a karomat nem tudtam emelni az izomláztól.

Én, szégyen, nem szégyen, fojtóláncot teszek a münszterlandimra hasonló okokból, most a biciklit húzza fojtóval, amin ülök! Hihetetlen nyakuk van!  Fejvakarás
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3007 Dátum: 2016. Február 29. - 16:49:43 »

Én, szégyen, nem szégyen, fojtóláncot teszek a münszterlandimra hasonló okokból, most a biciklit húzza fojtóval, amin ülök! Hihetetlen nyakuk van!  Fejvakarás

 Meglepődött  Meglepődött  Meglepődött  Fejvakarás
Te Sanyó, valamit Te ebasztá.  Vállat von
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #3008 Dátum: 2016. Március 01. - 11:11:18 »

Sziasztok!

Új tag vagyok, nem vadász, de van egy szálkásszőrű tacsim, 3 éves és Lencsinek hívják.
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek vele kapcsolatban, mint tapasztalt vadászoktól és tacsigazdiktól.

Erdő szélén, kertes házban lakunk. Lencsi kicsi kora óta sétaként napi minimum két órát járja az erdőt, mezőt. Séta közben nem mellettünk baktat, hanem ide-oda "cikázik" az út egyik oldaláról futkos a másik oldalára, susnyásból ki-be. Folyamatosan a földön van az orra, szinte tényleg az orrával lát. Szerintem nagyon jó vadász kutya lenne belőle.
Időnként előfordul, hogy szagot fog és eltűnik. Jó esetben pár perc múlva újra feltűnik, de sajnos előfordult már hogy 1-2 napig nem jött haza, mialatt volt hogy -15 C fok volt kint. Ezek a hosszabbtávú távolmaradások kb. 4-szer fordultak elő összesen, de most 5 percre a házunktól lépett le és 10 napig volt távol. Azt hittem már sosem látom és egyszer csak hazajött.
Otthon a házba is bejöhet, szabadon mászkálhat a kertben, akár az utcára is kimehetne a kerítés alatt kibújva, de onnan sosem csavarog el, csak az erdőből. Vállat von
Az sem lehet, hogy a vére hajtja, mert ivartalanítva van.

Minden szálkásszőrű így működik, vagy csak a mi Lencsinknél hibádzik valami, esetleg mi rontunk el valami? Hol van, mit csinál ilyenkor?
Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék ellene. Féltem, hogy végleg eltűnik, nagyon szeretem a kis bohócot.
Kérlek segítsetek.


Szia. A Tacskó így működik. A gazda felelőssége, hogy teret enged-e ennek a tevékenységnek. Nem akarlak elkeseríteni, de ez egy időzített bomba így. Csaka aszerencsén múlt eddig is, hogy hazajött. Megéri kockáztatni? Csak idő kérdése, hogy mikor nem lesz kutyátok. Az első és legfontosabb, hogy a kerítést tacskóbiztossá tegyétek ha fontos a kutyátok. Ami azt jelent, hogy legalább 30-40cm beton alap a kerítés alatt és nagyon erős drótfonat vagy pálca kerítés. Vagy kennel fogság. Vagy lekerítesz egy részt a kertből neki. De megoldása lehet a láthatatlan kerítés vagy a villanypásztor is. Ha egyszer rákap egy kutya a csavargás ízére, akkor azt nehéz benttartani.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #3009 Dátum: 2016. Március 01. - 12:15:27 »

Szia. A Tacskó így működik. A gazda felelőssége, hogy teret enged-e ennek a tevékenységnek. Nem akarlak elkeseríteni, de ez egy időzített bomba így. Csaka aszerencsén múlt eddig is, hogy hazajött. Megéri kockáztatni? Csak idő kérdése, hogy mikor nem lesz kutyátok. Az első és legfontosabb, hogy a kerítést tacskóbiztossá tegyétek ha fontos a kutyátok. Ami azt jelent, hogy legalább 30-40cm beton alap a kerítés alatt és nagyon erős drótfonat vagy pálca kerítés. Vagy kennel fogság. Vagy lekerítesz egy részt a kertből neki. De megoldása lehet a láthatatlan kerítés vagy a villanypásztor is. Ha egyszer rákap egy kutya a csavargás ízére, akkor azt nehéz benttartani.

A kertből nem megy el, pedig lehetősége lenne rá. Kizárólag sétálás közben, az erdőben lép meg, ezért vettük elő a pórázt.

De a bejegyzésedről eszembe jutott egy sztori. Építkeztünk, és hogy a kutyi ne legyen a munkások lába alatt összetákoltunk neki egy ideiglenes "kenelt". Kiszökött... tökéletesítettük, kiszökött... újabb ráerősítés... kimászott, újabb ráépítés... a kis hudini addig gyakorlatozott, míg nem talált egy újabb gyenge pontot. Átjött egy ismerős, épp akkor vadásztam - ki tudta hanyadszor - össze a tacsit a kertből, nem akart hinni a szemének, már olyan masszív és magas volt az építmény, hogy egy bivalyt is beletehettünk volna. Mosolyog
Azután lemondtunk a fogságról, egy napig vegzálta a munkásokat, főként a szerszámok ellopása okozott gondot, másnap már rájuk se bagózott szépen elücsörgött egész nap a hintaágyban  Röhög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3010 Dátum: 2016. Március 01. - 12:58:23 »

Ő meg a legújabb nemzedék egyik képviselője. A kisasszony az egyik fórumtársunkat fogja "boldogítani"  Röhög


A szirtitacskó  Ördög


És akkor 5 hónaposan.... sovány tudom  Ördög

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #3011 Dátum: 2016. Március 01. - 15:00:15 »

És akkor 5 hónaposan.... sovány tudom  Ördög



Basszus ha ez a szerencsétlen csak a számítógép asztalon van fogságban, ne is csodálkozz, hogy sovány. Nincs nagyon helye mozogni  Röhög
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3012 Dátum: 2016. Március 01. - 15:18:53 »

A kertből nem megy el, pedig lehetősége lenne rá. Kizárólag sétálás közben, az erdőben lép meg, ezért vettük elő a pórázt.

De a bejegyzésedről eszembe jutott egy sztori. Építkeztünk, és hogy a kutyi ne legyen a munkások lába alatt összetákoltunk neki egy ideiglenes "kenelt". Kiszökött... tökéletesítettük, kiszökött... újabb ráerősítés... kimászott, újabb ráépítés... a kis hudini addig gyakorlatozott, míg nem talált egy újabb gyenge pontot. Átjött egy ismerős, épp akkor vadásztam - ki tudta hanyadszor - össze a tacsit a kertből, nem akart hinni a szemének, már olyan masszív és magas volt az építmény, hogy egy bivalyt is beletehettünk volna. Mosolyog
Azután lemondtunk a fogságról, egy napig vegzálta a munkásokat, főként a szerszámok ellopása okozott gondot, másnap már rájuk se bagózott szépen elücsörgött egész nap a hintaágyban  Röhög

Több, mint 20 éve dolgoztam egy helyen, ahol láncra volt kötve egy tacskó keverék, annak az volt a hepje, hogy átmászott a kerítésen a szomszédhoz, de a lánc rövid volt, túloldalt nem ért le a földig. Ott lógott "felakasztva" addig, míg valaki észre nem vette, és nem dobta vissza! Szomorú De másnap megint átmászott!  Ördög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3013 Dátum: 2016. Március 01. - 15:26:42 »

Basszus ha ez a szerencsétlen csak a számítógép asztalon van fogságban, ne is csodálkozz, hogy sovány. Nincs nagyon helye mozogni  Röhög

7 kila' 80. A szél már nem kap alá  Vigyorog Vigyorog

Az íróasztal a tudományos megfigyelések színtere.   Bow   Egyelőre innen még fosik meglépni, de a hangsúly az egyelőrén van.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3014 Dátum: 2016. Március 01. - 15:36:06 »

7 kila' 80. A szél már nem kap alá  Vigyorog Vigyorog

Az íróasztal a tudományos megfigyelések színtere.   Bow   Egyelőre innen még fosik meglépni, de a hangsúly az egyelőrén van.  Ördög

Konkrétan sosem mértem, de az azért nem is olyan gizda... Vigyorog
A műtét előtt tuti mérték a szálkásomat, de akkor már jó ideje nem mozgott, étvágya meg volt azért szerencsére. elég döher volt, de ha agyonütnének se tudnám megmondani. Talán 11-12 kiló volt akkor  Vállat von Nem olvastam vissza, de amióta vagyok nem jött elő szerencsére a kérdés, de ha vkinek tacskóbénulás ügyben kell bármi infó, jelezze.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: