Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481485 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2985 Dátum: 2016. Február 26. - 06:57:23 »

Bocsi csak ismételni tudom önmagam:
"Nem neveletlen, nagyon is hallgat a szóra, okos mint a veszedelem. Ha bejön a házba akkor sem nyomul, ül és megvárja, hogy behívjam, ha nem hívom, füleit lelapítva bánatosan néz (érzelmileg zsarol), de nem indul el. Imádom.
Pitizni nem tud, de a visszahívás jól működik kivéve, ha szagot kap, akkor megy a saját feje után. De, hogy ez nem egyedi eset, ezt itt olvastam a fórumon.  Mosolyog"

A centit a sors vágja, de nem csak a kuttynak, neked is Mosolyog



Nem tudom mit vársz tőlünk ! Miért kérdezel ? A Te tapasztalatod egybevág a többségével ( nagyon kevés nyomra ráállt tacskót lehet visszahívni ) Mindenki azt mondja hogy pórázon sétáltasd mert nagy az esély ( kb.100%) hogy egyszer nem jön vissza . Ha ezt nem vagy hajlandó elfogadni taláj ki valami jobbat ! Láthatatlan elektomágneses végtelen póráz MÉG nem létezik.
Megoldás lehet a jeladós GPS -es nyakörv de visszahívni azzal se tudod viszont ha valami oknál fogva nem tűnik el a jel akkor megtalálog a kutyát Figyelmes olvasás ( élve vagy holtan) ha ki nem eszik a sakálok belőle .        Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2986 Dátum: 2016. Február 26. - 07:55:20 »

Bocsi csak ismételni tudom önmagam:
"Nem neveletlen, nagyon is hallgat a szóra, okos mint a veszedelem. Ha bejön a házba akkor sem nyomul, ül és megvárja, hogy behívjam, ha nem hívom, füleit lelapítva bánatosan néz (érzelmileg zsarol), de nem indul el. Imádom.
Pitizni nem tud, de a visszahívás jól működik kivéve, ha szagot kap, akkor megy a saját feje után. De, hogy ez nem egyedi eset, ezt itt olvastam a fórumon.  Mosolyog"

A centit a sors vágja, de nem csak a kuttynak, neked is Mosolyog

Nem nagyon értesz az már látszik. Saját magaddal vagy erősen ellentétben. Az "okos, jól nevelt, jól műkő visszahívású" kutyádat CSAK szagnyomról nem tudod lehívni. Próbálj meg gondolkodni kicsit, mégha nehéz is! Szerinted egy tacskó az erdőben milyen százalékos arányban találkozik ingerlő szagokkal? Legyen mondjuk 100%.

Sokan leírták csak a szerencse mentette meg eddig is. Ne kísértsd tovább!

 NoNo
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2987 Dátum: 2016. Február 26. - 09:06:50 »

Nem nagyon értesz az már látszik. Saját magaddal vagy erősen ellentétben. Az "okos, jól nevelt, jól műkő visszahívású" kutyádat CSAK szagnyomról nem tudod lehívni. Próbálj meg gondolkodni kicsit, mégha nehéz is! Szerinted egy tacskó az erdőben milyen százalékos arányban találkozik ingerlő szagokkal? Legyen mondjuk 100%.

Sokan leírták csak a szerencse mentette meg eddig is. Ne kísértsd tovább!

 NoNo

Teljesen igazatok van. Bármennyire is tiltakozik a lelkem ellene, tényleg a póráz  lehet megoldás. A kutyum érdekében ráállunk erre a vonalra.
Köszönöm, a segítségeteket, szép napot mindenkinek. Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2988 Dátum: 2016. Február 26. - 09:26:25 »

Nem tudom mit vársz tőlünk ! Miért kérdezel ? A Te tapasztalatod egybevág a többségével ( nagyon kevés nyomra ráállt tacskót lehet visszahívni ) Mindenki azt mondja hogy pórázon sétáltasd mert nagy az esély ( kb.100%) hogy egyszer nem jön vissza . Ha ezt nem vagy hajlandó elfogadni taláj ki valami jobbat ! Láthatatlan elektomágneses végtelen póráz MÉG nem létezik.
Megoldás lehet a jeladós GPS -es nyakörv de visszahívni azzal se tudod viszont ha valami oknál fogva nem tűnik el a jel akkor megtalálog a kutyát Figyelmes olvasás ( élve vagy holtan) ha ki nem eszik a sakálok belőle .        Emelem

2x próbáltam meg kb., hogy nem teszek rá azonnal pórázt, ahogy kiszáll az autóból...Gondolom sejtitek, hogy végződött  Vigyorog Sétáltam a szóró felé, onnan fújt a szél, a sertvadak meg már ott csemegéztek...jó sokáig hajtott őket...Még 10+ évesen is ahogy kiszállt, kapta a pórázt. A tacskókopó más, pont a fordítottja, ha rajta van a póráz csak húz mint az őrült, így nem is teszem rá. Nagyon ritka, hogy 4-5 m-nél jobban előre menjen. Figyelni kell, mert ha csábítást érez azonnal le kell reagálni, de nála le lehet.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2989 Dátum: 2016. Február 26. - 09:54:09 »

Most offolok elnézést, de egy valamit elfelejtettem.

Azt írtad, hogy "Tele vannak az újságok olyan "gazdik" hisztijével, akik neveletlen kutyáját a vadőr meglőtte, jogosan."
Megvallom őszintén én is szoktam olvasni ezeket a híreket, de még egyszer sem találtam bennük a "vadőr" kifejezést.  Mosolyog

Mert abból mind róka lesz.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2990 Dátum: 2016. Február 26. - 10:51:32 »

2x próbáltam meg kb., hogy nem teszek rá azonnal pórázt, ahogy kiszáll az autóból...Gondolom sejtitek, hogy végződött 

Nem sejtem - tudom !   Röhög  Szerencsére mindig jó vége lett és napokat se kellett várni.  Wave
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2991 Dátum: 2016. Február 26. - 15:27:58 »

Nem sejtem - tudom !   Röhög  Szerencsére mindig jó vége lett és napokat se kellett várni.  Wave

Hát igen. Nekem Ő az első kutya az életemben, akit én nevelek. A kutyanevelés ugyan olyan mint a gyereknevelés, az elsőnél gyártod a hülyébbnél hülyébb elméleteket, de rá kell jönnöd, hogy a nevelted érdekében fel kell adnod az elméletben nagyon szép, de gyakorlatban igen káros hatású elméleteket. Ehhez néha kellenek olyanok aki csapkodják a fejemhez a hülyeségemet, mert magamtól nem jövök rá a hibákra (nem látjuk a fától az erdőt Mosolyog Köszönök mindent.   Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2992 Dátum: 2016. Február 26. - 15:42:13 »

Hát igen. Nekem Ő az első kutya az életemben, akit én nevelek. A kutyanevelés ugyan olyan mint a gyereknevelés, az elsőnél gyártod a hülyébbnél hülyébb elméleteket, de rá kell jönnöd, hogy a nevelted érdekében fel kell adnod az elméletben nagyon szép, de gyakorlatban igen káros hatású elméleteket. Ehhez néha kellenek olyanok aki csapkodják a fejemhez a hülyeségemet, mert magamtól nem jövök rá a hibákra (nem látjuk a fától az erdőt Mosolyog Köszönök mindent.   Wave


Első kutyának tacskót???  Bátor vagy!  Kacsint
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2993 Dátum: 2016. Február 26. - 16:05:25 »

Első kutyának tacskót???  Bátor vagy!  Kacsint

Mikor mellette döntöttünk, nem tudtunk semmit a fajtáról, csak amit a neten olvasni lehet, makacs, nagy a mozgásigénye, stb..., de annyira aranyosan néz ki, hogy beleszerettem, és azóta is tart a szerelem. Csodálatos fajta nagyon okos és nagyon tudja, hogy hogyan kell manipulálni az embert a saját javára, e mellet nem agresszív és hatalmas szíve van, mindenkit és minden állatot szeret. Nem sok szomszédunk van, de mind a három házban vizslák vannak párosával. A lányok nem szeretik, durván morogják, fektetik, ennek ellenére Ő mindig bepróbálkozik, hátha... kitartó egy édes kis dög... imádom.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2994 Dátum: 2016. Február 26. - 17:06:17 »

Mikor mellette döntöttünk, nem tudtunk semmit a fajtáról, csak amit a neten olvasni lehet, makacs, nagy a mozgásigénye, stb..., de annyira aranyosan néz ki, hogy beleszerettem, és azóta is tart a szerelem. Csodálatos fajta nagyon okos és nagyon tudja, hogy hogyan kell manipulálni az embert a saját javára, e mellet nem agresszív és hatalmas szíve van, mindenkit és minden állatot szeret. Nem sok szomszédunk van, de mind a három házban vizslák vannak párosával. A lányok nem szeretik, durván morogják, fektetik, ennek ellenére Ő mindig bepróbálkozik, hátha... kitartó egy édes kis dög... imádom.

Csak nehogy a fejedre nőjön.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #2995 Dátum: 2016. Február 26. - 17:19:18 »

Csak nehogy a fejedre nőjön.

Már nem.... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2996 Dátum: 2016. Február 26. - 17:37:07 »

Már nem.... Ördög

Sokkal több érzést ébreszt benned mint bármi más, az biztos. Irány mindegy   Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2997 Dátum: 2016. Február 26. - 18:39:06 »

Sokkal több érzést ébreszt benned mint bármi más, az biztos. Irány mindegy   Nyihi
Nem igazán tudom, hogy mi a helyzet az elkényeztetéssel.
Ha rajtam múlik,  biztosan. Szeretem a javából, mivel kompakt méret babusgatom, ölelgetem, dédelgetem, szeretgetem, puszilgatom, mint egy ölebet, ha rajtam állna, egy elkényeztetett kis majom lenne.. De úgy tűnik valahol Ő is szeret engem, nem tudom miért  a kényeztetések ellenére, is ha enni kap megvárja, amíg eltávolodom a tányérjától, csak akkor kezd enni. Ahogy írtam is már nem nyomul az ajtónál, hívni kell, hogy bejöjjön. Bár nem vagyok tudatos falkavezér, de mindezekért, és sok minden másért nagyon szeretem és tisztelem Mosolyog Mi ez ha nem szerelem. Tökéletes lenne csak ne csavizna...  Mosolyog
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2998 Dátum: 2016. Február 26. - 20:58:06 »

Az urbánus helyeken kell póráz, van autó, vonat, szomszéd... nálunk egyik sincs csak a puszta természet Mosolyog
 

Igaz nem tacskó volt, de most idevágó történet ! 

Én szintén olyan helyen lakok, a háztól megyek 500 métert már vadászterület !  Vadászok (sajnos nem itt) , ismerem az itteni vadászokat , ők is minket!   

A lényeg :  kb 5 éve befogadtam egy keverék kutyát ( kis testű , úgy nézett ki mint egy hosszúszőrű magyar vizsla csak piciben) ,   kitették itt a faluban  !    Volt hogy eltűnt pár napra , ( gondoltam elment udvarolni)  de mindig hazajött , de hogy hol ment ki azt nem tudom  Vállat von( körbe van kerítve az egész tercia ) !  Aztán egyszer csak valamikor tavaly szóltak (a kerületvezető  személyesen)  hogy a kutyánk ,+ 4 másik társával, lefogtak egy szarvastehenet, csak azért nem lőtt mert a falu fele kellet volna lőjjön!
Mikor hazajött  megkötöttem , azóta rendszeresen vittük sétálni (pórázzal) , de elengedni nem lehetett mert nyomban lelépett ! 
pár hete olyan szinten betekerte a láncát , a párom próbálta  kibogozni , leakasztotta róla a láncot    , abban a pillanatban eltűnt ( hogy hol ment ki nem tudom a mai napig , mindenhol új vagy újszerű drótkerítés van , sehol egy lyuk)  ! 

KÉT NAPRA RÁ TELEFONÁLT A KERÜLETVEZETŐ HOGY, A KUTYÁNKAT MÉG KÉT MÁSIK (falubeli) KUTYÁVAL EGYÜTT, KILŐTTÉK, MIKÖZBEN EGY SZARVAST ŰZTEK!        De   legalább szólt ! 

egyébkén kimentem a helyszínre  , tőlünk kb  4-4,5km-re volt

 
 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2999 Dátum: 2016. Február 26. - 21:26:12 »

Nem igazán tudom, hogy mi a helyzet az elkényeztetéssel.
Ha rajtam múlik,  biztosan. Szeretem a javából, mivel kompakt méret babusgatom, ölelgetem, dédelgetem, szeretgetem, puszilgatom, mint egy ölebet, ha rajtam állna, egy elkényeztetett kis majom lenne.. De úgy tűnik valahol Ő is szeret engem, nem tudom miért  a kényeztetések ellenére, is ha enni kap megvárja, amíg eltávolodom a tányérjától, csak akkor kezd enni. Ahogy írtam is már nem nyomul az ajtónál, hívni kell, hogy bejöjjön. Bár nem vagyok tudatos falkavezér, de mindezekért, és sok minden másért nagyon szeretem és tisztelem Mosolyog Mi ez ha nem szerelem. Tökéletes lenne csak ne csavizna...  Mosolyog

Én nem tudom, hogy provokálsz minket vagy tényleg ilyen vagy, de neked nem való tacskó, sem más munka kutya. Szerintem. Van elég öleb, de macskát is lehet tartani.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: