Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481269 alkalommal)
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2970 Dátum: 2016. Február 25. - 20:57:29 »

"én többre tartom a szabadságot a béklyónál."---Én is, de ez nem a te döntésed! Az erdő vadászterület, ahol nem engedheted szabadon a kutyádat, főleg, hogy fegyelmezetlen, nem hallgat a gazdájára! Továbbiakban csak a te felelősséged lesz bármilyen tragédia. Tele vannak az újságok olyan "gazdik" hisztijével, akik neveletlen kutyáját a vadőr meglőtte, jogosan.

Nem neveletlen, nagyon is hallgat a szóra, okos mint a veszedelem. Ha bejön a házba akkor sem nyomul, ül és megvárja, hogy behívjam, ha nem hívom, füleit lelapítva bánatosan néz (érzelmileg zsarol), de nem indul el. Imádom.
Pitizni nem tud, de a visszahívás jól működik kivéve, ha szagot kap, akkor megy a saját feje után. De, hogy ez nem egyedi eset, ezt itt olvastam a fórumon.  Mosolyog
Az erdő pedig csak időszakosan vadászterület és ha vadászidőszak van nem arra visszük sétálni, hanem a mezőgazdasági területekre, hiszen ilyenkor senki nem mehet be a vadászterületre.

"Ha a kerítés jó, pórázon meg nem sétáltatod, akkor szerinted mi mit tudunk neked ajánlani?" Ez a kérdés teljesen jogos. Bizonyára semmit, csak azt reméltem, hogy ez fajta probléma és van rá valamilyen varázs módszer a pórázon kívül. pl.:

Mikor a Lencsi bébi volt még, egyszer sétáltatás közben találkoztunk egy vadásszal akinek, mikor meglátta a pici kutyát az első szava az volt, hogy ez a kutya el fog menni. Azt mondta nézze meg ennek a kiskutyának nem fent van a feje sétálás közben, hanem le van ragadva az orra a földre, a szagok irányítják. Ha esetleg eltűnik, tegyen az útra ahol eltűnt valamilyen ismerős szagú tárgyat, saját pulóvert, sapkát, másnap ha visszamegy oda ott fogja várni a kutyus. A négy eltünősdi esetből kettőnél működött. A másik kettőnél nem, gondoltam hátha van még valami jó trükk Mosolyog

Egyébként nagyon szimpatikus csapat vagytok és azt külön köszönöm, hogy foglalkoztatok a problémámmal. Mosolyog

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2971 Dátum: 2016. Február 25. - 21:02:52 »

"Az erdő pedig csak időszakosan vadászterület"

Sükike! Bocsáss meg, hogy beleszóltam a dolgodba, hibáztam. Penge éles eszeden kicsorbult az enyém, sorry!  Suicide Suicide Suicide
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2972 Dátum: 2016. Február 25. - 21:10:16 »

"én többre tartom a szabadságot a béklyónál."---Én is, de ez nem a te döntésed! Az erdő vadászterület, ahol nem engedheted szabadon a kutyádat, főleg, hogy fegyelmezetlen, nem hallgat a gazdájára! Továbbiakban csak a te felelősséged lesz bármilyen tragédia. Tele vannak az újságok olyan "gazdik" hisztijével, akik neveletlen kutyáját a vadőr meglőtte, jogosan.

Most offolok elnézést, de egy valamit elfelejtettem.

Azt írtad, hogy "Tele vannak az újságok olyan "gazdik" hisztijével, akik neveletlen kutyáját a vadőr meglőtte, jogosan."
Megvallom őszintén én is szoktam olvasni ezeket a híreket, de még egyszer sem találtam bennük a "vadőr" kifejezést.  Mosolyog
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2973 Dátum: 2016. Február 25. - 21:15:37 »

"Az erdő pedig csak időszakosan vadászterület"

Sükike! Bocsáss meg, hogy beleszóltam a dolgodba, hibáztam. Penge éles eszeden kicsorbult az enyém, sorry!  Suicide Suicide Suicide

Sanyooo köszönöm, hogy beleszóltál a dolgomba  Vigyorog Tudom nem vagyok túl okos, de tisztelem azokat, akiknek van szenvedélyük, hobbijuk, hívjuk bárminek, és ennek szívvel lélekkel hódolnak.Úgy tűnik ilyen vagy te is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2974 Dátum: 2016. Február 25. - 21:17:33 »

Most offolok elnézést, de egy valamit elfelejtettem.

Azt írtad, hogy "Tele vannak az újságok olyan "gazdik" hisztijével, akik neveletlen kutyáját a vadőr meglőtte, jogosan."
Megvallom őszintén én is szoktam olvasni ezeket a híreket, de még egyszer sem találtam bennük a "vadőr" kifejezést.  Mosolyog

Nem is fogod, a bulvársajtó már ilyen.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2975 Dátum: 2016. Február 25. - 21:28:30 »

Sitike!
Nem tudom mit szeretnél itt nálunk tacskó fronton, de amit megjelenítettél az nem passzol a tacskóinkra( legalább az enyéimre), így összefüggésben.
Bizonyára van más tapasztalatod.
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2976 Dátum: 2016. Február 25. - 21:31:23 »

Nem neveletlen, nagyon is hallgat a szóra, okos mint a veszedelem. .........



Vannak kutyák, meg tacskók.
A mienk szerintem 4 kiló akarat, meg színtiszta genyóság.... de nem tudok rá igazán haragudni, pedig egy párszor volt úgy, hogy agyoncsapom. Ha el akar menni, akkor úgyis elmegy, és csak akkor jön vissza, amikor ő akar. Rimánkodhatsz akkor neki, hívogathatod bármilyen mézes-mázosan, üvöltözhetsz is vele..... pont lesz@rja, éppen azért mert okos a kis tetű, tudja, hogy mire megy ki a játék. Aztán egyszer csak visszajön. A németjuhász megáll az ajtóban, ez a kis herót tudja, hogy nem szabad bejönnie, mégis bejön.. ügyesen össze mászkálja szőnyeget, süketnek tetteti magát, és mikor kizavarjuk vérig sértődik...... majd ezt előadja minden nap. Te csak azt hiszed, hogy te vagy a főnök.
Valamit ki kell találnod, hogy ne szökjön meg, mert vagy leigazoltatja valaki az erőben egy durranó bottal - hozzáteszem teljesen jogosan - és hiába várod többet, vagy széttépi valami, és hát akkor is. Bátor kis jószág, nekimegy sokszor a nagynak is, igazából nekimegy mindenkinek, de azt tudja, hogy a németjuhász nem fogja bántani, akit meg beengedünk, az illendőségből meg mégsem játszik vele focilabát. Ezért azt hiszi a kis tetű, hogy neki mindig bejön minden, nincs igazi veszély. De, ha elszökne az erdőbe, találkozna egy igazi kemény éhes kóbor kutyával, vagy esetleg sakálokkal, hát sajnos annyi lenne neki. Ezzel szembe kell nézned.
Ha szereted, nem engeded el, se ki. Jobb a póráz mintha széttépnék, vagy agyonlőnék. A kutya nem erdőbe való.
  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2977 Dátum: 2016. Február 25. - 21:34:58 »

Sanyooo köszönöm, hogy beleszóltál a dolgomba  Vigyorog Tudom nem vagyok túl okos, de tisztelem azokat, akiknek van szenvedélyük, hobbijuk, hívjuk bárminek, és ennek szívvel lélekkel hódolnak.Úgy tűnik ilyen vagy te is.

Tegnap estefelé Budakalászon kutyasétáltatás közben lettem figyelmes egy kis fekete dakszlira, aki ijedten szaladgált a járdán. Biciklivel voltam, megálltam a kereszteződés előtt, kutyámat magamhoz parancsoltam, mert előre féltem mi jön. Sajnos igazam lett, a kis kutya megijedt tőlünk és uzsgyi keresztben átszaladt a főúton, egy Fiat satufékezéssel mentette meg az életét! A kis fekete tovább szaladt nem tudom hova. A büdöspestiek jó része hozzánk hozza kidobni a megunt "kedvenceit", sajnos legtöbbnek szomorú vége lesz.

Pár napja sötétedés után mentünk sétálni, zsákutcában lakom, az utca végén gyalogösvény, ahol Nózi bátran rongyol ki, mert öt éve minden nap arra járunk. De akkor egy vénasszony szomszédot a vas lombseprűvel ott evett a fene, nem tudom mi történt, de a kutyám sírására értem oda. A kutya nyüszített és menekült a vénasszonytól, én meg utána, hogy mi történt! Mutatja a bal első lábát, hogy fáj neki. Ki volt ficamodva a nagy ujja. Kérdőre vonom a szomszédot: Megütötte a kutyát, mert akkor viszem az állatorvoshoz? Ő nem!-mondja. De el van törve a lába! Ő nem nyúlt hozzá! Anyádat nem! Szomorú  Nézegetem szegény lábát, simogatom, hogy megnyugodjon, én nem vagyok orvos, de a műszaki ember lévén tapogatom a lábát, hogy mi lehet vele, közben nyalogatja az arcomat szegény. Jött az ötlet, ki lenne ha finoman vissza nyomnám az ujját a helyére? Sikerült! A fájdalom csökkent, az én kutyám végigsántikálta a szokott útvonalat, én meg még jobban utálom a boszorkányokat! Fel nem jelenthetem, hiszen én szegtem szabályt, póráz nélkül sétáltattam a vizslámat.
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2978 Dátum: 2016. Február 25. - 21:51:44 »

Tegnap estefelé Budakalászon kutyasétáltatás közben lettem figyelmes egy kis fekete dakszlira, aki ijedten szaladgált a járdán. Biciklivel voltam, megálltam a kereszteződés előtt, kutyámat magamhoz parancsoltam, mert előre féltem mi jön. Sajnos igazam lett, a kis kutya megijedt tőlünk és uzsgyi keresztben átszaladt a főúton, egy Fiat satufékezéssel mentette meg az életét! A kis fekete tovább szaladt nem tudom hova. A büdöspestiek jó része hozzánk hozza kidobni a megunt "kedvenceit", sajnos legtöbbnek szomorú vége lesz.

Pár napja sötétedés után mentünk sétálni, zsákutcában lakom, az utca végén gyalogösvény, ahol Nózi bátran rongyol ki, mert öt éve minden nap arra járunk. De akkor egy vénasszony szomszédot a vas lombseprűvel ott evett a fene, nem tudom mi történt, de a kutyám sírására értem oda. A kutya nyüszített és menekült a vénasszonytól, én meg utána, hogy mi történt! Mutatja a bal első lábát, hogy fáj neki. Ki volt ficamodva a nagy ujja. Kérdőre vonom a szomszédot: Megütötte a kutyát, mert akkor viszem az állatorvoshoz? Ő nem!-mondja. De el van törve a lába! Ő nem nyúlt hozzá! Anyádat nem! Szomorú  Nézegetem szegény lábát, simogatom, hogy megnyugodjon, én nem vagyok orvos, de a műszaki ember lévén tapogatom a lábát, hogy mi lehet vele, közben nyalogatja az arcomat szegény. Jött az ötlet, ki lenne ha finoman vissza nyomnám az ujját a helyére? Sikerült! A fájdalom csökkent, az én kutyám végigsántikálta a szokott útvonalat, én meg még jobban utálom a boszorkányokat! Fel nem jelenthetem, hiszen én szegtem szabályt, póráz nélkül sétáltattam a vizslámat.

Az urbánus helyeken kell póráz, van autó, vonat, szomszéd... nálunk egyik sincs csak a puszta természet Mosolyog
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2979 Dátum: 2016. Február 25. - 21:54:38 »

Sitike!
Nem tudom mit szeretnél itt nálunk tacskó fronton, de amit megjelenítettél az nem passzol a tacskóinkra( legalább az enyéimre), így összefüggésben.
Bizonyára van más tapasztalatod.
H

Előbb leírtam mit szeretnék: Mikor a Lencsi bébi volt még, egyszer sétáltatás közben találkoztunk egy vadásszal akinek, mikor meglátta a pici kutyát az első szava az volt, hogy ez a kutya el fog menni. Azt mondta nézze meg ennek a kiskutyának nem fent van a feje sétálás közben, hanem le van ragadva az orra a földre, a szagok irányítják. Ha esetleg eltűnik, tegyen az útra ahol eltűnt valamilyen ismerős szagú tárgyat, saját pulóvert, sapkát, másnap ha visszamegy oda ott fogja várni a kutyus. A négy eltünősdi esetből kettőnél működött. A másik kettőnél nem, gondoltam hátha van még valami jó trükk Mosolyog

De ha nincs hasonló semmi gond.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2980 Dátum: 2016. Február 25. - 22:08:02 »

Előbb leírtam mit szeretnék: Mikor a Lencsi bébi volt még, egyszer sétáltatás közben találkoztunk egy vadásszal akinek, mikor meglátta a pici kutyát az első szava az volt, hogy ez a kutya el fog menni. Azt mondta nézze meg ennek a kiskutyának nem fent van a feje sétálás közben, hanem le van ragadva az orra a földre, a szagok irányítják. Ha esetleg eltűnik, tegyen az útra ahol eltűnt valamilyen ismerős szagú tárgyat, saját pulóvert, sapkát, másnap ha visszamegy oda ott fogja várni a kutyus. A négy eltünősdi esetből kettőnél működött. A másik kettőnél nem, gondoltam hátha van még valami jó trükk Mosolyog

De ha nincs hasonló semmi gond.

Vigyázz a kutyádra erősen! Ne engedd elkóborolni, és a vadászterületen csak pórázon sétáltasd! (van hosszú póráz is) Nem jó dolog megsiratni a halott kedvencet, tapasztalatból beszélek. Szomorú
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #2981 Dátum: 2016. Február 25. - 22:50:13 »

Az urbánus helyeken kell póráz, van autó, vonat, szomszéd... nálunk egyik sincs csak a puszta természet Mosolyog
Ez tévedés.
A végkimenetel szempontjából mindegy, hogy egy koca harapja ketté a kutyádat, egy szarvastehén rúgja agyon vagy egy vadász szenderíti jobblétre, az oka Te leszel mert nem vigyáztál rá.
Persze minden kutyás szerint nonszensz, hogy csak pórázon sétáltathatja a kedvencét a szabadban de ha nem tud hatni rá és a kutya lelép mellőle, akkor lehet vágni a centit...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2982 Dátum: 2016. Február 25. - 23:11:08 »

Ez tévedés.
A végkimenetel szempontjából mindegy, hogy egy koca harapja ketté a kutyádat, egy szarvastehén rúgja agyon vagy egy vadász szenderíti jobblétre, az oka Te leszel mert nem vigyáztál rá.
Persze minden kutyás szerint nonszensz, hogy csak pórázon sétáltathatja a kedvencét a szabadban de ha nem tud hatni rá és a kutya lelép mellőle, akkor lehet vágni a centit...
Bocsi csak ismételni tudom önmagam:
"Nem neveletlen, nagyon is hallgat a szóra, okos mint a veszedelem. Ha bejön a házba akkor sem nyomul, ül és megvárja, hogy behívjam, ha nem hívom, füleit lelapítva bánatosan néz (érzelmileg zsarol), de nem indul el. Imádom.
Pitizni nem tud, de a visszahívás jól működik kivéve, ha szagot kap, akkor megy a saját feje után. De, hogy ez nem egyedi eset, ezt itt olvastam a fórumon.  Mosolyog"

A centit a sors vágja, de nem csak a kuttynak, neked is Mosolyog

Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2983 Dátum: 2016. Február 25. - 23:15:17 »

Bocsi csak ismételni tudom önmagam:
"Nem neveletlen, nagyon is hallgat a szóra, okos mint a veszedelem. Ha bejön a házba akkor sem nyomul, ül és megvárja, hogy behívjam, ha nem hívom, füleit lelapítva bánatosan néz (érzelmileg zsarol), de nem indul el. Imádom.
Pitizni nem tud, de a visszahívás jól működik kivéve, ha szagot kap, akkor megy a saját feje után. De, hogy ez nem egyedi eset, ezt itt olvastam a fórumon.  Mosolyog"

A centit a sors vágja, de nem csak a kuttynak, neked is Mosolyog
Megint offolok, bocsi.

De kiegészítésre szorul, "neked is" és nekem is és mindenkinek.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2984 Dátum: 2016. Február 25. - 23:51:41 »

Tacskóra puskát emelni !   Tasli

Egyébként meg az erdőben pórázon a helye -  Teljesen a gazda hibája ha elveszik vagy elvész ! Szerintem a sakálok behalóznák desszertnek . Csoda hogy több nap után előkerült !  Emelem

Nálunk ez a magánkörzetesdi dívik (sajnos)...a "saját" körzetem alatt vannak házak, pincék, némelyik egész évben lakott. Van 2 kis tacsi. Ráadásul szálkás. Már 2x előfordult, hogy kint ülök a lesen, és rámhajtanak egy rudlit. Egyszer harmadik alkalommal csak messzebb hallottam, hogy csaholnak, űznek valamit. Eszembe sem jutott, de 2x már tuti megkegyelmeztem nekik ha úgy vesszük...nem lőném meg soha, de kurva idegesítő tud lenni...

Én amitől fosok ilyenkor, hogy hurokba megy, és sosem tudod meg.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: