Oldalak: 1 ... 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481589 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2955 Dátum: 2016. Január 07. - 21:13:03 »

Nem is vadászkutya lesz belőle, mert az asszony lecsapott rá.

No így lett egy jack russelből egy hobbinyúl és egy töketlen házimacska keveréke.  Fejvakarás Szentül hittem, hogy élve fogja nyúzni a dinoszauruszt is a fain kiállásával, meg az agilitásával, erre mi van? Hazakaergeti b+ - bocs nem neked szól, csak felkiáltás - a szomszéd macskája a kutyát.  Woest Szégyen, éget....  Rííí  Nyihi Értelmes, meg - a szeleburdisága ellenére relatíve fegyelmezett is - de keménység egy aranyhalban több van. Gyerkőcöket nagyon szereti, nagyon kis szociális jószág, de itt ki is fújt....

Nodemajd a tacskó.... revansot veszünk mindenért, hosszában tépjük ketté az első szembejövő zsiráfot, csak még nőjön egy kicsit.  Ördög  S.Peti
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2956 Dátum: 2016. Január 08. - 11:20:58 »

Gyerkőcöket nagyon szereti....


Akkor talán... Kacsint
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2957 Dátum: 2016. Január 08. - 21:47:03 »

A szirtitacskó  Ördög




Na jól van. Látom nem ügyes  Röhög
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #2958 Dátum: 2016. Január 22. - 09:43:54 »

Üdv!

Szálkás szőrű tacskó szuka kölyköt keresek, a legjobb a "vörös" ( szalmaszín  Vigyorog )  színváltozat lenne. Ha feltűnik valakinek a látókörében, kérem jelezze.

Előre is köszönöm.
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2959 Dátum: 2016. Február 25. - 16:33:49 »

Sziasztok!

Új tag vagyok, nem vadász, de van egy szálkásszőrű tacsim, 3 éves és Lencsinek hívják.
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek vele kapcsolatban, mint tapasztalt vadászoktól és tacsigazdiktól.

Erdő szélén, kertes házban lakunk. Lencsi kicsi kora óta sétaként napi minimum két órát járja az erdőt, mezőt. Séta közben nem mellettünk baktat, hanem ide-oda "cikázik" az út egyik oldaláról futkos a másik oldalára, susnyásból ki-be. Folyamatosan a földön van az orra, szinte tényleg az orrával lát. Szerintem nagyon jó vadász kutya lenne belőle.
Időnként előfordul, hogy szagot fog és eltűnik. Jó esetben pár perc múlva újra feltűnik, de sajnos előfordult már hogy 1-2 napig nem jött haza, mialatt volt hogy -15 C fok volt kint. Ezek a hosszabbtávú távolmaradások kb. 4-szer fordultak elő összesen, de most 5 percre a házunktól lépett le és 10 napig volt távol. Azt hittem már sosem látom és egyszer csak hazajött.
Otthon a házba is bejöhet, szabadon mászkálhat a kertben, akár az utcára is kimehetne a kerítés alatt kibújva, de onnan sosem csavarog el, csak az erdőből. Vállat von
Az sem lehet, hogy a vére hajtja, mert ivartalanítva van.

Minden szálkásszőrű így működik, vagy csak a mi Lencsinknél hibádzik valami, esetleg mi rontunk el valami? Hol van, mit csinál ilyenkor?
Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék ellene. Féltem, hogy végleg eltűnik, nagyon szeretem a kis bohócot.
Kérlek segítsetek.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2960 Dátum: 2016. Február 25. - 16:37:31 »

Huhh!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2961 Dátum: 2016. Február 25. - 16:42:53 »

Sziasztok!

Új tag vagyok, nem vadász, de van egy szálkásszőrű tacsim, 3 éves és Lencsinek hívják.
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek vele kapcsolatban, mint tapasztalt vadászoktól és tacsigazdiktól.

Erdő szélén, kertes házban lakunk. Lencsi kicsi kora óta sétaként napi minimum két órát járja az erdőt, mezőt. Séta közben nem mellettünk baktat, hanem ide-oda "cikázik" az út egyik oldaláról futkos a másik oldalára, susnyásból ki-be. Folyamatosan a földön van az orra, szinte tényleg az orrával lát. Szerintem nagyon jó vadász kutya lenne belőle.
Időnként előfordul, hogy szagot fog és eltűnik. Jó esetben pár perc múlva újra feltűnik, de sajnos előfordult már hogy 1-2 napig nem jött haza, mialatt volt hogy -15 C fok volt kint. Ezek a hosszabbtávú távolmaradások kb. 4-szer fordultak elő összesen, de most 5 percre a házunktól lépett le és 10 napig volt távol. Azt hittem már sosem látom és egyszer csak hazajött.
Otthon a házba is bejöhet, szabadon mászkálhat a kertben, akár az utcára is kimehetne a kerítés alatt kibújva, de onnan sosem csavarog el, csak az erdőből. Vállat von
Az sem lehet, hogy a vére hajtja, mert ivartalanítva van.

Minden szálkásszőrű így működik, vagy csak a mi Lencsinknél hibádzik valami, esetleg mi rontunk el valami? Hol van, mit csinál ilyenkor?
Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék ellene. Féltem, hogy végleg eltűnik, nagyon szeretem a kis bohócot.
Kérlek segítsetek.


Nekünk mindig a pincétől lógott meg. Ami kvázi szabad terület. Aztán volt, hogy 5-6 nap múlva hívta fatert a szomszéd, hogy jöhet, mert Csikasz ott ül a pince előtt...igaz ő nem volt ivartalanítva  Ördög Szag, vagy vad után ennyit lógni...szerintem nem jellemző. Ha egészséges a vad, hamarabb rá kellene jönnie, hogy nincs sok esélye hajszázni. Vagy felétek akkor a vadbőség, hogy mindig akad vmi. Kotorék mennyire izgatja? De hát ott sem lehet annyit időzni... Vállat von
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2962 Dátum: 2016. Február 25. - 16:52:05 »

Nekünk mindig a pincétől lógott meg. Ami kvázi szabad terület. Aztán volt, hogy 5-6 nap múlva hívta fatert a szomszéd, hogy jöhet, mert Csikasz ott ül a pince előtt...igaz ő nem volt ivartalanítva  Ördög Szag, vagy vad után ennyit lógni...szerintem nem jellemző. Ha egészséges a vad, hamarabb rá kellene jönnie, hogy nincs sok esélye hajszázni. Vagy felétek akkor a vadbőség, hogy mindig akad vmi. Kotorék mennyire izgatja? De hát ott sem lehet annyit időzni... Vállat von
Mondjuk felénk jó sok vad van, vaddisznó, szarvas, borz, mufflon, nyúl, róka, vadmacska... a házimacskákról nem is beszélve. A szarvas, meg a nyúl után már nem fut... rájött, hogy a picike lábaival semmi esélye, a többit nem tudom, én még nem láttam, hogy hozzájuk hogyan viszonyul.
A macskákat kergeti, ha a macska felmegy a fára, kitartóan képes ugrálni utánna és ha ki is fárad órákig őrzi. De 10 napig... egyszerűen nem értem.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2963 Dátum: 2016. Február 25. - 17:11:44 »

Sziasztok!

Új tag vagyok, nem vadász, de van egy szálkásszőrű tacsim, 3 éves és Lencsinek hívják.
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek vele kapcsolatban, mint tapasztalt vadászoktól és tacsigazdiktól.

Erdő szélén, kertes házban lakunk. Lencsi kicsi kora óta sétaként napi minimum két órát járja az erdőt, mezőt. Séta közben nem mellettünk baktat, hanem ide-oda "cikázik" az út egyik oldaláról futkos a másik oldalára, susnyásból ki-be. Folyamatosan a földön van az orra, szinte tényleg az orrával lát. Szerintem nagyon jó vadász kutya lenne belőle.
Időnként előfordul, hogy szagot fog és eltűnik. Jó esetben pár perc múlva újra feltűnik, de sajnos előfordult már hogy 1-2 napig nem jött haza, mialatt volt hogy -15 C fok volt kint. Ezek a hosszabbtávú távolmaradások kb. 4-szer fordultak elő összesen, de most 5 percre a házunktól lépett le és 10 napig volt távol. Azt hittem már sosem látom és egyszer csak hazajött.
Otthon a házba is bejöhet, szabadon mászkálhat a kertben, akár az utcára is kimehetne a kerítés alatt kibújva, de onnan sosem csavarog el, csak az erdőből. Vállat von
Az sem lehet, hogy a vére hajtja, mert ivartalanítva van.

Minden szálkásszőrű így működik, vagy csak a mi Lencsinknél hibádzik valami, esetleg mi rontunk el valami? Hol van, mit csinál ilyenkor?
Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék ellene. Féltem, hogy végleg eltűnik, nagyon szeretem a kis bohócot.
Kérlek segítsetek.

Én a helyedben megcsinálnám a kerítést, hogy ne tudjon kimenni, mert ha megint kint kóborol napokig tuti, hogy megkergeti a vadat. Ha meg ezt látja egy vadász, akkor szerintem ne csodálkozz rajta, ha nem megy haza.  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2964 Dátum: 2016. Február 25. - 17:43:51 »

Én a helyedben megcsinálnám a kerítést, hogy ne tudjon kimenni, mert ha megint kint kóborol napokig tuti, hogy megkergeti a vadat. Ha meg ezt látja egy vadász, akkor szerintem ne csodálkozz rajta, ha nem megy haza.  Wave

Nem akartam elsőként ezt mondani, de így van! A kutya családtag, gyerek akiért a családfő felelős! Ha elkóborol az a falkavezér hibája, ha a vadőr meglövi, az is!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2965 Dátum: 2016. Február 25. - 18:57:25 »

Nem akartam elsőként ezt mondani, de így van! A kutya családtag, gyerek akiért a családfő felelős! Ha elkóborol az a falkavezér hibája, ha a vadőr meglövi, az is!

Tacskóra puskát emelni !   Tasli

Egyébként meg az erdőben pórázon a helye -  Teljesen a gazda hibája ha elveszik vagy elvész ! Szerintem a sakálok behalóznák desszertnek . Csoda hogy több nap után előkerült !  Emelem
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #2966 Dátum: 2016. Február 25. - 18:57:56 »

Én a helyedben megcsinálnám a kerítést, hogy ne tudjon kimenni, mert ha megint kint kóborol napokig tuti, hogy megkergeti a vadat. Ha meg ezt látja egy vadász, akkor szerintem ne csodálkozz rajta, ha nem megy haza.  Wave

+1 szavazat a kerítésre...

Nekem is tacsim volt/van, többek között az egyéniségük miatt, ami ott kezdődik, hogy egy tacskónak max javasolni tudsz "parancsolni" nem  Nyihi

Uncas idén lesz 10éves Mosolyog
Naplózva
Sükike
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2967 Dátum: 2016. Február 25. - 19:32:56 »

Nem akartam elsőként ezt mondani, de így van! A kutya családtag, gyerek akiért a családfő felelős! Ha elkóborol az a falkavezér hibája, ha a vadőr meglövi, az is!
Köszönöm a hozzászólásokat, bár sokkal okosabb nem lettem, amit le tudtam szűrni belőle az az, hogy a problémám egyedi és a hibát mi követjük el.

Ezt írtam: Otthon a házba is bejöhet, szabadon mászkálhat a kertben, akár az utcára is kimehetne a kerítés alatt kibújva, de onnan sosem csavarog el, csak az erdőből.
Szóval nem a kerítés a probléma.

Az erdész, a vadőr, a favágók már jól ismerik, séta közben elég sokszor találkoztak már vele. Lencsinek kedves a természete mindenkit lelkesen üdvözöl, mindenkinek nagyon tud örülni, és nagyon szép  Okos ezért kedvelik.

A póráz kérdés már eldöntendőnek számít, én többre tartom a szabadságot a béklyónál. Ha városban laknánk, természetesen én is egy zsinórvégi kutyát nevelnénk, de mi kint lakunk a természetben. A vadőr is azt mondta, hogy a kóbor kutyák, macskák sokkal nagyobb veszélyt jelentenek az erdőre, mint a gazdákkal sétálók. A kutyára bizonyára veszélyesebbek a vadállatok, de ott meg működnie kellene az életösztönnek.

Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2968 Dátum: 2016. Február 25. - 19:44:28 »

Ha a kerítés jó, pórázon meg nem sétáltatod, akkor szerinted mi mit tudunk neked ajánlani?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2969 Dátum: 2016. Február 25. - 19:51:02 »

"én többre tartom a szabadságot a béklyónál."---Én is, de ez nem a te döntésed! Az erdő vadászterület, ahol nem engedheted szabadon a kutyádat, főleg, hogy fegyelmezetlen, nem hallgat a gazdájára! Továbbiakban csak a te felelősséged lesz bármilyen tragédia. Tele vannak az újságok olyan "gazdik" hisztijével, akik neveletlen kutyáját a vadőr meglőtte, jogosan.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: