Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481189 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #2880 Dátum: 2015. Május 07. - 12:18:39 »

Lajos !

Ahhoz mit szólsz hogy egy csöpp vér se a rálövés helyén , ennél még kevesebb a vad (bottal ütött) nyomán , majd minden előjel nélkül ( ha csak a tacsi csaholását nem vesszük annak  Kacsint ) ott támolyog a mázsás kan . Vagy a másik eset , csak csaholás nélkül ott fekszik immár kimúlva és két kisebb sarló lóg ki a fejéből .

De ugye egyik sem volt 500 méterre a rálövés helyétől?

Vértelen, halálos lövés sokszor van.
Ilyenkor kutya nélkül többnyire elveszik a vad, hacsak véletlenül meg nem találod, mert nem tudod, merre menj utána.

De ha 500 méteren át követni tudod, és mindig kevesebb a vér, közben egyszer sem feküdt le, az nem lehet súlyos sérülés.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #2881 Dátum: 2015. Május 07. - 12:30:30 »

Szia Lajos!

Ezzel vitatkoznék. Éjszaka, lámpafénynél eleve nem látni minden vért.

Megmondom őszintén, volt 1-2 alkalom, amikor este feladtuk, hogy majd reggel.
Semmivel nem lettünk okosabbak napfénynél sem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2882 Dátum: 2015. Május 07. - 12:45:52 »

De ugye egyik sem volt 500 méterre a rálövés helyétől?

Vértelen, halálos lövés sokszor van.
Ilyenkor kutya nélkül többnyire elveszik a vad, hacsak véletlenül meg nem találod, mert nem tudod, merre menj utána.

De ha 500 méteren át követni tudod, és mindig kevesebb a vér, közben egyszer sem feküdt le, az nem lehet súlyos sérülés.

Az amelyik még élt kb 500 méter ment el . Csak azért bíztam a dologba mert mikor átbukott a dombélen már szédelgett (ott ugye nem lövünk rá , utánna meg bokros terület jött) cal. 7x64 . Lehet hogy dögön lett volna ha sokkal később indulunk .  Vállat von  A másik eset szintén 7x64 és egy csepp vér se - kb 130 méter vezetékmunka . Egy gyomros süldő is kb. 600 métert ment el a rálövés helyén és pár 10 méteren vér aztán semmi . Eltömte a sebet a kinyomódott bél. A gyomrosok bél lövöttek általában nagyon kevés vérrel menekülnek de a kutya igen jól tudja követni az "egyéb" szagok miatt . Nekem ez a tapasztalatom.  A hétvégén egy kolléga sebzett disznóját követtük két kilóméteren , csak kenés volt amit a friss "selyem fűben" jól lehetett látni . Volt 300 méter szántás azon egy csepp sem . A vége felé már szinte semmi de egyszer sem feküdt meg és bement egy sűrű kőrises mocsárba . Nem a kutyán múlott de feladtuk. Szóval minden helyzet más és más a vértől függetlenűl is. Ez az érdekes benne és csak a sok közös munka eredményeként érezhetünk rá hogy érdemes vagy nem továbbkeresni és persze akkor is tévedhetünk.                      Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2883 Dátum: 2015. Május 07. - 12:49:46 »

De ugye egyik sem volt 500 méterre a rálövés helyétől?

Vértelen, halálos lövés sokszor van.
Ilyenkor kutya nélkül többnyire elveszik a vad, hacsak véletlenül meg nem találod, mert nem tudod, merre menj utána.

De ha 500 méteren át követni tudod, és mindig kevesebb a vér, közben egyszer sem feküdt le, az nem lehet súlyos sérülés.

A láblövött meszebb volt jóval, mint 500m mire megfeküdt. Sok ilyen példa lenne még. Dermedtel és hajszással is. Meg valóban van, amelyik túl is éli, csak nem mindegy mennyit szenved közben. Ám nem kizárt, hogy ez a vad simán kiheveri. Olyan is van, mert a disznó szívós.
Naplózva

Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #2884 Dátum: 2015. Május 07. - 13:22:35 »

Bizonyára mindig van egy másik eset.

Az alább említett történet engem megszólalásig azokra a hosszú menetelésekre emlékeztetett, amikor fél éjszaka bogoztuk a hóban az előbb 4-5, majd 8-10 méterenként meglelt vércseppeket, kimentünk a világból, szétzargattunk mindent, aztán lógó orral, üres kézzel hazakullogtunk.
Három ilyen esetre emlékszem.
Szinte 100 %-ig biztos vagyok abban, hogy mindhárom süldő gyorsan kiheverte a sérülést.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2885 Dátum: 2015. Május 07. - 14:18:46 »

A láblövött meszebb volt jóval, mint 500m mire megfeküdt. Sok ilyen példa lenne még. Dermedtel és hajszással is. Meg valóban van, amelyik túl is éli, csak nem mindegy mennyit szenved közben. Ám nem kizárt, hogy ez a vad simán kiheveri. Olyan is van, mert a disznó szívós.
Tavaly májusban esti lesen,szórón rálőttem egy 30 kg-os kansüldőre,lapockára célozva.Összeesett,majd beugrott az erdőbe.Rálövés helyén pár csontszilánk,2 csepp vér.Megjelöltem,másnap reggel vérebbel mentünk megnézni.
2 óra alatt végig hegynek fölfelé 1500 m-t mentünk.Találtunk még 2 helyen 1-1 csepp vért,majd feladtuk a keresést.Én alacsony lövésre,első láblövésre gyanakodtam,talán kiheveri...
Hetente mentem ki szaglászni,de semmi jele nem volt a dögrelövésnek.
Júliusban egy erdő alatti búzacsíkra járt néhány süldő.Egyik este odaültem,még világosban kijött 4 db,amiből az egyik jobb első lábára bicegett.Meglőttem,majd megállapítottam,hogy erre tettem lövést 2 hónappal ezelőtt 3 km-rel távolabb!
A jobb első felkar csontja már össze volt forrva,a seb sárral betömődve,már teljesen begyógyulva,teljesen szagmentes!
Tehát kiheverte volna a sérülést,de jobban örültem a meglövésének,mintha mázsás kant hoztam volna terítékre,mert megoldódott a sebzésem titka...
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2886 Dátum: 2015. Május 07. - 17:11:41 »

Köszönöm a hozzászolásokat, tanácsokat. Egyik hozzászolás sem vette el kedvemet, hogy lehetőségeimhez mérten tovább foglalkozzak a kutyával. Dani, manipulus, ti mint profik biztossan máshogy látjátok a dolgokat és a történetet, de minden esetre köszönöm a kritikát, épitő jellegű kritikának veszem. Egyébként, többször átolvastam már ezt a topikot, és ugy gondolom a "tudásom" 80% a ti irásaitoknak köszönhetem.   

Többen irták, hogy kellett volna folytatni reggel egy rutinosabb kutyával. Itt nálunk Vajdaságban nagyon gyerek cipőben jár ez az utánkeresés dolog sőt, merem állitani, hogy az illetékesek sajnálják az időt és pénzt az ilyen jellegű tevékenységre. Nem szeretnék  vitát inditani ezzel kapcsolatban, és kérlek ti se tegyétek, sajnos ez van!!!!!  A környékünkön nincs is rutinos kutya, a legtöbb vajdasági vadász vérebet csak képen látott. Hozzáteszem én is csak egyszer láttam amikor magyarországon vendégeskedtem egy kedves barátomnál szarvas vadászat alkalmábol.

Mint már emlitetem kevés disznó van a területünkön, van hogy honapokig nem is látunk disznót a területen, igy minden alkalmat meg kell ragadni. Persze felmerül a kérdés, hogy minek akkor a kutya ha alig van vagy szinte egyáltalén nincs rá szükség. Igazábol magam miatt csinálom az egészet, mert élvezem és érdekel az utánkeresés. Sokat kell még tanulnunk mindkettönknek.

Az elmúlt két napban szinte csak az az este jár a fejemben. Utolag nagyon sajnálom, hogy ilyen "könnyen feladtam", és hogy nem indultunk neki még egyszer, és főleg azt hogy nem tudtam kimenni reggel még egy probát tenni. Attol függetlenül, hogy nem én voltam a sebző magaménak érzem a dolgot, és bánt hogy nem jártam sikerrel. Sokszor végig gondoltam mit kellett volna máshogy csinálni, de sajnos ez már késő. Remélem kiheveri a sebzett vad, és hogy ujra "találkozunk" vele.  Vadász

Remélem, hogy a következő élményünk és utánkeresésünk "happy endel" végzödik, és hogy nem lesz ilyen bonyolult mint az elöző!?  Vállat von

Üdv
Attila  Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2887 Dátum: 2015. Május 07. - 20:22:34 »


Többen irták, hogy kellett volna folytatni reggel egy rutinosabb kutyával. Itt nálunk Vajdaságban nagyon gyerek cipőben jár ez az utánkeresés dolog sőt, merem állitani, hogy az illetékesek sajnálják az időt és pénzt az ilyen jellegű tevékenységre. Nem szeretnék  vitát inditani ezzel kapcsolatban, és kérlek ti se tegyétek, sajnos ez van!!!!!  A környékünkön nincs is rutinos kutya, a legtöbb vajdasági vadász vérebet csak képen látott. Hozzáteszem én is csak egyszer láttam amikor magyarországon vendégeskedtem egy kedves barátomnál szarvas vadászat alkalmábol.

Üdv
Attila  Emelem

Nem is kell, hogy elvegye a kritika a kedvedet. Gyakoroljatok, ha van éles munka akkor próbáljátok meg. De jobb lenne, ha könnyű, biztos munkával kezdenétek. Van egy ismerősöm, nem tudom, hogy ismered-e. Pesti Tamarának hívják. Ő is Vajdasági és nagy kutyás. Lehet, hogy Ő tud neked segíteni. Ő Tacskózik is.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2888 Dátum: 2015. Május 08. - 14:39:41 »

Bizonyára mindig van egy másik eset.

Az alább említett történet engem megszólalásig azokra a hosszú menetelésekre emlékeztetett, amikor fél éjszaka bogoztuk a hóban az előbb 4-5, majd 8-10 méterenként meglelt vércseppeket, kimentünk a világból, szétzargattunk mindent, aztán lógó orral, üres kézzel hazakullogtunk.
Három ilyen esetre emlékszem.
Szinte 100 %-ig biztos vagyok abban, hogy mindhárom süldő gyorsan kiheverte a sérülést.

 

Ilyen esetem nekem is volt. Vendégségben lőttem meg az idén a 9,3x74R-el egy közepes disznót vadföldön, friss hóban. Megvártuk a félórát és utánamentünk tökéletes holddal. Vér volt végig, közel 40 méter után egy májdarab, utána minden akadón egy kis háj, néha 10-15 cm bél. Nem ragozom, 5,7 km-ert mentünk utána, végig véren, fatörzsön, bokorcsoporton elakadva ezzel azzal. CCa. 2 km után volt egy sebágy, utána nem állt meg. A keresést abba kellett hagynunk, mert egy hatalmas kökényesbe vette be magát ahova egyszerűen fizikailag nem tudtuk követni. No meg közben nemhogy a szomszédon, hanem annak a szomszédján is túlmentünk. (hívtuk az illetékeseket becsülettel, de nem vették fel)
Másnap reggel az illetékesek megnézték, de nem találták meg......
Ilyen is van.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2889 Dátum: 2015. Május 08. - 15:08:47 »

Ilyen esetem nekem is volt. Vendégségben lőttem meg az idén a 9,3x74R-el egy közepes disznót vadföldön, friss hóban. Megvártuk a félórát és utánamentünk tökéletes holddal. Vér volt végig, közel 40 méter után egy májdarab, utána minden akadón egy kis háj, néha 10-15 cm bél. Nem ragozom, 5,7 km-ert mentünk utána, végig véren, fatörzsön, bokorcsoporton elakadva ezzel azzal. CCa. 2 km után volt egy sebágy, utána nem állt meg. A keresést abba kellett hagynunk, mert egy hatalmas kökényesbe vette be magát ahova egyszerűen fizikailag nem tudtuk követni. No meg közben nemhogy a szomszédon, hanem annak a szomszédján is túlmentünk. (hívtuk az illetékeseket becsülettel, de nem vették fel)
Másnap reggel az illetékesek megnézték, de nem találták meg......
Ilyen is van.

Esetleg lehetett egy kisebb testű, de már idősebb, tapasztaltabb disznó, vagy a korától függetlenül már volt ilyenben része, amit sikeresen kihevert és már tudta, hogy jobb, hogy ha nem áll meg. Esetleg az a kökényes lehetett a jól bevált téli beállóhelye és azért sem állt meg odáig. El lehet filozofálni ilyen dolgokon reggelig, persze jobb lett volna ha ott marad. Volt egy hasonló esetem, csak nem kellett szerencsére átmenni a szomszédba. Este - szintén hóban, holdban - meglőttem egy süldőt egy szálasban. Vér volt rendesen, de sajnos csöves csontdarab is. Mivel egy áthatolhatatlan fenyőbe ment bele, reggelre halasztottam a keresést. Aludni nem nagyon tudtam, inkább csak az önmarcangolás ment. Na a lényeg, hogy a disznó kiment a fenyőből a mezőre, majd egy bokrosba, újra a mezőre, majd egy szálasban kezdett fogyni nagyon a vér... Húsz percig kerestem a folytatást, de nem találtam, és egy fának dőlve szuszogtam, mikor megláttam, hogy a disznó ott fekszik a szálasban 15 méterre szinte teljesen nyílt terepen. nem is tudom hogy nem vettem addig észre. A szelem jó volt, de nem értettem, miért nem ugrott még el, amikor körülötte zörögtem. Zaj nélkül fordultam rá a fegyverrel, mikor nekilódult és három ugrással a szálast meg a mezőt szegélyező sűrű bokrosban volt, ahol egy tisztább foltnál odadobtam neki a lövést ami elcsendesítette. A dolog érdekessége, hogy egy nagy kiterjedésű kökényestől 100 méterre feküdt a nyílt placcon. Magas láblövése volt, a szügyön még elvágta a bőrt a lövedék, de a mellüregbe nem hatolt be.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #2890 Dátum: 2015. Május 08. - 21:41:59 »

Ilyen esetem nekem is volt. Vendégségben lőttem meg az idén a 9,3x74R-el egy közepes disznót vadföldön, friss hóban. Megvártuk a félórát és utánamentünk tökéletes holddal. Vér volt végig, közel 40 méter után egy májdarab, utána minden akadón egy kis háj, néha 10-15 cm bél. Nem ragozom, 5,7 km-ert mentünk utána, végig véren, fatörzsön, bokorcsoporton elakadva ezzel azzal. CCa. 2 km után volt egy sebágy, utána nem állt meg. A keresést abba kellett hagynunk, mert egy hatalmas kökényesbe vette be magát ahova egyszerűen fizikailag nem tudtuk követni. No meg közben nemhogy a szomszédon, hanem annak a szomszédján is túlmentünk. (hívtuk az illetékeseket becsülettel, de nem vették fel)
Másnap reggel az illetékesek megnézték, de nem találták meg......
Ilyen is van.

A franc se gondolná, hogy májlövéssel kimegy a világból.
Mármint a disznó.
A vadász jobban teszi ha kimegy, mert elszúrta a reggelit.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2891 Dátum: 2015. Május 08. - 22:12:08 »

A vadász jobban teszi ha kimegy, mert elszúrta a reggelit.  Ördög
Ha nincs hozzá hagyma meg pirospaprika, akkor úgyis el van b@xva a früstök..... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2892 Dátum: 2015. Május 08. - 22:45:08 »

Jók a történetek,de a tanulságos rovatban még jobb helyen lennének. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #2893 Dátum: 2015. Május 10. - 18:05:48 »

A franc se gondolná, hogy májlövéssel kimegy a világból.

Este, fasza holdnál, hóban lőtt rá a vendégem egy 30-40 kg-os forma süldőre. Kaliber 30-06.
Mint kiderült kissé hátra sikeredett a nagy izgalomban.

A rálövés után pár lépésre ott volt a komplett lépe, majd pár lépésre egy jó diónyi májdarab.

Hagytuk is estére.

Majd másnap mentünk el a nyomán - szerencse, hogy volt hó, mert különben kutya nélkül semmire nem mentünk volna.
Szumma-szummárum kb. két kilóméterre találtuk meg, már dermedten.
Sebágyak csak az utolsó 200 m-en voltak.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2894 Dátum: 2015. Május 11. - 11:56:03 »

Egyik komám rálőtt egy babos süldőre, hó-vér, gyerünk, kb. 2 kilométerre elvesztettük. Volt addig májdarab, meg egyébb dolgok. A nagy nádasból egy szálas erdő ment be. Keresés másnap reggelre halasztva. Viszont reggel jött a telefon, hogy nem kell keresni, mert  a vadőr meglőtte, ahogy próbált vissza jönni a  nádasba. Nem lehetett másik mert babos süldőből nem sok vagyon főleg hasba lőve...
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: