Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481209 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2865 Dátum: 2015. április 30. - 10:22:47 »

Sziasztok!

A "kis" Darázs túl van az első emberi mércéjű megmérettetésen is  Mosolyog Nem túl nehéz feladat, de mégis ez a kezdet. Vércsapa munkavizsga - 100p CACT első helyezés, leggyorsabb munka  Okos
Na meg a tenyészszemlén is megmutatta, hogy milyen délceg és jól nevelt legény. Valahogy még a helyben maradás is nagyon ment - korlátlan ideig   Csodalk -, ha épp "letámasztottam" valahol.



Üdv, Dani
Gratulálok
Gyönyörű ez a Darázs. Egyre jobban fokozódik bennem az a régi érzés, hogy kell nekem egy szálkás Pracsi:-)
Hely van, időm és türelmem van hozzájuk, csak igazi munkához ritkán jutna... Bár, ha egy-kettőt megtalálna, és csak a helyi társaságnál ,,híre" menne, akkor gyanítom, hogy kevesebb lenne a beíróban a róka hibázás.....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2866 Dátum: 2015. Május 06. - 18:46:02 »

Sziasztok!

Tegnap este végre megvolt az első éles "bevetésünk" a tacsimmal. 1-2 héttel ezelőtt irtam, ha lesz valami történés beszámolok róla, ezért is irom le a történetet. Vártam már ezt a pillanatot hogy eljöjjön.
Hozáteszem, nem végződött happy end-el, de ettöl függetlenül elégedett vagyok.
Tegnap este egy barátommal ültünk ki egy kukorica vetésre ahol elöző este 4 disznót láttam, csak messze voltak igy nem jutottam lövéshez. 20 óra körül a barátom egy 50 kg körüli disznóra lőtt. Jól kivehető volt a becsapodás. A rálövés helyén semmi vért nem találtunk, de a friss vetésen jól kivehető volt a menekülési irány, amely egy igen csak sűrű bozotosba vezetett. Kb 50m után, meglett az első kenés, hozzéteszem nagyon gyengén, és elég magassan. Ekkor már szóltam édesapámnak hogy jöjjön a kutyával. Mi tovább mentünk nyomon további 100-150 métert. Ez idő alatt 2-3 helyen találtunk pár csepp piros-hús vért, és nagyon gyenge kenést. Szinte alig lehetett észrevenni őket. Itt már tudtam, hogy nem lesz egyszerű menet, de hát nem volt mit tenni. Kb 150-200 méter után feladtuk ugyanis nem tudtuk merre tovább, se vér se kenés. Ekkora kiérkezett édesapám is a kutyával, és az utolsó biztos pontrol (ahol találtunk pár csepp vért) elindultunk a csapán. Nem akartam vissza menni a rálövés helyére mert nem szerettem volna még egyszer átverekedni magam a sürű bozotos részen. Kutyám némi tétovázás után elindult és kb 30-40 méter után meg is lett az első vércsepp. Tovább haladva, némi kitérőkkel, találtunk nagyon gyenge kenéseket, ami már szinte nem is vér volt, hanem csak nedves-alig véres kenés, de legalább tudtam kontrolnak tekinteni, hogy a kutya jó nyomon jár. Ez igy folytatodott kb. 400-500 méterig. Itt már a kenés abba maradt, vér se volt és igazábol nem tudtam hogy jó nyomon járunk-e. Az igazsághoz hozzá tartozik hogy kb. melkasig érő csalánosba vezetett a csapa, amit a kutya is nehezményezett alig akart bemenni, persze közben kereszteztünk más csapákat is. Egy idő után nem láttam értelmét a folytatásnak, mert 500 méter alatt egyszer sem feküdt meg a disznó, ami véleményem szerint arra utal, hogy nem volt komoly a találat. Ha utol is értük volna a disznót, hajsza nélkül nem hiszem hogy meglett volna, és kezdésnek nem is hiszem hogy jó ötlet lett volna hajszára engedni a kutyát.

Biztossan felmerül a kérdés, miért nem kerestük reggel. Sajnos a munka közbe szólt, nem tudtam átszervezni a dolgokat, igy hát a reggeli keresés elmaradt, de véleményem szerint akkor sem jártam volna nagyobb sikerrel. Biztossan követtem el hibákat, de hát igy tanul az ember.
Nem éltem meg kudarcnak a dolgot, mert szerintem ide egy komoly, rutinosabb kutya kellett volna. Tapasztalatnak nagyon is jó volt, nekem és a kutyának is.

Talán majd legközelebb, addig is marad a gyakorlás.
Üdv
Attila   Emelem
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2867 Dátum: 2015. Május 06. - 18:47:27 »

Ez lemaradt: Nem ilyen kezdésre számitottam, jó lett volna ha 50-100 méter után dermetten találjuk a vadat, de ez is jobb mint a semmi.  Vállat von
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2868 Dátum: 2015. Május 06. - 19:14:13 »

Szia. Hát én biztos nem fogok ehez gratulálni( de úgy is mindenki tudja, hogy bunkó vagyok  Röhög ). Az is lehet, hogy sikerült elrontani a kutyádat (ne legyen igazam). Az előző írásaidból is az derült nekem ki, hogy nem valami vérmes a kutyád és egy ilyen sikertelen munka slveheti a kedvét. Főleg, hogy amikor nem akart bemenni a csalánosba akkor ráhagytad. Ebből lehet, hogy az fog lejönni a kutyának, hogy ha nincs kedve, akkor nem kell csinálnia.
Nekem az a véleményem, hogy az alapozás hiányzik a kutyádnak. Én nem is lépek addig tovább egy kutyával, amig mindenhova be nem megy keresni, oda is ahova nem nagyon akar (csalán, szeder, mindenféle sűrű szúrós heyl) és nem keres tőlem távol önállóan.

És álljon itt egyik kedvenc idézetem:

S ha már megsebezte, keresse meg, keresse addig míg meg nem találja,míg bele nem kopik a talpa, míg bele nem törik a dereka.
Ha pedig akkor sem találja – inkább haza se jöjjön. Mert sebzett vad elvesztése, a döggé lövés gyalázata minden vadászvétségen túltesz.”
gróf Széchenyi Zsigmond

Azért mert egy kezdő, rutintalan kutya nem talált meg egy vadat, az nem azt jelenti, hogy egy rutinos kutya sem találta volna meg.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2869 Dátum: 2015. Május 06. - 19:40:33 »

Azért mert egy kezdő, rutintalan kutya nem talált meg egy vadat, az nem azt jelenti, hogy egy rutinos kutya sem találta volna meg.

Biztos vagyok benne, hogy egy rutinos kutya megtalálta volna a sebzett disznót, de véleményem szerint hajsza lett volna a kalandban.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam... Belementünk mi a csalánosba, csak éreztme hogy nem tetszik a kutyának.  Ördög

S ha már megsebezte, keresse meg, keresse addig míg meg nem találja,míg bele nem kopik a talpa, míg bele nem törik a dereka.
Ha pedig akkor sem találja – inkább haza se jöjjön. Mert sebzett vad elvesztése, a döggé lövés gyalázata minden vadászvétségen túltesz.”
gróf Széchenyi Zsigmond

Mint már irtam, reggel kellett volna megprobálni, de nagyon sajnálom, hogy nem jött össze!  Rííí
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2870 Dátum: 2015. Május 06. - 20:55:03 »

Szia Kardi!

Sok esetben pont az a baj, ami itt is történt. Ha egy kezdő kutya nem találja, az még alapvetően nem baj, de akkor hívni kell tapasztaltat. Nem szabad ráhagyni, hiszen a törvény ,az emberi jóérzés ezt nem engedi. Ha te nem is tudsz kimenni másnap, akkor majd kikíséri a kutyavezetőt a hivatásos vadász, vagy akármelyik tagtársad.

Este eleve nem szabad ennyit utána menni, mert könnyen lehet, hogy magatok előtt űztétek a vadat. Van, hogy csak megáll, figyel, és nincs sebágy.
Az utánkeresés egy felelősségteljes dolog, ezt ne feledd kérlek. A sebzett vad szenved. Meglehet, hogy ennek csak egy könnyebb lövése van, amit kiheverhet, de azért meg kell tenni, amit lehet.

Ami a kutyát illeti, én a csapa elejétől kezdtem volna. Az utánkeresés meg olyan dolog, hogy be kell bújni a sűrűbe mindkettőtöknek. Ezt gyakoroljátok is, ha szükséges.

Üdv, Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2871 Dátum: 2015. Május 06. - 21:02:39 »

Biztos vagyok benne, hogy egy rutinos kutya megtalálta volna a sebzett disznót, de véleményem szerint hajsza lett volna a kalandban.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam... Belementünk mi a csalánosba, csak éreztme hogy nem tetszik a kutyának.  Ördög

Mint már irtam, reggel kellett volna megprobálni, de nagyon sajnálom, hogy nem jött össze!  Rííí


Valószínű én is úgy tettem volna mint Te . bár a gyakorlás miatt méginkább a rálövésnél kezdtem volna  de most már csak olyan csapára tenném rá aminek tuti hogy a végén ott a meleg véres szőrgombóc -  még ha az csak 30 méterre van akkor is.  A sebző nem Te voltál ,  az már az Ő dolga meg a vadászmesteré hogy hogyan tovább.


 Emelem  
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2872 Dátum: 2015. Május 06. - 21:36:30 »

Igen, nekem is ez a véleményem, hogy főleg ha nem a Te sebzésed akkor nem kötelező rátenni, mert több oldalról is csak rosszat csinálsz vele. Mind a kutyádnak, mind a vadnak és a késöbbi vérebnek is ha megkutyázátok a nyomot. Az utánkeresés egy szakma. Nem elég hozzá egy jó kutya. Én is még csak képzem az utánkereső kutyákat. Sajnos nagyon sok tanitványom gazdájával több baj van mint a kutyával. Hivatásos vadászok is sokszor azt sem tudják, hogy hogyan kell a saját kutyájukat vezetni. Többször láttam, hogy a kutya tudta a dolgát, de a gazda rontotta el a dolgokat.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2873 Dátum: 2015. Május 06. - 21:49:05 »

Igen, nekem is ez a véleményem, hogy főleg ha nem a Te sebzésed akkor nem kötelező rátenni, mert több oldalról is csak rosszat csinálsz vele. Mind a kutyádnak, mind a vadnak és a késöbbi vérebnek is ha megkutyázátok a nyomot. Az utánkeresés egy szakma. Nem elég hozzá egy jó kutya. Én is még csak képzem az utánkereső kutyákat. Sajnos nagyon sok tanitványom gazdájával több baj van mint a kutyával. Hivatásos vadászok is sokszor azt sem tudják, hogy hogyan kell a saját kutyájukat vezetni. Többször láttam, hogy a kutya tudta a dolgát, de a gazda rontotta el a dolgokat.

Azért ne felejtsük el, hogy ti profi szemmel nézitek a dolgot. És lehet jó kutya idővel kevésbé profi, de elkötelezett ember kezei között is. Ahogy a kollega írta korábban is, elég kevés a lehetősége, és annak ellenére elég lelkesen foglalkozik is a blökivel. Pont emiatt én is minden további nélkül rátettem volna, mert élesben tanul a legtöbbet a kutya. Nektek ez szakma. Nekem nem volt az, a tacsimmal mégis rengeteget dolgoztunk szívességből, eredményesen. Pont amiért nem volt szakma, még a külfölditől sem fogadtam el soha egy eurót sem. Öregebb korára lett kutya, mint Dani keze alatt, de amikor az lett, akkor ha körbejárta a rálövés helyét megmondtam, hogy meg lesz e vagy nem. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy nem csak a profi vonal létezik, és nehogy elvegyük a lelkes kollega kedvét. A tacskókopónál már én is magasabb szinten próbálom művelni a dolgokat, épp "egyetemen" van a kis szarházi  Vigyorog, de egyből nem várhatunk csodát. És attól még lehet, sőt biztos, hogy kardi kutyája is a célnak megfelelő lesz. Sőt...
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2874 Dátum: 2015. Május 06. - 22:03:17 »

Szó sincs arról, hogy elvegyük a kedvét, de én pl. örültem volna annak idején (sőt most is), ha valaki véleményt mond. Másként mi a fene értelme van, hogy megosztjuk egymással a tapasztalatokat? (A profi dolgot meg mondjuk velem kapcsolatban hagyjuk... soha nem fogok eleget tudni az utánkeresésről. Én is csak amatőrként keresem a vadat csak valamivel több lehetőségem van most már, mint a kezdetekkor)

Én egyébként kissé félreértelmeztem a dolgokat, ezért elnézést is kérek. Kardi barátjának lett volna kutya kötelessége másnap tovább kerestetni a sebzett vadat egy másik kutyával, aminek már az esetleges hajsza sem okozott volna gondot.
Az ifjú tacsinak meg most aztán tényleg kell majd az élmény. Jó lesz még az is, ha csak egy rövid csapa végén, de ott a dermedt vad. Persze minél többször, annál jobb a hatás.

Üdv, Dani

Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2875 Dátum: 2015. Május 07. - 07:13:50 »

Szó sincs arról, hogy elvegyük a kedvét, de én pl. örültem volna annak idején (sőt most is), ha valaki véleményt mond. Másként mi a fene értelme van, hogy megosztjuk egymással a tapasztalatokat? (A profi dolgot meg mondjuk velem kapcsolatban hagyjuk... soha nem fogok eleget tudni az utánkeresésről. Én is csak amatőrként keresem a vadat csak valamivel több lehetőségem van most már, mint a kezdetekkor)

Én egyébként kissé félreértelmeztem a dolgokat, ezért elnézést is kérek. Kardi barátjának lett volna kutya kötelessége másnap tovább kerestetni a sebzett vadat egy másik kutyával, aminek már az esetleges hajsza sem okozott volna gondot.
Az ifjú tacsinak meg most aztán tényleg kell majd az élmény. Jó lesz még az is, ha csak egy rövid csapa végén, de ott a dermedt vad. Persze minél többször, annál jobb a hatás.

Üdv, Dani



 Igen  Kötelesség is, meg kutya is kell hozzá !     Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #2876 Dátum: 2015. Május 07. - 09:06:48 »

Ha 50 méternél volt az első húsvércsepp, majd 500 métert bizonyíthatóan elmegy valaki a sebzett vad nyomán és azon egyre csökkenő vérnyomot tapasztal, afelől a vad felől szerintem nyugodtan alhat a vadász is, meg a vendéglátó is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2877 Dátum: 2015. Május 07. - 09:42:52 »

Ha 50 méternél volt az első húsvércsepp, majd 500 métert bizonyíthatóan elmegy valaki a sebzett vad nyomán és azon egyre csökkenő vérnyomot tapasztal, afelől a vad felől szerintem nyugodtan alhat a vadász is, meg a vendéglátó is.

Szia Lajos!

Ezzel vitatkoznék. Éjszaka, lámpafénynél eleve nem látni minden vért. Továbbá nincs is mindig sok, sőt. A fenti süldőnknél se volt, pedig rongyos volt a lába. Az meg, hogy húsvér, háát... Amikor valaki felad egy keresést, akkor hallani sokszor, hogy húsvér, húslövés. Szerintem ezt biztosan megmondani nem lehet. Amúgy is ritka a tiszta, klasszikus sebvér pl. máj, tüdő, hús, stb.

Szerintem akkor alhat valaki nyugodtan, ha ilyen esetben még egy gyakorlott kutyával is leellenőrzik.
Na, de ez nem az Attila hibája.

Üdv, Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2878 Dátum: 2015. Május 07. - 10:34:02 »

Ha 50 méternél volt az első húsvércsepp, majd 500 métert bizonyíthatóan elmegy valaki a sebzett vad nyomán és azon egyre csökkenő vérnyomot tapasztal, afelől a vad felől szerintem nyugodtan alhat a vadász is, meg a vendéglátó is.

Lajos !

Ahhoz mit szólsz hogy egy csöpp vér se a rálövés helyén , ennél még kevesebb a vad (bottal ütött) nyomán , majd minden előjel nélkül ( ha csak a tacsi csaholását nem vesszük annak  Kacsint ) ott támolyog a mázsás kan . Vagy a másik eset , csak csaholás nélkül ott fekszik immár kimúlva és két kisebb sarló lóg ki a fejéből . Ezek a csodadolgok (meg sok más ) amiért érdemes tartani és trenírozni egy  Tacsi -t .                             Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2879 Dátum: 2015. Május 07. - 11:52:42 »

Szia Lajos!

Ezzel vitatkoznék. Éjszaka, lámpafénynél eleve nem látni minden vért. Továbbá nincs is mindig sok, sőt. A fenti süldőnknél se volt, pedig rongyos volt a lába. Az meg, hogy húsvér, háát... Amikor valaki felad egy keresést, akkor hallani sokszor, hogy húsvér, húslövés. Szerintem ezt biztosan megmondani nem lehet. Amúgy is ritka a tiszta, klasszikus sebvér pl. máj, tüdő, hús, stb.

Szerintem akkor alhat valaki nyugodtan, ha ilyen esetben még egy gyakorlott kutyával is leellenőrzik.
Na, de ez nem az Attila hibája.

Üdv, Dani
Meg most már azért elég meleg van, a disznó meg nem az a hajlékony fajta... Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: