Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481430 alkalommal)
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2850 Dátum: 2015. április 02. - 19:23:29 »

Sziasztok!

Kb. 2 hete kértem tanácsot tőletek a tacsimmal kapcsolatban.

Kiprobáltam mindent amit tanácsoltatok, kisebb nagyobb sikerrel sikerült is alkalmazni őket.
Közben készitettem egy cspacipőt is, és az utolsó két csapát már azzal fektettem. Az utolsót épp ma reggel, délután mentünk rá, és hát nem igen érdekelte a dolog, amikor kedve volt ment rajta szépen, amikor megunta akkor meg csak úgy elvólt, boklászott én meg lehoztam az összes szentet az égről.  Rííí  Egy kicsit belefáradtam a dolgoba, főleg azért mert azt érzem, hogy vissza fele haladunk nem előre, ahoz képest hogy néhány honappal ezelőtt akár a 14-16 órás csapán is végigment, volt hogy 7-8 cm hó is esett a csapára.
MIndenhez hozzá kell tennem, hogy kan kutyárol van szó, 1 éves, és pont olyan fázisában van, hogy ő akarja uralni a dolgokat, tehát megy a "harc" rendessen, hogy eljusson az agyáig, hogy nem ő az úr a háznál.  Tasli
Már arra is gondoltam, hogy a vaddisznó csülkök amlyekkel "készitem" a csapát, mivel a hűtőben vannak már pár hónapja lehet hogy "elvesztették" a szagukat igy a csapa se az igazi. Habár itt a fórumon többen is irták hogy akár 1 évig is lehet használni egy csülköt ilyen célra. Igyekeztem nem túl "sürün" gyakorlni vele nehogy idő előtt "kiégjen" a kutya ugyanis, eről is itt a fórumon olvastam hogy megtörténhet.
Arra a döntésre jutottam hogy néhány hétig szüneteletetem a dolgot, addigra pont elkezdődik a vaddisznó idény is, hátha meglesz az első munka is, és végre kiderül mit is tud a tacsim igazábol.  Vállat von

Még egyszer köszönöm a tanácsokat, ha lesz valami történés majd beszámolok róla.  Emelem
Üdv
Attila
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2851 Dátum: 2015. április 02. - 21:09:16 »

Sziasztok!

 megy a "harc" rendessen, hogy eljusson az agyáig, hogy nem ő az úr a háznál.  Tasli



Ebbe még beletörhet a bicskád !   Mosolyog   Tudsz már pitizni ?    Röhög

Egy egy keményebb fenyítés esetén az enyém napokig képes duzzogni de ha meglátja a vezetéket elfelejt mindent.
Szerintem se erőltesd a műcsapát már - jó lenne néhány frissen lőtt disznót vagy kertit mutatni neki és aztán jöhet az éles könnyű munka.
De ha minden előzmény nélküli nehéz munka lesz akkor sem kell kétségbe esni csak jobban figyelni.      Emelem
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2852 Dátum: 2015. április 02. - 21:21:04 »

Sziasztok!

Kb. 2 hete kértem tanácsot tőletek a tacsimmal kapcsolatban.

Kiprobáltam mindent amit tanácsoltatok, kisebb nagyobb sikerrel sikerült is alkalmazni őket.
Közben készitettem egy cspacipőt is, és az utolsó két csapát már azzal fektettem. Az utolsót épp ma reggel, délután mentünk rá, és hát nem igen érdekelte a dolog, amikor kedve volt ment rajta szépen, amikor megunta akkor meg csak úgy elvólt, boklászott én meg lehoztam az összes szentet az égről.  Rííí  Egy kicsit belefáradtam a dolgoba, főleg azért mert azt érzem, hogy vissza fele haladunk nem előre, ahoz képest hogy néhány honappal ezelőtt akár a 14-16 órás csapán is végigment, volt hogy 7-8 cm hó is esett a csapára.
MIndenhez hozzá kell tennem, hogy kan kutyárol van szó, 1 éves, és pont olyan fázisában van, hogy ő akarja uralni a dolgokat, tehát megy a "harc" rendessen, hogy eljusson az agyáig, hogy nem ő az úr a háznál.  Tasli
Már arra is gondoltam, hogy a vaddisznó csülkök amlyekkel "készitem" a csapát, mivel a hűtőben vannak már pár hónapja lehet hogy "elvesztették" a szagukat igy a csapa se az igazi. Habár itt a fórumon többen is irták hogy akár 1 évig is lehet használni egy csülköt ilyen célra. Igyekeztem nem túl "sürün" gyakorlni vele nehogy idő előtt "kiégjen" a kutya ugyanis, eről is itt a fórumon olvastam hogy megtörténhet.
Arra a döntésre jutottam hogy néhány hétig szüneteletetem a dolgot, addigra pont elkezdődik a vaddisznó idény is, hátha meglesz az első munka is, és végre kiderül mit is tud a tacsim igazábol.  Vállat von

Még egyszer köszönöm a tanácsokat, ha lesz valami történés majd beszámolok róla.  Emelem
Üdv
Attila
Hogyan kezdted a tanítást?Vadászó szülőktől való?Valami miatt elkerüli a figyelmét a csapa!Hagyod előtte picit szaladgálni?
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2853 Dátum: 2015. április 02. - 21:28:05 »

Hogyan kezdted a tanítást?Vadászó szülőktől való?Valami miatt elkerüli a figyelmét a csapa!Hagyod előtte picit szaladgálni?

Vaddisznó vonszalékkal kedtem a tanitást, 300-400 méter hosszú, 3-4 órás csapákkal. Majd fokozatossan (4-5 hónap) eljutottunk a 700-800 méteres 14-16 órás csapákig.
A tacskóm szülei nem vadászó szülők, viszont az elődjeik, valamint a nagynénje elmondások szerint kiválóan végzi a dolgát, disznóra és őzre egyarátnt. Talán ez is közre játszik a kutya "negativ" telyesitményébe, de hát ez van, ebből kell valamit kihoznom ,ha másnem lesz egy kerti tacsim.  :Mosolyog 
Csapázás előtt mindig sétálunk egy kicsit, hogy kiadja magából a felesleges energiát.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2854 Dátum: 2015. április 02. - 22:20:23 »

Vaddisznó vonszalékkal kedtem a tanitást, 300-400 méter hosszú, 3-4 órás csapákkal. Majd fokozatossan (4-5 hónap) eljutottunk a 700-800 méteres 14-16 órás csapákig.
A tacskóm szülei nem vadászó szülők, viszont az elődjeik, valamint a nagynénje elmondások szerint kiválóan végzi a dolgát, disznóra és őzre egyarátnt. Talán ez is közre játszik a kutya "negativ" telyesitményébe, de hát ez van, ebből kell valamit kihoznom ,ha másnem lesz egy kerti tacsim.  :Mosolyog 
Csapázás előtt mindig sétálunk egy kicsit, hogy kiadja magából a felesleges energiát.
Egész pici korában virslivel és különböző kajákkal kezdtem keresd vezényszóval. Vigyorog
Eleinte 30-50cm,de hamar kevés volt az egész udvar!Ez kiváló gyakorlat volt arra,hogy megértse mit is jelent a keresd szó és mit szeretnék tőle!Az enyém 1 éves múlt.Vaddisznó lábat mindíg "odakentem" valami kőhöz,vagy tuskóhoz az induló pontnál.Jónéhányszor előfordult,hogy tévesztett.Ilyenkor mindíg visszavittem a kezdő ponthoz.Vissza gondolva,viszont volt néhány eset,mikor nemigazán akart,vagy tudott úgy dolgozni,ahogy szerettem volna!Ezek az esetek többórás csapához kötöttek!Én is fagyasztott lábat használtam!Próbáld meg rögtön vinni a lefektetett csapára!Én az esetek 90%-ban rögtön vittem még is megtanulta a dolgát!Remélem nem kiabáltam el!Gyakorolni már hónapok óta nem voltam vele,de élesben azonnal tudta mi a teendő!Nem az észt akarom osztani,csupán segíteni szeretnék,de remélhetőleg jön majd valaki,aki igazán toppon van ezügyben!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2855 Dátum: 2015. április 03. - 02:22:11 »

Ebbe még beletörhet a bicskád !   Mosolyog   Tudsz már pitizni ?    Röhög

Egy egy keményebb fenyítés esetén az enyém napokig képes duzzogni de ha meglátja a vezetéket elfelejt mindent.
Szerintem se erőltesd a műcsapát már - jó lenne néhány frissen lőtt disznót vagy kertit mutatni neki és aztán jöhet az éles könnyű munka.
De ha minden előzmény nélküli nehéz munka lesz akkor sem kell kétségbe esni csak jobban figyelni.      Emelem

 Igen

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2856 Dátum: 2015. április 03. - 07:20:33 »

Vaddisznó vonszalékkal kedtem a tanitást, 300-400 méter hosszú, 3-4 órás csapákkal. Majd fokozatossan (4-5 hónap) eljutottunk a 700-800 méteres 14-16 órás csapákig.
A tacskóm szülei nem vadászó szülők,

Ez a kutya 95% ig " kész van " ! Ki merem jelenteni ! Csak az igazi élmény a meleg véres disznó és esetleg a kerti (disznóskerti !  Mosolyog  ) balhé hiányzik neki. Azzal meg semmi gond nem lehet hogy a szülők nem vadásztak . A vér nem válik vízzé ! Mint azt Döme kutyám akinek a szülei "öleb tenyésztésre " használódnak is bizonyítja.                         Emelem
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2857 Dátum: 2015. április 04. - 10:42:01 »

Ez a kutya 95% ig " kész van " ! Ki merem jelenteni ! Csak az igazi élmény a meleg véres disznó és esetleg a kerti (disznóskerti !  Mosolyog  ) balhé hiányzik neki. Azzal meg semmi gond nem lehet hogy a szülők nem vadásztak . A vér nem válik vízzé ! Mint azt Döme kutyám akinek a szülei "öleb tenyésztésre " használódnak is bizonyítja.                         Emelem

Reméljük igy van, és azt is, hogy hamarossan kiderül.  Okos
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2858 Dátum: 2015. április 04. - 11:46:37 »

Reméljük igy van, és azt is, hogy hamarossan kiderül.  Okos

Itt a nyakunkon a vadkárelhárítás és talán maga a megmunkált föld szaga is kimozdítja a röfiket - csak néhány jó kolléga kell akik szólnak még sikeres lövés esetén is .           Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2859 Dátum: 2015. április 07. - 23:04:18 »

Egyet értek Stefivel. Itt már csak a piócás ember segíthet  Ördög
De még inkább az igazi munkák, amik lehetőség szerint olyan nehézségűek, hogy pozitív eredménnyel záruljonak. Az 50-100 méterre elfutó és elfekvő dermedt vadról csak mi tudjuk, hogy meg van. A kutyának az is kihívás, de szerintem komolyabb dolgoora is képes lehet már. Nagy varázsa van számukra az igazi vadászatnak, éles csapának. Visszaadja a kedvüket.
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2860 Dátum: 2015. április 28. - 21:46:06 »

Sziasztok!

A "kis" Darázs túl van az első emberi mércéjű megmérettetésen is  Mosolyog Nem túl nehéz feladat, de mégis ez a kezdet. Vércsapa munkavizsga - 100p CACT első helyezés, leggyorsabb munka  Okos
Na meg a tenyészszemlén is megmutatta, hogy milyen délceg és jól nevelt legény. Valahogy még a helyben maradás is nagyon ment - korlátlan ideig   Csodalk -, ha épp "letámasztottam" valahol.



Üdv, Dani
Naplózva

ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2861 Dátum: 2015. április 28. - 22:18:48 »

Gratulálok! Emelem Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2862 Dátum: 2015. április 28. - 22:32:31 »

Sziasztok!

A "kis" Darázs túl van az első emberi mércéjű megmérettetésen is  Mosolyog Nem túl nehéz feladat, de mégis ez a kezdet. Vércsapa munkavizsga - 100p CACT első helyezés, leggyorsabb munka  Okos
Na meg a tenyészszemlén is megmutatta, hogy milyen délceg és jól nevelt legény. Valahogy még a helyben maradás is nagyon ment - korlátlan ideig   Csodalk -, ha épp "letámasztottam" valahol.



Üdv, Dani
Szép munka. Elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2863 Dátum: 2015. április 29. - 07:35:40 »

Sziasztok!

A "kis" Darázs túl van az első emberi mércéjű megmérettetésen is  Mosolyog Nem túl nehéz feladat, de mégis ez a kezdet. Vércsapa munkavizsga - 100p CACT első helyezés, leggyorsabb munka  Okos
Na meg a tenyészszemlén is megmutatta, hogy milyen délceg és jól nevelt legény. Valahogy még a helyben maradás is nagyon ment - korlátlan ideig   Csodalk -, ha épp "letámasztottam" valahol.


Üdv, Dani

  Gratulálok !    Igen

Minden kutyámnak VAV -ja van . Törzskönyvük sincs .(hiányosság tudom de ezzel a részével nem akartam foglalkozni a dolognak ) Megírhatnád mit kell teljesíteni egy tacskónak a vércsapa munkavizsgán. Mondjuk a tacskóim már a helyben maradásnál kizáródtak volna .   Röhög                                   Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2864 Dátum: 2015. április 29. - 21:35:41 »

  Gratulálok !    Igen

Minden kutyámnak VAV -ja van . Törzskönyvük sincs .(hiányosság tudom de ezzel a részével nem akartam foglalkozni a dolognak ) Megírhatnád mit kell teljesíteni egy tacskónak a vércsapa munkavizsgán. Mondjuk a tacskóim már a helyben maradásnál kizáródtak volna .   Röhög                                   Emelem

Köszönjük!

Ez a vizsga közel sincs olyan komoly, mint a VAV vizsga. Az újabban (kb 3 éve ?) bevezetett szabály szerint egyedül megy a csapán a kutyavezető és az eb. A csapán hagyott számozott csapajeleket kell összeszedni. Aki mindet felszedi, az maximális, 100 pontot kap. Azonos pontszámok esetén a leggyorsabb az első helyezett, bár ez alapjában véve nem verseny. A csapa előírt hosszával nem vagyok 100%-osan tisztában, de 200-400m között van talán az előírás. A csapa ideje 4 óra. Szóval nem egy nehezen teljesíthető feladat. A VAV-hoz hasonló egyéb feladatok itt nincsenek. Nincs lövésállóság, nincs helyben maradás, stb. Ez a vizsga a tenyésztés szempontjából lényeges követelmény.

Nekünk a VAV lesz a következő lépés. Egyszer már "versenyen kívül" végig játszottuk, jól is ment minden, pedig még akkor fiatal volt Darázs. Egyedül a lövést nem nagyon respektálta, de azóta már megszokta. A hazai szabályozás szempontjából a VAV-nak van jelentősége a vadászatban. Bár ott is van, aminek sok értelme nincs az utánkeresés szempontjából (helyben maradás), na de az előírás az előírás.

Ettől nehezebb a nehezített vércsapa verseny, de azt nem túl sűrűn szerveznek sajnos. Nincs rá igény gondolom. Azért remélem, hogy ebben az évben eljutunk még valahová egy olyan versenyre is Darázzsal. Később már nem akarom ezekkel az emberi dolgokkal terhelni.

Üdv, Dani
Naplózva

Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: