Oldalak: 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 479845 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2835 Dátum: 2015. Március 12. - 09:58:40 »

Ha jól belegondolunk akkor szó sincs makacsságról, vagy önfejűségről. Csak az, hogy  évszázadokon keresztűl, olyan kutyákat tenyésztettek tovább akik a vadászat során nagyfokú önnálóságot mutattak. Hiszen egyik vadászati módban amiben a Tacskó jeleskedik, nem tudunk neki érdemben segíteni. Nem olyan mint egy retriever vagy vizsla akinek ha nem szólsz, hogy belégzés-kilégzés képes megfulladni  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2836 Dátum: 2015. Március 12. - 10:31:46 »

Ha jól belegondolunk akkor szó sincs makacsságról, vagy önfejűségről. Csak az, hogy  évszázadokon keresztűl, olyan kutyákat tenyésztettek tovább akik a vadászat során nagyfokú önnálóságot mutattak. Hiszen egyik vadászati módban amiben a Tacskó jeleskedik, nem tudunk neki érdemben segíteni. Nem olyan mint egy retriever vagy vizsla akinek ha nem szólsz, hogy belégzés-kilégzés képes megfulladni  Nyihi

A mi nézőpontunkból az, elvégre azt szeretnénk, hogy engedelmeskedjen. Ha nem teszi, akkor rámondjuk hogy makacs, önfejű, szelektív a hallása stb  Röhög Ez nem olyan nagy bűn szerintem. Azt viszont nem szeretem, ha hülyének nézi valaki a kutyát emiatt. Merthogy nem hallgat rád, meg sz@rik a fejedre, milyen kutya ez....stb.

Egy történet arról, hogy mit ért meg a kutya, meg mit nem. Egy elég népes társaság volt ennek szem és fültanúja:
Gondolom nem csak az enyém volt ilyen, de ezek hajlamosak megőrülni a labdáért is...Kint lábteniszeztünk a kertben egy nyári délután. Illetve lábteniszeztünk volna, ha hagyott volna minket. Rúgtad labdával, lábbal (módjával  Ördög), mondhattál neki bármit...a labda az labda. Hajtotta mint az őrült. Amikor meguntam, megfogtam a labdát és odahívtam magamhoz. Tök higgadtan csak ennyit mondtam neki: "ha nem hagysz minket játszani, soha többet nem jöhetsz vadászni". Megfordult, végigsétált a vonal mellett, és lefeküdt a terasz sarkánál...

Persze aztán lehet, hogy tök véletlen akkor merült ki teljesen és/vagy unta meg  Röhög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #2837 Dátum: 2015. Március 12. - 10:56:28 »

Pontosan. Szerintem abszolút kezelhető kiskutya - nem tudom a kanok milyenek, de a szuka szerintem az - tud ő óramű pontossággal simán feladatot végrehajtani, illetve van napi rutin, amit tökéletesen és a legnagyobb engedelmességgel betart, egyben igényel. A telken kívüli világ viszont más. Ott ő megy elöl, arra van az egyenes, amerre ő gondolja, arra van az útirány, amerre ő gondolja. Ebből a szempontból nagyon nem házi kedvenc, illetve nem lehet elvárni tőle, hogy az legyen, pl. hogy labdázzon. Kaptunk ilyen teniszlabdás kutyajátékot ősszel, éreztem, hogy ez nem a mi pályánk, de kíváncsiságból eldobtam felé. Azt a pofát, amit vágott.... Na a játékról úgy olvadt le a hó a kertben  Nyihi Abárolt szarvas-combcsont is hülyén néz ki a szájában, ellenben fél órán belül méretre faragja.  Ördög A gravírozott telefonszám a nyakörvben szintén alapvető fajtajellemző.  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2838 Dátum: 2015. Március 12. - 12:37:35 »

Na most megyek és teszek egy próbát!Kiengedem az utcára!Mit csinál? Vállat von
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2839 Dátum: 2015. Március 12. - 12:53:26 »

Kiengedtem megállt a terepjárónál és várta az indulást!Lepisilta a villany karót és egy két követ.Füttyentettem neki,hogy oké mehetünk be.Ekkor meglódult és se hall se lát iráy az utca sarok!Mivel kicsit szemetel az eső így beültem a kocsiba.Kis idő mulva már robogott is vissza a szomszéd üres telkéig.Itt még körül nézett aztán irány a kapu.Két lábra állva a kerítés lábazatán támaszkodva bámult be az udvarra!Ekkor kiszálltam a kocsiból és Nudli heves farok csóválással jelezte,hogy mennyire örül!Megdícsértem és beengedtem az alvós kabalájához Mázlihoz(Pekingi Palota kutya). Mosolyog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2840 Dátum: 2015. Március 13. - 09:45:46 »

Azért a friss 1-2 napos lőtt vadról származó csülök segíthet a dolgon (azon érezheti a vér és különösen a sebzett állat nekik megkülönböztethető szagát )  de semmi képen nem pótolja az éles munkát.  "kardi" ! Ha olyan viszonyba vagy a többiekkel akkor beszéld meg velük hogy lövés után akkor is hívjanak ki ha látják tudják hogy hol feküdt el a zsákmány . Később ez nekik is megtérülhet .      Emelem

 Igen Igen Emelem Emelem
A legjobb éles bevetés előtti gyakorlás. Ha csak 20-30-40 métert ment is el, ha nem is érsz rá csak másnap stb...
mindig segít egy kicsit összekovácsolódni. Ha elviszik a disznót, (nyilván) egy lábat legalább hagyjanak kint stb.....

 Emelem
Naplózva

Üdv End
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2841 Dátum: 2015. Március 14. - 17:23:32 »

Így ballag dolga végeztével a szabad területen!Nyugodt kis kutya! Vigyorog
http://imagerz.com/QBUUWktvAwMMXl1MFwVR
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #2842 Dátum: 2015. Március 30. - 13:42:52 »

Sziasztok!

Hétvége óta tüzel a tacskó, szerintem még nem volt kölyke, úgy gondoltuk, hogy épp itt volna az ideje. Szíves segítséget szeretnék kérni azon kedves kan tulajdonosoktól, akik - amennyiben ezt a tacskók is úgy gondolják - egy kant atyai feladatok okán rendelkezésünkre állítanának.

Köszönettel:

doki  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #2843 Dátum: 2015. Március 30. - 13:48:51 »

Sziasztok!

Hétvége óta tüzel a tacskó, szerintem még nem volt kölyke, úgy gondoltuk, hogy épp itt volna az ideje. Szíves segítséget szeretnék kérni azon kedves kan tulajdonosoktól, akik - amennyiben ezt a tacskók is úgy gondolják - egy kant atyai feladatok okán rendelkezésünkre állítanának.

Köszönettel:

doki  Wave



Látom, Neked sosem elég!  Ördög

Két éve nagyon aranyos kiskutyák születtek, de hazudnék, hogyha azt mondanám, nem örültem, mikor gazdára találtak.  :Mosolyog
Az egy, amit megtartottam, az meg egy átok az anyjához képest.

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #2844 Dátum: 2015. Március 30. - 14:07:59 »



Látom, Neked sosem elég!  Ördög

Két éve nagyon aranyos kiskutyák születtek, de hazudnék, hogyha azt mondanám, nem örültem, mikor gazdára találtak.  :Mosolyog
Az egy, amit megtartottam, az meg egy átok az anyjához képest.



Igen ezzel számoltam - bár még nem tudom, hogy pontosan mivel is  Ördög - de a szuka egészsége szerintem kér ennyit, megműttetni nem akarom. Kereskedni nem akarok a kölykökkel, ilyen irányú késztetésem nincs. Ha kér, a kantulaj természetesen igényt tarthat kölyökre.  

Ja, amúgy minden adminnak szántam egyet (/kettőt, ez még majd eldől), meg nagyanyámnak is, ez már három (öt  Nyihi ).  Ördög Tacskós modik körön kívül vannak, a többiek meg tacskósok lesznek.  Vállat von  Nyihi     Stoel Stoel  Wave Mondja bárki, hogy hálátlan vagyok...  Vigyor
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #2845 Dátum: 2015. Március 30. - 14:17:41 »

Igen ezzel számoltam - bár még nem tudom, hogy pontosan mivel is  Ördög - de a szuka egészsége szerintem kér ennyit, megműttetni nem akarom.

Én is ezért akartam egy almot. De aztán sajnos nem jött helyre.
Minden december-januárban elkezd kihullani (vagy kidörzsöli) a szőre a z oldalán és a medence felett.
Doki szerint valami hormonális probléma, ezért a petefészek körül van ez.
Hormonkezeltetni meg emiatt nem fogom.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #2846 Dátum: 2015. Március 30. - 15:38:30 »

Én is ezért akartam egy almot. De aztán sajnos nem jött helyre.
Minden december-januárban elkezd kihullani (vagy kidörzsöli) a szőre a z oldalán és a medence felett.
Doki szerint valami hormonális probléma, ezért a petefészek körül van ez.
Hormonkezeltetni meg emiatt nem fogom.


Az enyémnél a füle tövén nincs szőr, egyelőre oka ismeretlen, doki legalábbis nem tudta. Álvemhes volt késő ősszel, lehet hogy ez is ok.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #2847 Dátum: 2015. Március 30. - 16:15:35 »

Az enyémnél a füle tövén nincs szőr, egyelőre oka ismeretlen, doki legalábbis nem tudta. Álvemhes volt késő ősszel, lehet hogy ez is ok.  Vállat von

Kivakarhatta esetleg vagy szőrtüszőatka. Arra jó Taktik nekem a vizslámat hozta rendbe pedig az állatdoki már az altatáson gondolkodott.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #2848 Dátum: 2015. Március 30. - 16:27:44 »

Kivakarhatta esetleg vagy szőrtüszőatka. Arra jó Taktik nekem a vizslámat hozta rendbe pedig az állatdoki már az altatáson gondolkodott.

Két hete lett trimmelve - elég sok szőr volt a fülébe  - amúgy nem sebes, így vakarásra gyanakodunk mi is. Két hét megfigyelést kaptunk, utána doki.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2849 Dátum: 2015. Március 30. - 17:33:49 »

Sziasztok!

Hétvége óta tüzel a tacskó, szerintem még nem volt kölyke, úgy gondoltuk, hogy épp itt volna az ideje. Szíves segítséget szeretnék kérni azon kedves kan tulajdonosoktól, akik - amennyiben ezt a tacskók is úgy gondolják - egy kant atyai feladatok okán rendelkezésünkre állítanának.

Köszönettel:

doki  Wave

Ha nincs messze Tolna megye ?   Tacsi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: