Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481636 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2805 Dátum: 2015. Március 05. - 21:38:49 »


A kondából való kiválasztást Te sohasem fogod tudni megtanitani neki. Vagy rájön több munka alatt vagy nem. Mivel a lőtt vad szagát sohasem fogod tudni imitálni. De ha egyszer rájön akkor bármikor biztosan kiválasztja a sebzettet.
Erre nem jó gyakorlat, ha a biztosan kimúlt(akár pár tíz méterre fekvő) disznó csapájára tesszük? Annak is sebzettdisznó szaga van, és valószínű nem a kondával tette meg a halálvágtát. Így gondolom ráérez, mert a sebzett szagnyomhoz kapcsolja az eredményt. Vagy nem?:-)
Nem volt nekem egyértelmű, hogy sebzés nem volt, vagy elejtés sem.
(abszolút nem értek hozzá, csak gondolkodom, érdekel)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2806 Dátum: 2015. Március 05. - 22:06:32 »

Erre nem jó gyakorlat, ha a biztosan kimúlt(akár pár tíz méterre fekvő) disznó csapájára tesszük? Annak is sebzettdisznó szaga van, és valószínű nem a kondával tette meg a halálvágtát. Így gondolom ráérez, mert a sebzett szagnyomhoz kapcsolja az eredményt. Vagy nem?:-)
Nem volt nekem egyértelmű, hogy sebzés nem volt, vagy elejtés sem.
(abszolút nem értek hozzá, csak gondolkodom, érdekel)

Sebzés esetére szólt a kérdés. A sebzett csülkös vadnak van egy különleges szaga amit a paták közti mirigyekből enged ki a lövés hatására megnövekedett adrenalin miatt. Vagyis az váltja ki. Ez alapján tudja a kutya kiválasztani a sebzettet. Mindenképpen olyan esetben kell elkezdeni a gyakorlást ahol tudjuk, hogy biztosan belátható távon belül dermett a vad. Mindenképpen legyen sikerélmény jó pár alkalommal.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2807 Dátum: 2015. Március 05. - 23:10:31 »

Sebzés esetére szólt a kérdés. A sebzett csülkös vadnak van egy különleges szaga amit a paták közti mirigyekből enged ki a lövés hatására megnövekedett adrenalin miatt. Vagyis az váltja ki. Ez alapján tudja a kutya kiválasztani a sebzettet. Mindenképpen olyan esetben kell elkezdeni a gyakorlást ahol tudjuk, hogy biztosan belátható távon belül dermett a vad. Mindenképpen legyen sikerélmény jó pár alkalommal.
A válaszod első felével tisztában voltam:-) , a második felében meg úgylátom egyetértünk. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2808 Dátum: 2015. Március 06. - 08:08:04 »


A kondából való kiválasztást Te sohasem fogod tudni megtanitani neki. Vagy rájön több munka alatt vagy nem. Mivel a lőtt vad szagát sohasem fogod tudni imitálni. De ha egyszer rájön akkor bármikor biztosan kiválasztja a sebzettet.

Azért a friss 1-2 napos lőtt vadról származó csülök segíthet a dolgon (azon érezheti a vér és különösen a sebzett állat nekik megkülönböztethető szagát )  de semmi képen nem pótolja az éles munkát.  "kardi" ! Ha olyan viszonyba vagy a többiekkel akkor beszéld meg velük hogy lövés után akkor is hívjanak ki ha látják tudják hogy hol feküdt el a zsákmány . Később ez nekik is megtérülhet .      Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2809 Dátum: 2015. Március 06. - 10:23:05 »

Azért a friss 1-2 napos lőtt vadról származó csülök segíthet a dolgon (azon érezheti a vér és különösen a sebzett állat nekik megkülönböztethető szagát )  de semmi képen nem pótolja az éles munkát.  "kardi" ! Ha olyan viszonyba vagy a többiekkel akkor beszéld meg velük hogy lövés után akkor is hívjanak ki ha látják tudják hogy hol feküdt el a zsákmány . Később ez nekik is megtérülhet .      Emelem

Elképzelhető. De sajnos nem tudjuk, hogy mennyi idő alatt bomlik le a szag. A helyszinelők sorozatban láttam egy szerkezetet ami meg tudja különböztetni a szagokat. Érdekes lenne kipróbálni. Annyira sokismeretlenes egyenlet ez a nyomkövetés. Találgatunk, hogy mi a jó. Vonszalék, csapacipő, horgászbot,  autóval huzva stb. De biztosat senki nem tud. Csak a kutyák. De ők meg olyan genyák, hogy titkolóznak  Nyihi Rííí
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2810 Dátum: 2015. Március 06. - 10:56:57 »

Erre nem jó gyakorlat, ha a biztosan kimúlt(akár pár tíz méterre fekvő) disznó csapájára tesszük? Annak is sebzettdisznó szaga van, és valószínű nem a kondával tette meg a halálvágtát. Így gondolom ráérez, mert a sebzett szagnyomhoz kapcsolja az eredményt. Vagy nem?:-)
Nem volt nekem egyértelmű, hogy sebzés nem volt, vagy elejtés sem.
(abszolút nem értek hozzá, csak gondolkodom, érdekel)

Dehogynem jó , sőt ......... ! Így még azt is megtanulhatja hogy a kondából melyik a sebzett .
Én néhány vonszalék (csülök, fej, bőr) után csak így tanítottam. Néhány 20-30 méteres dermedtre "keresés" után már nem is nagyon érdekelte a mesterséges csapa - bár azt is megoldotta.               Emelem
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #2811 Dátum: 2015. Március 06. - 11:05:50 »

Elképzelhető. De sajnos nem tudjuk, hogy mennyi idő alatt bomlik le a szag. A helyszinelők sorozatban láttam egy szerkezetet ami meg tudja különböztetni a szagokat. Érdekes lenne kipróbálni. Annyira sokismeretlenes egyenlet ez a nyomkövetés. Találgatunk, hogy mi a jó. Vonszalék, csapacipő, horgászbot,  autóval huzva stb. De biztosat senki nem tud. Csak a kutyák. De ők meg olyan genyák, hogy titkolóznak  Nyihi Rííí



 Csabi egyszer, ha lesz lehetőséged hallgasd meg Újhelyi Tamás előadását a kutya szaglásáról.
Nagyon érdekes és sok olyan dologra rámutat, amit eddig csak sejtettünk, vagy nem is tudtunk róla.
A legrosszabb szaglású kutyának is több százszor jobb az orra, mint az emberé és egy ilyen kutya is megtanítható nyomkövetésre. Kérdés, hogy megéri-e a vesződséget?
 A szag lebomlásáról pedig. Több mint egy hetes személy nyomot dolgoztak ki bizonyíthatóan egy angol vérebbel.

Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #2812 Dátum: 2015. Március 06. - 11:26:00 »

Véleményem szerint az a kutya, amelyik biztosan dolgozik mesterséges csapán az elfogathatóan fogja követni a számára bemutatott természetes sebzésből eredő nyomot is.
Jó pár éles bevetés után pedig rájön, hogy a sebzett követése a buli és nem az egészséges hajkurászása.
Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a klasszikus után keresés egy csapat munka, vezető és kutya segítik egymást és nem csak abból áll, hogy a kutya leteszi az orrát és követi a csapát majd a végén felemeli a vadnál.
Persze vannak kiemelkedő egyedek  mint Szabon Gabi Rony-ja, aki teljesen önállóan képes dolgozni, a gazda csak szinte azért kell , hogy a kegyelem lövést megadja. Mosolyog
 Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2813 Dátum: 2015. Március 06. - 13:54:00 »



 Csabi egyszer, ha lesz lehetőséged hallgasd meg Újhelyi Tamás előadását a kutya szaglásáról.
Nagyon érdekes és sok olyan dologra rámutat, amit eddig csak sejtettünk, vagy nem is tudtunk róla.
A legrosszabb szaglású kutyának is több százszor jobb az orra, mint az emberé és egy ilyen kutya is megtanítható nyomkövetésre. Kérdés, hogy megéri-e a vesződséget?
 A szag lebomlásáról pedig. Több mint egy hetes személy nyomot dolgoztak ki bizonyíthatóan egy angol vérebbel.



Megigérem, hogy ha lesz rá lehetőségem akkor meghallgatom, de az a véleményem, amit a Tamás vagy más szagologus tanit az is csak spekuláció vagy találgatàs. Netán következtetés. De bizonyitékot csak a kutyák tudnának mondani. De attól még lehet igaza. Mi is feszegettük 20-25 évvel ezelött a nyomkövető kutyáink határait. Nekem dobermannom volt. Fektettünk ember nyomot a vàci úton hajnal 4-kor és a reggeli és délutáni gyári munkás áradat után tettük rá a kutyáinkat. Voltak sikerek és csalódások. A 12-13 órás nyomokat többé kevésbé kidolgozták a kutyák betonon.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #2814 Dátum: 2015. Március 06. - 15:37:36 »

Megigérem, hogy ha lesz rá lehetőségem akkor meghallgatom, de az a véleményem, amit a Tamás vagy más szagologus tanit az is csak spekuláció vagy találgatàs. Netán következtetés. De bizonyitékot csak a kutyák tudnának mondani. De attól még lehet igaza. Mi is feszegettük 20-25 évvel ezelött a nyomkövető kutyáink határait. Nekem dobermannom volt. Fektettünk ember nyomot a vàci úton hajnal 4-kor és a reggeli és délutáni gyári munkás áradat után tettük rá a kutyáinkat. Voltak sikerek és csalódások. A 12-13 órás nyomokat többé kevésbé kidolgozták a kutyák betonon.


 Emelem Wave
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2815 Dátum: 2015. Március 06. - 16:29:47 »

Véleményem szerint az a kutya, amelyik biztosan dolgozik mesterséges csapán az elfogathatóan fogja követni a számára bemutatott természetes sebzésből eredő nyomot is.
Jó pár éles bevetés után pedig rájön, hogy a sebzett követése a buli és nem az egészséges hajkurászása.
Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a klasszikus után keresés egy csapat munka, vezető és kutya segítik egymást és nem csak abból áll, hogy a kutya leteszi az orrát és követi a csapát majd a végén felemeli a vadnál.
Persze vannak kiemelkedő egyedek  mint Szabon Gabi Rony-ja, aki teljesen önállóan képes dolgozni, a gazda csak szinte azért kell , hogy a kegyelem lövést megadja. Mosolyog
 Emelem

Igaz ! Sokan azt hiszik pedig .........haj jaj  .    Fejvakarás     Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2816 Dátum: 2015. Március 06. - 20:29:01 »

Sziasztok!

Néhány gondolat a témához, amit csak egy idősebb, közepesen neveletlen és egy süldő, nagyon neveletlen tacskóval való ténykedésre tudok alapozni. Rajtuk kívül egy-két tacskót láttam csak mesterséges csapán és egyet valódin. Persze mindent elolvastam, amihez hozzáfértem a tacskóval és más utánkeresésre alkalmas kutyákkal kapcsolatosan. Akkor olvastam, hogy az az angol véreb nem egy, hanem valamivel több mint két hetes nyomon ment el. Meghallgattam Ujhelyi Tamás előadását kétszer is. Az előadás anyaga kutatásokon alapul, nem csak kifejezetten a kutya szaglására korlátozva, hanem a kutyafélék, ragadozók viselkedésére is. Már csak azért is, mert ahogyan az előadásban is hallható, jelenleg az ember nem tud olyan finoman működő műszert készíteni, amivel egy kutya szaglását meg tudná mérni. Épp ezért a határait is csak sejti. Ettől függetlenül nagyon is érdekes és gyakorlatban is hasznos az előadás anyaga.

Na, de visszatérve a saját tapasztalatokhoz. Sok mesterséges csapán vagyunk túl, bár Somának nem csináltam annyit, mint Darázsnak. Neki se annyit, mint terveztem eleinte. Néha a valódi keresések miatt nem volt idő, akkor más feladatot kapott a kicsi. Szokni kellett a keresések légkörét, kicsit beleszagolni az elejébe, stb. Mondanom se kell, ezt jobban élvezte.

A mesterséges csapákat mindketten hamar unni kezdték. Talán az első 10 volt érdekes, de annyira mint egy valódi csapán, soha nem voltak lelkesek. Biztos vagyok benne, hogy előre tudják egy szippantással, hogy mi következik. Nem a csapa elején, dehogy. Már akkor, amikor hazaérek a csapafektetésből és megszagolják a nadrágomat, vagy a szappannal fölöslegesen megmosott kezemet. Ez 100%. Akkor tudják, hogy hosszabb-rövidebb időn belül lesz valami. Játék vadászat, játék keresés. - Mindegy, megyünk az erdőbe, van ott sok érdekes, talán lesz alkalom lepattanni is egy kis maszek munkára...  Ördög

Mégis csináljuk, erőltetem Darázzsal is, mert így tanulom meg a reakcióit, azt, hogy mikor megy a csapán. Látom, hogy mikor tért le és csinál alibi keresést, régen "rossz" nyomot követve. Nem mondom, hogy unottan megy a mesterséges nyomon, de nem töri össze magát most már.

Pont ezért fontos, hogy minden valódi alkalmat felhasználjunk a gyakorlásra. Én sokszor a kisebb disznót arrébb húztam és megkerestettem, ha helyben maradt. (mert persze, hogy amikor ott volt a kutya, mindig helyben maradt. Szóval mindig, mert kutya nélkül meg nem is mentem) Viszont minden elérhető közelben vadászó barátomnak is ki volt adva, hogy szóljanak, ha lőnek és a vad legalább 50 métert elszalad. Kimentem még éjszaka is. Vagy másnap az otthagyott zsigert megkerestük. Az is jobb volt mint a mesterséges. Na és mondanom se kell, hogy ezeken a valódi csapákon nyüszítve húzott Soma, és nyüszítve, teljes erővel húz Darázs is. Majd lehiggad később, az most még nem fontos. Megcsinált ő nemrég 41 órás mesterséges csapát is, de az inkább kísérlet volt, ha már időben nem értünk ki. Kárba ne vesszen a csapa. Tehát azt is tudom, hogy majd kétnapos szagnyomot is simán érez, nagyon is vad járta helyen is, ahol két éjjel mindent összejártak a szarvasok és disznók. De soha nem fogja úgy érdekelni, mint az igazi vad.

Aztán, hogy már az eredeti kérdésre is mondjak valamit, én egyszerűen megtartom a vezetékkel, amikor egészséges vad friss nyomára váltana át és "fujj, nem szabad" -dal rendre utasítom, de csak akkor, ha muszáj közbe avatkozni. Az, hogy elnéz a vad után, elmegy pár métert, aztán visszajön a csapára, nem baj. Legalább látni, hogy gondolkodik. Olyankor még dicsérem is. Ezeket mind mesterséges csapán lehet jól begyakorolni, mert a valódi csapán sokszor vakon megyünk a kutya után. Volt már amúgy szarvas keresés közben felugró disznó előttünk. Darázs simán ment volna utána. De miután szóltam neki, visszakanyarodott a rendes csapára. Idővel majd nem kell már szólni. (de bármi megeshet.  Mosolyog nem fából vannak ők. Soma mostanában nem mulasztana el egy jó kis szarvashajszát, ami sok kilométerre rúghat, ha véletlen tévedésből hajszára engedem - ezért kell megnézni, hogy van-e vér a sebágyban, de az meg nem mindig van. Meg egyéb cifra dolgok is vannak, amikor a szarvas a véres csapán talál fekvőhelyet és csak az elugrás zaját hallani, a "disznóságra" meg csak később derül fény a nyomok alapján.. Soma meg "vigyorgó" pofával jön vissza a téves hajszából  Vállat von )

Két esetre emlékszek, amikor határozottan tévedtem Somával szemben. (de sokkal több volt  Stoel ) Egyszer egy disznót kerestünk és egy sűrűbe beérve elugrott előlünk egy őz. Jobbra futott el a kökény széli magas fűben. A keresett disznó csapája egy kijárt váltóba torkollott, de ott elfogyott a vér. Somát leintettem, aki persze lázba jött az őz láttán. Aztán biztattam, hogy menjünk tovább a váltón. Nem ment, Elkanyarodott az őz után. Leszidtam, majd visszavittem a váltóra és mentünk egyenesen, de ő megint visszajött. Megint leszidtam, megint visszavittem a váltóra, megint az őz után ment. Na, mondom, nem érdekel. Azt csinál, amit akar, úgy sincs vér tovább, hiába néztem szét nélküle is. Persze az őz nyomán alig mentünk 15-20 métert, ott volt a vér. Aztán megint kanyarodott a disznó, és már nem is az őz nyomán mentünk, mint ahogy addig sem. A disznó nyoma előző esti volt, az őzé néhány perces. Véletlen egybeesés, hogy a kettő fedte egymást.

A másik esetnél egy bikát kerestünk. Lekövettük a nyomot vagy 200 méter hosszan. Ott a vér elfogyott. Onnan bal kéz felől úgy 80 méterre feküdt egy másik bika, amiről azt gondolták reggel, hogy a sebzett és meglőtték. A szél onnan fújt. Soma egyre oda akart kanyarodni. Már vagy tízszer is elirányítottam onnan. Újra meg újra megtettük azt a 200 métert, amin még volt kontrollként vér, de Somát csak a fekvő bika érdekelte - látszólag. Oda is mentünk. Átnéztem a bikát, nincs-e benne véletlenül két lövés, de akárhogy néztem nem volt. Minden váltót lekövettünk az összes többi irányba, de semmi. Na, mondom. Megvárjuk, amíg elviszik a bikát, aztán kezdjük elölről, nyugodtan. Úgy is lett, elvitték. Soma elindult ismét, de megint arrafelé, már nem tudom hányadszor. Ez nem igaz, gondoltam. Centiről, centire néztem a földet, és mit gondoltok mit találtam? Vért, több cseppet is, amik épp a bika irányába vezettek, ami amúgy tűzben rogyott a lövésre. Ám a vér nem egészen vezetett a bika helyéig. Mellette ment el Soma néhány méterre, és elvezetett egészen a keresett bikáig, ami onnan még jó messze feküdt. Jó, mi? Akarjunk okosabbak lenni a kutyánál? Szerintem kár. Ki tudja hányszor húzgáltam le a helyes csapáról... Darázzsal pont ezért már másként bánok. Így fordulhatott elő az, hogy már Somát is felülmúlta egyszer-egyszer. Minden keresésen ott asszisztál, ahol csak lehet Egy süldő keresésénél pl amikor elfogyott a vér, és rossz csapát követtünk Somával, ő addig rángatta a vele várakozó kísérőt, amíg odahúzta a helyes irányban lévő vérig. Át is adtam neki a lehetőséget, Soma került hátra a kísérőhöz. Sajnos a sebzés nem egy könnyű eset volt, Darázs is eltévesztette aztán az irányt. Vagy mégsem? Somával kontrolláltam, amikor már sokáig nem volt vér. (közben még elhagytam a zsebemből a fényképezőt és a vadhúzót is). Visszamentünk Darázzsal, átvettem Somát, aki ugyanott ment, és lett vér, mert lassabban, jobban figyelve mentem. Sőt, meglett a fényképező és a vadhúzó is. Akkor mi is van? Megint okosabb voltam, mint a tíz hónapos kölyök. Pedig neki jobb orra van. Sokkal. És az igazi vadat meg is akarja találni. Pontosan ugyan azon a csapán mentek mindketten.

Na, jól elkalandoztam, bocsánat.  Mosolyog Csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem biztos, hogy rossz az, ami annak látszik.

Szóval, az én módszerem, ha le akar térni, akkor: megállás, fújjolás, majd a helyes csapa folytatása dicséret mellett. Fontos az is, hogy szándékosan lehúzzuk, elvigyük a helyes irányból, és aztán hagyjuk, hagy keressen vissza, vagy utasítsuk a keresésre és dicsérjük, ha visszatalál. Akkor jól fog működni, megbízhatóan követi a csapát, még ha olyan balfékek is leszünk, mint én voltam sokszor.

Üdv, Dani
Naplózva

dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2817 Dátum: 2015. Március 06. - 21:15:39 »

Megigérem, hogy ha lesz rá lehetőségem akkor meghallgatom, de az a véleményem, amit a Tamás vagy más szagologus tanit az is csak spekuláció vagy találgatàs. Netán következtetés. De bizonyitékot csak a kutyák tudnának mondani. De attól még lehet igaza. Mi is feszegettük 20-25 évvel ezelött a nyomkövető kutyáink határait. Nekem dobermannom volt. Fektettünk ember nyomot a vàci úton hajnal 4-kor és a reggeli és délutáni gyári munkás áradat után tettük rá a kutyáinkat. Voltak sikerek és csalódások. A 12-13 órás nyomokat többé kevésbé kidolgozták a kutyák betonon.
Meglepődött
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2818 Dátum: 2015. Március 06. - 23:35:11 »


Két esetre emlékszek, amikor határozottan tévedtem Somával szemben. (de sokkal több volt  Stoel )


Mennyi is lehetett nekem ?  Vállat von  Tipikus esetek . Nincs egy csöpp vér se -  Nem jó irányba megy  - Aztán kiderül hogy mégis .
Nem arra ment a sebzett - hiszen hallottam merre ment el - Aztán kiderül hogy az egy másik egészséges volt . A sebző megesküszik hogy itt volt a rálövés helye - Hülye ez a kutya !  Széles kört leírva 50- 100 ! méterrel odébb húz bele a pórázba és ott vér is van. stb.stb.
Azért én mégis úgy tartom hogy a kutya és vezetője egy egység mert gondolkodni viszont az embert tud (ami néha félre is visz de néha meg kell).

Nagyon élvezetes , csak gyakorlással elérhető dolog az mikor nulla vérnél rákérdeznek hogy most honnét tudod hogy jól megy .Lehet hogy meg se tudom igazán fogalmazni csak érzem- de ehhez kell a sok valódi munka.   Emelem
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2819 Dátum: 2015. Március 09. - 13:12:54 »

Ma megvolt a Tacsim 3.-ik sikeres utánkeresése! Táncol
Túlzott történet nincs hozzá,csak annyi,hogy tegnap lőtték meg lágyon a disznót.Mivel a lámpa kb 10-15m után lemerült így a Kolléga "feladta" a keresést!Reggel mentem ki vele és úgy 80m vezetékmunka után találtunk a dermedt vadra.(eszeveszett sűrűben!)A rálövésnél nem volt vér (9,3x62  Csodalk),de pár méter után mindenhol látszott a kenés.80kg körüli koca!Malac egy se benne!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: