Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481639 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2775 Dátum: 2015. Január 02. - 23:18:56 »

Próbálgattam az "új" masinát, de ez inkább tacskó, mint fotós teljesítmény :-)

Ritka pillanat - nyugton vannak


- Mi az ott anyám????


Már-már aggasztóan nyugodt lett Soma


Vajon bírni fogom-e szőnyeggel (és cérnával) amíg felnő??????


Bevetésre várva  Mosolyog
Naplózva

dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2776 Dátum: 2015. Január 04. - 11:12:23 »

Próbálgattam az "új" masinát, de ez inkább tacskó, mint fotós teljesítmény :-)

Üdv
Szép fotók, gyönyörű Kutyák.
(a képek vágásánál, vagy már a fényképezésnél érdemes több teret hagyni azon az oldalon, amerre a modell áll,néz vagy halad...:-) )
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2777 Dátum: 2015. Január 04. - 12:31:15 »

Próbálgattam az "új" masinát, de ez inkább tacskó, mint fotós teljesítmény :-)

Nagyon vagányak! Kacsint Jó képek lettek.
Csak érdekességképp, van egy rottweiler lány és egy kis szálkásszőrű tacskó fiú kutyánk. Na már most, a roti pont tüzel, ezért tegnap egy másik kutyával össze is ragadt délelőtt. Ezelőtt űzte a tacsi is, de ugye ő hozzá képest ötöd akkora. Nyugodtan pihengetünk bent, mikor anya jön be, hogy menjünk már ki, mutat valamit. Kimegyünk, hát a rottweiler össze van ragadva a tacskóval!  Röhög Egymásnak háttal álltak, a Picúr meg az első két lábán áll, a hátsó kettő meg lóg a levegőben.  Röhög
Remélem, hogy a másik kutya magjai hamarabb elértek oda ahova kell, mert akkor nem tudom, hogy milyen kutyák lesznek ebből a párosból. Wave
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2778 Dátum: 2015. Január 04. - 12:52:24 »

Nagyon vagányak! Kacsint Jó képek lettek.
Csak érdekességképp, van egy rottweiler lány és egy kis szálkásszőrű tacskó fiú kutyánk. Na már most, a roti pont tüzel, ezért tegnap egy másik kutyával össze is ragadt délelőtt. Ezelőtt űzte a tacsi is, de ugye ő hozzá képest ötöd akkora. Nyugodtan pihengetünk bent, mikor anya jön be, hogy menjünk már ki, mutat valamit. Kimegyünk, hát a rottweiler össze van ragadva a tacskóval!  Röhög Egymásnak háttal álltak, a Picúr meg az első két lábán áll, a hátsó kettő meg lóg a levegőben.  Röhög
Remélem, hogy a másik kutya magjai hamarabb elértek oda ahova kell, mert akkor nem tudom, hogy milyen kutyák lesznek ebből a párosból. Wave

Kutyánál lehetséges az egy alomban kétféle apától kölyök!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2779 Dátum: 2015. Január 04. - 14:38:26 »

Kutyánál lehetséges az egy alomban kétféle apától kölyök!

Sőt ! Nagyon ritkán de embernél is !   Röhög
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2780 Dátum: 2015. Január 05. - 12:14:54 »

Sőt ! Nagyon ritkán de embernél is !   Röhög

Csak oda egy igazi ökör férj kell! Nevet
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2781 Dátum: 2015. Január 18. - 22:51:56 »

Sziasztok!

Ezt még nem is mutattam nektek. Darázs első hivatalos, egyedül lefolytatott utánkeresésének eredménye. Szerényen egy 20-as körüli kannal kezdte. A kant előző nap délután hajtásban sebezték, lövésre visított, pörgött, majd beugrott a vetésről a patak menti galéria erdőbe. Mivel ez egybe esett Soma elveszésével, a "kicsinek" kellett keresni. A rálövésnél Darázs szépen felvette a csapát és  bár kontrollként szolgáló vér az nem volt, ő szépen kicsapázta a patakba zuhant dermedt disznót. A tépés öröme annyira lefoglalta (végre nem szőnyeg, nem lábtörlő és szabad...  Vigyorog ), hogy az ugatásra már nem jutott ideje. De azért a négyszer nagyobb hannoverivel finoman érzékeltette, hogy "Csám" az övé, nem adja :-) amikor a platóra került a jószág, akkor még le is támadta az oda settenkedő nagyobb kutyát. Csak a mihez tartás végett.



Aztán egyszer megígértem, hogyha ügyesen csapázik, elmegyünk a vaddisznókhoz a kertbe. Sajnos azok olyan lusták és jóllakottak voltak (kivéve a kutyaevő félfülű koca, de őt nem hívtuk meg a buliba  Stoel ), hogy csak a muflonokat tudtuk egy kicsit "riogatni". Az ugatás csalóka, mert Soma se állta szó nélkül.

Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2782 Dátum: 2015. Január 18. - 23:17:49 »

Sziasztok!

Ezt még nem is mutattam nektek. Darázs első hivatalos, egyedül lefolytatott utánkeresésének eredménye. Szerényen egy 20-as körüli kannal kezdte. A kant előző nap délután hajtásban sebezték, lövésre visított, pörgött, majd beugrott a vetésről a patak menti galéria erdőbe. Mivel ez egybe esett Soma elveszésével, a "kicsinek" kellett keresni. A rálövésnél Darázs szépen felvette a csapát és  bár kontrollként szolgáló vér az nem volt, ő szépen kicsapázta a patakba zuhant dermedt disznót. A tépés öröme annyira lefoglalta (végre nem szőnyeg, nem lábtörlő és szabad...  Vigyorog ), hogy az ugatásra már nem jutott ideje. De azért a négyszer nagyobb hannoverivel finoman érzékeltette, hogy "Csám" az övé, nem adja :-) amikor a platóra került a jószág, akkor még le is támadta az oda settenkedő nagyobb kutyát. Csak a mihez tartás végett.



Aztán egyszer megígértem, hogyha ügyesen csapázik, elmegyünk a vaddisznókhoz a kertbe. Sajnos azok olyan lusták és jóllakottak voltak (kivéve a kutyaevő félfülű koca, de őt nem hívtuk meg a buliba  Stoel ), hogy csak a muflonokat tudtuk egy kicsit "riogatni". Az ugatás csalóka, mert Soma se állta szó nélkül.




 Igen  Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2783 Dátum: 2015. Január 18. - 23:53:32 »

Na még egy videó, ha már belejöttem, hogy lehet beilleszteni :-)



Egyébként ma Darázs megcsinált agy 28 órás majd 5000m-es csapát, mondhatni megdöbbentő módon. Betársultunk egy vérebes barátom mellé, Darázs mehetett elől a tegnap hajnali csapán. Az elejét elbohóckodta (két muflon evett oda a fene), jó hogy ott volt a véreb, különben nagy eséllyel elakadunk, vagy csak nagyon nehezen jutunk el az első sebágyig. Darázs abba beleszagolt és mint aki megvilágosodott, onnantól letett orral, minden vért előírás szerűen jelezve ment. Akár csak Somát láttam volna. Egyszerűen nem tudtam betelni vele, hogy érti, tudja és csinálja is. Ez mostanában a mesterséges csapákon már nehezére esett...
Kb 2 km-nél lehetett a sebágy, onnan úgy ment elől, hogy néha még a véreb is rossz felé ment volna, de ő gond nélkül mutatta nekünk a helyes irányt. Vér néha méterenként, de leginkább 50-100 méterenként akadt. Sőt volt olyan több száz méteres szakasz, ahol semmi vér nem volt, és a barátom vissza is fordult a vérebbel, de Darázs csak ment, és igaza lett..  Okos Volt olyan hurok a csapán amit csak másodjára hittünk el (ugye milyen az ember), de Darázs másodjára is pontosan úgy ment végig, ahogy kellett. Kb 4km-nél érhettük utol a szarvast, mert onnan futott a nyomok alapján. A hajszáról mégis lebeszéltük magunkat és ezért fel is kellett adnunk. Ennek három nyomós oka volt: a szarvasnak csak valami könnyebb izom lövése volt, az biztos, Nagyon közel volt a főút. Továbbá nagyon közel volt a szomszéd település szélső utcája (meg annak - vasárnap nem munkanap lévén - minden erősen mediterrán tónusú jóravaló lakója.) Ezek közül az utóbbi kettő túl nagy kockázatot rejtett a kutyákra nézve.
Szóval a vad nem lett meg, bár ezt a sebet nagy eséllyel ki is heveri. Darázsnak azért ma jó lecke volt, sokkal jobb, mint a tervezett mesterséges csapa. Legközelebb meg - ha a magát régi kutyás "vadászembernek" tartó egyén nem kíván megint "sok szerencsét" nekünk  Tasli - talán kerekebbre sikerül Darázs napja. Bár most legalább elfáradt, mert utána volt még egy szintén sok km-es, ettől is gyengébben sebzett szarvas keresés. csak úgy kontroll és levezetés gyanánt.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #2784 Dátum: 2015. Január 19. - 08:22:18 »


 Továbbá nagyon közel volt a szomszéd település szélső utcája (meg annak - vasárnap nem munkanap lévén - minden erősen mediterrán tónusú jóravaló lakója.) Ezek közül az utóbbi kettő túl nagy kockázatot rejtett a kutyákra nézve.


Megeszik a kövérebb kutyákat ?      Csodalk               Röhög 

Dani !   Igen    Jól döntöttél a kölyök kiválasztásánál !   
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2785 Dátum: 2015. Január 19. - 08:26:32 »

Dani!  Gratulálok, és nagyon szeretem a tacskós hozzászólásaidat, mert minden sorodból süt, hogy imádod a kutyáidat!!! Ezért vannak ilyen jó csámpásaid :-) Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2786 Dátum: 2015. Január 19. - 10:50:56 »

Stefi!

Ha meg nem is ennék, de az árát elinnák a kocsmában, miután eladnák valakinek... Szóval nem avadkan jelenti a legnagyobb veszélyt helyenként.

Darázs amúgy tényleg ügyes, bár elég kemény fejű tud lenni néha.
Naplózva

kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #2787 Dátum: 2015. Január 20. - 14:30:38 »

.... Továbbá nagyon közel volt a szomszéd település szélső utcája (meg annak - vasárnap nem munkanap lévén - minden erősen mediterrán tónusú jóravaló lakója.) ....

Dani!
Gratula kutyád munkájához!

Az eredeti szövegből a meghagyott mondatot, különösen a 'vasárnap nem munkanap' részét nem értem - tekintettel a kolónia lakóira Mosolyog.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2788 Dátum: 2015. Január 20. - 18:36:22 »

Dani!
Gratula kutyád munkájához!

Az eredeti szövegből a meghagyott mondatot, különösen a 'vasárnap nem munkanap' részét nem értem - tekintettel a kolónia lakóira Mosolyog.
Csak egy betű hibádzik benne: nem nem,hanem sem. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2789 Dátum: 2015. Február 08. - 17:05:46 »

Sziasztok!

Ma végre eljutottunk a disznós kertbe, és végre az egyik hajlandó is volt átmenni a kis kertbe. (igaz, nem az akire én gondoltam így elsőre... Stoel ) Szerencsére elég sokáig béketűrőnek bizonyult a papa, de azért végül ő is megunta és ment volna vissza a többiekhez. Somát eszembe se volt beengedni, két ilyen gengszterrel már lehet, hogy gond lett volna. Darázst is alig bírtam elkapni.


Üdv, Dani
Naplózva

Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: