Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481630 alkalommal)
Conan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2760 Dátum: 2014. November 02. - 13:43:36 »

Naplózva

Csak a Pufin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!
Conan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2761 Dátum: 2014. November 02. - 13:47:38 »

Piros-rálövés helye
Narancs-első visszafordulás
Citrom-második visszafordulás
Fehér-harmadaik visszafordulás
Rozsa-első sebágy
Zöld-második sebágy, nyomvesztés

Teljes hossz kb 350m. A GPS-jel a kísérőmé, de nagyjábol ez volt a nyomvonal.
Naplózva

Csak a Pufin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2762 Dátum: 2014. November 08. - 10:59:48 »

Na a hülye Horváth nár megint okoskodik, de nem tudok szó nélkül elmenni a felelőtlenség mellett. Conan a kutyád ösztöneihez gratulálok. De a helyedben ha ilyen ügEs kutya lenne a kezemben nem kockáztatnám, hogy ilyen hülyeséggel tönkretegyem egy életre. Gondolom sokszor találkoztál már szemtől-szemben egy sebzett megszoritott rókával. Egy kifejlett rutinos kutyának is okozhat komoly problémát, nemhogy egy 6 hónapos rutintalan tacskó gyereknek. Ha összefognak kehet, hogy egy életre elmegy a kedve a vadászattól. Arról nem beszélve, milyen komoly sérüléseket okoz egy mérges róka.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2763 Dátum: 2014. November 25. - 12:08:55 »

Sziasztok.
Hoztam pár képet, hogy legyen valami élet ebben a topikban is.  Mosolyog

A szombati fácánozás után kiszaladtam még esti lesvadászatra is, bár a vizslával nehéz volt megértetni, hogy oda ő már nem jöhet.



Figyelünk



Végül siker koronázta leskelődésünket.  Emelem



Kiskutyám igen jó kabalaként is szolgál. Mióta együtt járunk vadászni, se hibázás, se sebzés, csak helyben maradt vad.
Az elmúlt évem drasztikus volt ilyen szempontból, több hibázással, sebzéssel, meg nem talált vaddal...ekkor döntöttem el, hogy kell egy kutya...edddig működik, bár nem úgy mint gondoltam, de az eredmény szempontjából mindegy.  Vigyorog
Naplózva

Üdv: Bence
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2764 Dátum: 2014. November 25. - 12:18:30 »

Az elmúlt évem drasztikus volt ilyen szempontból, több hibázással, sebzéssel, meg nem talált vaddal...ekkor döntöttem el, hogy kell egy kutya...edddig működik, bár nem úgy mint gondoltam, de az eredmény szempontjából mindegy.  Vigyorog



    Igen               Röhög


Egyébként mokány jókötésű tacsi. Lesz még neki dolga a nagy számok alapján.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2765 Dátum: 2014. November 25. - 13:37:40 »


    Igen               Röhög


Egyébként mokány jókötésű tacsi. Lesz még neki dolga a nagy számok alapján.

Pont ugyanezt akartam írni, nagyon komoly kiállású kiskutya.  Igen Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2766 Dátum: 2014. November 26. - 08:26:00 »


    Igen               Röhög


Egyébként mokány jókötésű tacsi. Lesz még neki dolga a nagy számok alapján.

Sűrű kis "dög" az biztos. Alap a jó táp, nameg a család hölgytagjai bűnöztetik mindig még valami finomsággal.  Nyihi
A pulival és a vizslával meg folyton megy a harc a pozícióért, így a testi edzés is megvan.
Remélem nem lesz sok dolga az én részemről, ugynakkor szeretném ha lenne időm és lehetőségem másoknak segítenünk.
De ez majd alakul.  Emelem

Naplózva

Üdv: Bence
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2767 Dátum: 2014. November 26. - 11:33:09 »

Sűrű kis "dög" az biztos. Alap a jó táp, nameg a család hölgytagjai bűnöztetik mindig még valami finomsággal.  Nyihi
A pulival és a vizslával meg folyton megy a harc a pozícióért, így a testi edzés is megvan.
Remélem nem lesz sok dolga az én részemről, ugynakkor szeretném ha lenne időm és lehetőségem másoknak segítenünk.
De ez majd alakul.  Emelem



Nagyon el lehet ám szokni egy jó tacsi mellet a kereséstől . Most hogy nem volt velem jöttem  rá hogy nincs igazi erősfényű vérkereső lámpám,lemerült az elem a puskán használt keresőlámpában . Újabban ha kellett fejlámpával sétáltam a Csipetke után aztán egyszer csak ott feküdt a disznó. (Felelőtlenség is ez egy kicsit de ha él a sebzett azt ugatással jelzi és akkor taktikát váltunk .  OOO )                                 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2768 Dátum: 2014. November 26. - 22:27:16 »


A pulival és a vizslával meg folyton megy a harc a pozícióért...


Ez csak a látszat. A tacsi abban a pillanatban főnök lett, amikor először betette a lábát az udvarra.
A többiek (beleértve Téged is) ezt eleinte kétségbe vonják, de ez csupán átmeneti állapot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2769 Dátum: 2014. November 28. - 08:25:18 »

Ez csak a látszat. A tacsi abban a pillanatban főnök lett, amikor először betette a lábát az udvarra.
A többiek (beleértve Téged is) ezt eleinte kétségbe vonják, de ez csupán átmeneti állapot.


Én még nem fogadtam el, még harcolunk.   Nyihi
A gond, hogy eddig csak vizsláim voltak, ami teljesen más műfaj. Megszoktam, hogy a vizslára nem kell figyelni, tudom, hogy nem megy ki a kapun, nem megy 30 méternél messzebb és nem megy a kocsi elé-alá kiálláskor, ha szólok meghallja, visszajön. Mindez Döncire (és gondolom tacskótársaira sem) nem igaz, sőt...
Szóval szoknunk kell egymást. Makacs, önfejű kis ördög... de még haragudni se tudok rá, mert ha épp elkezdem korholni valami rossz után...ő meg csak néz a nagy barna szemeivel ártatlanul és még kacsint is a jobbal.  ;)Vagy csak tikkel mint a hazudós ember...  Fejvakarás mert tudja, hogy megint át tudott b...ni...
Naplózva

Üdv: Bence
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2770 Dátum: 2014. November 28. - 11:21:28 »

....
Szóval szoknunk kell egymást. Makacs, önfejű kis ördög... de még haragudni se tudok rá, mert ha épp elkezdem korholni valami rossz után...ő meg csak néz a nagy barna szemeivel ártatlanul és még kacsint is a jobbal.  ;)Vagy csak tikkel mint a hazudós ember...  Fejvakarás mert tudja, hogy megint át tudott b...ni...


Jó meglátás!  Ez a harc nem fog sokáig tartani. Te adod fel előbb utóbb! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2771 Dátum: 2014. November 30. - 22:45:16 »

Hát én nem osztom ezt a Tacskó az úr a háznál dolgot. Nálunk én vagyok az úr és a kutyáim azt csinálják amit én szeretnék. Szerintem ugyanúgy működnek mint minden kutya. Következetes, határozott nevelés kell hozzájuk (nameg néha egy jól irányzott, jó időben adott támogatás a jobb kezemtől  Ördög )
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2772 Dátum: 2014. December 03. - 09:42:28 »

Sziasztok!Nekem is van egy tacsim,amit immár egy éve nevelgetek.Eddig csak disznólábbal gyakoroltunk,de most Nov végén meg volt az első igazi utánkeresése.Igaz nem volt csak 80m,de teljesen magától találta meg mivel sem az elugrás nyomát,sem a rálövés helyét nem találtam meg!Vér egy csepp se!Az áldozat egy 85kg-os kan volt lapocka lövéssel átütött testtel ráadásul az egyik tüdőt szinte meg sem találtam zsigereléskor!A tacsi igen csak meglepődött mikor meglátta a cocót!Majd szépen tépni kezdte és ugatta is.Kis játék után ott hagytam.Elmentem a vadhúzóért,de mire vissza értem már fél uton találkoztam vele!Észre vette a nagy izgalomban,hogy nem vagyok ott és már jött a gyomomon utánnam!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2773 Dátum: 2014. December 03. - 13:20:10 »

Hát én nem osztom ezt a Tacskó az úr a háznál dolgot. Nálunk én vagyok az úr és a kutyáim azt csinálják amit én szeretnék. Szerintem ugyanúgy működnek mint minden kutya. Következetes, határozott nevelés kell hozzájuk (nameg néha egy jól irányzott, jó időben adott támogatás a jobb kezemtől  Ördög )

Idézném volt főnökömet.
"Nálunk nagy dolgokban én döntök. Amióta megnősültem, nagy dolog még nem történt a családban."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2774 Dátum: 2014. December 03. - 14:49:52 »

Idézném volt főnökömet.
"Nálunk nagy dolgokban én döntök. Amióta megnősültem, nagy dolog még nem történt a családban."
Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: