Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481675 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2745 Dátum: 2014. Október 08. - 07:30:39 »


A testvéréről tudsz valamit?


Úgy néz ki, mint egy zseboroszlán.
Ma felmegyek, lefotózom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2746 Dátum: 2014. Október 08. - 08:18:27 »

Most hívott a gyerek, hogy betévedt egy róka a telepre. /Helyenként nincs kerítés./
Ez a töpörtyű addig hajszolta a fűben, amíg beszorította a gatterhoz, ott aztán simán elroppantotta a gerincét.
Ránézésre teljesen egészséges, kifejlett róka volt, szép bundával.
Alig másfélszer akkora, mint a tacsi.
Azt meséli a gyerek, hogy úgy húzta (már dögön) a farkánál fogva, mint a rongyot, alig tudták elvenni tőle.
Délután egy mókust kergetett fel a villanypóznára, ami ott kuksolt órákig, mert le nem vette róla a szemét.
Szóval Rézinek ma vadásznapja volt.

 Igen

Lili is gyakorol.  Fejvakarás Vasárnap kinézek az ablakon, tacskó ül a fűben, mereven néz maga elé.  Vállat von Kb. 1 óra múlva kinézek, tacskó ugyanott. ??? Kisétálok, hát kikaparta a vakondtúrást - a füvesítés legnagyobb kímélete mellett  Vigyorog - és várta a vakondot.  Ördög

Aztán pár nappal ezelőtt éjjel irgalmatlan nyiffogásra keltett. Távcső fel, a viacoloron gubbaszt szegény sün, Lili 32 centire szembe vele és ugatja. Sün rápróbál, elindul. Hiba volt. Lili mellső lábánál elkapta, szegény sün azonmód repült egyet a levegőben. Kinyitom az ajtót, füttyentek, tacskó jön boldogan. Sün esélyt kapott, hál' Istennek kereket oldott.

Remélem hamarosan a pagonyt is meg-megnézzük. Azt meg kellett állapítsuk, hogy a 1,5 méteres dzsumbujt kedveli a legjobban, olyankor valahogy hirtelen elfelejt magyarul.  Ördög
Egyébként műtacskó: nem rág, nem ás, szófogadó és nagyon kötődő kiskutya, szerintem már otthon érzi magát.

Eddigi pályafutása során biztos, hogy lakott teraszon - nálunk is ott érzi magát legjobban, mindent lát - és feltehetően az is hozzátartozott a rutinhoz, hogy arról bizony le is lehet ugrani. Ugyanakkor némi porszem került a gépezetbe, mivel nálunk kb. 1,30 a terasz magassága. Kedves szomszéd sétáltatja a kutyáit, tacskó fel, csaholva startol a teraszon, legnagyobb megdöbbenésünkre elrúgja magát a szélén, lobog a füle a levegőben, majd irgalmatlan puffanás, tacskó veretett egy nagy hasast a fűbe. Felkel megrázza magát, majd szépen lassan visszabandukol a kis kosarába, morog kettőt és azóta lépcsőn közlekedik, mint a nagyok.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2747 Dátum: 2014. Október 08. - 08:48:16 »

Na, itt van a Rézi:



Ő meg a Csöpi:



Csöpiről még egy kép:

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2748 Dátum: 2014. Október 08. - 09:20:52 »

Na, itt van a Rézi:


Ez gyors volt, köszönöm.

Nem tagadhatják le a felmenőiket.
Ez a Csöpi volt kölyök korában a legrövidebb, legdurvább szőrű. Ahhoz képes torzonborz lett.

Rézi volt idén trimmelve? (na, adj Isten, nyírva?)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2749 Dátum: 2014. Október 08. - 09:58:16 »


Rézi volt idén trimmelve? (na, adj Isten, nyírva?)


A lányok (leendő menyeim) elvitték valamikor tavasszal-nyár elején kozmetikushoz.
Hogy konkrétan milyen művelet történt ott, azt nem tudom, de amikor hazahozták elég "kopaszkutya" benyomást keltett.

A Csöpi egyébként szintén elég rámenős, nem nagyon tűr meg más állatot az udvarban.
Heti rendszerességgel hoz "ajándékba" megfojtott egeret, patkányt, siklót.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2750 Dátum: 2014. Október 08. - 22:44:20 »

Mindketten stabilan hordozzák ősapáik génjeit (dandie dinmont terrier)  Vigyorog Taps
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2751 Dátum: 2014. Október 09. - 11:23:33 »


Tegnap este jól jött hogy velem volt a  Tacsi mert bennem is felmerült hogy menjek ne menjek a jó darabnak tűnő és minden jel szerint kan disznó nyomán a kukoricába a lövés után. A kukorica és a tó között egy keskeny részen le lett taposva az oldalsó sor kukorica mert cső már úgysem volt rajtuk. így akadt úgy 2-4 méteres szakasz ahol meg lehet csípni a disznót ha az nagyon elszúrja én meg nagyon éber vagyok vagy ha többen jönnek és fel lehet készülni rájuk. A számítást az élénk szél húzta keresztül mert nem lehetett hallani sem a kukoricában sem a sűrű bokrok között közlekedő vadat és rákészülni a lövésre. Mégis mellém szegődött a szerencse mert egyszer csak szellemként megjelent a korábbi napokban  többször hallott disznó de mire felemeltem a fegyvert már el is tűnt a víz irányába. A legvalószínűbb az volt hogy iszik - fürdik és jön is vissza. Kb. negyed órát lőbotra helyezett puskával felkapcsolt piros ponttal vártam mikor ismét megjelent a tó felől. Most csak kicsit korrigáltam és már ment is 18,5 grammos Lapua Mega lövedék. Innét kezdődött a  Fejvakarás és  Vállat von mert a szél mozgatta kukoricából semmi neszt nem hallottam . Egészen biztos voltam abban hogy kan amire lőttem mert nagyon éreztem a szagát és korábban hallottam a veszekedését egy másik a bejövő kondával lévő kannal. Némi (vagy több )biztonságot jelent a kutya főleg mert Csipike ha él a vad azt ugatással jelezni szokta. Akkor majd reggelre halasztom a dolgot mert távcsöves puskával kukoricában disznó után menni nem okos dolog. Csipetke már a rálövés helye felé menve nagyon izgatottan viselkedett ő érezte hogy nincs messze és szélirányba van a zsákmány . Nem is volt hajlandó csapázni légszimattal rávitt a szélső sorban nyíl egyenesen távolodó immár veszélytelen dermedt kanra. Tanulság hogy kell egy jó tacsi meg nem kell otthon hagyni a fényképezőt.

   Tacsi Wildboar                         Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 09. - 14:44:11 írta Sakac » Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2752 Dátum: 2014. Október 09. - 16:59:34 »



Gratula Stefi! Mi ez ridgeback disznó?  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 09. - 17:03:56 írta Sakac » Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #2753 Dátum: 2014. Október 10. - 11:23:57 »

Gratulálok szomszéd Emelem
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2754 Dátum: 2014. Október 30. - 09:46:53 »

Sziasztok.

Szeretnék megsoztani veletek pár megörökített pillanatot amit legújabb, legkisebb és legkedvesebb vadásztársammal éltünk meg mostanában.

Elkezdődik a ráhangolódás a vadászatra az utazóbox levételével.
Ilyenkor már csak erőszakkal lehetne kirimánkodni belőle.


Éberen figyelünk...nincs olyan nesz, mozgás ami elkerülni kis vadásztársam figyelmét.



Kitartásunkat és éberségünket siker koronázta, bár "sajnos " a süldőcske tűzbe rogyott, megfosztva minket az utánkeresés örömétől.


Érdekes, hogy hogy megváltozik a világ a pógár agyában. Ezévig minden lövésnél reméltem, hogy tűzbe marad a vad, persze gyakran nem így volt. Ezzel szemben mióta "harcostársammal" járok, örülnék neki ha időnként megszaladna 50-100-200 métereket, netán hosszabb távokat a vad. Persze egy dolog amit én akarok, mert mostanság minden helyben marad, ami annak is köszönhető, hogy szándékos sebzésre továbbra sem adtam a fejem és nem is fogom.

Azért ha úgy alakulna, hogy komolyabb utánkeresésre kerülne a sor, akkor azért szeretném ha nem érne váratlanul minket a feladat, így próbálkozunk felkészülni rá.
A sok szarvaslábvonszolás után kipróbáltam a vadásztárstól vadásztársi áron beszerzett csapacipőt.


Minden ismeretemet és tanácsot megfogadva fogtam hozzá első mesterséges csapánkhoz, ami kicsit hosszabb lett mint az eltervezett 400-500 m.
4 dl szarvasvért frecskeltem szét a nyomon, a végén pedig egy bornyúfej volt a jutalom. A csapába 4 db 90 fok körüli törést tettem.

A csapa fektetést után 3 és fél órvála indulásra készen.  Mosolyog


Kiskutyám elég hebrencs módon fogott hozzá,minden érdekelte, mindent megvizsgált a kiindulási hely 10 méteres körzetében, majd miután rájött, hogy miről is van itt szó nekiindult.
Talán túl könnyű volt, talán túl friss, talán túl sok a vér, de a kutyának nem okozott különösebbgondot a csapa, eszeveszett módon szaladt a nyomon. Fékezni nem igazán akartam, nehogy levegyem a nyomról. A töréseknél minden alkalommal túlfutott, de pár méteren észrevette a szagok hiányát és önállóan visszakeresve meglelte a helyes utat.
Nem GPS, csak erdőtérkép alapján, de berajzoltam a csapát. Akkor csodálkoztam el, amikor kiírta a távolságot. Alaposan alábecsültem.




Naplózva

Üdv: Bence
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2755 Dátum: 2014. Október 30. - 10:17:29 »

Sziasztok.

Szeretnék megsoztani veletek pár megörökített pillanatot amit legújabb, legkisebb és legkedvesebb vadásztársammal éltünk meg mostanában.



Jól halad !  Igen 
Ugatja e a megtalált vadat vagy fejet ? Az nagyon jó lenne .
Ha módod van rá gyakorlókertben próbáld meg élő vaddisznóval is trenírozni.  Na és szeresd nagyon kis vadásztársadat !   
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2756 Dátum: 2014. Október 30. - 10:26:07 »


Jól halad !  Igen 
Ugatja e a megtalált vadat vagy fejet ? Az nagyon jó lenne .
Ha módod van rá gyakorlókertben próbáld meg élő vaddisznóval is trenírozni.  Na és szeresd nagyon kis vadásztársadat !   

Köszönjük.
Ami kellően nagy, mint a bika, azt tiszteli és ugatja dögön is.
De a süldőt nem tiszteli még... úgyhogy remélem összejön élő disznóval is a találkozás kertben.
Naplózva

Üdv: Bence
oszi111
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #2757 Dátum: 2014. Október 30. - 12:09:51 »

Köszönjük.
Ami kellően nagy, mint a bika, azt tiszteli és ugatja dögön is.
De a süldőt nem tiszteli még... úgyhogy remélem összejön élő disznóval is a találkozás kertben.

Szia ! Emelem

Nekem manipulus fórum társ segített, össze hozni a "randevút" a kerti disznóval . Szükséges is volt mert igen bátor volt  amíg rá nem ijesztett . Most már tudja hogyan kell közelíteni a vadhoz. Bele se akarok gondolni mi lett volna ha egy sebzett kanra rontott volna rá, úgy mint a kertire.
Nagyon tetszik a csapa fektető cipő hol sikerült szert tenni rá?
Naplózva

" Bagoly mondja verébnek, hogy  nagyszerű !"
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2758 Dátum: 2014. Október 31. - 12:31:41 »

Szia ! Emelem

Nekem manipulus fórum társ segített, össze hozni a "randevút" a kerti disznóval . Szükséges is volt mert igen bátor volt  amíg rá nem ijesztett . Most már tudja hogyan kell közelíteni a vadhoz. Bele se akarok gondolni mi lett volna ha egy sebzett kanra rontott volna rá, úgy mint a kertire.
Nagyon tetszik a csapa fektető cipő hol sikerült szert tenni rá?


Írtam privátban.  Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Conan
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #2759 Dátum: 2014. November 02. - 11:02:41 »

Sziasztok!

Úgy esett a baleset, hogy sebeztem egy rókát. Bejelzett frankón(tűzberogyott), majd 15mp múlva elkezdte dolbálni magát és kereket oldott  Meglepődött. Ismételtem, nem talált. Bevetette magát az okavangó deltájába Vigyorog. Kicsit csalódottan lekászálódtunk a barátommal a lesról. Rálövés helyét megvizsgálva konstatáltuk, hogy ez nem gyerekjáték. Nagyon bő vérzés, szőr és bőrdarabok kivágva. Mondom mese nincs. Hozzuk a kis tacsit rátesszük a vérre, nem lehet messze a róka. Visszaérkeztünk a tetthelyre, kutyát rávezetem a rálövés helyére. Kutya nem nagyon tudja, hogy mit akarok. Némi közelharc árán megérti, hogy ez most az Mosolyog. Majd olyat tesz, hogy köpni-nyelni nem tudunk. Leteszi az orrát, belefeszül a pórázba, mert ugye vezetéket minek is vittem volna és megy mind a gőzmozdony. Nem rohan, nem kotnyeleskedik, koncentrál és dolgozik. Ekkor én már vigyorgok a bajszom alatt mert tudom, hogy hol fordult vissza a róka. Na mondom kishaver most meglátjuk. Megláttuk Vigyorog. Kutya megy, visszafordítónal visszafordul, mint aki mindig is ezt csinálta. Tekintgetünk egymásra a komámmal, biztos véletlen. Aztán jött 50m egyenes a tarlón megállás nelkül. Az első megállást akkor sikerült produkálni amikor teleragadt szerencsétlen eb szőre. Akkor megállt és elkezdte szedegetni magából a cickafarkat meg bogáncsot meg egyéb nyalánkságokat. Kitollászkodta magát és mentünk tovább egészen a második visszaafordítóig. Közben fasza bő vér mindenütt, nagyon megnyugtatott, hogy jófele megy a kutya. 2. visszafordítónál látom, hogy mutat befelé a vér a csalánosba. Gondoltam ott fekszik a róka. Kutya bemegy 1,5 métert, jön kifele. Csak biztatom, hogy menjen befele de nem akar. Elmegy jobbra. Szétnézek, semmi vér tuti ott van a csalánban. Engedem a kutyát elmegy jobbra. Lépek utána, látom megint van vér. Akkor már úgy voltam vele, hogy többet tud erről az egész dologról mint én Vigyorog. Tipegtem szépen utána hagy csinálja a dolgát. Találtunk egy sebágyat. Kutya odament, beleszagolt, majd visszanézett rám és addig várt amig oda nem mentem és meg nem vizsgáltam a bokor alját. Az első sebágyból akkor kelthettük fel amikor mentünk vissza a kocsihoz a rálövés után. Kiskutya tovább, tovább, tovább. Már másfél órája csak megyünk. Kevesebb a vér, de még mindíg találunk. Kicsi bizonytalanságokkal és elkószálásokkal de haladunk. Mindig visszajön a nyomra. Aztán a nyom beér egy kidőlt fa törzse a alá. Ott elidőzik a kutya. Gondoltam megérkeztünk. Török egy kis utat magamnak közel férkőzök a kutyához, benézek a fatörzs alá. Kutya áll a 2. sebágy fölött. Látom rajta h fáradt. Kiveszem a törzs alól. Nagyon dicsérem, dögönyözöm. Leteszem majd elindul. Körbe-körbe. Felveszem, vissza a kocsihoz. Kap inni, közben lejjebb vetkőzöm és nézünk a komámmal egymásra, hogy ilyenkor mivan? Rengeteg a vér, rálövés óta eltelt vagy 2,5-3 óra. Mit művel ez a 6 hónapos kutya az első éles bevetésén? Hova lett a róka a törzs alól? Kiskutyám nagyon menne vissza amerről jöttünk. Még nem végzett. Visszamegyünk. Beteszem a törzs alá, majd biztatom, hogy keresse. Keresi is szegénykém, de semmit nem talál. Jó alaposan körbenézünk mindent. Semmi. Az utolsó levelet is kiporszívózom a törzs alól. Semmi. Nagyon sajnálom, hogy nem találtuk meg. Megérdemelte volna a szaros, hogy megrázza. Mégegy hatalmas dögönyözés és játék a végére, hogy ne legyen akkora csalódás és hazaindultunk. Ezek mennek.
Naplózva

Csak a Pufin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!
Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: