Oldalak: 1 ... 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481619 alkalommal)
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #2655 Dátum: 2014. Május 25. - 21:52:54 »

Törpetacskót használ valaki utánkeresni?
Alkalmas lehet rá?
Természetesen nem a sebzett állítására gondolok, de a csapamunkája érdekelne.


Szia! Emelem
A tegnapi nap folyamán volt a tacskó clubnál képesség vizsga, és felkértek, hogy segítsek nekik csapát fektetni. Nagyon sok rövid szőrű, és törpetacskó volt köztük. Volt egy kettő, ami szépen dolgozott, ezt úgy értem, hogy a csapa, amit fektettünk az háromszáz méter hosszúak voltak, és három –négy deciliter vért használtunk el, kettő derékszögű töréssel és szarvasláb vonszalék volt.
Az első hely borítékolva volt, de a második helyen törpetacskó végzett, és a harmadik helyen rövid szőrű tacskó, tizennégy és tizenöt perc alatt.
Így amit láttam, szerintem ebből is lehet jó kereső kutyát nevelni, és még a hajszától se kell félni, mert azt is jól tudják csinálni.
Üdv: Kaktusz  S.Peti
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2656 Dátum: 2014. Május 25. - 22:43:51 »

Törpetacskót használ valaki utánkeresni?
Alkalmas lehet rá?
Természetesen nem a sebzett állítására gondolok, de a csapamunkája érdekelne.


Szia! Emelem
A tegnapi nap folyamán volt a tacskó clubnál képesség vizsga, és felkértek, hogy segítsek nekik csapát fektetni. Nagyon sok rövid szőrű, és törpetacskó volt köztük. Volt egy kettő, ami szépen dolgozott, ezt úgy értem, hogy a csapa, amit fektettünk az háromszáz méter hosszúak voltak, és három –négy deciliter vért használtunk el, kettő derékszögű töréssel és szarvasláb vonszalék volt.
Az első hely borítékolva volt, de a második helyen törpetacskó végzett, és a harmadik helyen rövid szőrű tacskó, tizennégy és tizenöt perc alatt.
Így amit láttam, szerintem ebből is lehet jó kereső kutyát nevelni, és még a hajszától se kell félni, mert azt is jól tudják csinálni.
Üdv: Kaktusz  S.Peti

Hali. Mit jelent az, hogy az első hely boritékolva volt?

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2657 Dátum: 2014. Május 25. - 22:54:29 »

Törpetacskót használ valaki utánkeresni?
Alkalmas lehet rá?
Természetesen nem a sebzett állítására gondolok, de a csapamunkája érdekelne.

Szia.

A standard és a törpe tacskó közötti határvonal nagyon halvány, sokszor összemosódik. Sokszor egy törpe kan 6-7 kilós is lehet, egy standard meg 8 kilós. Ha kifejezett a vadászösztöne akkor a mérete miatt nem lesz hátrányban. De elsősorban törpéből is a szálkás ami nagyobb eséllyel alkalmas lehet munkára. Persze a nagy hó náluk még nagyobb akadály lehet. Vagy könnyebben elfut a hó tetején :-)
8
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #2658 Dátum: 2014. Május 26. - 08:38:36 »

Hali. Mit jelent az, hogy az első hely boritékolva volt?


Szia!

Csak annyit, hogy részt vette a versenyen egy olyan kutyus is, a minek százhúsz eredményes utánkeresése van már az élete során.

Üdv: Kaktusz. Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2659 Dátum: 2014. Május 26. - 10:14:31 »

Hali. Mit jelent az, hogy az első hely boritékolva volt?


Szia!

Csak annyit, hogy részt vette a versenyen egy olyan kutyus is, a minek százhúsz eredményes utánkeresése van már az élete során.

Üdv: Kaktusz. Emelem

Aha értem. Bár ez sokszor nem egyenesen arányos, mert az a kutya aki élesben dolgozik, legtöbbször magasan tojik a mesterséges csapára. De ugyanez a helyzet a kotoréknál is. A természetesben dolgozó kutyák hátrányban vannak a pályában.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2660 Dátum: 2014. Május 26. - 21:43:50 »

Köszönöm a válaszaitokat.  Emelem
Ezek szerint ha úgy alakul, lehet hogy érdemes lesz foglalkozni egy "hátizsákos" kutyával.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2661 Dátum: 2014. Május 26. - 21:50:53 »

Köszönöm a válaszaitokat.  Emelem
Ezek szerint ha úgy alakul, lehet hogy érdemes lesz foglalkozni egy "hátizsákos" kutyával.

Persze, hogy erdemes, csak itt meg fokozottan fontos, hogy honnan veszed. Mert, legalabbis itthon nem nagyon dolgoznak  a torpekkel. Sajnos konnyebb belefutni gyengebb kepessegu kutyaba.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2662 Dátum: 2014. Május 26. - 21:56:56 »

Persze, hogy erdemes, csak itt meg fokozottan fontos, hogy honnan veszed. Mert, legalabbis itthon nem nagyon dolgoznak  a torpekkel. Sajnos konnyebb belefutni gyengebb kepessegu kutyaba.

Erre minden esélyem megvan Csaba!
A gyerekeim kapnak egy kölyköt, amire "feltétlenül" szükség van a két vizsla mellé.
De ha már odakerül, gondoltam segíthet a lesvadászatokban.  Vállat von
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2663 Dátum: 2014. Május 27. - 05:46:08 »

Erre minden esélyem megvan Csaba!
A gyerekeim kapnak egy kölyköt, amire "feltétlenül" szükség van a két vizsla mellé.
De ha már odakerül, gondoltam segíthet a lesvadászatokban.  Vállat von

Na erre kiváncsi leszek. Tőlem nagyon sok kutyát vettek vadászok, hogy majd utánkeresnek velük. A két kezemen meg tudom sajnos számolni aki erre a "sorsra" jutott :-D
A család a legtöbb helyen megmentette a kutyát ;-D
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2664 Dátum: 2014. Május 27. - 06:29:53 »

A család a legtöbb helyen megmentette a kutyát....
Nahát! Én meg azt hittem, hogy ez csak nálunk fordult elő... Ördög

Amikor Tücsöknek kölykei voltak már azért is közelharcot kellett vívnom, hogy egyáltalán elvihessék őket "mindenféle gonosz idegenek" Nyihi
Éppen csak környezettanulmányok nem készültek a leendő gazdiknál, de Feleség egy KGB-s vallatótisztet megszégyenítő módon térképezte fel
a beutaltat, aztán ha nem jól válaszolt, vagy csak szimplán nem volt megnyerő, akkor mehetett máshová kutyáért Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2665 Dátum: 2014. Május 28. - 10:56:31 »

Már hat hetesek a kölykök. Gondoltam ideje valamit kezdeni velük, ne csak egymást gyilkolásszák.
Egy preparátor barátomat nemrég megkértem, hogy készítsen már valami bábut a bemutatóinkhoz,  erre kaptunk tőle egy 10 éve kikészített, leselejtezett "kant". Számunkra több mint tökéletes az első munka ként készített kissé tapír forma jószág.
Gondoltam ez pont jó lesz első tesztnek, még Soma se látta. Kicsit megilletődtek a törpék, nem hallották még a mamit így ugatni  Vigyorog Pedig verekedés közben már igencsak morognak ugatnak régóta ők is.
Somának meg mindegy, csak legalább egy kicsit hasonlítson a disznóra. Alig bírtam tőle elrakni a végén.


Aztán este kaptam egy adag szarvas lábat. Egyet beraktam hozzájuk, bár már aludtak. Na, még azt az örömöt, egyből neki estek a sáros-véres lábnak. Még Somát se akarták a végén odaengedni. Lett is morgás belőle.

Naplózva

pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2666 Dátum: 2014. Május 28. - 11:32:34 »

 Vigyorog Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2667 Dátum: 2014. Május 28. - 11:45:21 »

Már hat hetesek a kölykök. Gondoltam ideje valamit kezdeni velük, ne csak egymást gyilkolásszák.
Egy preparátor barátomat nemrég megkértem...
Kezdtem félni,hogy mi lesz a vége... Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 28. - 14:50:08 írta Pyrus » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2668 Dátum: 2014. Június 03. - 17:33:55 »

Törpetacskót használ valaki utánkeresni?
Alkalmas lehet rá?
Természetesen nem a sebzett állítására gondolok, de a csapamunkája érdekelne.

Én láttam egy rövidszőrű fekete - cser tacskót egész jól dolgozni .  Egyébként Csipetke szukán se nagyon haladja meg a "törpe" méretet de átlagos alomból van. Lehet mindenféle hókusz-pókuszokat csinálni a kiválasztásnál aztán szépen lesrefutni. Nálunk akkor véletlenül esett rá a választás. Feleségem mondása: " Azt a picikét vigyük el !" Mosolyog  Az én gondolatom:" Legalább könnyű lesz felvinni a lesre!"  Ördög
Ha lehet ebben tanácsot adni akkor utánkeresésre , megkeresésre (lesre) nyugodtnak látszó ( a törpék közt kevés van ) lehetőleg szuka tacskót .       Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2669 Dátum: 2014. Június 03. - 18:04:10 »

Én láttam egy rövidszőrű fekete - cser tacskót egész jól dolgozni .  Egyébként Csipetke szukán se nagyon haladja meg a "törpe" méretet de átlagos alomból van. Lehet mindenféle hókusz-pókuszokat csinálni a kiválasztásnál aztán szépen lesrefutni. Nálunk akkor véletlenül esett rá a választás. Feleségem mondása: " Azt a picikét vigyük el !" Mosolyog  Az én gondolatom:" Legalább könnyű lesz felvinni a lesre!"  Ördög
Ha lehet ebben tanácsot adni akkor utánkeresésre , megkeresésre (lesre) nyugodtnak látszó ( a törpék közt kevés van ) lehetőleg szuka tacskót .       Emelem

Stefi ebben maximálisan egyetértek veled. Nekem eddig az volt az általam tenyésztett kutyákkal, hogy túl ösztönerőssek voltak. De sikerült egy párosítással finomítani-gyengíteni rajtuk. De jó értelemben. Akarat és ösztön van a kölykökben, de nyugodtak. Megtartottam 2 szukát 2 alomból és nagyon jók lettek.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: