Oldalak: 1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... 215   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásztacskó  (Megtekintve 481632 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2610 Dátum: 2013. November 01. - 22:28:19 »

Ugly újabb csapa gyakorlása. Csapa cipővel és kb fél dl vérrel fektetve. Csapa hossza kb 250 m, 1,5 óra késleltetéssel.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Bajta
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #2611 Dátum: 2013. November 11. - 22:24:58 »

Üdv!

Bajtai Gábor 23 éves joghallgató vagyok és nagyon érdekel a kutyás vadászok világa. Édesapám szenvedélyes vadász, természetes volt, hogy én is megfertőződöm általa, vagy talán már ezzel a hevülettel születtem. "Eb a vadász, kutya nélkül" ezért úgy gondoltam, hogy a vadászemberré válásom folyamán szeretnék magam mellé egy társat, márpedig egy tacskó személyében. Jó helyről származó, törzskönyves kiskutyát szeretnék, szálkás kivitelben tudnám is merre keresgéljek, na de a rövidszőrű esetében alulinformált vagyok. Az internetnek pedig se eleje, se vége, ezért kérem az Urak szíves segítségét, mivel kihez fordulhatna az ember, ha nem azokhoz, akik nagy valószínűséggel már rég átugrották azokat az akadályokat, amiket én még csak átlépni készülök. 

 Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2612 Dátum: 2013. November 12. - 10:54:32 »

Üdv!

Bajtai Gábor 23 éves joghallgató vagyok és nagyon érdekel a kutyás vadászok világa. Édesapám szenvedélyes vadász, természetes volt, hogy én is megfertőződöm általa, vagy talán már ezzel a hevülettel születtem. "Eb a vadász, kutya nélkül" ezért úgy gondoltam, hogy a vadászemberré válásom folyamán szeretnék magam mellé egy társat, márpedig egy tacskó személyében. Jó helyről származó, törzskönyves kiskutyát szeretnék, szálkás kivitelben tudnám is merre keresgéljek, na de a rövidszőrű esetében alulinformált vagyok. Az internetnek pedig se eleje, se vége, ezért kérem az Urak szíves segítségét, mivel kihez fordulhatna az ember, ha nem azokhoz, akik nagy valószínűséggel már rég átugrották azokat az akadályokat, amiket én még csak átlépni készülök. 

 Emelem

Szia Gábor. Üdvözöllek a fórumon és a leendő vadászkutyások között. Sajnos itthon nem tudok olyan rövidszőrű tenyészetet ajánlani ahonnan vadász kutyát tudnál venni. Sajnos  leginkább a szálkásszőrű tacskót használják vadászni elsősorban. De ez azért is jobb a szálkásszőrű,mert a szőre ellenállóbbá teszi nemcsak az időjárással szemben,hanem a vadászaton adódó külső tényezőkkel szemben is. De sokkal több jó vadászkésségű kutyát találsz szálkásban mint rövidben. Rövidszőrű kutya is lehet jó, csak nagyobb lutri.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2613 Dátum: 2013. November 12. - 11:45:04 »

Szia Gábor. Üdvözöllek a fórumon és a leendő vadászkutyások között. Sajnos itthon nem tudok olyan rövidszőrű tenyészetet ajánlani ahonnan vadász kutyát tudnál venni. Sajnos  leginkább a szálkásszőrű tacskót használják vadászni elsősorban. De ez azért is jobb a szálkásszőrű,mert a szőre ellenállóbbá teszi nemcsak az időjárással szemben,hanem a vadászaton adódó külső tényezőkkel szemben is. De sokkal több jó vadászkésségű kutyát találsz szálkásban mint rövidben. Rövidszőrű kutya is lehet jó, csak nagyobb lutri.

Mint tacskós azzal egészíteném ki hogy e két faj teljesen más alapokon lett kitenyésztve tehát a rövidszőrűek nem a szálkásak egy változatai őket ha jól tudom terrier alapokon hozták létre (mármint a szálkást) . A saját nevelésű kölykökön is megtapasztaltam hogy a szálkásak rendkívül különböző szőrminőségben találhatóak .  Még ha két loboncos üvegmosókefe szőrüt pároztatnak akkor is születhet kopasz rövidszőrű egyed. Ha visszanézed én is raktam fel ilyenről képeket ebben vagy az eladás topikban. Szóval ha valami miatt rövidszőrűt akarsz akkor jobban jár a jó vadászösztönű rövidszőrű szálkással.  Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2614 Dátum: 2013. November 12. - 17:54:02 »

Mint tacskós azzal egészíteném ki hogy e két faj teljesen más alapokon lett kitenyésztve tehát a rövidszőrűek nem a szálkásak egy változatai őket ha jól tudom terrier alapokon hozták létre (mármint a szálkást) . A saját nevelésű kölykökön is megtapasztaltam hogy a szálkásak rendkívül különböző szőrminőségben találhatóak .  Még ha két loboncos üvegmosókefe szőrüt pároztatnak akkor is születhet kopasz rövidszőrű egyed. Ha visszanézed én is raktam fel ilyenről képeket ebben vagy az eladás topikban. Szóval ha valami miatt rövidszőrűt akarsz akkor jobban jár a jó vadászösztönű rövidszőrű szálkással.  Emelem

Húú Stefi. Akkor tisztázzuk. A szálkásszőrű tacskó a rövidszőrűből lett kitenyésztve különböző terrier fajták segítségével pl a Dandie dinmont terrier. A másik, hogy a kutya a faj és az esetünkben szálkásszőrű standard és rövidszőrű standard tacskó FAJTÁRÓL beszélünk. De a tacskó ezeken kívül még 7 fajtából áll. Az, hogy 2 szálkásszőrűből születik rövidszőrű egyed az adódik a rövidszőrű ősökből. De ezeket az egyedeket ki kell zárni a tenyésztésből. De ettől még ők is szálkásszőrű Tacskók.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Bajta
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #2615 Dátum: 2013. November 12. - 18:27:58 »

Köszönöm a gyors válaszokat. Mindenképpen megfogadom a tanácsot, biztos vagyok benne, hogy egy tökéletes kutyával is nagy kihívások elé nézek. Van esetleg olyan szakkönyv, amit mindenképpen tanulmányoznom kéne, mielőtt bármibe belekezdek? Eddig is előszeretettel olvastam minden elérhetőt a témában, illetve ezt a fórumot szintén. Aztán pedig a legfontosabb, tud valaki olyan minőségi szálkásszőrű alomról, ahonnan már december vége felé elhozhatnék egy kiskutyát? Azért is lenne ez megfelelő időpont számomra, mert a vizsgaidőszak (remélhetőleg az utolsó  Kacsint) ideje alatt majdnem megszakítás nélkül otthon tudnék lenni február közepéig.
Naplózva
Bajta
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #2616 Dátum: 2013. November 12. - 21:49:14 »

Csaba, nagyon igyekeztem neked PM-et írni, de azt az információt kaptam, hogy mivel még csak rügy vagyok korlátozva vannak a lehetőségeim PM küldés terén. A profilodban talált e-mail címre viszont a gmail nem volt hajlandó elküldeni.  Vállat von
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2617 Dátum: 2013. November 12. - 22:53:08 »

Csaba, nagyon igyekeztem neked PM-et írni, de azt az információt kaptam, hogy mivel még csak rügy vagyok korlátozva vannak a lehetőségeim PM küldés terén. A profilodban talált e-mail címre viszont a gmail nem volt hajlandó elküldeni.  Vállat von

Közben sikerült. Jó, hogy szóltál, mert gyorsan módosítottan az email címemet.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2618 Dátum: 2013. November 13. - 07:20:04 »

Húú Stefi. Akkor tisztázzuk. A szálkásszőrű tacskó a rövidszőrűből lett kitenyésztve különböző terrier fajták segítségével pl a Dandie dinmont terrier. A másik, hogy a kutya a faj és az esetünkben szálkásszőrű standard és rövidszőrű standard tacskó FAJTÁRÓL beszélünk. De a tacskó ezeken kívül még 7 fajtából áll. Az, hogy 2 szálkásszőrűből születik rövidszőrű egyed az adódik a rövidszőrű ősökből. De ezeket az egyedeket ki kell zárni a tenyésztésből. De ettől még ők is szálkásszőrű Tacskók.

 Meghajol  Bocsi ! Elírás volt a faj illetve fajta bár nem vagyok biológus de ennyit illik tudni.

Valamely kutyás könyvben olvastam kistestű terrierek keresztezésével hozták létre a szálkás tacsit talán a Brit szigeteken ,  Fejvakarás de nem írták vagy nem jól emlékszem hogy írták volna hogy a sima standard tacskó volt az alap.  persze neked elhiszem.  Wave 
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2619 Dátum: 2013. November 13. - 10:29:50 »

Üdv!

Bajtai Gábor 23 éves joghallgató vagyok és nagyon érdekel a kutyás vadászok világa. Édesapám szenvedélyes vadász, természetes volt, hogy én is megfertőződöm általa, vagy talán már ezzel a hevülettel születtem. "Eb a vadász, kutya nélkül" ezért úgy gondoltam, hogy a vadászemberré válásom folyamán szeretnék magam mellé egy társat, márpedig egy tacskó személyében. Jó helyről származó, törzskönyves kiskutyát szeretnék, szálkás kivitelben tudnám is merre keresgéljek, na de a rövidszőrű esetében alulinformált vagyok. Az internetnek pedig se eleje, se vége, ezért kérem az Urak szíves segítségét, mivel kihez fordulhatna az ember, ha nem azokhoz, akik nagy valószínűséggel már rég átugrották azokat az akadályokat, amiket én még csak átlépni készülök. 

 Emelem

Szia Gábor!

Írj egy e-mailt az utankeresok@gmail.com címre. Megpróbálok segíteni.

Üdv, Dani
Naplózva

Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2620 Dátum: 2013. November 13. - 11:46:58 »

Üdv!

Bajtai Gábor 23 éves joghallgató vagyok és nagyon érdekel a kutyás vadászok világa. Édesapám szenvedélyes vadász, természetes volt, hogy én is megfertőződöm általa, vagy talán már ezzel a hevülettel születtem. "Eb a vadász, kutya nélkül" ezért úgy gondoltam, hogy a vadászemberré válásom folyamán szeretnék magam mellé egy társat, márpedig egy tacskó személyében. Jó helyről származó, törzskönyves kiskutyát szeretnék, szálkás kivitelben tudnám is merre keresgéljek, na de a rövidszőrű esetében alulinformált vagyok. Az internetnek pedig se eleje, se vége, ezért kérem az Urak szíves segítségét, mivel kihez fordulhatna az ember, ha nem azokhoz, akik nagy valószínűséggel már rég átugrották azokat az akadályokat, amiket én még csak átlépni készülök. 

 Emelem
http://www.vadaszapro.net/reszletek/200369/minosegi-standard-tacsko-kolykok
Nem feltétlen venni,de informálódni kiindulópont.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2621 Dátum: 2013. November 13. - 16:27:21 »

Meghajol  Bocsi ! Elírás volt a faj illetve fajta bár nem vagyok biológus de ennyit illik tudni.

Valamely kutyás könyvben olvastam kistestű terrierek keresztezésével hozták létre a szálkás tacsit talán a Brit szigeteken ,  Fejvakarás de nem írták vagy nem jól emlékszem hogy írták volna hogy a sima standard tacskó volt az alap.  persze neked elhiszem.  Wave 

A Tacsko német fajta, ott tenyésztették ki, de angol terriert használtak hozzá.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2622 Dátum: 2013. November 26. - 23:59:51 »

Zizikém nagynéni lett:



Most találkozott életében először kis tacskóval és elég muris volt, hogy mennyire nem bír mihez kezdeni négy izgő-mozgó, csipogó, nyüszögő véreb-kezdeménnyel (a negyedik, mint mindig, most is külön utakon járt Bion )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2623 Dátum: 2013. December 31. - 16:27:36 »

Nagyon Boldog Új Évet kívánok minden tagnak!!! Pezsgő  Vold
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #2624 Dátum: 2014. Február 03. - 14:30:13 »

Sziasztok!

Talán nem ütközik törvénybe az efféle alkalmi párkapcsolat teremtésre vonatkozó felhívás, de úgy tervezem, hogy Soma számára keresek egy arra alkalmas daliát, és először, de egyben utoljára létrehozok egy almot. Sajnos a legalkalmasabbnak látszó igen komoly pedigrével rendelkező daliáról kiderült, hogy apai ágon a kelleténél közelebbi rokonságban vannak, így másik lehetőség után kell néznem. Van már néhány jelentkező, de minél nagyobb a választék, annál nehezebb a választás, hát nem bánnám, ha nehéz lenne eldönteni, melyik jobbnál jobb kanok közül kelljen dönteni.
Ez irányú nyílt vagy magán úton történő ajánlatokat szívesen veszek. "Törzskönyv, tenyészszemle, munkavizsga és valós vadászati jelen és múlt" jeligére várom az ötleteket.
Köszönöm
Dani
Naplózva

Oldalak: 1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... 215   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: