Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 149875 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #780 Dátum: 2017. November 30. - 21:55:36 »

Röhög

Ne nevess, Zoli!
Arthur Alphin az A-Square cég alapítója szent meggyőződéssel állította, hogy számára nincs jobb puska-patron kombó mint az A-Square Hannibal puska 500-as A-Square kaliberben 200 yardos woodchuck (valamilyen amcsi mormota fajta) varmint vadászatra.
Ez az az elhíresült puska, ami a fehérleples kecske ........ tartó arábereket kivétel nélkül a földhöz-üvegfalhoz csapkodja a még elhíresültebb videoban.  Vigyorog De jó volt nézni....... Röhög Röhög Már csak a tartalom miatt is....
Találkoztam a faszival a Nürnbergi fegyvervásáron, nem magasabb mint én, de én ilyen elképesztően sűrű, vastag emberrel még nem találkoztam. Tehát a felépítése - de egyébként a múltja is - megvan hozzá....... Mondjuk a pszichiátriai vizsgálati jelentést nem láttam róla, de tényleg komolyan ezt tartotta a puska-patron kombóról... Fejvakarás Vállat von
Úgyhogy csínján a sátáni kacajjal..... na ennek az ürgének adjátok be, hogy a 9,3-as, de akár a 375-ös is nagy kaliber.....  Kacsint Nyihi
 Emelem Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #781 Dátum: 2017. November 30. - 23:23:39 »

Ugye itt az ember kényszerpályára csúszik..... mivelhogy a Lapu(h)a (csak hogy Stefi is boldog legyen, hogy beírta magát a nyelvújítók közé) nem gyárt .458-at, a Nosler meg rohadt patrióta módon csak mostanában kezdett könnyebb kuglikat csinálni ebben a varmint kaliberben....... Vállat von Vállat von

 Emelem

 A nyelvújítók közé is !  S.Peti              Röhög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #782 Dátum: 2017. December 01. - 05:12:55 »


Találkoztam a faszival a Nürnbergi fegyvervásáron, nem magasabb mint én, de én ilyen elképesztően sűrű, vastag emberrel még nem találkoztam. Tehát a felépítése - de egyébként a múltja is - megvan hozzá....... Mondjuk a pszichiátriai vizsgálati jelentést nem láttam róla, de tényleg komolyan ezt tartotta a puska-patron kombóról... Fejvakarás Vállat von
Úgyhogy csínján a sátáni kacajjal..... na ennek az ürgének adjátok be, hogy a 9,3-as, de akár a 375-ös is nagy kaliber.....  Kacsint Nyihi


 Emelem
Érdekes találkozás lehetett!
Tőled mindig tanul vagy hall valami újat az ember. Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #783 Dátum: 2017. December 01. - 13:48:41 »

A nyelvújítók közé is !  S.Peti              Röhög

Annyira elkopott már a nyelved, hogy fel kellett újítani? Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #784 Dátum: 2018. Október 26. - 14:13:15 »

Sziasztok! Emelem

Lőszer választás előtt állok,ebben szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy Browning Abolt fegyverem 300-as kaliberben.
Eddig Rws evo lőszert használtam hozzá,de nem vagyok maradéktalanul megelégedve vele.
Az ölő hatásával nincs problémám,azzal megvagyok elégedve.
Azonban a többi lőszerhez képest nagyon nagyot füstöl ami az esti vadászatok alkalmával nem túl előnyös illetve az utolsó doboznál (silver selection) olyan mintha túlzottan megdagadna a lőszer és többször előfordult,hogy nem ismételte ki a puska az üres hüvelyt.
A szórásképével nem volt problémám 50 méteren a 3 lövés egybeszakadt.
Volt még 10-10 Hirtemberger és Norma np lőszerem az előző tulajtól és mivel ugyan oda hordja a puska mint az rws-t így ezeket is kipróbáltam a Normával kifejezetten megvagyok elégedve,viszont voltam a környéken több vadászboltba és azt mondták,hogy már nem lehet kapni.

Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy tudtok-e vadászboltot (lehetőleg Somogy,Tolna Baranya) ahol esetleg még lehet kapni Norma np-t.
Másodlagos opciónak az Orixra gondoltam esetleg erről valakinek vannak gyakorlati tapasztalatai?

Előre is köszönöm a segítséget. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #785 Dátum: 2018. Október 26. - 15:59:14 »

Sziasztok! Emelem

Lőszer választás előtt állok,ebben szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy Browning Abolt fegyverem 300-as kaliberben.
Eddig Rws evo lőszert használtam hozzá,de nem vagyok maradéktalanul megelégedve vele.
Az ölő hatásával nincs problémám,azzal megvagyok elégedve.
Azonban a többi lőszerhez képest nagyon nagyot füstöl ami az esti vadászatok alkalmával nem túl előnyös illetve az utolsó doboznál (silver selection) olyan mintha túlzottan megdagadna a lőszer és többször előfordult,hogy nem ismételte ki a puska az üres hüvelyt.
A szórásképével nem volt problémám 50 méteren a 3 lövés egybeszakadt.
Volt még 10-10 Hirtemberger és Norma np lőszerem az előző tulajtól és mivel ugyan oda hordja a puska mint az rws-t így ezeket is kipróbáltam a Normával kifejezetten megvagyok elégedve,viszont voltam a környéken több vadászboltba és azt mondták,hogy már nem lehet kapni.

Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy tudtok-e vadászboltot (lehetőleg Somogy,Tolna Baranya) ahol esetleg még lehet kapni Norma np-t.
Másodlagos opciónak az Orixra gondoltam esetleg erről valakinek vannak gyakorlati tapasztalatai?

Előre is köszönöm a segítséget. Emelem

Sejtem hogy mire gondolsz DE . Annyira legyünk igényesek hogy pontosan jelöljük meg a fegyver kaliberét .  Nem kukacoskodni akarok de nagyon sok 300 -as kaliber van .
A másik megjegyzésem hogy neked az RWS lőpor is nagyon füstöl akkor nehéz lesz kevésbé füstöset találni. Egyébként szinte természetes főleg lámpa használatánál a rövid idejű köd,füst ennek zavaró hatása oldalirányú szélnél kevésbé érvényesül . Ha tudtam segíteni ?   Emelem
Naplózva
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #786 Dátum: 2018. Október 26. - 16:20:14 »

Sejtem hogy mire gondolsz DE . Annyira legyünk igényesek hogy pontosan jelöljük meg a fegyver kaliberét .  Nem kukacoskodni akarok de nagyon sok 300 -as kaliber van .
A másik megjegyzésem hogy neked az RWS lőpor is nagyon füstöl akkor nehéz lesz kevésbé füstöset találni. Egyébként szinte természetes főleg lámpa használatánál a rövid idejű köd,füst ennek zavaró hatása oldalirányú szélnél kevésbé érvényesül . Ha tudtam segíteni ?   Emelem

Üdv!

Jogos, a kaliber 300 win mag.

Én azt tapasztaltam,hogy a Normához illetve a Hirtembergerhez képest sokkal jobban füstöl.
Volt többször,hogy vadásztárs mellett lőttem (egy lesen ültünk) és ők is azt mondták,hogy iszonyúan füstöl.
Ja és nem azért mert olajozva volt a cső,az nyilván egy más dolog ha az ember elfelejti kihúzni az olajat.
Lehet,hogy egyedi egyedi eset régebben nem igazán vettem észre mert kisebb távcsövem illetve jóval gyengébb lámpáim voltak,de így is érezhetően jobban füstöl mint a Norma.

Lehet,hogy csak ennél a Silver sellection szériánál van ez a jelenség?
Mert ha jól tudom ezt a fajta lőszert (krómozott hüvelyű) limitált kiadásban adták ki és előtte nem igazán volt vele problémám.

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #787 Dátum: 2018. Október 26. - 23:59:43 »

Sejtem hogy mire gondolsz DE . Annyira legyünk igényesek hogy pontosan jelöljük meg a fegyver kaliberét .  Nem kukacoskodni akarok de nagyon sok 300 -as kaliber van .
A másik megjegyzésem hogy neked az RWS lőpor is nagyon füstöl akkor nehéz lesz kevésbé füstöset találni. Egyébként szinte természetes főleg lámpa használatánál a rövid idejű köd,füst ennek zavaró hatása oldalirányú szélnél kevésbé érvényesül . Ha tudtam segíteni ?   Emelem
Maga csak neszójjonbe a nagyok dolgába! Ördög😈

Amúgy a 300-asnál a füstölést és vakító lobbanást a "házi szőttessel" a leg minimálisabbra
vissza lehet szorítani úgy, hogy a kaliber előnyei is megmaradnak.👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #788 Dátum: 2018. Október 27. - 08:57:21 »

Maga csak neszójjonbe a nagyok dolgába! Ördög😈




 Vesz egy magnumot oszt má ilyen lesz !   Sorozat KAP    Ördög
Naplózva
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #789 Dátum: 2018. Október 27. - 14:18:33 »


Amúgy a 300-asnál a füstölést és vakító lobbanást a "házi szőttessel" a leg minimálisabbra
vissza lehet szorítani úgy, hogy a kaliber előnyei is megmaradnak.👍

Azt elhiszem,csak sajnos egyenlőre nem áll módomban töltögetni,de benne van az 5 éves tervbe Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 27. - 16:01:37 írta Pyrus » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #790 Dátum: 2018. Október 27. - 21:00:34 »


 Vesz egy magnumot oszt má ilyen lesz !   Sorozat KAP    Ördög
Hát, tulajdonképpen kettőt Stoel
Sőt, a tehetsége alapján a 8x68S magnumabb az összes 300-asnál, még ha a nevében nem is szerepel.
Néha eltűnődöm is azon, hogy ez a meggymagpöködő 300WinMag egyáltalán kell-e nekem Vállat von Fejvakarás
A legtöbb esetben csak olyan vendégek vadásznak vele, akikből nem nézem ki, hogy boka-lefosás nélkül
lőnének a 8-assal  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #791 Dátum: 2018. November 10. - 13:05:05 »

Üdv!

Jogos, a kaliber 300 win mag.

Én azt tapasztaltam,hogy a Normához illetve a Hirtembergerhez képest sokkal jobban füstöl.
Volt többször,hogy vadásztárs mellett lőttem (egy lesen ültünk) és ők is azt mondták,hogy iszonyúan füstöl.
Ja és nem azért mert olajozva volt a cső,az nyilván egy más dolog ha az ember elfelejti kihúzni az olajat.
Lehet,hogy egyedi egyedi eset régebben nem igazán vettem észre mert kisebb távcsövem illetve jóval gyengébb lámpáim voltak,de így is érezhetően jobban füstöl mint a Norma.

Lehet,hogy csak ennél a Silver sellection szériánál van ez a jelenség?

Szia, ezzel a kaliber-lőszer kombóval 500 + lövés és sok sok elejtett vadon vagyok túl. Szerintem pedig Kisebb a füst és a torkolat tűz, mint az előtte használt kb 10 féle lőszerrel! Én Blaser puskát, 65 cm csővel használok. Erősebb, mint a norma és társai ebben a kaliberben (öcsém .308 Win stucni-ból is ezt lövi, mert pl. ennek nincsen torkolat tüze!).
Norma Orix-ból is el lőttem egy kartont korábban (még a régi blaser r93, hosszú, vastag mesterlövész cső), csupa jót tapasztaltam.
Milyen hosszú a csöved? Nem lehet, hogy rövid a magnumhoz? Ismerek .300 Wby-t használó vadászt Jugo Mauser Zastava stucnival! Brutál hangos és értelmetlen, na az füstől és tüzet hány! Nekem is van .257 és .300 Wby, de azok nem füstölnek a gyári (amúgy Norma) lőszerrel.


  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 10. - 13:09:44 írta Boar » Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #792 Dátum: 2018. November 20. - 10:05:58 »

Szia! Emelem

A cső 65 cm-es az én esetemben is.
Nem mondanám hangosnak,nyilván nagyobbat szól mint egy 30.06,de van ismerősömnek 8x57es czje nem tudom annak milyen hosszú a csöve,de az nagyobbat szól az egészen biztos.
Úgy döntöttem megpróbálok egy doboz lapula megát a 13 grammosból ha a puskának a csöve is úgy gondolja aztán majd meglátom az,hogy viselkedik.
 
Emelem
Naplózva
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #793 Dátum: 2018. December 07. - 16:18:05 »

Üdv.
A 180gr-es Hornady ról mi a véleményetek?(sst-mag) Emelem
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #794 Dátum: 2019. December 13. - 08:11:11 »

Előbb-utóbb ez a kaliber is vadászkaliber lesz, ha már most nem az.

https://en.wikipedia.org/wiki/.300_Norma_Magnum
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: