Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 149683 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #750 Dátum: 2017. November 24. - 19:48:34 »

,
Hiába no...a Darth Wader és a hülyebogár is nagy úr Röhög




 

Szia Csaba! Emelem
Szép puska, használd sokszor és jó egészséggel!
A "döngés" ismerős, bár nálam most csend van....ideig-óráig. Ördög
 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #751 Dátum: 2017. November 24. - 19:56:58 »

Tisztelt Vadász Úr! (így egyszerűen...)

Nagyon szép puskát teccett venni!

Viszont én szeretnék lenni ma a jó tündér, és szeretném minden kívánságát teljesíteni!

Nagyon rövid időn belül küldöm a kis jénai Zeisset. Mintegy jelképes viszonzásul, egy nagyon óvatos leszerelést követően én rettenetes nagy duzzogások közepette elkínlódnék a továbbiakban azzal túlbonyolított méretes kályhacsővel, ami most van a puskán!!

Ez az én blekk frájdéjom, csak NEKED! Kacsint

 Emelem
Kis Humorherold!
Inkább azt írnád meg, hogy milyen lőszerrel lő legjobban a Mistral puska? 😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #752 Dátum: 2017. November 24. - 19:59:57 »

 Emelem
Mi történt Csaba? Elmarad a régi szerelem? A végén még tán meg is kedveled ezt a fránya kalibert Vigyorog
Ami a bogarat illeti, az másfele is zümmög, esetemben folyamatos 9.3 OOO
Naplózva

Üdv Chris
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #753 Dátum: 2017. November 24. - 20:16:31 »

Kis Humorherold!
Inkább azt írnád meg, hogy milyen lőszerrel lő legjobban a Mistral puska? 😁

Mivel, mivel??
Természetesen Geco Plusssal! És nyilván .308-as Win kaliberűvel!!! Mivel mással??

Aztán, ha jól kivadásztad magad ezzel a típussal ezzel a kaliberben, ebben a puskában, és esetleg sikerül kicsit levetkőznöd az előítéleted az énféle újgazdag  Köcsög -ök által pöcshosszabbítási céllal használt randa nagy cupák 300-as Winmag iránt, persze azt is kipróbálhatod.... az első pár évben sanszos, hogy mellé fogsz vele lövöldözni, vagy meggyomrozod szegény jószágot, de a te rutinoddal egy-két év alatt belejöhetsz..... Kacsint Kacsint Angyal Stoel Vigyorog

(Ha kicsit csuklok a következő pár percben, nem is tudom, hogy mitől lehet majd.. Vállat von)


 Wave
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #754 Dátum: 2017. November 25. - 01:46:27 »

Csaba,

szep puska-jo celtavcso-remek kaliber!
Hasznald minel tobbet es sok szep elmenyt kivanok vele!   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #755 Dátum: 2017. November 25. - 22:01:42 »

Köszönöm Urak!  Emelem
Ezt a 300-as programot egy kis kalandnak tekintem.
Hétfőn veszek hozzá 3 doboz (valamilyen Vállat von) lőszert, aztán gyűjtöm a hüvelyeket....matricám már van hozzá😉
Ha eljő a saját főzet ideje, elsőként a 180-as H-Mantell KH lesz a próbaalany.
Mellé esetleg bepróbálom a 13 grammos Megát is.
Aztán majd elválik, hogy megbarátkozunk-e egymással.
De szeretem mérlegre tenni az előítéleteimet, mert vagy bebetonozom, vagy elfelejtem őket😁
Mindkettőre volt már példa.
Ígérem, őszinte véleményt fogok írni róla az idény végén Angyal
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #756 Dátum: 2017. November 25. - 22:57:31 »

.. :Emelhalkan mondom csak...Hornady Precision Hunter ELD-X 13,0 grammban a 300 Win.Mag.-hoz.Nekem a 300 RUM.-hoz van ilyen, igaz 14,3 grammos, azt ilyen tömegűvel szerelik gyárilag.Semmi mást nem mondok róla, mert ,,messziről gyütt csávó azt mond, amit akar".Semmi ájuldozás, semmi hannyattb.szom magam...csak kicsit rácsodálkoztam...mer jó...eléggé...szerintem...ha már ilyened van, próbáld azt, ami illik hozzá...de, ahogy érzed... Emelem

Kedves BKRISZ!

Elolvastad, hogy a Hornady mire találta ki az "ELD-X" dilibogyóját?
Ez a hőpáncélozás szükségessége a műanyag hegyre nagyon komoly, eddig súlyos kudarcokat okozó gyakorlati problémára találta meg a egyetlen üdvözítő megoldást! Vigyorog
Pláne, abban a döbbenetes 890-es indulósebességben, amivel a RUM kilövi?
Egyébként, kíváncsi lennék, hogy mi a túrónak ilyen kishazánkban? Mondjuk arra 120 méterre, amire te használod..... Vállat von
Télleg, csak kérdezem......... kötekedés nélkül.

 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #757 Dátum: 2017. November 26. - 09:25:46 »

Szia Csaba! Emelem
Szép puska, használd sokszor és jó egészséggel!
A "döngés" ismerős, bár nálam most csend van....ideig-óráig. Ördög
 Emelem



Akkor addig vegyél könyvet! A pénzt el kell költeni!  Kacsint
Majd ha döng a bogár, akkor ráérsz takarékoskodni.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #758 Dátum: 2017. November 26. - 09:32:23 »

Olyan rég nem írt senki az általam indított topikba, hogy valamit ki kellett találnom, nehogy meghaljon itt nekem.
Önfeláldozásom kegyes jeleként gyorsan 300-as tulajjá váltam....mert mindent a vadászfórumért Ördög
A mai napon beköltözött a szekrénybe egy Japánban gyártott Mistral Modell 7000-es, .300 Win.Mag. kaliberben.
Annyit szidtam már az elmúlt 30 év alatt, hogy egyszerűen ki kell próbálnom Nyihi
Hiába no...a Darth Wader és a hülyebogár is nagy úr Röhög



Jövő héten műszaki, aztán lőszerkaufen, lőtér és irány a végtelen vadászmezők.......Géza, szólj a ceredi disznóknak, kezdhetnek rettegni  Táncol

 

Hova jutottunk ?   Röhög Röhög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #759 Dátum: 2017. November 26. - 10:10:54 »

...s, ha elfelejtjük most azt, hogy 300 RUM...és csak azt mondom, hogy ---7.62 mm, 14,3g, 887 m/s, közepesen kemény lövedék---, vagy azt, hogy ---270-es 6,9mm, 9,1g, 896 m/s, közepesen kemény lövedék---vagy azt, hogy ---7mm, 10,5g, 880 m/s, közepesen kemény lövedék (7x64, RWS KS, TIG)---vagy 8mm, 14,5g, 870 m/s---vagy azt, hogy 7,62mm, 11,7g, 902 m/s vagy 7,62mm, 13,0g, 872m/s, közepesen kemény lövedék, mondjuk ,,normanyársasantilop",---akkor úgy jó?...ezeket lehet itthon használni?...na látod...SOHASEM AZ SZÁMÍT, HOGY MILYEN NÉV, KALIBER VAN A TÖLTÉNYDOBOZON, HANEM INKÁBB AZ, HOGY AZ ADOTT ÁTMÉRŐHÖZ MILYEN TÖMEG, SZERKEZET ÉS SEBESSÉG TÁRSUL...s ha ez a 4 dolog ARÁNYOSAN van összerakva, az a legtöbb körülmény közepette szépen fog muzsikálni.És nem számít az, hogy valaminek hatáskeltő nevet adnak-e, vagy sem, egyszerű a neve, vagy sem, sőt, az pláne nem számít, hogy mik az előítéletek velük kapcsolatban, mert csak a próba adja meg erre a választ.A fenti példákat a 850-900m/s kezdősebességű vadászlőszerekre példáztam, hisz egy lágyabb lövedék, főleg, ha az még mellé nagy átmérőjű s ehhez képest rövidebb és jóval lassabban repül ki a csőből, az a maga nemében lesz ideális arra, amire való és fordítva.De ez csak szigorúan ELMÉLET.Bár közelít, ezt majd mindenki tudja.Akkor nem azt mondom Neked, hogy 300 RUM Hornady PH ELD-X 14,3, csak azt, hogy egy 7,62mm-es átmérőjű 14,3g-os közepesen kemény és jó közepes (közepes-gyors) sebességű lőszer nagyvadra itthon szerinted jó?...nekem bevált...remélem nem bántottalak meg semmivel, ne vedd semmilyen okításnak vagy bántásnak, csak rávilágítani próbáltam a nevek-reklám-kereskedelem-hatáskeltés-vevőközönségelvakítás helyett az EGYSZERŰ dolgok észrevételére, hogy kicsit bennézzek a dolgok mögé, és előítéleteket félrerakva használjam a használhatót...névtől függetlenül...egyébként meg nem vettem soha rossz néven a kérdéseidet, észrevételeidet, inkább jó, hogy van hozzám hasonló fegyverbolond nem is egy, nem vagyok egyedül ezzel, másokat is érdekel, amit én is szeretek...ez jó, s előrébb visz mindíg engem...s téged is...meg akit ez érdekel...de persze csak szerintem... Piál

Már úgy nagyjából az első válaszod után is képbe kerültem, hogy valószínűleg nem az egy oldalas hornadys csattanó maszlag igézett meg a honlapjukról, hanem főleg sebességet akartál csökkenteni...
Azért lássuk be, hogy némi alapot nyújtana szkepticizmusomnak az a jó pár IQ-fájter (némelyik innen a fórumról is...) , aki gugli fordítózás után simán beszopná a hornadys marketing dumát, és szent meggyőződéssel találna önigazolásokat arra, hogy eddig azért nem találta el x méterről az x vadat, mert elóvatt a golyó eleje, és akó má nem oda vitt......... Vigyorog Angyal Stoel
Én is megpróbálkoztam - csak úgy jáccásdiból - a majdnem lehetetlennel, és egy majdnem alkalmatlan kalibert megpróbáltam használhatóvá tenni... kb. két év próbálkozás után kb 80%-os eredményig jutottam (458 Winmag), de most már pontleszarom, már nem érdekel, marad ahogy van! Ördög Ördög Új, kevésbé problémás puska-kaliber kombóval megyek hajtásra... Mosolyog
Dottore Gálos is viszonylag képben van a golóbisokat illetően, főleg persze amióta a fórumot olvasgatja.. Röhög Röhög
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #760 Dátum: 2017. November 26. - 17:06:25 »

Olyan rég nem írt senki az általam indított topikba, hogy valamit ki kellett találnom, nehogy meghaljon itt nekem.
Önfeláldozásom kegyes jeleként gyorsan 300-as tulajjá váltam....mert mindent a vadászfórumért Ördög
A mai napon beköltözött a szekrénybe egy Japánban gyártott Mistral Modell 7000-es, .300 Win.Mag. kaliberben.
Annyit szidtam már az elmúlt 30 év alatt, hogy egyszerűen ki kell próbálnom Nyihi
Hiába no...a Darth Wader és a hülyebogár is nagy úr Röhög







Jövő héten műszaki, aztán lőszerkaufen, lőtér és irány a végtelen vadászmezők.......Géza, szólj a ceredi disznóknak, kezdhetnek rettegni  Táncol

 
Csabus!
Vannak későn érő típusok.
Nincs ezzel semmi probléma. Röhög
13g Lapua Mega Igen
Mellesleg nagyon szép, gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #761 Dátum: 2017. November 26. - 19:43:19 »

Soha életemben nem hallottam erről a fegyvergyártóról  Meglepődött.


Winchester model 777. A japan Nikko gyartotta a Winchesternek 1979-80 -ba.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #762 Dátum: 2017. November 26. - 20:26:09 »


Winchester model 777. A japan Nikko gyartotta a Winchesternek 1979-80 -ba.

Szeretett gyermeknek több neve is volt, forgalmazták Golden Eagle Mod. 7000-néven is, csak német országban(NSZK) ban nevezték Mistral M 7000-nek a tengerentúl volt a neve Win. m 777 és úgy ahogy írod a Nikko gyártotta ami nem biztos, hogy a sokak által ismert távcső gyártó hanem a Kanematsu-Goso jó fegyver: vas és fa, mármint a csöve vas a tusa fa, és nem fordítva Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #763 Dátum: 2017. November 27. - 10:13:11 »

Köszönöm a felvilágosítást Uraim!  Emelem Igen
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #764 Dátum: 2017. November 29. - 21:42:15 »

.. :Emelhalkan mondom csak...Hornady Precision Hunter ELD-X 13,0 grammban a 300 Win.Mag.-hoz.Nekem a 300 RUM.-hoz van ilyen, igaz 14,3 grammos, azt ilyen tömegűvel szerelik gyárilag.Semmi mást nem mondok róla, mert ,,messziről gyütt csávó azt mond, amit akar".Semmi ájuldozás, semmi hannyattb.szom magam...csak kicsit rácsodálkoztam...mer jó...eléggé...szerintem...ha már ilyened van, próbáld azt, ami illik hozzá...de, ahogy érzed... Emelem

Szia!

Nem rég vettem én is 14,3 gr-t a RUMba, még nem lőttem vele vadat. Érdeklődöm, hogy volt-e találatod már ilyen maggal.
A sebességet gondoltam csökkenteni a nagyobb súllyal. Ennél nehezebb lövedéket nem találtam.
Eddig 200 grain súlyú A Frame Remington lőszert használtam.

Üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: