Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150151 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #810 Dátum: 2020. Március 01. - 18:39:07 »

Köszönöm a válaszod ! Az lett volna a következő kérdésem mit ajánlatok hozzá!? A lapua megat 30.06 ban használja egy barátom  ő meg van nagyon elégedve vele ! 300 wm -ba is van lapua?!
Üdv

Stefi is a Megára szavaz  !  Igaz "csak" 30-06 ban használom de  Igen.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #811 Dátum: 2020. Március 01. - 19:21:49 »

Köszönöm a válaszod ! Az lett volna a következő kérdésem mit ajánlatok hozzá!? A lapua megat 30.06 ban használja egy barátom  ő meg van nagyon elégedve vele ! 300 wm -ba is van lapua?!
Üdv
Sajnos, csak tölteni lehet!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #812 Dátum: 2020. Március 01. - 19:43:19 »

Köszönöm a válaszod ! Az lett volna a következő kérdésem mit ajánlatok hozzá!? A lapua megat 30.06 ban használja egy barátom  ő meg van nagyon elégedve vele ! 300 wm -ba is van lapua?!
Üdv

Nem occó de mindent visz ! 180gr Nosler Partition ! Tuti csalódás mentes ! 2006 óta a 3006-ban és a 300WM-ben is ezt lövöm ! Nincs az az isten , hogy váltsak bármi másra ! Jelenleg Federal Prémium gyártmányban lövöm vállalom érte a felelősséget ha csalódsz benne én bármikor átveszem ! Szerintem a Lapuha nem jó 900m/s-hoz de én "cak lelkesz" amatőr vagyok !

Üdv az Ogre !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #813 Dátum: 2020. Március 01. - 20:02:29 »

Nem occó de mindent visz ! 180gr Nosler Partition ! Tuti csalódás mentes ! 2006 óta a 3006-ban és a 300WM-ben is ezt lövöm ! Nincs az az isten , hogy váltsak bármi másra ! Jelenleg Federal Prémium gyártmányban lövöm vállalom érte a felelősséget ha csalódsz benne én bármikor átveszem ! Szerintem a Lapuha nem jó 900m/s-hoz de én "cak lelkesz" amatőr vagyok !

Üdv az Ogre !

Mintha úgy emlékeznék hogy Gálos (marketing) olvtárs  lapuhát tölti a 300WM hez  teljes megelégedéssel . 

Soha nem használtam NP -t . Leginkább az ára és a beszerezhetősége tartott vissza - most meg a lapuhát nem tudom elhagyni .  Mondjuk ismerve az NP felépítését én minden kaliberhez alkalmasnak tartom .  A gombásodást szilánkhatást (fröcsögést) megoldja az ólombumszlis első rész és szinte képtelenség hogy szétessen a válaszfal mögötti hátsó rész és az megteszi a mélyre hatolást  , átütést .
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #814 Dátum: 2020. Március 01. - 20:23:16 »

Mintha úgy emlékeznék hogy Gálos (marketing) olvtárs  lapuhát tölti a 300WM hez  teljes megelégedéssel . 

Soha nem használtam NP -t . Leginkább az ára és a beszerezhetősége tartott vissza - most meg a lapuhát nem tudom elhagyni .  Mondjuk ismerve az NP felépítését én minden kaliberhez alkalmasnak tartom .  A gombásodást szilánkhatást (fröcsögést) megoldja az ólombumszlis első rész és szinte képtelenség hogy szétessen a válaszfal mögötti hátsó rész és az megteszi a mélyre hatolást  , átütést .

Szerintem inkább a 13g fogta meg a Lapuhába (mellesleg a 3006-ban hajtásra én is azt használom )! Azt se tudom NP-vel vadászott e valaha ? De majd kinyilatkozza ha akarja !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #815 Dátum: 2020. Március 01. - 21:03:14 »

Szerintem inkább a 13g fogta meg a Lapuhába (mellesleg a 3006-ban hajtásra én is azt használom )! Azt se tudom NP-vel vadászott e valaha ? De majd kinyilatkozza ha akarja !
NP-vel?
Nanáhogy!
Több kaliberből is, a 300 WinMag-ból is. Most a 8x68-hoz töltöm.
Nekem jobban bejött a Mega.
Ha lenne 8 mm-ben, a 8x68-hoz is azt tölteném, meg a 7x57-hez is, de sajnos 7 mm-ben sem gyártják Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #816 Dátum: 2020. Március 01. - 21:18:47 »

Mintha úgy emlékeznék hogy Gálos (marketing) olvtárs  lapuhát tölti a 300WM hez  teljes megelégedéssel . 

Soha nem használtam NP -t . Leginkább az ára és a beszerezhetősége tartott vissza - most meg a lapuhát nem tudom elhagyni .  Mondjuk ismerve az NP felépítését én minden kaliberhez alkalmasnak tartom .  A gombásodást szilánkhatást (fröcsögést) megoldja az ólombumszlis első rész és szinte képtelenség hogy szétessen a válaszfal mögötti hátsó rész és az megteszi a mélyre hatolást  , átütést .
Nem tölti. Az már csak múlt idő Vigyorog
Kb. két éven át futott együtt nálam a 300WinMag Mistral, és a 8x68S Sauer.
Utóbbi mellett a kissé felpumpált 30-06-nak semmi hasznát, előnyét sem tapasztaltam, igy amint szemet vetett rá egy  magnum- és japán puska csodáló, azonnal elengedtem a háztól Nyihi

Amúgy a Mega soha nem hagyott cserben.
Hiába nem kétkamrás, hiába olcsó, eddig minden alkalommal tette a dolgát Igen
Jó erős, karakteres becsapódása van, soha nem szakadt még szét, legtöbbször jó vért ad és keresztül megy a vadon.
Elég sok vad marad tőle helyben, de ami elmehy, azt sem kell sokat keresni. Mi kell még ezen felül?
Biztos, hogy a külballisztikai tulajdonságai elmaradnak a hegyesebb, karcsúbb kialakítású torpedókétól, de nem szeretek 300 méterre, vagy
az fölé lőni, igy ez a hátrány számomra elhanyagolható.
Szóval a Lapua mongyon le, hogy nem képesek 7 és 8 mm-ben is gyártani Tasli
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bombi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #817 Dátum: 2020. Március 23. - 15:37:35 »

Űdvözletem!
Egy lőszerröl érdeklődnék,WINCHESTER SUPER X 11.7g 300win mag.
Előre is köszönöm!
Naplózva

Üdvözlettel Borda Sándor!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #818 Dátum: 2020. Március 24. - 09:16:31 »

Lő valaki 300asból norma plastic pointot?
Tapasztalatok?
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #819 Dátum: 2020. Március 24. - 11:19:52 »

Űdvözletem!
Egy lőszerröl érdeklődnék,WINCHESTER SUPER X 11.7g 300win mag.
Előre is köszönöm!

Jó lesz az! Jó lövéssel nem nagyon lesz hosszabb utánkeresés. Én mondjuk csak egy malacot lőttem vele. Síma soft point.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #820 Dátum: 2020. Március 25. - 09:17:20 »

Űdvözletem!
Egy lőszerröl érdeklődnék,WINCHESTER SUPER X 11.7g 300win mag.
Előre is köszönöm!
Három kaliberben lőttem vele száz feletti nagyvadat (disznó, gím, őz), de csak dicsérni tudom!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
bombi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #821 Dátum: 2020. Március 25. - 12:50:53 »

Köszönöm a válaszokat!
Naplózva

Üdvözlettel Borda Sándor!
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #822 Dátum: 2020. Március 26. - 08:20:33 »

Emelem

És ez jó nekünk?  Fejvakarás  Ördög
 Röhög
 Okos
 Wave

Sztem nem mi leszünk ennek a fő piaca, hanem a patrióta amerikai, aki már csak azért is vesz ilyen kaliberű fegyvert, mert a SOCOM rendszeresítette.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #823 Dátum: 2020. Március 26. - 08:40:56 »

Sztem nem mi leszünk ennek a fő piaca, hanem a patrióta amerikai, aki már csak azért is vesz ilyen kaliberű fegyvert, mert a SOCOM rendszeresítette.

 Emelem

Ja, ha a SOCOM rendszeresítette (bármit is jelentsen ez a betűszó Fejvakarás), akkor már szaladok is ilyet venni!  Nyúl
 Röhög Röhög Röhög
 Stoel

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #824 Dátum: 2020. Március 27. - 08:50:43 »

Az USA Különleges Műveleti Parancsnokság, őalájuk tartozik az összes specwar alakulat.

Te nem szaladsz, de a fegyvermániás patrióta amerikai igen, mert olyan fegyver kell neki, amivel a zöldsapkások meg a SEAL kommandósok 1500-2000 méterről szögelik a tálibokat.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: