Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150105 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #795 Dátum: 2019. December 13. - 08:34:31 »

Előbb-utóbb ez a kaliber is vadászkaliber lesz, ha már most nem az.

https://en.wikipedia.org/wiki/.300_Norma_Magnum


 Emelem

És ez jó nekünk?  Fejvakarás  Ördög
 Röhög
 Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #796 Dátum: 2019. December 13. - 08:48:09 »

Emelem

És ez jó nekünk?  Fejvakarás  Ördög
 Röhög
 Okos
 Wave

Meghát! Olcsón átveszünk egypárat a pockozóidból.  Emelem  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #797 Dátum: 2019. December 14. - 11:32:40 »

És ez jó nekünk?  Fejvakarás  Ördög
 Röhög
 Okos
 Wave

Ez a jó nekünk:

https://vadaszapro.net/reszletek/305276/sauer-92

Nevet
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #798 Dátum: 2019. December 17. - 08:13:02 »

Emelem

És ez jó nekünk?  Fejvakarás  Ördög
 Röhög
 Okos
 Wave

Miért, nem lenne helye a gyűjteményedben?  Vigyorog
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #799 Dátum: 2019. December 17. - 08:16:25 »

Miért, nem lenne helye a gyűjteményedben?  Vigyorog

 Emelem

Kilenc fölötti?  Fejvakarás
Ja, nem.
- Akkor nem.  Ördög Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #800 Dátum: 2019. December 21. - 23:20:30 »

Sziasztok! Kérdeznék. Szóval 9 éve vadászom, 8x57-el, kb évente 40-100 lövést teszek vadra, gim, dám, disznó, ritkán őz, idáig a lőtávom 20-150 méterig tartott álltalában, de az htóbbi 3 évben olyan helyen vadászom ahol nem ritkán bele szükséges nyúlni a 250 be is, volt már gondom nem sűrűn de volt. Vulkánt lövök a kezdetektől, nekem bevált de mást nem is próbáltam, ezt javasolták ezzel a kaliberrel én halgattam az okosokra mert olyan barátaim mondták akik már akkor is 1000 fölött lőttek vadat. Most viszont az okosok azt javasolták hogy  a lehetőségek figyelembevételével lehet hogy egy másik kaliberre lenne vagy kaliberre is lenne szükségem, ééés a 300 win mag.-ot javasolták. Mennyire ruggkapálos ez a kaliber, ill. jó választás lenne - e a fentiek figyelembe vételével. A kiszemelt álldozat egy steyr manlicher luxus lenne (a fémtáras) azt hiszem 3,9 kiló kopaszon. Akitől szeretnék válaszokat kapni az gondolom tudja miért írom ezeket.
Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #801 Dátum: 2019. December 21. - 23:31:44 »

Egyébként a 7. oldalnál tartok, vissza olvasom az egésszet most hagytam el 21:30 as szarvas tarvadazást, bár csak több időm lenne topikot olvasni.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #802 Dátum: 2019. December 22. - 06:09:23 »

Sziasztok! Kérdeznék. Szóval 9 éve vadászom, 8x57-el, kb évente 40-100 lövést teszek vadra, gim, dám, disznó, ritkán őz, idáig a lőtávom 20-150 méterig tartott álltalában, de az htóbbi 3 évben olyan helyen vadászom ahol nem ritkán bele szükséges nyúlni a 250 be is, volt már gondom nem sűrűn de volt. Vulkánt lövök a kezdetektől, nekem bevált de mást nem is próbáltam, ezt javasolták ezzel a kaliberrel én halgattam az okosokra mert olyan barátaim mondták akik már akkor is 1000 fölött lőttek vadat. Most viszont az okosok azt javasolták hogy  a lehetőségek figyelembevételével lehet hogy egy másik kaliberre lenne vagy kaliberre is lenne szükségem, ééés a 300 win mag.-ot javasolták. Mennyire ruggkapálos ez a kaliber, ill. jó választás lenne - e a fentiek figyelembe vételével. A kiszemelt álldozat egy steyr manlicher luxus lenne (a fémtáras) azt hiszem 3,9 kiló kopaszon. Akitől szeretnék válaszokat kapni az gondolom tudja miért írom ezeket.
Röviden:nem kell tőle  félni.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #803 Dátum: 2019. December 22. - 10:11:28 »

Sziasztok! Kérdeznék. Szóval 9 éve vadászom, 8x57-el, kb évente 40-100 lövést teszek vadra, gim, dám, disznó, ritkán őz, idáig a lőtávom 20-150 méterig tartott álltalában, de az htóbbi 3 évben olyan helyen vadászom ahol nem ritkán bele szükséges nyúlni a 250 be is, volt már gondom nem sűrűn de volt. Vulkánt lövök a kezdetektől, nekem bevált de mást nem is próbáltam, ezt javasolták ezzel a kaliberrel én halgattam az okosokra mert olyan barátaim mondták akik már akkor is 1000 fölött lőttek vadat. Most viszont az okosok azt javasolták hogy  a lehetőségek figyelembevételével lehet hogy egy másik kaliberre lenne vagy kaliberre is lenne szükségem, ééés a 300 win mag.-ot javasolták. Mennyire ruggkapálos ez a kaliber, ill. jó választás lenne - e a fentiek figyelembe vételével. A kiszemelt álldozat egy steyr manlicher luxus lenne (a fémtáras) azt hiszem 3,9 kiló kopaszon. Akitől szeretnék válaszokat kapni az gondolom tudja miért írom ezeket.
Nincs ezen mit gondolkodni!
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #804 Dátum: 2019. December 22. - 10:59:38 »

Jó választás, de szükséges a megfelelő lőszer. Rugdosós? Ha a vadra koncentrálsz észre se veszed hogy leadtad a lövést.
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #805 Dátum: 2019. December 22. - 14:32:05 »

Hogy rugdosós e , az azért sok mindentől függ ( én nem merek nyilatkozni mert Feri leolt , hogy 150kg+ felett semmi sem rugdosós ) . 2007 vagy 2008 óta mindig van ilyen kaliberű fegyverem és ez így is marad !

Üdv az Ogre
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #806 Dátum: 2019. December 22. - 17:18:23 »

Sziasztok! Kérdeznék. Szóval 9 éve vadászom, 8x57-el, kb évente 40-100 lövést teszek vadra, gim, dám, disznó, ritkán őz, idáig a lőtávom 20-150 méterig tartott álltalában, de az htóbbi 3 évben olyan helyen vadászom ahol nem ritkán bele szükséges nyúlni a 250 be is, volt már gondom nem sűrűn de volt. Vulkánt lövök a kezdetektől, nekem bevált de mást nem is próbáltam, ezt javasolták ezzel a kaliberrel én halgattam az okosokra mert olyan barátaim mondták akik már akkor is 1000 fölött lőttek vadat. Most viszont az okosok azt javasolták hogy  a lehetőségek figyelembevételével lehet hogy egy másik kaliberre lenne vagy kaliberre is lenne szükségem, ééés a 300 win mag.-ot javasolták. Mennyire ruggkapálos ez a kaliber, ill. jó választás lenne - e a fentiek figyelembe vételével. A kiszemelt álldozat egy steyr manlicher luxus lenne (a fémtáras) azt hiszem 3,9 kiló kopaszon. Akitől szeretnék válaszokat kapni az gondolom tudja miért írom ezeket.

A steyr mannlicher classic van nekem vastagabb 66 cm-es csővel,és teljesen tolerálható.Lőterezni biztosan nem mennék vele,de vadra lőve nem fog feltűnni,hogy nem a 8x57 JS van nálad.
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #807 Dátum: 2020. Március 01. - 07:30:52 »

Kedves Fórumtársak!
Valakinek van véleménye , tapasztalata Geco express 10.7 lőszerrel kapcsolatban!
R93-al lőném!
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #808 Dátum: 2020. Március 01. - 08:26:21 »

Kedves Fórumtársak!
Valakinek van véleménye , tapasztalata Geco express 10.7 lőszerrel kapcsolatban!
R93-al lőném!
 Emelem
Először a 308-ból lőttem, és ott nagyon rosszul muzsikált.
Nem volt sokkhatás, vért csak nagy ritkán produkált, sokat kellett keresni utána.
Félre is tettem, szétütöttem a maradékot és felhasználtam a hüvelyeket.
Aztán mikor vettem a 300 Winmag-ot, kaptam hozzá nagyon olcsón két dobozzal.
Azért vettem meg, hogy a hüvelyeket használjam, de persze kipróbáltam vadászni is.
És kiderült, hogy a nagyobb sebesség és energia, jó hatással van rá.
A Mistral cső nem lőtte ugyan a nekem tetsző szórással, de még vállalható volt.
Közepes vadtestig még vért is adott, kisebb testű vad (őz, süldő, dám tarvad) helyben is maradt
normális blattlövéssel, és nem bántotta a húst sem.
Gyengéje persze a könnyű tömeg, fedettebb terepre nem való.
Ott a 200 graines Megának nem akadt vetélytársa.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #809 Dátum: 2020. Március 01. - 18:16:54 »

Köszönöm a válaszod ! Az lett volna a következő kérdésem mit ajánlatok hozzá!? A lapua megat 30.06 ban használja egy barátom  ő meg van nagyon elégedve vele ! 300 wm -ba is van lapua?!
Üdv
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: