Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150131 alkalommal)
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #75 Dátum: 2013. Február 02. - 20:50:13 »

 Fej a falba Comput
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #76 Dátum: 2013. Február 02. - 21:47:37 »

Amennyi meddő koca futkározik (vagyis általában azok már nem tudnak futkározni), csodálom, hogy még nem pusztult ki a vaddisznó.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #77 Dátum: 2013. Február 02. - 21:50:56 »

Amennyi meddő koca futkározik (vagyis általában azok már nem tudnak futkározni), csodálom, hogy még nem pusztult ki a vaddisznó.

 Pacsi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
M695
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2013. Február 03. - 11:08:47 »

 Egy ismerősöm által vadászott területen (alföldön) Évi több olyan, 2-3 éves körüli "kocát" lőnek  ami jócskán 100-kg feletti,hogy valamikor is ellettek voltna arra utaló nyomokat nem találtak relytuk. Szerintetek mi lehet ennek az oka? Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #79 Dátum: 2013. Február 03. - 11:25:32 »

Te szerencsétlen, leírod egy nyilvános vadászfórumon, hogy 21.30-kor még szarvast akarsz lőni.  OOO
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #80 Dátum: 2013. Február 03. - 11:27:43 »

Te szerencsétlen, leírod egy nyilvános vadászfórumon, hogy 21.30-kor még szarvast akarsz lőni.  OOO

Szórón...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #81 Dátum: 2013. Február 03. - 11:32:39 »

Szórón...
OFF
Két hete botlottam egy olyan esetbe, hogy a társaság elnöke a szórók mögé két méterrel boríttatta le az almát. Erre az volt a magyarázat, hogy el vannak maradva a tarvad tervvel, de szórón meg ugye nem lehet szarvast lőni.  Nyihi  OOO
ON
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #82 Dátum: 2013. Február 03. - 12:07:36 »

Átpakoltam a csevegőbe, ami nem idevaló!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2013. Február 03. - 12:24:26 »

Üdv mindenkinek!
   Gondoltam megosztom veletek a legúlyabb élményem.
  Január 31.-én  (ugye szarvasvadászat utolsó  napja)
   Kiültem egy a szarvasok által  elég jól látogatott szóróra,(felsőbb utasítás, bálra kell a hús)
   Szóró a lestől kb 40m-re
   21:30-kor erős ágreccsegésre lettem figyelmes  és pár percre rá már kint is voltak a szarvasok a szórón 9db
  Ez mind szép és jó is lenne, de mind Bika volt Woest
  Na mondom ez így érdekes lessz,bika terv már teljesítve, meg amúgysem bikát kéne enni a bálon.
  Már vagy fél órája kint vaoltak, amikor a szórótól kb: 50mre a nyiladék végén megpillantottam egy szarvast , jóval kisseb volt mont a bikák.
  Na ő lessz az én "emberem" igen ám de ahogy próbált közelebb jönni   a szóróhoz egy bika mindíg elkergette.
  Amg a bikák kint voltag lövést nem akartam tenni, ígyhát vártam és figyeltem
 Egyszer csak a bikák elugrottak és velük együtt az "én" szarvasom is.
  Na mondom jól jártam ennyiből semmi, ezt inkább el sem mesélem senkinek Mosolyog
  22:00-ra volt megbeszélve a vadászat vége, úgyhogy nekiáltam összerakodni.
  Már végeztem is mondom veszem a hátizsákom és indulok, elnézek a szóró felé, és egy fekete foltot látok, kereső távcső már a táskában volt
 felvettem a puskát és megnéztem azzal egy nagy egyes disznó volt, de szinte abban apillanatban már dördült is a puska reflex szerűen.
 Helyben maradt, mikor kiürítettem az üres hűvelyt, akkor keztem el gondolkodni, hogy nagy volt, egyedül volt tuti biztos,hogy kan lessz.
 El is döntöttem így magamban hogy ebből sem kell enni már ( de lőtem egy jó testü kant )
  Időközben vadászbarátom is megérkezett  a leshez , én akkor száltam le. Mondom neki lőttem egy jó kant, de nézzük meg.
 Ahogy oda érünk látom,hogy nyak gerinc lövés  (ezért maradt helybe)
 de agyarakat nem láttunk.
 Egy nagy hályas meddő koca volt 117kg zsigerelve. Táncol
 ígyhát lett a bálra hús. Mosolyog
  Hát így jártam én, szerintem elég érdekes történet, reménlem nem untattam senkit.  Emelem
 
 

M695 !  A szükség nagy úr !  Kacsint Csak senki ne tegyen őszinte beismerő vallomást ha nem muszáj .   Ördög
Másrészről nem tudom hogy mióta vadászol de nem egy nagyon különleges dolog hogy a nagytestű disznó elöl (főleg ha az mogorva kan) elhúzódnak a szarvasok ami lehet a disznó agresszivitásának is az oka (ilyet is láttam) de lehet hogy a nagy zörgés nem tetszett nekik és elódalogtak. Biztos hogy fogsz még ilyet látni. Az sem csodálni való ha egy disznó magányos és mégis koca - sőt az ilyen nagy kocák saját tapasztalatom alapján elég gyakran magányosak főleg malacozás előtt . Ha nem akarsz malacozási időszakban kocát lőni  ( mert nem etikus és a vadásznak sem kellemes- én tudom ) akkor ne csak az legyen a kiválasztás szempontja hogy magányos .   Hogy ne legyen teljesen off : Az ebből a hozzászólásból is lejön hogy a 300 -as Win .mag. igencsak alkalmas fegyver a hazai nagyvad elejtésére.        Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #84 Dátum: 2013. Február 03. - 12:36:34 »

Te szerencsétlen, leírod egy nyilvános vadászfórumon, hogy 21.30-kor még szarvast akarsz lőni.  OOO

Lehet ott tovább van világos  Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2013. Február 10. - 08:31:03 »

Tegnap egy terminátor őzzel találkoztam . Kb 50m-ről lőttem rá egy 10-12 kg-os sutagidára , kissé hústkímélendőn hátrább céloztam , a találat pontosan odament ahhová szántam a lapocka mögé , csak bordák sérültek , belül tüdő és szív . A menekülési táv mégis v. 100m lett pedig a kimeneti sebb  v. 5cm-es volt és a friss hóban jól látható permetező , folyamatos vérnyomot hagyott , ahhol eldűlt szinte már nem folyt belőlle vér . Ez idáig ez volt a leghosszabb menekülési táv amióta a 300WM 11.7g Norma NP-t használok . Érdekesség képpen a 243-ast használom őzezni SAKO 6.5g-os NP-vel azzal ha lapockán lövöm tűzben rogy a vad és a hús is csak kicsit roncsolódik ,  csak a belövésipont környékén vizenyősödik be , a kimeneti részen nem . A 300-assal ilyennel nem találkozom  nincs vizenyősödés . 

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #86 Dátum: 2013. Február 11. - 13:02:21 »

Üdv mindenkinek!
   Gondoltam megosztom veletek a legúlyabb élményem.
  Január 31.-én  (ugye szarvasvadászat utolsó  napja)
   Kiültem egy a szarvasok által  elég jól látogatott szóróra,(felsőbb utasítás, bálra kell a hús)
   Szóró a lestől kb 40m-re
   21:30-kor erős ágreccsegésre lettem figyelmes  és pár percre rá már kint is voltak a szarvasok a szórón 9db
  Ez mind szép és jó is lenne, de mind Bika volt Woest
  Na mondom ez így érdekes lessz,bika terv már teljesítve, meg amúgysem bikát kéne enni a bálon.
  Már vagy fél órája kint vaoltak, amikor a szórótól kb: 50mre a nyiladék végén megpillantottam egy szarvast , jóval kisseb volt mont a bikák.
  Na ő lessz az én "emberem" igen ám de ahogy próbált közelebb jönni   a szóróhoz egy bika mindíg elkergette.
  Amg a bikák kint voltag lövést nem akartam tenni, ígyhát vártam és figyeltem
 Egyszer csak a bikák elugrottak és velük együtt az "én" szarvasom is.
  Na mondom jól jártam ennyiből semmi, ezt inkább el sem mesélem senkinek Mosolyog
  22:00-ra volt megbeszélve a vadászat vége, úgyhogy nekiáltam összerakodni.
  Már végeztem is mondom veszem a hátizsákom és indulok, elnézek a szóró felé, és egy fekete foltot látok, kereső távcső már a táskában volt
 felvettem a puskát és megnéztem azzal egy nagy egyes disznó volt, de szinte abban apillanatban már dördült is a puska reflex szerűen.
 Helyben maradt, mikor kiürítettem az üres hűvelyt, akkor keztem el gondolkodni, hogy nagy volt, egyedül volt tuti biztos,hogy kan lessz.
 El is döntöttem így magamban hogy ebből sem kell enni már ( de lőtem egy jó testü kant )
  Időközben vadászbarátom is megérkezett  a leshez , én akkor száltam le. Mondom neki lőttem egy jó kant, de nézzük meg.
 Ahogy oda érünk látom,hogy nyak gerinc lövés  (ezért maradt helybe)
 de agyarakat nem láttunk.
 Egy nagy hályas meddő koca volt 117kg zsigerelve. Táncol
 ígyhát lett a bálra hús. Mosolyog
  Hát így jártam én, szerintem elég érdekes történet, reménlem nem untattam senkit.  Emelem
 
 
Nem kellene a vadászatot napnyugta után 15-30 perccel abbahagyni?
Nálunk, hála pár embernek, akik ezt minden nap így előadják, már nem látunk vadat mozdulni napnyugta előtt.
Konkrétan szétb***szák a vadászterület, hozzászoktatják a vadat a teljes éjszakai mozgáshoz.
A haverommal mindig azon élcelődünk, hogy a fishing and huntingnak, hogyan sikerülne nálunk lefilmezni pl a vaddisznót naplementében.
A károk pedig mérhetetlenek. Pl éjjellátó nélkül bírálj már bikát, de még azzal is... + még le kéne lőni, de hogyan, lámpával?!
A helyzet az, hogy aki most este 22h-ig kiül, annak konkrétan be kellene vonni a vadászjegyét, a báli húst meg máshonnan kellene megvenni. A szégyen pedig az, hogy még be is írják a könyvbe, hogy 22h30min, bár a legtöbb könyvre rá lehetne ragasztani az "Ezeregy éjszaka meséi" címet is. Most jöhet a vascső, meg a ki vagy Te...
Jó kaliber az a  300-as.

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #87 Dátum: 2013. Február 11. - 17:55:38 »

Nem kellene a vadászatot napnyugta után 15-30 perccel abbahagyni?
Nálunk, hála pár embernek, akik ezt minden nap így előadják, már nem látunk vadat mozdulni napnyugta előtt.
Konkrétan szétb***szák a vadászterület, hozzászoktatják a vadat a teljes éjszakai mozgáshoz.
A haverommal mindig azon élcelődünk, hogy a fishing and huntingnak, hogyan sikerülne nálunk lefilmezni pl a vaddisznót naplementében.
A károk pedig mérhetetlenek. Pl éjjellátó nélkül bírálj már bikát, de még azzal is... + még le kéne lőni, de hogyan, lámpával?!
A helyzet az, hogy aki most este 22h-ig kiül, annak konkrétan be kellene vonni a vadászjegyét, a báli húst meg máshonnan kellene megvenni. A szégyen pedig az, hogy még be is írják a könyvbe, hogy 22h30min, bár a legtöbb könyvre rá lehetne ragasztani az "Ezeregy éjszaka meséi" címet is. Most jöhet a vascső, meg a ki vagy Te...
Jó kaliber az a  300-as.



Khmm...

Idézet
2. Vaddisznó koca idén november vége. Lesvadászat, gyönyörű éjszaka, jó hold.
Ismerős ez az idézet? Akkor most hogy is van ez a vadászjegy dolog?
A holdtalan éjszakákon persze nem kellene kint baszni a rezet, de jó holdnál vagy hóban miért ne éjszakázna kint aki bírja?
Egyébként nagyon egyszerű. Nyugton kell hagyni a vadat, akkor fényes nappal is találkozni fogsz vele.
A vadkárt meg ki kell fizetni.
(Az agresszív kismalac stílust meg nem erőltetném a helyedben...a vascső különben is copyrigt-os)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #88 Dátum: 2013. Február 11. - 19:27:49 »

 Sziasztok   Wave
  Pár napja cseréltem le  a golyós fegyverem, 8x57-ről 300win mag-ra
  ezzel a kaliberrel  kapcsolatos infók  érdekelnének engem, és főként a lőszer választás  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #89 Dátum: 2013. Február 12. - 08:46:03 »

Sziasztok   Wave
  Pár napja cseréltem le  a golyós fegyverem, 8x57-ről 300win mag-ra
  ezzel a kaliberrel  kapcsolatos infók  érdekelnének engem, és főként a lőszer választás  Emelem

Kár volt...  Ördög Ördög Angyal

Semmi gondom nincs a választásoddal, mindenki azt használ ami neki tetccccik.
Amúgy 300 W-hez a keményebb  maggal szerelt töltényt válasszál. Pl. NP mag
 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: