Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 149689 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #735 Dátum: 2017. Március 02. - 11:14:28 »

Mer' sz@r Tikkád van.... azér'.....  Piál

Ja. Venne inkább Steyr Mannlichert. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #736 Dátum: 2017. Március 02. - 11:14:33 »

Azért az "ágyú, istenharagja" prejudikáció, tán nem nagy baj, hogy beindítja egyes használóknál a kisördögöt, nem??  Kacsint Vállat von  Vigyorog
 Emelem
Mivelhogy magadnak tőtöd a lőszert ,  ideje lenne egy "come out"-nak, a világ elé tárnád végre , hogy  lyukas kuglit használsz , hogy csak akkorát rúgjon a 300-as mint egy céllövöldés légpuska.  Röhög  Figyelmes olvasás  Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #737 Dátum: 2017. Március 02. - 11:38:39 »

Mivelhogy magadnak tőtöd a lőszert ,  ideje lenne egy "come out"-nak, a világ elé tárnád végre , hogy  lyukas kuglit használsz , hogy csak akkorát rúgjon a 300-as mint egy céllövöldés légpuska.  Röhög  Figyelmes olvasás  Röhög

Lyó! Ez télleg így van.......
De ezt eddig csak ketten tudtuk, most meg lebuktatsz??!  Fejvakarás  Rííí
 Emelem
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #738 Dátum: 2017. Március 02. - 11:43:14 »

Lőttem már többször steyr 300 win maggal, hogy őszinte legyek, meg se kottyant. Szerintem nem kell rágörcsölni senkinek. Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #739 Dátum: 2017. Március 02. - 11:48:46 »

Lőttem már többször steyr 300 win maggal, hogy őszinte legyek, meg se kottyant. Szerintem nem kell rágörcsölni senkinek. Emelem

Én ha kell  a "Babát" is vállba fogom csak legyen előttem vmi jó nagy fogú kandisznó Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #740 Dátum: 2017. Március 02. - 14:10:54 »

Ja. Venne inkább Steyr Mannlichert. Vigyorog

Azt pl 8x68S-ben kevésbé érzem idegesítőnek, mint fater 30-06 (valsezg jóval könnyebb) Zastiját (Kettner). Azt is csak lőtéren.
A Meopta első képsíkos R1 és az utódja, az R1r is bizonyíthatóan bírja ezt a fajta "terhelést".
Nyilván meglepő, de mielőtt lett pénzem Meoptára a 8-ason egy Nikko Stirling cső volt, ami eredetileg 12x56-os volt talán, de Csarnai mester "levette" 8-asra. Nem a lövésállóság miatt cseréltem le...
Meg lennék lepve, ha egy Delta HD se birkózna meg a feladattal. Talán Gézának ez a kaliber/távcső kombó van, ráadásul 13 grammos magot lő belőle (és én azt figyeltem meg, hogy a nehezebb maggal mérgesebb a 8as pl.), de majd elmondja.
Kérdés, hogy mit akarsz, tudsz rászánni  Vállat von
 Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #741 Dátum: 2017. Március 02. - 15:49:59 »

Sziasztok!!Szeretném meg kérdezni kinek milyen fegyvere van ebben a kaliberrel!?Milyen optika bírja ki ezt az "ágyút,isten haragját"??Én egy Steyr Mannlicher-t néztem,esetleg ilyennel rendelkezik valaki??🙏🤔 Vadász Emelem

Igaz, hogy Cz-m van ebben a kaliberben, de az ágyú azért túlzás. 7x50-es Meopta évekig bírta rajta, még most is bírná, ha nem cserélem le Meostar-ra. Két közeli ismerősöm is használja ezt a kalibert. Egyikük szintén Cz-n, neki régebbi Delta van rajta 5-6 éve, másikuk egy Tikka T3-at használ HD Deltával. Egyiküknek sincs gond vele. Szerintem amit egy áltagos mindenes vadászpuskára rátennél, azt a 300-as is bírni fogja.
 Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #742 Dátum: 2017. Március 02. - 16:46:09 »

Azt pl 8x68S-ben kevésbé érzem idegesítőnek, mint fater 30-06 (valsezg jóval könnyebb) Zastiját (Kettner). Azt is csak lőtéren.
A Meopta első képsíkos R1 és az utódja, az R1r is bizonyíthatóan bírja ezt a fajta "terhelést".
Nyilván meglepő, de mielőtt lett pénzem Meoptára a 8-ason egy Nikko Stirling cső volt, ami eredetileg 12x56-os volt talán, de Csarnai mester "levette" 8-asra. Nem a lövésállóság miatt cseréltem le...
Meg lennék lepve, ha egy Delta HD se birkózna meg a feladattal. Talán Gézának ez a kaliber/távcső kombó van, ráadásul 13 grammos magot lő belőle (és én azt figyeltem meg, hogy a nehezebb maggal mérgesebb a 8as pl.), de majd elmondja.
Kérdés, hogy mit akarsz, tudsz rászánni  Vállat von
 Emelem

Sajnos nincs 8x68-am, de ez csak idő kérdése. Ördög
A 9,3x64-re, ami picit combosabb a 8x68-nál, simán rakom fel a HD-t.
A rugdosásról már egy párszor leírtam, csak azóta tudom hogy létezik mióta fórumokat olvasok.
Azt is leírtam már, hogy az 52kg-os lányom vidáman vadászik egy 375H&H-val.
Régebben valaki kérte hogy adjunk kereső szót.
Ezután, ha valakinek problémája támad egy kaliber rugdosásával, mondjátok meg neki, írja be a keresőbe "vegeza lánya"
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #743 Dátum: 2017. Március 02. - 16:54:08 »

Ezután, ha valakinek problémája támad egy kaliber rugdosásával, mondjátok meg neki, írja be a keresőbe "vegeza lánya"

Mert ő nagyobbat rúg a 300-asnál?
 Stoel  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #744 Dátum: 2017. Március 02. - 18:32:27 »


Azt is leírtam már, hogy az 52kg-os lányom vidáman vadászik egy 375H&H-val.

 Röhög

Apja lánya no, mi a probléma?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #745 Dátum: 2017. Március 03. - 09:27:25 »

Sajnos nincs 8x68-am, de ez csak idő kérdése. Ördög
A 9,3x64-re, ami picit combosabb a 8x68-nál, simán rakom fel a HD-t.
A rugdosásról már egy párszor leírtam, csak azóta tudom hogy létezik mióta fórumokat olvasok.
Azt is leírtam már, hogy az 52kg-os lányom vidáman vadászik egy 375H&H-val.
Régebben valaki kérte hogy adjunk kereső szót.
Ezután, ha valakinek problémája támad egy kaliber rugdosásával, mondjátok meg neki, írja be a keresőbe "vegeza lánya"
 Röhög

 Igen   Így,ahogy mondod. De a lányod előtt háromszor is. Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Maximovics
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #746 Dátum: 2017. Március 03. - 16:28:51 »

Jelentem megvettem!! Taps Táncol Köszönöm a tanácsokat megfogadom de mindíg van egy-két ellendrukker is!!! Röhög Majd megírom hogy mennyire tudtam úralni az erőt!!! Vadász
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 03. - 17:09:26 írta Sakac » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #747 Dátum: 2017. November 24. - 18:40:31 »

Olyan rég nem írt senki az általam indított topikba, hogy valamit ki kellett találnom, nehogy meghaljon itt nekem.
Önfeláldozásom kegyes jeleként gyorsan 300-as tulajjá váltam....mert mindent a vadászfórumért Ördög
A mai napon beköltözött a szekrénybe egy Japánban gyártott Mistral Modell 7000-es, .300 Win.Mag. kaliberben.
Annyit szidtam már az elmúlt 30 év alatt, hogy egyszerűen ki kell próbálnom Nyihi
Hiába no...a Darth Wader és a hülyebogár is nagy úr Röhög







Jövő héten műszaki, aztán lőszerkaufen, lőtér és irány a végtelen vadászmezők.......Géza, szólj a ceredi disznóknak, kezdhetnek rettegni  Táncol

 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #748 Dátum: 2017. November 24. - 19:21:09 »

Soha életemben nem hallottam erről a fegyvergyártóról  Meglepődött.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #749 Dátum: 2017. November 24. - 19:33:52 »

Olyan rég nem írt senki az általam indított topikba, hogy valamit ki kellett találnom, nehogy meghaljon itt nekem.
Önfeláldozásom kegyes jeleként gyorsan 300-as tulajjá váltam....mert mindent a vadászfórumért Ördög
A mai napon beköltözött a szekrénybe egy Japánban gyártott Mistral Modell 7000-es, .300 Win.Mag. kaliberben.
Annyit szidtam már az elmúlt 30 év alatt, hogy egyszerűen ki kell próbálnom Nyihi
Hiába no...a Darth Wader és a hülyebogár is nagy úr Röhög



Jövő héten műszaki, aztán lőszerkaufen, lőtér és irány a végtelen vadászmezők.......Géza, szólj a ceredi disznóknak, kezdhetnek rettegni  Táncol

 

Tisztelt Vadász Úr! (így egyszerűen...)

Nagyon szép puskát teccett venni!

Viszont én szeretnék lenni ma a jó tündér, és szeretném minden kívánságát teljesíteni!

Nagyon rövid időn belül küldöm a kis jénai Zeisset. Mintegy jelképes viszonzásul, egy nagyon óvatos leszerelést követően én rettenetes nagy duzzogások közepette elkínlódnék a továbbiakban azzal túlbonyolított méretes kályhacsővel, ami most van a puskán!!

Ez az én blekk frájdéjom, csak NEKED! Kacsint

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: