Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150101 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #720 Dátum: 2015. December 30. - 19:44:35 »

Sápadtarcú Testvérem most szívat, vagy Szilveszteri tréfával gondolja megfrissíteni 2015-ben megfáradt szürkeállományomat? Rííí
Akkor most adok egy-két órát, hogy rájöjjek, ez tényleg komoly - nem akarok év végén csöcsre futni és kiröhögtetni magam - aztán, ha tényleg úgy néz ki, hogy ez komoly, felfedem az évszázad nagy rejtélyét, hacsak más meg nem előz ebben... Ördög Ördög
 Wave

Te érted a tréfát, neked el merem sütni bátran ezeket.

A rejtéllyel csak óvatosan, a gyengébb idegzetűek rosszul bírják Ördög

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #721 Dátum: 2015. December 30. - 19:53:33 »

B+, most zsákoltam be 100-100 Nosler NP-t .30 és .323 kaliberekben (150 grain és 200 grain)  Rííí Rííí Stoel Stoel Ördög Ördög

Mindegy, együtt szívunk, együtt nevetünk...  Rííí Röhög
Majd valakivel elcseréljük valami igazán jóra, a hasznot meg elisszuk (velem jól jársz, alig iszom Kacsint) Piál Piál  Vörösbor
 Wave
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #722 Dátum: 2015. December 30. - 20:08:54 »









Sajnos csak ezt az egyet találtam meg , ez egy 140 kg zsigerelt súlyú kocából lett kiszedve ami elölről kicsit keresztbe lett lőve és a hátsó combcsont fogta meg . Tisztán látszik , hogy elölről az ólom mag eltűnt de a hátsó megmaradt egyben . Ennyit tudtam a szabad egyetemhez hozzá tenni .
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #723 Dátum: 2015. December 30. - 21:48:56 »


Sajnos csak ezt az egyet találtam meg , ez egy 140 kg zsigerelt súlyú kocából lett kiszedve ami elölről kicsit keresztbe lett lőve és a hátsó combcsont fogta meg . Tisztán látszik , hogy elölről az ólom mag eltűnt de a hátsó megmaradt egyben . Ennyit tudtam a szabad egyetemhez hozzá tenni .

Majd megkérünk valakit, hogy állítson ki egy certifikátot az elvégzéséről azoknak, akik részt vettek a disqusban.
Hú vaze, most végig olvastam az írásaimat, hát mit mondjak nem vagyok büszke magamra Ördög
A maradványtestek amiket feltettél, nagyon beszédesek, az elejtéshez: ha és amennyiben Te követted el Igen
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #724 Dátum: 2015. December 30. - 21:54:07 »

NP lövedék elemzéséből:

"Crimped Base – Instead of your standard exposed base, this bullet has a crimped base meaning a small part of the jacket covers the outward edge of the base. This allows it to stay intact under extreme pressure."

Vagyis a benyomott (crimped) fenék a hátsó olom megfogására hivatott. Osszehasonlitva egy standard lovedékkel aminél men volt igy.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #725 Dátum: 2015. December 31. - 05:45:37 »


De jó hogy nincs magnum puskám !        Megelégedem én a sima sp lövedékkel aminek be van foltozva a segge , csak legyen mire rálőni !   Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #726 Dátum: 2016. Január 08. - 22:02:24 »

Ebből a táblázatból is kitűnik , hogy ez a legjobb mindenes kaliber : Röhög Röhög Röhög

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #727 Dátum: 2016. Január 09. - 08:56:51 »

Ebből a táblázatból is kitűnik , hogy ez a legjobb mindenes kaliber : Röhög Röhög Röhög



Igen, de Winmagban csak az ezüst színű....... Ördög
 Emelem
Naplózva
Maximovics
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #728 Dátum: 2017. Március 01. - 21:00:09 »

Sziasztok!!Szeretném meg kérdezni kinek milyen fegyvere van ebben a kaliberrel!?Milyen optika bírja ki ezt az "ágyút,isten haragját"??Én egy Steyr Mannlicher-t néztem,esetleg ilyennel rendelkezik valaki??🙏🤔 Vadász Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #729 Dátum: 2017. Március 01. - 21:19:07 »

Sziasztok!!Szeretném meg kérdezni kinek milyen fegyvere van ebben a kaliberrel!?Milyen optika bírja ki ezt az "ágyút,isten haragját"??Én egy Steyr Mannlicher-t néztem,esetleg ilyennel rendelkezik valaki??🙏🤔 Vadász Emelem
Ne foglalkozz senkivel,az kell,akkor az kell. Vedd meg és használd! Árban hozzá illő távcsővel nem lehet gondod. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #730 Dátum: 2017. Március 02. - 09:15:28 »

Sziasztok!!Szeretném meg kérdezni kinek milyen fegyvere van ebben a kaliberrel!?Milyen optika bírja ki ezt az "ágyút,isten haragját"??
Nem ágyú, telivér, tudni kel bánni vele. Megfelelő lő tudás, hozzávaló lőszer, optika, és akkor nincs panasz. Optikában, azért minőségit követel, vagy legalább is olyat ami sokk álló.  Az én 300-om, Leupold VX-R 3-9x50 optikával van szerelve, jól kiegészítik egymást.
Nem olyan nagy terjedelmű a 300-as topik, érdemes végig olvasni.
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #731 Dátum: 2017. Március 02. - 10:10:20 »

Sziasztok!!Szeretném meg kérdezni kinek milyen fegyvere van ebben a kaliberrel!?Milyen optika bírja ki ezt az "ágyút,isten haragját"??Én egy Steyr Mannlicher-t néztem,esetleg ilyennel rendelkezik valaki??🙏🤔 Vadász Emelem

Szia!!
Bevallom neked őszintén, 24 éve van meg ilyen Tikkában, és mind a mai napig majd lefosom az összes bokámat minden lövésnél ettől az ágyútól, istenharagjától....... pedig már bedrogozva, be lidokainozva lövök vele, és mégis! Kacsint
Eszedbe ne jusson ilyen gyilkos szart venni, pláne ne Steyr Mannlicherben.... az állítólag különösen rugdosós kifejezetten öszvér tulajdonságú puska, sokak szerint a 300-asban legalább kétszer akkorát rúg, mint a többi puska..... Szörnyű.. Vigyorog
Optika....????. a nyílt irányzék, ha még jól odaragasztózod epokittal, esetleg........? nem esik le róla...... de optika??..... ááááá.... felejtsd el.
A sok hülye, aki ilyennel szaladgál, mind egy üveg nélküli lukas csőbe kukkerol megtéveszetve a környezetét, mert már az első ágyú-istenharagja lövés kirázza, össze vissza töri a legjobb üvegeket is a legjobb távcsőmárkákból is. Vigyorog
Nem kell neked ilyen.......... Okos
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #732 Dátum: 2017. Március 02. - 10:13:32 »

Szia!!
Bevallom neked őszintén, 24 éve van meg ilyen Tikkában, és mind a mai napig majd lefosom az összes bokámat minden lövésnél ettől az ágyútól, istenharagjától....... pedig már bedrogozva, be lidokainozva lövök vele, és mégis! Kacsint
Eszedbe ne jusson ilyen gyilkos szart venni, pláne ne Steyr Mannlicherben.... az állítólag különösen rugdosós kifejezetten öszvér tulajdonságú puska, sokak szerint a 300-asban legalább kétszer akkorát rúg, mint a többi puska..... Szörnyű.. Vigyorog
Optika....????. a nyílt irányzék, ha még jól odaragasztózod epokittal, esetleg........? nem esik le róla...... de optika??..... ááááá.... felejtsd el.
A sok hülye, aki ilyennel szaladgál, mind egy üveg nélküli lukas csőbe kukkerol megtéveszetve a környezetét, mert már az első ágyú-istenharagja lövés kirázza, össze vissza töri a legjobb üvegeket is a legjobb távcsőmárkákból is. Vigyorog
Nem kell neked ilyen.......... Okos
 Emelem

Remélem azért átjön a szarkazmus....  Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #733 Dátum: 2017. Március 02. - 10:18:13 »

Remélem azért átjön a szarkazmus....  Fejvakarás

Azért az "ágyú, istenharagja" prejudikáció, tán nem nagy baj, hogy beindítja egyes használóknál a kisördögöt, nem??  Kacsint Vállat von  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #734 Dátum: 2017. Március 02. - 10:33:09 »

Szia!!
Bevallom neked őszintén, 24 éve van meg ilyen Tikkában, és mind a mai napig majd lefosom az összes bokámat minden lövésnél ettől az ágyútól, istenharagjától....... pedig már bedrogozva, be lidokainozva lövök vele, és mégis! Kacsint
Eszedbe ne jusson ilyen gyilkos szart venni, pláne ne Steyr Mannlicherben.... az állítólag különösen rugdosós kifejezetten öszvér tulajdonságú puska, sokak szerint a 300-asban legalább kétszer akkorát rúg, mint a többi puska..... Szörnyű.. Vigyorog
Optika....????. a nyílt irányzék, ha még jól odaragasztózod epokittal, esetleg........? nem esik le róla...... de optika??..... ááááá.... felejtsd el.
A sok hülye, aki ilyennel szaladgál, mind egy üveg nélküli lukas csőbe kukkerol megtéveszetve a környezetét, mert már az első ágyú-istenharagja lövés kirázza, össze vissza töri a legjobb üvegeket is a legjobb távcsőmárkákból is. Vigyorog
Nem kell neked ilyen.......... Okos
 Emelem

Mer' sz@r Tikkád van.... azér'.....  Piál
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: