Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150123 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #705 Dátum: 2015. December 29. - 22:25:38 »

Ez ugye a CDP metszete:



Szerintem ez a mag  majdnem NP (már az előzőekben belinkeltem a képét) az én tudomásom szerint a Blaser CDP minőségi mag (Norma gyártja ) .

Ez is osztott  köpenyes ezt is a Nosler gyártja:



Most megyek aludni, köszi az építő jellegű kiigazításokat. Wave

Ez is prémium .

Aminek  az alja/vége be van zárva az az RWS DK . Ha ezen kívül tudsz még Partitionalt lövedéket akkor légyszi áruld el mert nagyon szeretném megismerni ! S.Peti

Na látod, hogy te is találtál pedig nagy energiát nem is fektettél bele.
Egy kiegészítést a képekhez: ha jól látom a Swift A frame lövedékre azt írtad, hogy  ezt is a Nosler gyártja. Biztos elkerülte az az apróság a figyelmedet, hogy ezt a Swift bullets gyártja, de igazad van ne vesszünk el a részletekben.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 30. - 04:39:06 írta Sakac » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #706 Dátum: 2015. December 29. - 22:40:40 »

Talán belefér még a csapatba, igaz a front partició nem ólom, de a hátulja az. Majd megrázom még magam és keresgélek Wave
Nekem még van ebből. Kacsint

« Utoljára szerkesztve: 2015. December 30. - 04:40:08 írta Sakac » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #707 Dátum: 2015. December 30. - 07:11:50 »

Ez ugye a CDP metszete:





Képes voltál szétvágni ezt a fa@a lövedéket ? Csak jobb azt tudni mi berreg benne .   Röhög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #708 Dátum: 2015. December 30. - 09:25:58 »

Talán belefér még a csapatba, igaz a front partició nem ólom, de a hátulja az. Majd megrázom még magam és keresgélek Wave
Nekem még van ebből. Kacsint



A kérdés az , hogy használja e valaki széles e hazában , de azt is megkockáztatom , hogy ismerni is kevesek ismerik . Ez ugye egy kifejezetten hosszútávú lövésekre kifejlesztett lövedék , nem túl gyakori .


Képes voltál szétvágni ezt a fa@a lövedéket ? Csak jobb azt tudni mi berreg benne .   Röhög

Pista áldozni kell a tudás oltárán , majd összeszorítva visszateszem a hüvelybe és az így kapott lőszerrel egyszerre akár 2 disznót is lőhetek ! Röhög Röhög Röhög Wave
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #709 Dátum: 2015. December 30. - 09:30:25 »


 Más a véleményvezér megemlítette, hogy robbanómotoros fanyüvő szerkezetek menedzselése, a szakterületed ezért ha segítenél abban, hogy drága anyósom által vásárolt, villámdelejes kézifűrész, miért eszi úgy a kenő olajat, hogy nem győzöm pótolni akkor azt megköszönném. Emelem

Egyes típusoknál szabályozható a lánckenő olaj mennyisége ez a szerkezet egy csavarral szabályozható (általában alulról a lánc mellett található . Ha ilyen nincs akkor csak sűrűbb olajjal lehet csökkenteni a fogyasztást !
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #710 Dátum: 2015. December 30. - 10:27:06 »

A kérdés az , hogy használja e valaki széles e hazában , de azt is megkockáztatom , hogy ismerni is kevesek ismerik . Ez ugye egy kifejezetten hosszútávú lövésekre kifejlesztett lövedék , nem túl gyakori .



Szinte biztos vagyok benne, hogy ismerik, az utódját ami szerkezetileg ua. biztos használják.
Kétféle keménységgel gyártották és a standard fegyverekben is jól működött.
A gyári kiszerelésben így nézett ki amiket én használtam.

A moderátor segítségét köszönöm Emelem

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #711 Dátum: 2015. December 30. - 10:28:44 »

Egyes típusoknál szabályozható a lánckenő olaj mennyisége ez a szerkezet egy csavarral szabályozható (általában alulról a lánc mellett található . Ha ilyen nincs akkor csak sűrűbb olajjal lehet csökkenteni a fogyasztást !

Köszönöm!
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #712 Dátum: 2015. December 30. - 11:36:48 »

Rettenetesen szomorúan veszem tudomásul, hogy az elmúlt több mint húsz év alatt engem nagyon átvertek!
Mivel – mint ahogyan most megtudtam – a minőségi osztott(particionált) lövedékeknél a hátsó ólom kamra fenekét  lezárják valamivel, ezért az általam használt NP és A-Frame lövedékek nem minőségi osztott lövedékek. Rííí Már megint valami gagyi sz@rért fizettettek ki velem csilliárdokat, és hitették el velem, hogy minőségi osztott lövedéket veszek. Fejvakarás Hej, ha tudtam volna, hogy inkább hátulról jól ledugózott Fail Safe lövedékre kellett volna áldoznom addig, amíg abba nem hagyták a gyártását, mennyivel jobb lett volna az életem.... Valószínűleg a hátsó lezárás okozta „minőségiesítés” drágította meg a gyártást Vállat von, az pedig csak aljas rágalom, hogy túl kemény volt a lövedék és e miatt elégtelen az alakváltozás, tehát vagy nagy ellenállást, vagy nagy sebességet igényelt… meg a bonyolultsága is sok esetben a pontosság rovására ment! Angyal Eh, mindegy is már!
Vagy amióta van, inkább a Doppelkernt kellett volna venni… ott mégis csak van minőségi lezárás Igen, nem pedig gagyi, olcsójánosos visszaperemezés.
Mindegy ez az elmúlt időszak már megy a lecsóba, egy álmot sikerült bennem megint összerombolni.. OOO

BÚÉK Mindenkinek!
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #713 Dátum: 2015. December 30. - 12:06:27 »

Köszönöm az észrevételeket a CDP kapcsán!  Mosolyog Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #714 Dátum: 2015. December 30. - 14:07:10 »




Pista áldozni kell a tudás oltárán , majd összeszorítva visszateszem a hüvelybe és az így kapott lőszerrel egyszerre akár 2 disznót is lőhetek ! Röhög Röhög Röhög Wave

A haverom is áldozott ! Ott láttam először eredeti metszetet - a szalagfűrész éle bánta a déli határról származó rönkben rekedt lövedéket. Természetesen 7,62 -es FMJ volt.   Meglepődött
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #715 Dátum: 2015. December 30. - 14:26:27 »

Rettenetesen szomorúan veszem tudomásul, hogy az elmúlt több mint húsz év alatt engem nagyon átvertek!
Mivel – mint ahogyan most megtudtam – a minőségi osztott(particionált) lövedékeknél a hátsó ólom kamra fenekét  lezárják valamivel, ezért az általam használt NP és A-Frame lövedékek nem minőségi osztott lövedékek. Rííí Már megint valami gagyi sz@rért fizettettek ki velem csilliárdokat, és hitették el velem, hogy minőségi osztott lövedéket veszek. Fejvakarás Hej, ha tudtam volna, hogy inkább hátulról jól ledugózott Fail Safe lövedékre kellett volna áldoznom addig, amíg abba nem hagyták a gyártását, mennyivel jobb lett volna az életem.... Valószínűleg a hátsó lezárás okozta „minőségiesítés” drágította meg a gyártást Vállat von, az pedig csak aljas rágalom, hogy túl kemény volt a lövedék és e miatt elégtelen az alakváltozás, tehát vagy nagy ellenállást, vagy nagy sebességet igényelt… meg a bonyolultsága is sok esetben a pontosság rovására ment! Angyal Eh, mindegy is már!
Vagy amióta van, inkább a Doppelkernt kellett volna venni… ott mégis csak van minőségi lezárás Igen, nem pedig gagyi, olcsójánosos visszaperemezés.
Mindegy ez az elmúlt időszak már megy a lecsóba, egy álmot sikerült bennem megint összerombolni.. OOO

BÚÉK Mindenkinek!
 Emelem


Szia!

Gyanúsan keveset jársz ide reszelgetni Ördög annak meg az a vége, hogy iránymutatás nélkül bolyongunk a sötétben Ördög
Egyébként teljesen egyetértek veled, és azzal is amit majd csak ezután fogsz írni.

Jut eszembe: A tárgyalt lövedékek(már le sem merni melyikek) Ördög árában nem azok minősége tükröződik vissza, szerintem, hanem azok speciális előállítási költségei.

BÚÉK Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #716 Dátum: 2015. December 30. - 18:55:24 »

Szia!

Gyanúsan keveset jársz ide reszelgetni Ördög annak meg az a vége, hogy iránymutatás nélkül bolyongunk a sötétben Ördög
Egyébként teljesen egyetértek veled, és azzal is amit majd csak ezután fogsz írni.

Jut eszembe: A tárgyalt lövedékek(már le sem merni melyikek) Ördög árában nem azok minősége tükröződik vissza, szerintem, hanem azok speciális előállítási költségei.

BÚÉK Emelem

….elvesztettem reszelőmet ……! Reszelő nélkül meg nem tudok reszelgetni……. Vállat von
Egyébként téged az iránymutatás nélküli bolyongástól nem nagyon kell félteni….tudod, „akinek lámpást adott a kezébe az Úr…..” Vigyorog

Jut eszembe, anélkül, hogy szabin levő marketing gurunk szakmájába bele mernék kontárkodni, azért kíváncsi lennék, hogy pl. az NP-nek milyen speciális előállítási költségei vannak?
Vagy hetven éve kitalálták, ha garázsban megérte kisipari módon legyártani, ultramodern gépsoroknak milyen kihívást jelenthet? Nem olyan bonyolult, nála sokkal bonyolultabb felépítésű golyók is vannak olcsóbban, sok innováció nem kúszott bele az elmúlt évtizedek alatt, mégis egyedül a vámpírok ellen öntött ezüstgolyó lehet csak nála drágább. Gondolom most már nagyon komoly profitot termelhet…….
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #717 Dátum: 2015. December 30. - 19:00:37 »

Rettenetesen szomorúan veszem tudomásul, hogy az elmúlt több mint húsz év alatt engem nagyon átvertek!
Mivel – mint ahogyan most megtudtam – a minőségi osztott(particionált) lövedékeknél a hátsó ólom kamra fenekét  lezárják valamivel, ezért az általam használt NP és A-Frame lövedékek nem minőségi osztott lövedékek. Rííí Már megint valami gagyi sz@rért fizettettek ki velem csilliárdokat, és hitették el velem, hogy minőségi osztott lövedéket veszek. Fejvakarás Hej, ha tudtam volna, hogy inkább hátulról jól ledugózott Fail Safe lövedékre kellett volna áldoznom addig, amíg abba nem hagyták a gyártását, mennyivel jobb lett volna az életem.... Valószínűleg a hátsó lezárás okozta „minőségiesítés” drágította meg a gyártást Vállat von, az pedig csak aljas rágalom, hogy túl kemény volt a lövedék és e miatt elégtelen az alakváltozás, tehát vagy nagy ellenállást, vagy nagy sebességet igényelt… meg a bonyolultsága is sok esetben a pontosság rovására ment! Angyal Eh, mindegy is már!
Vagy amióta van, inkább a Doppelkernt kellett volna venni… ott mégis csak van minőségi lezárás Igen, nem pedig gagyi, olcsójánosos visszaperemezés.
Mindegy ez az elmúlt időszak már megy a lecsóba, egy álmot sikerült bennem megint összerombolni.. OOO

BÚÉK Mindenkinek!
 Emelem


B+, most zsákoltam be 100-100 Nosler NP-t .30 és .323 kaliberekben (150 grain és 200 grain)  Rííí Rííí Stoel Stoel Ördög Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #718 Dátum: 2015. December 30. - 19:21:28 »

….elvesztettem reszelőmet ……! Reszelő nélkül meg nem tudok reszelgetni……. Vállat von
Egyébként téged az iránymutatás nélküli bolyongástól nem nagyon kell félteni….tudod, „akinek lámpást adott a kezébe az Úr…..” Vigyorog

Jut eszembe, anélkül, hogy szabin levő marketing gurunk szakmájába bele mernék kontárkodni, azért kíváncsi lennék, hogy pl. az NP-nek milyen speciális előállítási költségei vannak?
Vagy hetven éve kitalálták, ha garázsban megérte kisipari módon legyártani, ultramodern gépsoroknak milyen kihívást jelenthet? Nem olyan bonyolult, nála sokkal bonyolultabb felépítésű golyók is vannak olcsóbban, sok innováció nem kúszott bele az elmúlt évtizedek alatt, mégis egyedül a vámpírok ellen öntött ezüstgolyó lehet csak nála drágább. Gondolom most már nagyon komoly profitot termelhet…….
 Emelem


Én, mindig a bázist tekintem alapnak, és ahhoz képest tartom speciálisnak. A bázis jelen esetben a mezei SP.

És egy gyöngyszem csak, hogy jól aludjál Ördög a tengerentúli egységeink is dolgoznak az ügyön Ördög
nekik is feltünt, hogy bizonyos nagy sebességü kaliber esetében, a cucc elgőzöl a partitionált lövedék végéből.



 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #719 Dátum: 2015. December 30. - 19:36:32 »

Én, mindig a bázist tekintem alapnak, és ahhoz képest tartom speciálisnak. A bázis jelen esetben a mezei SP.

És egy gyöngyszem csak, hogy jól aludjál Ördög a tengerentúli egységeink is dolgoznak az ügyön Ördög
nekik is feltünt, hogy bizonyos nagy sebességü kaliber esetében, a cucc elgőzöl a partitionált lövedék végéből.

 Emelem

Sápadtarcú Testvérem most szívat, vagy Szilveszteri tréfával gondolja megfrissíteni 2015-ben megfáradt szürkeállományomat? Rííí
Akkor most adok egy-két órát, hogy rájöjjek, ez tényleg komoly - nem akarok év végén csöcsre futni és kiröhögtetni magam - aztán, ha tényleg úgy néz ki, hogy ez komoly, felfedem az évszázad nagy rejtélyét, hacsak más meg nem előz ebben... Ördög Ördög
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: