Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150163 alkalommal)
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #600 Dátum: 2015. Január 14. - 15:32:40 »

Üdv!
Ki milyen lőszert ajánlana nekem ebben a kaliberben?

Mire fogsz vadászni vele?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #601 Dátum: 2015. Január 15. - 00:23:40 »

Üdv!
Ki milyen lőszert ajánlana nekem ebben a kaliberben?
Nem értek hozzá, de talán valami amerikait. Jó hosszú nevűt. Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #602 Dátum: 2015. Január 15. - 09:30:08 »

Üdv!
Ki milyen lőszert ajánlana nekem ebben a kaliberben?
Kedves Zsolt?
Mielőtt esetleg besértődnél a válaszok komolytalanságán, légyszives gondold át a kérdésedet, és próbáld meg úgy feltenni, hogy arra lehessen értékelhető választ adni. Jelen formájában némi hiányosságot sejtet a felkészültségeddel kapcsolatban, amit mindenképp jó volna egy kicsit magasabb szintre emelni. Vagy mi értünk félre valamit?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #603 Dátum: 2015. Január 15. - 11:14:03 »

Kedves Zsolt?
Mielőtt esetleg besértődnél a válaszok komolytalanságán, légyszives gondold át a kérdésedet, és próbáld meg úgy feltenni, hogy arra lehessen értékelhető választ adni. Jelen formájában némi hiányosságot sejtet a felkészültségeddel kapcsolatban, amit mindenképp jó volna egy kicsit magasabb szintre emelni. Vagy mi értünk félre valamit?

Tudnám (komolyan!!) javasolni Ogre fórumtársunk örökbecsűjének megfogadását: 300 Winmag: Norma Nosler Partition 11,7 g - olyan mint a Kalmopyrin, mindenre jó........
 Emelem

(amúgy szerintem is... Kacsint)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #604 Dátum: 2015. Március 14. - 21:04:09 »

Sziasztok,

Azt mondják, kérdezni sosem szégyen - márpedig nevezett 300 WinMag kaliberben teljesen járatlan vagyok...
Szeretett Unokabátyámnak szeretnék segíteni, aki 10.7-es lőszert lő alföldi területen a 300-asból, de úgy néz ki, lesz lehetősége fedett területen disznót vadászni (esetleg hajtásban is) valamint szarvasok csapáján járni...
Javaslatotok, írásaitok alapján a 11.7g-os Norma Nosler Partition-ben törjük a fejünket, vagy esetleg van más favorizált lőszertípusotok (nagyobb grammsúlyúak közt) az említett körülményekre?

Köszönet a segítségért!
Balázs  Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
forester73
Vendég
« Új üzenet #605 Dátum: 2015. Március 14. - 21:07:39 »

Sziasztok,

Azt mondják, kérdezni sosem szégyen - márpedig nevezett 300 WinMag kaliberben teljesen járatlan vagyok...
Szeretett Unokabátyámnak szeretnék segíteni, aki 10.7-es lőszert lő alföldi területen a 300-asból, de úgy néz ki, lesz lehetősége fedett területen disznót vadászni (esetleg hajtásban is) valamint szarvasok csapáján járni...
Javaslatotok, írásaitok alapján a 11.7g-os Norma Nosler Partition-ben törjük a fejünket, vagy esetleg van más favorizált lőszertípusotok (nagyobb grammsúlyúak közt) az említett körülményekre?

Köszönet a segítségért!
Balázs  Emelem S.Peti


Szívemből szolsz barátom , csak támogatni tudom . Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #606 Dátum: 2015. Március 14. - 21:38:19 »

... van más favorizált lőszertípusotok (nagyobb grammsúlyúak közt) az említett körülményekre?

Miért gondoljátok, hogy ugyanazzal a lőszerrel bármi gond lenne a "más körülmények között"??  Vállat von
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #607 Dátum: 2015. Március 14. - 21:42:56 »

Miért gondoljátok, hogy ugyanazzal a lőszerrel bármi gond lenne a "más körülmények között"??  Vállat von

Mert nincs vele tapasztalat, és nem szeretnénk vadat sebezni az esetleges kis grammsúly miatt. Mosolyog
Azt élesben lehet, hogy minden rendben van, de szeretném a kalibert ismerők/használók tapasztalatát meghallgatni előtte.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #608 Dátum: 2015. Március 14. - 22:16:11 »

Javaslatotok, írásaitok alapján a 11.7g-os Norma Nosler Partition-ben törjük a fejünket, vagy esetleg van más favorizált lőszertípusotok (nagyobb grammsúlyúak közt) az említett körülményekre?
Biztosan nem ragadnék le a "gyíkleső" 11,7-esnél.
Ha már fedett terep és vaddisznó hajtás, akkor kalandra fel és irány a 220 grain Semi Spitzer Partition! Vigyorog
Kár lenne a kiváló lehetőséget parlagon hevertetni Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #609 Dátum: 2015. Március 14. - 23:04:30 »

Biztosan nem ragadnék le a "gyíkleső" 11,7-esnél.
Ha már fedett terep és vaddisznó hajtás, akkor kalandra fel és irány a 220 grain Semi Spitzer Partition! Vigyorog
Kár lenne a kiváló lehetőséget parlagon hevertetni Kacsint
 Wave
Mert azt csak úgy lehet kapni... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #610 Dátum: 2015. Március 14. - 23:29:30 »

Mert nincs vele tapasztalat, és nem szeretnénk vadat sebezni az esetleges kis grammsúly miatt. Mosolyog
Azt élesben lehet, hogy minden rendben van, de szeretném a kalibert ismerők/használók tapasztalatát meghallgatni előtte.
Majd a nagyok nyilván megcáfolnak, de szerintem totálisan felesleges ilyeneken agyalnotok. Keressetek a neten egy lőszer vagy lövedékgyártó honlapot, amin legtöbször van táblázat a különböző lőszerekről, aztán ne nekem higgyetek, mert én nem használok ilyen kalibert, sosem használtam, és nem is fogok, hanem a táblázatban található energiaértéknek, de mondhatnám úgy is, a puszta fizikának. Kisebb magtömeggel is jóval felette marad - disznóra egyébként teljesen megbízhatóan és elterjedten használt - standard kaliberek energiájának, tehát továbbra sem értem a felvetést, ill. teljesen megalapozatlannak tartom. Ha jó helyre megy, ettől is borul, ha nem jó helyre megy, akkor meg szexuálhatod a nagyobb tömegű magot is...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #611 Dátum: 2015. Március 15. - 00:03:48 »

Sziasztok,

Azt mondják, kérdezni sosem szégyen - márpedig nevezett 300 WinMag kaliberben teljesen járatlan vagyok...
Szeretett Unokabátyámnak szeretnék segíteni, aki 10.7-es lőszert lő alföldi területen a 300-asból, de úgy néz ki, lesz lehetősége fedett területen disznót vadászni (esetleg hajtásban is) valamint szarvasok csapáján járni...
Javaslatotok, írásaitok alapján a 11.7g-os Norma Nosler Partition-ben törjük a fejünket, vagy esetleg van más favorizált lőszertípusotok (nagyobb grammsúlyúak közt) az említett körülményekre?

Köszönet a segítségért!
Balázs  Emelem S.Peti

Szia Balázs! Emelem

Szerintem sem azon a +/- 1g-on fog múlni siker.  Kacsint (+ 7-8g azért mindjárt más lenne... :Mosolyog) De hajtásban is (sőt ott még inkább) a hátulja a lényeg.  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #612 Dátum: 2015. Március 15. - 07:37:42 »

Majd a nagyok nyilván megcáfolnak, de szerintem totálisan felesleges ilyeneken agyalnotok. Keressetek a neten egy lőszer vagy lövedékgyártó honlapot, amin legtöbször van táblázat a különböző lőszerekről, aztán ne nekem higgyetek, mert én nem használok ilyen kalibert, sosem használtam, és nem is fogok, hanem a táblázatban található energiaértéknek, de mondhatnám úgy is, a puszta fizikának. Kisebb magtömeggel is jóval felette marad - disznóra egyébként teljesen megbízhatóan és elterjedten használt - standard kaliberek energiájának, tehát továbbra sem értem a felvetést, ill. teljesen megalapozatlannak tartom. Ha jó helyre megy, ettől is borul, ha nem jó helyre megy, akkor meg szexuálhatod a nagyobb tömegű magot is...

Pedig pont itt van a lényeg, hogy totál nem mindegy. Szerintem. A táblázat mutat valamit, ami aztán a gyakorlatban muzsikál úgy ahogy. Főleg egy magnumnál, szerintem erre hagyatkozni, hogy úgyis meg van az energia az egyik legnagyobb hiba. Aztán ilyenkor jönnek a kommentek, hogy szórón meglőttem a disznót, aztán tenyérnyi a bemenet, kimenet meg nincs, miért nem ütötte át ez az ágyú az 50 kilós süldőt és hasonlóak...A vad persze attól meglesz, de én megértem azt, ha valaki a gyakorlati tapasztalatokra is kíváncsi, a táblázatok mellett. Gondolom az sem véletlen, hogy a két tagtársnak többet kerestem után a 300 wm-mel, mint magamnak a 243 win-nel...És itt most nem arról van szó, hogy jól kell meglőni és kész. Ez jó duma, közhely, de akkor miért nem vadászik mindenki .22-essel, nem rúg, nem hangos, oszt jó'van...természetesen ez sarkítás (!!!). Mindegy, nem viatindítónak szántam, de pont a magnumoknál szerintem még inkább érdemes odafigyelni a lőszerválasztásra. De ez is csak egy vélemény.



Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #613 Dátum: 2015. Március 15. - 08:20:14 »

Én ebben a topikban már többször leírtam , most nem kívánom újból megtenni . De ha valakit nem akaszt meg , hogy egy lőszer 1150 Ft/db (Miskolcon ) akkor hallgathat rám nyugottan (évek óta használom több százat ellőttem belőle és vadat is közel 150-t ejtettem el ) a NORMA NP 11.7 gr-ban nem fog csalódni . Gyári lőszerben nem tudom ,hogy van e jobb ennél (csak gyanítom , hogy nincs) . Az otthoni "kotyvasztás" biztosan jó annak akiben megvan az ehhez szükséges ingerencia , nem mindenkiben van meg , rgo azzal kell főzni ami a bótban van ! Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #614 Dátum: 2015. Március 15. - 08:27:04 »

Pedig pont itt van a lényeg, hogy totál nem mindegy. Szerintem. A táblázat mutat valamit, ami aztán a gyakorlatban muzsikál úgy ahogy. Főleg egy magnumnál, szerintem erre hagyatkozni, hogy úgyis meg van az energia az egyik legnagyobb hiba. Aztán ilyenkor jönnek a kommentek, hogy szórón meglőttem a disznót, aztán tenyérnyi a bemenet, kimenet meg nincs, miért nem ütötte át ez az ágyú az 50 kilós süldőt és hasonlóak...A vad persze attól meglesz, de én megértem azt, ha valaki a gyakorlati tapasztalatokra is kíváncsi, a táblázatok mellett. Gondolom az sem véletlen, hogy a két tagtársnak többet kerestem után a 300 wm-mel, mint magamnak a 243 win-nel...És itt most nem arról van szó, hogy jól kell meglőni és kész. Ez jó duma, közhely, de akkor miért nem vadászik mindenki .22-essel, nem rúg, nem hangos, oszt jó'van...természetesen ez sarkítás (!!!). Mindegy, nem viatindítónak szántam, de pont a magnumoknál szerintem még inkább érdemes odafigyelni a lőszerválasztásra. De ez is csak egy vélemény.
Pont azért nem vadászik mindenki 0.22-essel, mert annak nincs meg a kellő energiája. Adott kaliberen és magtömegen belül viszont sokkal több múlik a mag szerkezetén ("kemény v. puha"), meg hogy a disznóban miféle keménységű területeken megy át. Az energia meg számszerű fizikai mennyiség, azon változtatni nem igazán lehet, vagy megvan, vagy nincs ahhoz, hogy egy kemény mag átüsse a jószágot. Egy 10,7 g-os Nosler Partition 300 WM-ből kilőve (extrém esetektől eltekintve: spiccre állt, v szemből lőve stb.) gyakorlatilag biztos, hogy át fogja vinni a disznót, ha az nem viszi át, akkor a nagyobb tömeg sem fogja. Ha meg egy mag fröccsenős, akkor abból tehetsz be bármekkorát adott kaliberben, úgyis szét fog fröccsenni (megint kivétel persze, ha végig tök lágy részeken szalad át!). Szóval tényleg oda kell figyelni a lőszerválasztásra, de adott kaliberen belül szerintem nem a (puha) tömeg tud átütni, hanem a keménység. Főleg, h a könnyebb magoknak az energia számítási képlete alapján általában ráadásul nagyobb az energiája a nagyobb kezdősebesség négyzetes hatása miatt.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: