Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150127 alkalommal)
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #60 Dátum: 2013. Január 29. - 11:52:20 »

HORNADY SUPERFORMACE 11.7-es amit kaptam hozzá.  és a REMINGTON lőszerekről mi a véleményetek ennél a kalibernél az már keményebb maggal szerelt nem??

  "HORNADY SUPERFORMACE 11.7-es"   Abból már csak két fajta van  Nyihi
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #61 Dátum: 2013. Január 29. - 11:55:52 »

  "HORNADY SUPERFORMACE 11.7-es"   Abból már csak két fajta van  Nyihi

Pontosan:

300 WM SST 180gr 11.7g Superformance

300 WM InterBond 11.7g 180gr Superformance


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #62 Dátum: 2013. Január 29. - 12:14:33 »

  "HORNADY SUPERFORMACE 11.7-es"   Abból már csak két fajta van  Nyihi

Elnézést, én a Remingtonra godoltam.  Okos
De ha már itt tartunk én a Remington választékából Swift-A-Frame PSP, (13g) és a Swift Scirocco Bonded, (11.7g) választanám - ebben a sorrendben.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #63 Dátum: 2013. Január 29. - 15:18:06 »

Elnézést, én a Remingtonra godoltam.  Okos
De ha már itt tartunk én a Remington választékából Swift-A-Frame PSP, (13g) és a Swift Scirocco Bonded, (11.7g) választanám - ebben a sorrendben.
 Wave

Elég jó a gondolatmenet  Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #64 Dátum: 2013. Január 29. - 16:29:33 »

Elég jó a gondolatmenet  Emelem Emelem

Én is jobban megbíznék a sokat próbált A-Frame-ben és a Sciroccoban, mint a relatíve új Hornady cuccokban. Az SST az tulajdonképpen egy csónakfarú, műanyaghegyű interlock, ahol ennél a tömeg-sebesség aránynál főleg közelre nem elég az "interlock" által biztosított egybetartás - pláne hogy ez superformance sebesség még nagyobb is mint a megszokott.
A bonded technológia jobb lehet valamivel, habár én nem voltam tőle elájulva az Accubondnál a 300 Winmagból pláne a Partitionhoz hasonlítva.
Pár hete lőttem be puskákat, a vasak között feladat átrendeződés történt, meg régen is lőttem némelyikkel, és úgy adódott, hogy egy fél délelőttöt el tudtam ezekkel kínlódni. A belövések után megnéztem a becsapódásokat és a maradványtesteket, és mivel három különböző, egymástól jól megkülönböztethető kaliberű  fegyverről volt szó keveredés nem történhetett. Közel azonos sebességgel – standard 30-06-os sebességgel - indítva ugyanabba célközegbe az Accubond sokkal jobban egyben maradt mint a Hornady interlock. Vagyis az AB-nál egy maradványtest, igaz rövid, de értékelhető ólomtartalommal, határozott ólombevonatú szirmokkal, míg az interlockot csak a külső peremező rovátkáiról lehetett felismerni, mert megvalósította a mesebeli kifordított korsó példáját, ólom semmi, csak kifordult köpeny.
Persze a célközeg nem típusos, semmi köze vadtesthez, még kemény lapocka, vagy felkar csonthoz sem, de jól mutatja a kettő szerkezet közötti „keménységi” különbséget. Azért a Partition itt is hozta a tőle elvárt egybetartást, mert jóval nagyobb induló sebesség mellett is ez adta a legjobb maradványtestet.
Ez is alátámasztja, ha „magnum” sebességű kaliberrel vadászik valaki, jobban jár, ha beruház a „prémium” lövedékes lőszerre, mert lehet, hogy kevesebb sikerélménye lesz, mint egy sokkal „gyengébb”, de harmonikusabb, standardnak mondott lőszerrel, kaliberrel. A „magnum” sajnos megkívánja a drága, prémium üzemagyagot!

 Emelem




   

« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 29. - 16:35:21 írta Voldemort » Naplózva
M695
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2013. Január 30. - 12:59:41 »

300 WM InterBond 11.7g 180gr Superformance!!

Tegnap este is jól muzsikált  Kacsint
  Gm tehén 140m  lapocka lövés.
  10 lépést bírt odébb menni.
A lövedék átvágta  mindkét oldalt erősen vérzett!!
  2lövés, 2 vad  eddig nekem bevált !!  Emelem

Gm tehén  Fejvakarás genetikailag módosított?
A többi hibát már nem is akarom javítani.


« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 31. - 06:31:27 írta Sakac » Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #66 Dátum: 2013. Január 30. - 17:08:31 »

Gratula Emelem Csak így tovább Taps
Naplózva

Üdv Chris
M695
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2013. Január 30. - 22:30:47 »

Köszönöm Mosolyog
 Hát azon vagyok  Emelem
Naplózva
M695
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2013. Január 31. - 07:42:19 »

 Akkor én úgy látom , hogy rossz helyen vagyok!
  Én azt hittem ,hogy ez egy vadász fórum
  De úgylátom ez inkább valami féle magyar helyesrási vreseny , vagy oktatás!! (legalábbis egyesek szerint, tisztelet a kivételnek) Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #69 Dátum: 2013. Január 31. - 07:48:00 »

Akkor én úgy látom , hogy rossz helyen vagyok!
  Én azt hittem ,hogy ez egy vadász fórum
  De úgylátom ez inkább valami féle magyar helyesrási vreseny , vagy oktatás!! (legalábbis egyesek szerint, tisztelet a kivételnek) Emelem

Igen, ez egy vadászfórum, ahol nem kell híjján lenni az intelligenciának! Márpedig ahhoz hozzátartozik az anyanyelved ismerete, és helyes, nem slendrián használata.

Én meg azt mondom, a kivételre igencsak ráfér az oktatás! Ne legyél büszke arra, hogy milyen ocsmány módon bánnak egyesek az anyanyelvükkel! Szégyenkezz inkább, és próbáld rávenni őket a helyes írásmódra. Nem lehettek ennyire igénytelenek!

Persze, hibát bárki véthet, nem is szokott egy-egyért senki szólni! De, aki konzekvensen nem tud leírni hiba nélkül 2 mondatot, arra igenis figyelmeztetni kell.

Én kérek elnézést!

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 31. - 09:01:04 írta Voldemort » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #70 Dátum: 2013. Január 31. - 08:57:15 »

Akkor én úgy látom , hogy rossz helyen vagyok!

Vigyázz, nehogy én is úgy lássam...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #71 Dátum: 2013. Január 31. - 09:16:46 »

Vigyázz, nehogy én is úgy lássam...
Nyihi Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #72 Dátum: 2013. Január 31. - 21:42:25 »

Igen, ez egy vadászfórum, ahol nem kell híjján lenni az intelligenciának! Márpedig ahhoz hozzátartozik az anyanyelved ismerete, és helyes, nem slendrián használata.

Én meg azt mondom, a kivételre igencsak ráfér az oktatás! Ne legyél büszke arra, hogy milyen ocsmány módon bánnak egyesek az anyanyelvükkel! Szégyenkezz inkább, és próbáld rávenni őket a helyes írásmódra. Nem lehettek ennyire igénytelenek!

Persze, hibát bárki véthet, nem is szokott egy-egyért senki szólni! De, aki konzekvensen nem tud leírni hiba nélkül 2 mondatot, arra igenis figyelmeztetni kell.

Én kérek elnézést!

 Emelem
"Csak egy haza van,az anyanyelv."
Naplózva
M695
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2013. Január 31. - 21:49:09 »

Akkor én kérek elnézést..
Naplózva
M695
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2013. Február 02. - 20:43:32 »

Üdv mindenkinek!
   Gondoltam megosztom veletek a legúlyabb élményem.
  Január 31.-én  (ugye szarvasvadászat utolsó  napja)
   Kiültem egy a szarvasok által  elég jól látogatott szóróra,(felsőbb utasítás, bálra kell a hús)
   Szóró a lestől kb 40m-re
   21:30-kor erős ágreccsegésre lettem figyelmes  és pár percre rá már kint is voltak a szarvasok a szórón 9db
  Ez mind szép és jó is lenne, de mind Bika volt Woest
  Na mondom ez így érdekes lessz,bika terv már teljesítve, meg amúgysem bikát kéne enni a bálon.
  Már vagy fél órája kint vaoltak, amikor a szórótól kb: 50mre a nyiladék végén megpillantottam egy szarvast , jóval kisseb volt mont a bikák.
  Na ő lessz az én "emberem" igen ám de ahogy próbált közelebb jönni   a szóróhoz egy bika mindíg elkergette.
  Amg a bikák kint voltag lövést nem akartam tenni, ígyhát vártam és figyeltem
 Egyszer csak a bikák elugrottak és velük együtt az "én" szarvasom is.
  Na mondom jól jártam ennyiből semmi, ezt inkább el sem mesélem senkinek Mosolyog
  22:00-ra volt megbeszélve a vadászat vége, úgyhogy nekiáltam összerakodni.
  Már végeztem is mondom veszem a hátizsákom és indulok, elnézek a szóró felé, és egy fekete foltot látok, kereső távcső már a táskában volt
 felvettem a puskát és megnéztem azzal egy nagy egyes disznó volt, de szinte abban apillanatban már dördült is a puska reflex szerűen.
 Helyben maradt, mikor kiürítettem az üres hűvelyt, akkor keztem el gondolkodni, hogy nagy volt, egyedül volt tuti biztos,hogy kan lessz.
 El is döntöttem így magamban hogy ebből sem kell enni már ( de lőtem egy jó testü kant )
  Időközben vadászbarátom is megérkezett  a leshez , én akkor száltam le. Mondom neki lőttem egy jó kant, de nézzük meg.
 Ahogy oda érünk látom,hogy nyak gerinc lövés  (ezért maradt helybe)
 de agyarakat nem láttunk.
 Egy nagy hályas meddő koca volt 117kg zsigerelve. Táncol
 ígyhát lett a bálra hús. Mosolyog
  Hát így jártam én, szerintem elég érdekes történet, reménlem nem untattam senkit.  Emelem
 
 
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: