Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150109 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #555 Dátum: 2014. Június 06. - 09:04:31 »

A Speer csinál 110 graines gömbölű orrút, és tán hegyeset is, de vadászatra felejtős. A 30-as carbinba való eredetileg, és azt sem tudni (én nem tudom legalábbis), hogy egy általános 300-as cső (twist at rate 1:10) hogyan hordja. Van még 110-es varmintje is, légzsákkal az elejében, de nagyon vékony a köpeny, és túl nagy sebességnél a levegőben szétszakad, a 300-as lehet, hogy túl gyors hozzá.
A barnes csinál 110-eseket sima TSX, és TTSX-ben, ezek jobbak lehetnek, mert hosszabb a réz miatt, mint az ólom, jobban megtekeri a az 1:10-es cső.
 Én óvnék mindenkit a túl nagy sebességtől, mert lényegesen hamarabb "megeszi a csövet a lövés."
A Barnes egyébként is jobban keni a tombakot, mint általában a többi lövedék.
10 grammos bevonatos Scenart (Silver Jacket néven fut) jól viszi az enyém, de könnyebb vadra nagyon brutális a hatása. Én nem mennék 9,7 gramm alá, és azt is csak valamilyen "szerkezetes" lövedékben lőném a 300-asból.

Gyári lőszer általában nem nagyon van 9,7 gramm alatt, de nem is nagyon lehetne semmire sem használni. szvsz.
 Emelem
Naplózva
hubertus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #556 Dátum: 2014. Június 06. - 09:20:26 »

A Sax gyárt 8,0g -os KJG vel szerelt löszert 300WM kaliberben.
Naplózva
atiss8701
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #557 Dátum: 2014. Június 06. - 12:45:13 »

Köszönöm a segítségeteket!
Valahogy így éreztem én is...
Az az igazság,hogy a 9,7 gr-os lőszert még nem próbáltam. Most 11,7 est használok,korábban 13 gr-ost. De szeretném kipróbálni a 9,7-est is. Szívesen vennék véleményeket a használóktól és esetlegesen márkajelzéssel.

Üdv Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #558 Dátum: 2014. Június 06. - 15:47:04 »

A Sax gyárt 8,0g -os KJG vel szerelt löszert 300WM kaliberben.

Igen... a KJG az egy olyan "úri huncutság", amit még nem próbáltam semmilyen kaliberben, de sok jót hallottam róla, és aki használja, az általában az egekig marasztalja.....  ám én valahogy jobban bízom a kissé régebbi, kipróbált dolgokban. Habár a KJG sem egy mai darab már  Kacsint Ördög
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #559 Dátum: 2014. Június 14. - 18:18:53 »

 
A barnes csinál 110-eseket sima TSX, és TTSX-ben, ezek jobbak lehetnek, mert hosszabb a réz miatt, mint az ólom, jobban megtekeri a az 1:10-es cső.
 
Szerintem: a lovedek hosszatol nem fugg a forgas mennyisege. Az 1:10-es cso minden loszert egyforman "taker". Az viszont teny hogy, egy hosszabb loszert jobban meg kellene tekerni - mint egy rovidebben - az egyenletesebb repulse miatt. Meglepődött
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kalamar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Új üzenet #560 Dátum: 2014. Július 12. - 14:06:26 »

Üdv. Véleményetek érdekelne! Sikerült hozzájutnom egy 300 win.mag kaliberű Blaser golyóshoz! Érdekelne ki milyen lőszert ajánlana eme kaliberhez! előre is köszönöm  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #561 Dátum: 2014. Július 12. - 14:10:54 »

Üdv. Véleményetek érdekelne! Sikerült hozzájutnom egy 300 win.mag kaliberű Blaser golyóshoz! Érdekelne ki milyen lőszert ajánlana eme kaliberhez! előre is köszönöm  Emelem
CDP Blaser
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #562 Dátum: 2014. Július 12. - 14:40:04 »

Norma Nosler Partition 11.7 g , mindent visz . Nálunk 975 Ft/db.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #563 Dátum: 2014. Július 12. - 19:01:43 »

Üdv. Véleményetek érdekelne! Sikerült hozzájutnom egy 300 win.mag kaliberű Blaser golyóshoz! Érdekelne ki milyen lőszert ajánlana eme kaliberhez! előre is köszönöm  Emelem


Ha a logikat kovetjuk a Blaser, Winchester ammo-ra gyartotta a csovet..... Stoel
Termeszetesen ez nem azt jelenti hogy mas loszereket nem viszi jol  Táncol
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #564 Dátum: 2014. Július 12. - 20:59:11 »



Ha a logikat kovetjuk a Blaser, Winchester ammo-ra gyartotta a csovet..... Stoel
Termeszetesen ez nem azt jelenti hogy mas loszereket nem viszi jol  Táncol

Az amerikai Blasert Winchesterre, a németet RWS-re, egy időben a magyart kifejezetten Codyra. Ezért marad meg a piacon.   Vállat von Alkalmazkodik a felhasználókhoz.  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #565 Dátum: 2014. Július 12. - 21:40:05 »

Az amerikai Blasert Winchesterre, a németet RWS-re, egy időben a magyart kifejezetten Codyra. Ezért marad meg a piacon.   Vállat von Alkalmazkodik a felhasználókhoz.  :Mosolyog


Azthiszem nem egy malomban orolunk! Türelmetlenül
A leirasban ez volt:" Sikerült hozzájutnom egy 300 win.mag kaliberű Blaser golyóshoz!" Ezert is hivatkoztam a logikara' "300 win.mag kaliberű" es nem Cody, vagy RWS. Vállat von
Azt is tudni kell hogy, a fegyvergyartasban nem ugy van mit a csirke es tojas eseteben hogy, nem lehet tudni hogy mi volt eloszor?
Nem, ott ugy van hogy, a loszer van meg eloszor es arra gyartanak csovet, es majd a csovet belerakjak (vagynem)  valami tokba. Wave








Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
forester73
Vendég
« Új üzenet #566 Dátum: 2014. Július 16. - 08:46:31 »

Tanulság !

Tegnap eldőlt a búzában egy 60-70 kg-os kis kan . A tettes jómagam meg a 101-s , lőszer a már általam sokat ajnározott 300WM Norma NP 11,7g . Ez eddig egy szokványos említésre sem érdemes dolog . Viszont a kiskanegér elment vagy 40 m-t jó vállap lövéssel (200m-re volt és nem kockáztattam a magas blattot) , vér is volt de csak az egyik oldalon -ezt eddig nem szoktam meg - ezt furcsállottam . Megleltük az áldozatot , forgatjuk nézzük , bíza ezen csak egy lik van a bemeneten . Na bakker ilyen még nem volt eddig mindent keresztül ütött  Fejvakarás . Mivel majd meg ettek a szúnyogok ezért egy gyors zsigerelés és a szokásos formaságok után avesz haza . A szétszedésnél az ellentétes hátsó combnál bőr alatt megleltük a maradvány testet -mellesleg ez az első a kb 300-ból-  a második kamráig felgombásodva ólom nélkül . A golóbis csúnya munkát bégzett a 2-3. bordát széttörte a szívet , tüdőt , artériát beleket roncsolta és a jobb hátsó combot átütve állt meg a bőr alatt . Ebben a képletben a két törött borda a bemeneti oldalon volt a gyanús . Agyaltama agyaltam , nem hagyott nyugodni , hogy miért nem ütötte át a viszonylag kis disznót és miért tört el két bordát is . A megvilágosodást a lenyúzott bőr adta meg -csak megjegyezném , hogy viszonylag nagy (2-3cm) szőre volt a megboldogúltnak- , ugyanis a bemenet nem szabályos kaliberes lyuk volt mint azt vártam volna hanem egy torz kb:10-13mm.es "lyuk" . Arra a következtetésre jutottam , hogy a lövedék a disznó előtt kalászba csapódott és elindúlt a gombásodás és az eredeti átmérő majd kétszeresével érte el a disznót , persze jelentős energia veszteséget elszenvedve és a mélyre hatolást is gátolta a már gombásodott rész , valamint ezért törhetett két bordát is és ezért kapott "gellert" , hiszen a kiskan keresztben állt . Tanulság az akár hétköznapinak is nevezhető , de mégis hajlamosak vagyunk róla éles helyzetben megfelejtkezni , vegyük figyelembe a növényzetet mielőtt útjára engedjük a gyilkos fémet , egy kissebb kaliberrel és puhább lövedékkel ezt a jószágot csak sebeztem volna  ! S.Peti

Üdv mindenkinek az OGRE Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #567 Dátum: 2014. Július 16. - 09:18:07 »

"egy kissebb kaliberrel és puhább lövedékkel ezt a jószágot csak sebeztem volna  !"

Jobb esetben meg el sem találod. 50-60 m, csörgős zab, 243-ast mind a kettő esetben elvitte. (Én mondtam előre, az elsőnél egyből ott a helyszínen, hogy nem kéne még lőni se, vagy kobakon mikor kilátccccik...)
A három süldő kettő keresztelőn vett részt, utána a komám, csak kivitte a 300-ast és akkor már nem volt gond...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
forester73
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2014. Július 18. - 22:40:06 »

A készség kiköszörülte a csorbát . Búza tarló 20:40 195m 80kg-os kiskan  csak eldült minta zsák . Jobb lapockán be a fej baloldalán ki , mert egy kissé ferdén állt . Ez egy ilyen hét , Hubertus kitett magáért . Köszönöm .

Üdv az OGRE
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #569 Dátum: 2014. December 02. - 05:07:39 »

Tanulság !

Tegnap eldőlt a búzában egy 60-70 kg-os kis kan . A tettes jómagam meg a 101-s , lőszer a már általam sokat ajnározott 300WM Norma NP 11,7g . Ez eddig egy szokványos említésre sem érdemes dolog . Viszont a kiskanegér elment vagy 40 m-t jó vállap lövéssel (200m-re volt és nem kockáztattam a magas blattot) , vér is volt de csak az egyik oldalon -ezt eddig nem szoktam meg - ezt furcsállottam . Megleltük az áldozatot , forgatjuk nézzük , bíza ezen csak egy lik van a bemeneten . Na bakker ilyen még nem volt eddig mindent keresztül ütött  Fejvakarás . Mivel majd meg ettek a szúnyogok ezért egy gyors zsigerelés és a szokásos formaságok után avesz haza . A szétszedésnél az ellentétes hátsó combnál bőr alatt megleltük a maradvány testet -mellesleg ez az első a kb 300-ból-  a második kamráig felgombásodva ólom nélkül . A golóbis csúnya munkát bégzett a 2-3. bordát széttörte a szívet , tüdőt , artériát beleket roncsolta és a jobb hátsó combot átütve állt meg a bőr alatt . Ebben a képletben a két törött borda a bemeneti oldalon volt a gyanús . Agyaltama agyaltam , nem hagyott nyugodni , hogy miért nem ütötte át a viszonylag kis disznót és miért tört el két bordát is . A megvilágosodást a lenyúzott bőr adta meg -csak megjegyezném , hogy viszonylag nagy (2-3cm) szőre volt a megboldogúltnak- , ugyanis a bemenet nem szabályos kaliberes lyuk volt mint azt vártam volna hanem egy torz kb:10-13mm.es "lyuk" . Arra a következtetésre jutottam , hogy a lövedék a disznó előtt kalászba csapódott és elindúlt a gombásodás és az eredeti átmérő majd kétszeresével érte el a disznót , persze jelentős energia veszteséget elszenvedve és a mélyre hatolást is gátolta a már gombásodott rész , valamint ezért törhetett két bordát is és ezért kapott "gellert" , hiszen a kiskan keresztben állt . Tanulság az akár hétköznapinak is nevezhető , de mégis hajlamosak vagyunk róla éles helyzetben megfelejtkezni , vegyük figyelembe a növényzetet mielőtt útjára engedjük a gyilkos fémet , egy kissebb kaliberrel és puhább lövedékkel ezt a jószágot csak sebeztem volna  ! S.Peti

Üdv mindenkinek az OGRE Emelem
Szia Forester!Bár rég írtad ezt a hsz-t,de még is hozzászólnék.Én is 300-t használok Sako 11,7 SHH-el.Nekem kettő db disznót nem ütött át!Egy 85kg-os kant szabályos lapocka lövéssel 80m-ről és egy süldőt előlről ért kissé srég lövéssel kb 40m-ről!Engem is nagyon meglepett!Mindkét esetben tiszta takarás nélküli terepen voltam.Több esetben is előfordult,hogy nem adott vért a vad átütött testtel,csak ahol eldőlt ezért úgy gondoltam váltok 14,3-as Sakora.Remélem jól gondoltam?!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: