Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150135 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #465 Dátum: 2014. Március 20. - 18:57:26 »

 Emelem
300 m felett legjobb a légelhárító üteg  Nyihi
Miért kel 300 m túl lőni? Hol marad a becserkelés izgalma? Igaz hogy én is 300WM kalibert használok előszeretettel, de az utóbbi 20 évben egyszer se lőttem 200 m fölött. Szerintem a távlövészet lőtérre való, nem a vadászatban, de, ez az én magán véleményem.  Wave  
Naplózva

Üdv Chris
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #466 Dátum: 2014. Március 20. - 19:03:15 »

eddig volt 3 puskám egy izs 18 mh 222 kaliberben azzal sikeresen ejtettem el őz tarvadat 350 méterről(eladtam) volt egy vadi új cz 550 lux 3006 kaliberben ami szintén eladtam sajnos. ezekkel vadásztam de több alkalommal kimentem vadászni és hogy hogy nem  mindíg azt a puskát vittem amivel nem sokra mentem és ezáltal elgurult a gyógyszer eladtam és eldöntöttem veszek egy nagyobb kaliberű puskát. ötvözi a fenti kettőt. igazábol ennyi de sajnos nincs tapasztalat nagyobb kaliberekről.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #467 Dátum: 2014. Március 20. - 19:18:32 »

eddig volt 3 puskám egy izs 18 mh 222 kaliberben azzal sikeresen ejtettem el őz tarvadat 350 méterről(eladtam) volt egy vadi új cz 550 lux 3006 kaliberben ami szintén eladtam sajnos. ezekkel vadásztam de több alkalommal kimentem vadászni és hogy hogy nem  mindíg azt a puskát vittem amivel nem sokra mentem és ezáltal elgurult a gyógyszer eladtam és eldöntöttem veszek egy nagyobb kaliberű puskát. ötvözi a fenti kettőt. igazábol ennyi de sajnos nincs tapasztalat nagyobb kaliberekről.

Olvasva az anamnézist, ez a probléma valóban sürgős megoldást igényel, de a beavatkozást nem a fegyver és/vagy kaliber körül kell kezdeni.
Tartom magam az előző állításomhoz, miszerint neked van szükséged bizonyos változásokra, változtatásokra. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #468 Dátum: 2014. Március 20. - 19:21:47 »

szivesen veszek minden segítséget
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #469 Dátum: 2014. Március 20. - 19:22:52 »

eddig volt 3 puskám egy izs 18 mh 222 kaliberben azzal sikeresen ejtettem el őz tarvadat 350 méterről(eladtam) volt egy vadi új cz 550 lux 3006 kaliberben ami szintén eladtam sajnos. ezekkel vadásztam de több alkalommal kimentem vadászni és hogy hogy nem  mindíg azt a puskát vittem amivel nem sokra mentem és ezáltal elgurult a gyógyszer eladtam és eldöntöttem veszek egy nagyobb kaliberű puskát. ötvözi a fenti kettőt. igazábol ennyi de sajnos nincs tapasztalat nagyobb kaliberekről.

Már ne hragudj, de megtennéd, hogy a magyar helyesírás szabályai szerint szerkeszted meg a hozzászólásodat? Gondolok itt a mondatkezdő nagybetűre és az írásjelekre. Ezen a fórumon ez a szokás! Most már a sokadik alkalom, hogy figyelmen kívül hagyod.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #470 Dátum: 2014. Március 20. - 19:24:57 »

Igyekezni fogok.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #471 Dátum: 2014. Március 20. - 19:46:22 »

eddig volt 3 puskám egy izs 18 mh 222 kaliberben azzal sikeresen ejtettem el őz tarvadat 350 méterről(eladtam) volt egy vadi új cz 550 lux 3006 kaliberben ami szintén eladtam sajnos. ezekkel vadásztam de több alkalommal kimentem vadászni és hogy hogy nem  mindíg azt a puskát vittem amivel nem sokra mentem és ezáltal elgurult a gyógyszer eladtam és eldöntöttem veszek egy nagyobb kaliberű puskát. ötvözi a fenti kettőt. igazábol ennyi de sajnos nincs tapasztalat nagyobb kaliberekről.

270 WSM, 300 WSM, 300 Weatherby, 30-378 Weatherby (a teljesség igénye nélkül). De ezekkel is meg kell lőni a vadat.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #472 Dátum: 2014. Március 20. - 19:47:27 »

eddig volt 3 puskám egy izs 18 mh 222 kaliberben azzal sikeresen ejtettem el őz tarvadat 350 méterről(eladtam) volt egy vadi új cz 550 lux 3006 kaliberben ami szintén eladtam sajnos. ezekkel vadásztam de több alkalommal kimentem vadászni és hogy hogy nem  mindíg azt a puskát vittem amivel nem sokra mentem és ezáltal elgurult a gyógyszer eladtam és eldöntöttem veszek egy nagyobb kaliberű puskát. ötvözi a fenti kettőt. igazábol ennyi de sajnos nincs tapasztalat nagyobb kaliberekről.

Ha a 30-06-os eladását megbántad, akkor miért nem veszel újra egy olyat?
200 m-ig azzal is el lehet nyúlni, afölé meg nem kell vadra lövöldözni.
 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #473 Dátum: 2014. Március 20. - 20:31:49 »

szivesen veszek minden segítséget
Üdv!
Olyan nincs, hogy "300 méter feletti lövéseket is kell tenni"! Még tarvadazáson sem.
A tarvad ugyan olyan érző lény, mint a 12 kilós bika, vagy a 650 grammos bak.
222Rem fegyverrel nagyon sok vadat ejtettem el. Ezzel 350 méterre lőni több, mint felelőtlenség.
Egy Vadász legfőbb erénye az alázat a természet teremtményeivel szemben és a legnehezebben elsajátítható tulajdonságok egyike megtanulni NEM LŐNI!
De aki erre képtelen, az soha nem lesz Vadász.
Kívánom, hogy neked sikerüljön.
És nyugodtan vegyél újból 30.06-ost, vagy 8x57-est, de a 308Win sem rossz választás.
A lényeg úgyis az, hogy KINEK a kezében van a fegyver és nem az, hogy milyen kaliber......
 Emelem
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #474 Dátum: 2014. Március 20. - 20:58:28 »

Üdv!
Olyan nincs, hogy "300 méter feletti lövéseket is kell tenni"! Még tarvadazáson sem.
A tarvad ugyan olyan érző lény, mint a 12 kilós bika, vagy a 650 grammos bak.
222Rem fegyverrel nagyon sok vadat ejtettem el. Ezzel 350 méterre lőni több, mint felelőtlenség.
Egy Vadász legfőbb erénye az alázat a természet teremtményeivel szemben és a legnehezebben elsajátítható tulajdonságok egyike megtanulni NEM LŐNI!
De aki erre képtelen, az soha nem lesz Vadász.
Kívánom, hogy neked sikerüljön.
És nyugodtan vegyél újból 30.06-ost, vagy 8x57-est, de a 308Win sem rossz választás.
A lényeg úgyis az, hogy KINEK a kezében van a fegyver és nem az, hogy milyen kaliber......
 Emelem
 
Igen Igen Igen
 Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #475 Dátum: 2014. Március 20. - 20:59:56 »

Szia Zsandár!
Írod, hogy nemrég vadászol. Szeretnék annyit kérdezni, hogy milyen szituációban volt szükséged 300 méter fölé lőni?
1./ Egyedül voltál?
2./ Kísérővel?

300 méter az nem esély vadat ejteni. Olyan, mint nézni a robogó vonatot.
Ha lesen vagy, integess neki, és örülj, hogy láttál valamit, esetleg reménykedj, hogy közelebb jön, vagy próbáld behívni.
Cserkelés esetén, pedig hajrá, szél, takarás stb, hozd magad helyzetbe!


Az első esetben, ahogy a többiek is írták, emlékezz vissza tanulmányaidból a vadászias lőtávolságra!
Az nem több 140-160 méternél. /golyós fegyver optikával/
Tanuld a távolságbecslést! Például cserkelés közben nézz ki egy tereptárgyat, saccold meg a távot, majd lépd le!
Szép lassan majd kialakul a képesség.

A második esetben a kísérőnek kerek perec meg kell mondani, hogy ez neked sok, és nem vállalod a lövést. PONT.
Amennyiben ezért hisztizik, akkor csak tegye bátran és szidjon téged mindenki előtt, hogy nem lőtt a surmó 200 fölé.
Hidd el, ez az Ő bizonyítványa. Kell tudni nemet mondani az adott szituban.
Velem történt ilyen trófeás vadnál, hogy nem lőttem felszólításra, 200 méter feletti távon, test félig takarásban stb.


200 méteren belül pedig nagyon jó a 3006,8x57, 7mm rem mag.
Ha volt suska új cz 3006-ra akkor nem értem minek ez az ámokfutás?! Szponzorálod a rendőrséget az illeték árával?
Nyugodj le, kuporgasd megint össze a pénzt, és vedd meg a CZ-t újra! Új fegyvernél kevesebb az esély, hogy belenyúlsz más "sz@rába".



Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #476 Dátum: 2014. Március 20. - 21:37:34 »

eddig volt 3 puskám egy izs 18 mh 222 kaliberben azzal sikeresen ejtettem el őz tarvadat 350 méterről(eladtam) volt egy vadi új cz 550 lux 3006 kaliberben ami szintén eladtam sajnos. ezekkel vadásztam de több alkalommal kimentem vadászni és hogy hogy nem  mindíg azt a puskát vittem amivel nem sokra mentem és ezáltal elgurult a gyógyszer eladtam és eldöntöttem veszek egy nagyobb kaliberű puskát. ötvözi a fenti kettőt. igazábol ennyi de sajnos nincs tapasztalat nagyobb kaliberekről.

Igazából én nagyon komoly problémának látom, hogy engedtek lőni 350 méterről vadra. Bármivel...
Ha pedig egyedül voltál, nagyon komoly problémának tartom, hogy rálőttél egy vadra 350 méterről. Bármivel....
A legkomolyabb probléma, hogy el is hiszed magadról, hogy ezt te tudod csinálni, és veszel egy puskát olyan kaliberben, ami ötvözi a kicsi előnyét a naggyal.
Hiszen ez csak kaliberfüggő, nem?
Ha 222-vel 350-ről megy az őz, akkor 7-es magnummal cél a szarvas lövés 350-ről?... vagy őz lövés 700-ról? Vállat von Fejvakarás
Nem akarlak bántani, mert nincs okom rá, de valamit nagyon át kellene magadban értékelned!
Legfőképpen, ha számodra  a vadászat 300 méteren felüli állatokra való lövöldözést jelent, és sajnos nincs földi hatalom, ami ezt neked megtiltsa, akkor venned kéne egy 308-as pontos puskát, jó távcsövet, és még több lőszert, és iszonyatosan sokat kellene gyakorolnod lőtéren, szakszerű irányítással.
És a kurzus végére - talán - rájönnél valamire.
Jobb esetben arra, hogy milyen jó is célba lőni soxáz méterről, és nem is olyan jó a vadászat, mert az a fránya őz ugrál, emelgeti a fejét, meg forgolódik össze-vissza.....
Rossz esetben továbbra is azt hiszed, hogy milyen jó 300 méter fölötti távról "vadászni", de legalább közelebb kerülnél ahhoz, hogy kevesebb szenvedést okoznál élőlényeknek!
Én ezt gondolom nagyon őszintén, és főleg - hidd el! -rossz indulat nélkül
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #477 Dátum: 2014. Március 20. - 22:54:51 »

eddig volt 3 puskám egy izs 18 mh 222 kaliberben azzal sikeresen ejtettem el őz tarvadat 350 méterről
És hány olyan volt amire "csak" rálőttél? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #478 Dátum: 2014. Március 21. - 06:40:45 »

Igazat kell hogy adjak azoknak akik fentartásokkal kezelik a 300 feletti lövöldözést főleg vadra. De az említett őzlövés csak egy alkalommal esett meg mivel egy korábbi vadászat alkalmával más által megsebzett vadat újra megláttuk.  Végigolvasva az érkezett válaszokat, és átgondolva az eddigi vadászpályafutásomat és persze a jövőbelit egyre kevesebb inger érezteti velem azt hogy nekem is be kéne állnom abba a sorba ami részben körülvesz. Idősebb vadászok jönnek mennek körülöttem és dicsekednek ezt nézd 450 ről ĺőttem 6,5x68 al na milyen kaliber ez........
Jobban belegondolva egy legyen az ő privilégiumuk.
Akkoriban ment a szekér amikor vettem a cz-t de most inkább utód jön nemsokára ezért kapkodok ide oda mert utána nem sok lehetőségem lesz puskát venni.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #479 Dátum: 2014. Március 21. - 07:15:11 »

Igazat kell hogy adjak azoknak akik fentartásokkal kezelik a 300 feletti lövöldözést főleg vadra. De az említett őzlövés csak egy alkalommal esett meg mivel egy korábbi vadászat alkalmával más által megsebzett vadat újra megláttuk.  Végigolvasva az érkezett válaszokat, és átgondolva az eddigi vadászpályafutásomat és persze a jövőbelit egyre kevesebb inger érezteti velem azt hogy nekem is be kéne állnom abba a sorba ami részben körülvesz. Idősebb vadászok jönnek mennek körülöttem és dicsekednek ezt nézd 450 ről ĺőttem 6,5x68 al na milyen kaliber ez........
Jobban belegondolva egy legyen az ő privilégiumuk.
Akkoriban ment a szekér amikor vettem a cz-t de most inkább utód jön nemsokára ezért kapkodok ide oda mert utána nem sok lehetőségem lesz puskát venni.
Nekem is van ismerősöm aki lőtt már 450 m-re-...a Himalájában kék kosra...Én mégsem érzek soha késztetést egy ilyen lövésre.Sohasem foglalkoztatott,hogy ki, mit, milyen messziről.Udvariasan hallgasd meg,képmutatóan emelj kalapot,aztán vadássz azért is "sportszerűen".



Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: