Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150147 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #450 Dátum: 2014. Március 18. - 20:33:16 »

Atillám javasolnám a NORMA adatait kiindulónak venni . Figyelmes olvasás

Teszt cső csere: 3006-2500 lövés után
                         300 Win.Mag.-800 lövés után  :Mosolyog

Laboratóriumi körülmények közöt , LW csőböl (nincs eső , por , trehányság  , van viszont prémium lőszer és karbantartás) . Az arányok még rosszabat mutatnak mint amit én felvázoltam . Ja és még nem vettük figyelembe a Zastavához felhasznált csövek hullámzó anyagminőségét . Wave

Üdv ÉN (nedutki) Emelem

Elolvasnám én szívesen, de hol van?
Én valahol 5-700 körül tarthatok a Tikka csövéből, legalábbis az üres dobozokból kiindulva, de még semmi jelét nem tapasztaltam, hogy pontatlan lenne a puska. De lehet, hogy több is volt. Ki a fene emlékszik mindenre?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #451 Dátum: 2014. Március 18. - 20:40:50 »

Tudom autentikus , de itt: K.L. Sokatpr........ 248. old. Azért jó volna megélni , hogy túllépd a 2000 lövést a Tikka-val.


üdv Én

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #452 Dátum: 2014. Március 18. - 20:44:36 »

Szerintem nincs az a cső mókolva. Mondjuk takarítva se. Az biztos nem ártana neki. Sose volt .300-asom, de nem túl alacsonyak az ormózatok? A Tikkámon azért radikálisabbak. (mondjuk nuove, és 9,3-as  Vigyorog )
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
forester73
Vendég
« Új üzenet #453 Dátum: 2014. Március 18. - 20:59:09 »

(mondjuk nuove, és 9,3-as  )ott a pont. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #454 Dátum: 2014. Március 18. - 21:17:15 »

Tudom autentikus , de itt: K.L. Sokatpr........ 248. old. Azért jó volna megélni , hogy túllépd a 2000 lövést a Tikka-val.


üdv Én



Óriási űrt vélek felfedezni tudásbázisomban, de én ezt nem olvastam, sőt, még csak hallani sem igen hallottam róla... Stoel Az a bajom, hogy olyan egyformák a könyvei, egy párban pl. mintha ismételné saját magát..... Vállat von
Jelenleg a Norma honlapján 6,5 x 55-ös példa van, de ott is a molibdén diszulfidos bevonatra beszélnék rá a jó népet, és 3 700-10 000 lövésszámmal példálóznak.
3700 lövés kissé kisimította az átmeneti kúp előtt a huzagokat a bevonat nélküli lövedékkel.
A 6,5 x55 sem éppen ultragyors porral van töltve, de az is igaz, hogy jóval kisebb nyomáson működik, mint a 300 Winmag.
Viszont most megvilágosodtam! Az enyémből kiment vagy másfél doboz Scenar Silver Jacket kugli. Azon is molibdén diszulfidos bevonat van. Hát kérlekszépen, úgy látszik az a százötven lövés "olajozta" át a csövemet, hogy ne kopjon Kacsint Vigyorog Vigyorog
Az is igaz, hogy 900 m/sec felett ritkán küldtem meg, és sose sikítottam ki könnyű lövedékeket, inkább nehezeket, de azok a gyorsabbak is inkább gyári túltöltött sz@rok lehettek, amit még jó régen kilőttem, de hát kellett a hüvely! Régebben a Norma rendesen túltöltött ám! És a Federal Premium Safari sem volt éppen alul töltve!
Egyébként tudja a jóég, hogy mennyit bír egy cső a 300-as Winmagnál.
Egyik barátom kb. 1200, nagyrészt Norma lőszer után lett elégedetlen a (márkás) csövével, és miután a csőturkász mester belevilágított a "belevilágítóval", megerősítette a tapasztalatot, majd közölte a szentenciát: kuka! Vagyis csőcserére javasolta.
Ez az összes objektív infóm - Gálos Csaba céges puskás, itt is olvasható helyzetjelentéseit kivéve - arról, hogy mennyi a mennyi egy csőnek.
Talán, ha 7,62 fórumtárs esetleg hozzátenne egynémely tapasztalatot………

 Emelem
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #455 Dátum: 2014. Március 19. - 08:08:20 »

Óriási űrt vélek felfedezni tudásbázisomban, de én ezt nem olvastam, sőt, még csak hallani sem igen hallottam róla... Stoel Az a bajom, hogy olyan egyformák a könyvei, egy párban pl. mintha ismételné saját magát..... Vállat von
Jelenleg a Norma honlapján 6,5 x 55-ös példa van, de ott is a molibdén diszulfidos bevonatra beszélnék rá a jó népet, és 3 700-10 000 lövésszámmal példálóznak.
3700 lövés kissé kisimította az átmeneti kúp előtt a huzagokat a bevonat nélküli lövedékkel.
A 6,5 x55 sem éppen ultragyors porral van töltve, de az is igaz, hogy jóval kisebb nyomáson működik, mint a 300 Winmag.
Viszont most megvilágosodtam! Az enyémből kiment vagy másfél doboz Scenar Silver Jacket kugli. Azon is molibdén diszulfidos bevonat van. Hát kérlekszépen, úgy látszik az a százötven lövés "olajozta" át a csövemet, hogy ne kopjon Kacsint Vigyorog Vigyorog
Az is igaz, hogy 900 m/sec felett ritkán küldtem meg, és sose sikítottam ki könnyű lövedékeket, inkább nehezeket, de azok a gyorsabbak is inkább gyári túltöltött sz@rok lehettek, amit még jó régen kilőttem, de hát kellett a hüvely! Régebben a Norma rendesen túltöltött ám! És a Federal Premium Safari sem volt éppen alul töltve!
Egyébként tudja a jóég, hogy mennyit bír egy cső a 300-as Winmagnál.
Egyik barátom kb. 1200, nagyrészt Norma lőszer után lett elégedetlen a (márkás) csövével, és miután a csőturkász mester belevilágított a "belevilágítóval", megerősítette a tapasztalatot, majd közölte a szentenciát: kuka! Vagyis csőcserére javasolta.
Ez az összes objektív infóm - Gálos Csaba céges puskás, itt is olvasható helyzetjelentéseit kivéve - arról, hogy mennyi a mennyi egy csőnek.
Talán, ha 7,62 fórumtárs esetleg hozzátenne egynémely tapasztalatot………

 Emelem


Sziasztok!
Nekem főleg 308 Win.-nel van tapasztalatom, a Seehuberemen kb.18400 lövés után lett cső cserélve mert 300m.-en 10 cm szórása volt. A cső erősen rozsdásodott, vadászni még jó lett volna, de versenyezni már nem akartam így vele.
A Remingtonom most vár csőcserére mivel csőszájfék volt rajta és egy versenyre kölcsön adtam, ahol német teljes köpenyes lőszerrel etették. A cső végi lerakódásban a trutyi + eső, olyan agresszív volt, hogy 5-10 mm-en kirohadt a huzag.
A 300-asomba a cső még fiatal, 1993-ban cseréltek benne csövet, azóta kb. 670-710 lövés ment ki belőle. Egy vadász Barátom úgy jellemezte a télen, "Hűű b+ ilyet még nem láttam és ha nem én lövöm vele el sem hiszem. Ha hiszed ha nem azt a szőrszálat találta el vele amit megcéloztam." Ami szerintem is egy kicsit túlzás, de azért vadászversenyeken is használom néha.
Egy biztos minél magasabb a sebesség 950- vagy fölötti anál kevesebb lövést bír ki a cső.
A 30-378 Wby. azt mondják akik használják és a fegyvermester is aki cseréli a csövet, hgy max. 600 lövés.
A német katonaságnál rendszeresített Accuresy Int. 338LM.-nál szintén 2000 lövés után csőcsere.
Néhány ilyen fegyver csövét láttam endoszkóppal, hát mit ne mondjak, volt olyan, hogy nem volt huzag az átmeneti kúptól kb. 15-20 mm.-től 50-70mm.-ig. Úgy nézett ki mintha pikkelyesen kitöredezett volna a fém.
Hát úgy általánosságban ennyi.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #456 Dátum: 2014. Március 19. - 08:11:12 »

Üdv!
Kama,igen van ilyen mester az országban aki megcsinálja,de csak,hogy tudd egy normál duplapuskára (én egy 20as Sauer duplát akartam megmenteni),
ez a kis műtét,alaphangon 300ezerről indul,de szerintem most már még többe kerül. Szóval azt mondom,bármennyire is kedves az embernek a puska,csak akkor éri meg,ha tényleg
komoly  értéket képviselő fegyverről van szó. Remélem tudtam segíteni.
  Emelem

Én - általam mértékadónak tartott mester szájából - úgy hallottam, hogy van(nak) ugyan Magyarországon olyan mester(ek) aki vállal(nak) ilyesmit, csak ő speciel senkit sem tud ajánlani...
Eért tettem föl a bátortalan kérdést, hogy hátha van valakinek ellenkező tapasztalata.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #457 Dátum: 2014. Március 19. - 12:01:12 »

Sziasztok!
Nekem főleg 308 Win.-nel van tapasztalatom, a Seehuberemen kb.18400 lövés után lett cső cserélve mert 300m.-en 10 cm szórása volt. A cső erősen rozsdásodott, vadászni még jó lett volna, de versenyezni már nem akartam így vele.
A Remingtonom most vár csőcserére mivel csőszájfék volt rajta és egy versenyre kölcsön adtam, ahol német teljes köpenyes lőszerrel etették. A cső végi lerakódásban a trutyi + eső, olyan agresszív volt, hogy 5-10 mm-en kirohadt a huzag.
A 300-asomba a cső még fiatal, 1993-ban cseréltek benne csövet, azóta kb. 670-710 lövés ment ki belőle. Egy vadász Barátom úgy jellemezte a télen, "Hűű b+ ilyet még nem láttam és ha nem én lövöm vele el sem hiszem. Ha hiszed ha nem azt a szőrszálat találta el vele amit megcéloztam." Ami szerintem is egy kicsit túlzás, de azért vadászversenyeken is használom néha.
Egy biztos minél magasabb a sebesség 950- vagy fölötti anál kevesebb lövést bír ki a cső.
A 30-378 Wby. azt mondják akik használják és a fegyvermester is aki cseréli a csövet, hgy max. 600 lövés.
A német katonaságnál rendszeresített Accuresy Int. 338LM.-nál szintén 2000 lövés után csőcsere.
Néhány ilyen fegyver csövét láttam endoszkóppal, hát mit ne mondjak, volt olyan, hogy nem volt huzag az átmeneti kúptól kb. 15-20 mm.-től 50-70mm.-ig. Úgy nézett ki mintha pikkelyesen kitöredezett volna a fém.
Hát úgy általánosságban ennyi.


Köszönöm/köszönjük az infót!
Én még azért egy pár száz lövésben bízom akkor....
 Emelem
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #458 Dátum: 2014. Március 19. - 20:58:32 »

forester úgy látom megtaláltad a hirdetést. azt a puskát vittem vissza amit 165 ért akarnak elpasszolni. a huzagban nekem az a gyanús hogy a cső másik részén ritkábbak már már szabályosak a huzagok de csak az cső alsó oldalán voltak sürübbek a jelenségek. am én is takarítással kezdtem.

köszi a  segítséget a feltöltésben
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #459 Dátum: 2014. Március 20. - 06:45:32 »

kitakarítva persze ki volt ami még hozzátartozik a dologhoz hogy 20 méteren nem csak egy 4x5 centis alapterületű téglalapba szórta szét a találatokat.
Amikor megvetettem a puskát megnéztem a   huzagolást a csővégen és teljesen normálisnak nézett ki véleményem szerint meg lett kenve valamivel hogy ne látszódjon (hidegbarnító). de ez csak egy ötlet.
A boltosnak amikor visszavittem csak annyit mondott, hogy "gyorsan el kell paterolni ezt innen". szerintem ha valami jó tutira akkor nem kell gyorsan elpaterolni.
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #460 Dátum: 2014. Március 20. - 17:49:16 »

segítségre lenne szükségem kaliberválasztással kapcsolatban. a korábbi zastavás affér után nehezen találok jó 300 ast. felmerült egy másik kaliber is a 308 as.
az lenne a kérdés hogy ballisztikailag mekkora különbség van a két kaliber közül. a vadászterületen ahol vadászok előfordul hogy 300 méter feletti lövéseket is kell tenni főleg tarvadazás alkalmával. hallottam még a 7 mm rem magnumról is.

előre is köszönöm
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #461 Dátum: 2014. Március 20. - 18:15:47 »

segítségre lenne szükségem kaliberválasztással kapcsolatban. a korábbi zastavás affér után nehezen találok jó 300 ast. felmerült egy másik kaliber is a 308 as.
az lenne a kérdés hogy ballisztikailag mekkora különbség van a két kaliber közül. a vadászterületen ahol vadászok előfordul hogy 300 méter feletti lövéseket is kell tenni főleg tarvadazás alkalmával. hallottam még a 7 mm rem magnumról is.

előre is köszönöm

Ne haragudj de amit leírtál ebben a pár sorban az egy "kezdő " vadász fegyver/kaliber ámokfutása . Tisztellek mint olvtársat , de ehhez nem kívánok aszisztálni .  S.Peti

Üdv Én
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #462 Dátum: 2014. Március 20. - 18:19:13 »

ezt jól látod nem régen taposom ezt az utat de tapasztalatlan vagyok ezen a téren mindenki azt dícséri és isteníti amit ő használ de nekem most egy sokoldalú jó kaliberre lenne szükségem és sajnos azt ab luxust nem engedhetem meg magamnak hogy vegyek egyet és ha nem jön be eladom és jöhet a másik
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #463 Dátum: 2014. Március 20. - 18:21:58 »

segítségre lenne szükségem kaliberválasztással kapcsolatban. a korábbi zastavás affér után nehezen találok jó 300 ast. felmerült egy másik kaliber is a 308 as.
az lenne a kérdés hogy ballisztikailag mekkora különbség van a két kaliber közül. a vadászterületen ahol vadászok előfordul hogy 300 méter feletti lövéseket is kell tenni főleg tarvadazás alkalmával. hallottam még a 7 mm rem magnumról is.

előre is köszönöm

A 308Win. kaliber nagyon jó és jó lövedékkel és még jobb lövővel nem lehetne probléma a 300 méter feletti találat sem.
De arra kimondottan jó lenne neked, hogy megtanulj vele lőni.
Először kb.180 m.-ig, majd ha minden lövésed jó helyre megy akkor lehet LŐTÉREN messzebbre is.
De a tanuláson van a hangsúly!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #464 Dátum: 2014. Március 20. - 18:52:10 »

segítségre lenne szükségem kaliberválasztással kapcsolatban. a korábbi zastavás affér után nehezen találok jó 300 ast. felmerült egy másik kaliber is a 308 as.
az lenne a kérdés hogy ballisztikailag mekkora különbség van a két kaliber közül. a vadászterületen ahol vadászok előfordul hogy 300 méter feletti lövéseket is kell tenni főleg tarvadazás alkalmával. hallottam még a 7 mm rem magnumról is.

előre is köszönöm

Üdv!
Azt írod vadászol, és azt is írod, hogy 300 m feletti lövéseket kell tenni. Ezidáig ezt mivel és hogyan követted el. Ezzel szemben olyan kérdésekre keresed itt a választ ami, finoman fogalmazva is nem a fentiekre utal. Itt nagyon sok segítőkész olvasó van ( nem én) aki látva ezen ellentmondásokat nem fog megnyílni ebben a témában. valami nagyon alapvető dolog ( ismeret, vagy tudom is én) nincs letisztulva benned. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: