Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150126 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2013. Január 13. - 07:35:30 »

Ami azt illeti, anno Erdélyben, a drótosok a nagy-kalapos gábor-cigányok voltak, és igen jól bántak a kalapáccsal, bádogos munkákat végeztek. Járták az utcákat hirdetve magukat hogy: drótooooooos, a kutyák örömére akik jól behangolt vonyítással válaszoltak Ugat. Mindegyik Gábor Áron leszármazottjának tartotta magát.
A nagykalapos gáborok még ma is "dolgoznak". Pl. borsod megyében csatornával házalnak és jól lehúzzák az öregeket vagy amíg nem figyelnek, kifosszák őket. Lő
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #46 Dátum: 2013. Január 13. - 10:06:45 »

Védett ragadozók  Nyihi
Naplózva

Üdv Chris
M695
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2013. Január 26. - 21:26:23 »

Üdv Mindenkinek!!
 pár hete vásároltam egy 300wm-ot
 mien lőszert ajánlanátok hozzá,,,?
  (javarészt disznó vadászatra, de azért szarvas is előfordul, 70-30%-ba)
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #48 Dátum: 2013. Január 27. - 08:54:16 »

Üdv Mindenkinek!!
 pár hete vásároltam egy 300wm-ot
 mien lőszert ajánlanátok hozzá,,,?
  (javarészt disznó vadászatra, de azért szarvas is előfordul, 70-30%-ba)

Disznóra? Olyat, amelyik közvetlen becsapódás előtt legalább 9 millisre hízik!
De viccet félretéve, ha olvasgatod Ogre barátunk írásait, neki a 11,7 grammos Nosler Partition tökéletesen működik közelre s távolra, pedig nem 2-3 vaddisznót, és nem csak kicsiket zsákmányol évente! Ha minden igaz Hirtenberger (most már Norma?) gyártmány, kb. ezer pénz darabja.
Amíg ezzel a kaliberrel vadásztam, régebben én is NP-t használtam, de ha igaz, amit a nickedből gondolok, hogy boldog Tikka tulajdonos lettél, akkor az igazsághoz hozzátartozik, hogy, sajnos a Tikka - hogy is írjam finoman? - nem legtökéletesebben kialakított társzerkezete miatt azoknak a lőszereknek, amelyeknek kiálló ólomhegyük van egy pár lövés, vagy lehet, hogy már az első? szépen elmaszatolja a hegyét. Lehet, hogy ez sokak szerint nincs hatással a lövésre, a találatra, de egyrészt idegesítő, másrészt hosszabb távon kisebb vadnál már lehet - szerintem.
E miatt az ok miatt váltottam az elmúlt kb 6 évben Nosler Accubondra (Norma), ami nagyon jól repült, de messze nem volt olyan hatásos, mint az NP nagyobb nagyvadra.
Két disznót lőttem 11,7-es Swift A-Frame lövedékes Normával, agyon csapta mindkettőt - egy 90 kiló körüli koca és egy süldő - de mint tudjuk két lövés az semmi..... Az ezzel a lövedékkel szerelt lőszer kiküszöböli az NP hibáját a kiálló ólomhegy elmaszatolásával, már csak azért mert nem áll ki ólom, ami elkenődjön... Mások azt mondják róla, hogy keményebb, mint az NP, én ezt a két alkalommal nem tapasztaltam.
Ha tévedtem, és nem Tikkád van, és olyan társzerkezete van ami nem bír ezzel az idegesítő jellemzővel.... akkor is ezek közül válogatnék.  Az áruk az ami riasztó, de ha nem csak úgy lövöldözni veszed, hanem disznó és szarvasvadászatra, akkor biztosan megéri a többlet pénzt, amennyit kérnek érte, főleg a lövedékek miatt.

 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2013. Január 27. - 09:22:24 »

A Nagantnak olyan a tárgya, hogy nem battattya el az ólmot! Aztatot köll vennyi, nem sz@r Ticcát!  Ördög Ördög Ördög
 Stoel
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #50 Dátum: 2013. Január 27. - 09:35:22 »

Sanyooo, hol írtam én, hogy a Nagant nem sokkal, de sokkal, de sokkalta jobb, mint a sz@r Ticca?
Én a műanyag szarjaagép tucatpuskáról beszéltem... persze azt is egy másik topikban... Vigyorog Vigyorog

A Ticca - számomra egy ismeretlen kutyafajta - biztos sokkal vacakabb mint a Nagant.
(és egyébként is 10 centivel messzebbre pisiltem, mint Teee, bibibíí!!!)  Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #51 Dátum: 2013. Január 27. - 12:06:13 »

Mingyá szíjjecsapok közöttetek!!!!!!
Ebatta kölykei!
Mars mindenki vissza a saját topikjába!!
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #52 Dátum: 2013. Január 27. - 21:30:07 »

A Nagantnak olyan a tárgya, hogy nem battattya el az ólmot! Aztatot köll vennyi, nem sz@r Ticcát!  Ördög Ördög Ördög
 Stoel
Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #53 Dátum: 2013. Január 28. - 14:31:13 »

Üdv Mindenkinek!!
 pár hete vásároltam egy 300wm-ot
 mien lőszert ajánlanátok hozzá,,,?
  (javarészt disznó vadászatra, de azért szarvas is előfordul, 70-30%-ba)


Azon kívül hogy a fegyvered melyik lőszert kedveli, azzal is számolj hogy a nagy sebesség miatt a lágyabb lövedékek szétfröccsennek, lásd GECO TM. Én a keményebb magokat kedvelem. Viszont, ezzel a kaliberrel is, pontosan kell lőni. Most BRENNEKE TOG-ot használok, igaz csak 4 vadat ejtettem el eddig ezzel a lőszerrel, de meg vagyok vele elégedve. A csövem "kedveli", a kimenet a vadtestből nem volt nagy (5-8 cm). A vadat átütötte minden alkalommal - két disznó 70 kg felett volt. Az árra? Hát enyhén húzós, de ez egyén függő.
Naplózva

Üdv Chris
M695
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2013. Január 28. - 21:52:43 »

Én kaptam hozzá egy doboz HORNADY-t 11,7-est
   ezzel lőtük be most ez van hozzá (eddíg 1 sutát lőtem vele 250-ről ott jól szerepelt )nagyob vadron még nem volt alkalmam próbálni,  szerintem amíg el nem fogy (14db) addíg nem veszek másikat.
 ismerősöm ajánlott hozá sellier&bellot 11,7-est  álítólag neki ez vált be.
Vélemény ????
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #55 Dátum: 2013. Január 29. - 08:15:43 »

ismerősöm ajánlott hozá sellier&bellot 11,7-est  álítólag neki ez vált be.
Vélemény ????
Az ismerősöd által ajánlott, kimondottan puha, standard középkaliberekhez konstruált lövedék miatt utálta meg nagyon sok vadász a "sebzőbajnok 300-as-t".
Olyan lövedéket KELL hozzá használni, ami hozzá való.  Figyelmes olvasás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #56 Dátum: 2013. Január 29. - 08:22:09 »

Én kaptam hozzá egy doboz HORNADY-t 11,7-est
   ezzel lőtük be most ez van hozzá (eddíg 1 sutát lőtem vele 250-ről ott jól szerepelt )nagyob vadron még nem volt alkalmam próbálni,  szerintem amíg el nem fogy (14db) addíg nem veszek másikat.
 ismerősöm ajánlott hozá sellier&bellot 11,7-est  álítólag neki ez vált be.
Vélemény ????

A Hornady 11,7 elég tág meghatározás! Van belőle egy pár fajta.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #57 Dátum: 2013. Január 29. - 09:26:15 »

Urak,
nem ártana helyére tenni  a 300-as Winmagot végre!
Semmi más, csak egy laposabban lövő, gyorsabb, nagyobbat rúgó és bizonyos aspektusból problémásabb 30-06-os (vagy .308-as Win)!
Ha az összes jó tulajdonságát ki akarja valaki használni, akkor mélyebben zsebbe kell nyúlni, és olyan lövedékkel szerelt lőszert venni hozzá, ami elég könnyű és karcsú, hogy a messzi  lövésekre is jó legyen, és elég erős, hogy közelről is hatásos legyen akár fedett terepen, nagytestű vadra való használat esetén is.
Ha valaki ócsóér akarja megúszni, akkor a nehéz, lassabb standard lövedékes lövedékkel kell használni, és felejtős a sokszáz méteres lövés (ami egyébként is kétséges), vagy meg lehet venni a Gáloscsaba által – szerintem is helyesen – vélelmezett, 308 Winben jól működő standard lövedékes lőszert és 120-150 méter alatt nem kell használni, mert valószínűleg csak sebezni fog, vagy a kisebb testű vadat csak ledarálja.
És javaslom mindenkinek, hogy felejtse el a „kaliberekben” való gondolkodást. E helyett sokkal közelebb jár a valósághoz, ha az alkalmazott lövedék tömeg,- szerkezet tényezőket veti össze a várható becsapódási sebességgel és várható vadtest mérettel. Mindegy, hogy 308 Winből, 30-06-ból, vagy 300 –as magnumok ból lövi, UGYANAZT a lövedéket lövi az összes, csak nem mindegy, hogy milyen hatékonysággal. Annál jobb – és drágább – egy lövedék, minél több „kaliberhez” használható.
Nem a tutit akarom megmondani, de nekem ez a gyakorlati tapasztalaton alapuló véleményem a kérdésről.
 Emelem
Naplózva
M695
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2013. Január 29. - 10:55:18 »

HORNADY SUPERFORMACE 11.7-es amit kaptam hozzá.  és a REMINGTON lőszerekről mi a véleményetek ennél a kalibernél az már keményebb maggal szerelt nem??
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #59 Dátum: 2013. Január 29. - 11:38:59 »

HORNADY SUPERFORMACE 11.7-es amit kaptam hozzá.  és a REMINGTON lőszerekről mi a véleményetek ennél a kalibernél az már keményebb maggal szerelt nem??

Az attól függ melyik. Kacsint
Lövedék típusban gondolkodjál inkább...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: