Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150130 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #300 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 11:19:14 »

A katalógusok jó kiinduló adatot adnak, és ez (általában) alkalmas az összehasonlításra. Én sem mehetek minden vita kedvéért G.F. barátomhoz, hogy mérjük meg ezt, vagy azt a lőszert....Természetesen ha szükséges, a lehetőségem megvan, és meg is teszem...
DE a katalógus adatok általában GYÁRI méréseken alapulnak, és KIINDULÁSNAK elfogadhatók!!!!!!!! 
Természetesen a gyárak is tévedhetnek, egy kissé szépíthetnek is...DE ALAPVETŐEN időnként ellenőrzik,  időnként pedig picit módosítanak a gyártáson is....Így fordulhat elő kisebb (de jelentéktelen) eltérés az egyes évek katalógusainak ballisztikai adatai között, ugyanarra a lőszerre vonatkoztatva...
Viszont azt eléggé kizárhatónak tartom, hogy az össze gyár összes katalógus adata MIND téves, és csak az a jó, amit XY, vagy NZ, vagy....bárki megmért....
Ha egy gyári lőszer nem hozza a paramétereket, vagy (bármilyen oknál fogva) "gyanússá válik" akkor úgyis marad a mérés, méretés....(mint ahogy az utóbbi pár évben az RWS gyártmányokra hallottam már több panaszt.)

Autós ujságírók mondták, hogy minden gyárnak van olyan rámpája, amin csak a saját terepjárójuk tud felmenni. Meglepne, ha egy komoly lőszergyár nem tudna jelentősen eltérő, bizonyos értelemben jobb adatokat mérni saját termékéről, mint amit az én fegyveremből produkál. Ez minden iparterületen megvan szerintem.
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #301 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 11:41:05 »

Javítom én máris, csak melliket?  Emelem


Oahhhh.........nem voltam egy értelmű... Stoel

Kedves TE Sanyi Bácsi Mosolyog

Ne vegyél minden ódiumot magadra még ha én hibáztam a célzott személlyel akkor sem Emelem A MÁSIK Sanyi az aki érintett írásom tekintetében.Azaz Regius. S.Peti
Naplózva

Amat Victoria Curam.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #302 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:00:12 »

a Sako gyártja a 300 Win Mag-ot is ugyanazzal a 220 gr-es HH lövedékkel, mint a 30-06-ost.  S.Peti

Köszönöm Zoli mester! Már meg is találtam a forgalmazót, sőt meg is rendeltem egy dobozzal a Harmónia 91 Kft.-től, akiknek van városunkban is üzlete, így még vidékre sem kell mennem érte.

Bevallom férfiasan és csak nagyon halkan, annyira gyenge ez az üzlet, hogy a fejemben sem fordult meg, hogy pont náluk találok ilyen terméket.

Még egyszer kösz!

Milyen jó, hogy van ez a fórum!  Taps
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #303 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:01:28 »

Mocskos kis piszkálódásomnak ez a – valószínűleg nem teljesen átgondolt – szó szerint értelmezett mondat adta az alapját:
„Ez übereli az összes .300-as kalibert, de még talán a .338-ast is!”
Bátorkodtam gondolni pl. 30-378Weath, 7,82 Lazzeroni Warbird, 300 RUM, vagy 338 Blaser magnum, 338 Lapua magnum, vagy 338-378 Weath stb. patronokra.
Valaki mondta már itt, hogy a pontos olvasás csodát tesz……. Figyelmes olvasás  Kacsint Röhög Röhög Piál Wave

Egyébként az elterjedt 300-asok, 338-sok és a nyolcas magnumok VALÓDI összehasonlítása is megérne egy misét, sokan kerekítenék a szemüket.
De teljesen felesleges, mindegyik majdnem tökéletes a maga nemében. Ezek mindegyike az a kaliber, amit a hétköznapi lövészek, vadászok nagytöbbsége még nagy biztonsággal még kezelni tud.
Általánosságban elmondható, hogy minél "erősebb" egy kaliber, annál több ráfordítás (lőpor, csőhossz, fegyvertömeg... stb. növekedés) és negatív kísérőjelenség (kezelhetőség, hanghatás, élettartam csökkenés..stb) kíséri.
Harmoniában a 7x57, vagy a 308 Win nehezen utólérhető!
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #304 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:12:12 »

Mocskos kis piszkálódásomnak ez a – valószínűleg nem teljesen átgondolt – szó szerint értelmezett mondat adta az alapját:
„Ez übereli az összes .300-as kalibert, de még talán a .338-ast is!”
Bátorkodtam gondolni pl. 30-378Weath, 7,82 Lazzeroni Warbird, 300 RUM, vagy 338 Blaser magnum, 338 Lapua magnum, vagy 338-378 Weath stb. patronokra.
Valaki mondta már itt, hogy a pontos olvasás csodát tesz……. Figyelmes olvasás  Kacsint Röhög Röhög Piál Wave

Egyébként az elterjedt 300-asok, 338-sok és a nyolcas magnumok VALÓDI összehasonlítása is megérne egy misét, sokan kerekítenék a szemüket.
De teljesen felesleges, mindegyik majdnem tökéletes a maga nemében. Ezek mindegyike az a kaliber, amit a hétköznapi lövészek, vadászok nagytöbbsége még nagy biztonsággal még kezelni tud.
Általánosságban elmondható, hogy minél "erősebb" egy kaliber, annál több ráfordítás (lőpor, csőhossz, fegyvertömeg... stb. növekedés) és negatív kísérőjelenség (kezelhetőség, hanghatás, élettartam csökkenés..stb) kíséri.
Harmoniában a 7x57, vagy a 308 Win nehezen utólérhető!
 Emelem

´A figyelmes olvasás csodákra képes...´
Klasszikusokat csak pontosan... Ördög


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #305 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:20:01 »

´A figyelmes olvasás csodákra képes...´
Klasszikusokat csak pontosan... Ördög


 S.Peti

Nekem így írta innen valaki privátban.... Ördög Ördög
Tehát minden szavam igaz! Kacsint
Egyébként olyan vagyok mint az asszony.....akkor is nekem van igazam! Kacsint Stoel Wave
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #306 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:35:38 »

Minden viccen túl, teljesen igaza van Huszlavika-nak, pongyola, slendrián módon fogalmaztam, mondhatnám úgy is feladtam a magas labdát, mea culpa.   Kalapal

Valahogy így kellett volna: „Ez elméletben übereli az összes, általam katalógusból ismert .300-as kalibert, de még talán a .338-ast is!”

Ígérem, a jövőben jobban figyelek!   Meghajol

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #307 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:46:14 »

Való igaz, Kedves Nagyi!
Nem tértem, nem tértünk ki Huszlavika által említett, nagy teljesítményű, nem igazán szokványos kaliberekre. Ezekről megemlékezni nem láttam értelmét, ugyanis nemigen terjedtek el szép hazánkban. Sőt, nem is igen fognak. (Bár minden lehetséges) Ettől függetlenül ami igaz az igaz, megemlíthettem volna őket, különösen azok után, hogy nem voltam rest elővenni a katalógusokat. (Ha jól emlékszem az 1989-es évvel kezdődően kezdtem gyorsan átfutni, és a 2012-13-as Frankonia katalógussal fejeztem be. Közben tettem néhány kört a neten is...
Tajo csipkelődésére pedig nem kívánok reagálni. Ha csak kellemetlenkedni, vagy sértegetni akar, ám tegye. (Bár nem tudom mi oka van rá, igaz nem is igazán érdekel.) Mindenesetre  szokatlan a kritika, főképp a minősítés egy olyasvalakitől, aki egyáltalán nem biztos, hogy gépészetet hallgatott valaha is, még közép szinten sem, nemhogy egyetemen. (azaz nagy valószínűséggel nincs olyan ismeretek birtokában, hogy mélységében kritizálni tudjon.) (Szándékosan írtam gyűjtőnevet az ismert gépész, gépgyártástecnológiai  ágazatoknak, a kovácsolástól a forgácsoláson és a finommechanika-optikán, stb..stb... keresztül a ballisztikáig.)
Sajnos, ilyen van, nem tehet mást az ember, mint felülemelkedik rajta. Csak pár hónapja regisztráltam ide a Vadászfórumra, ez az első kellemetlenkedés. Időnként másoknál is láttam hasonlót. Sajnálatos és bosszantó, mert szerintem a Fórumot nem egymás macerálására, hanem segítésére,illetve  információcserére hozták létre.

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:48:19 »

Mikor még csak álmodoztam a vadászatról és kezdőként is séróból nyomtam a különböző katalógusok ballisztikai táblázatainak adatait , ma már kevésbé foglalkozom vele és szerintem nem is olyan lényeges néhány m/s vagy Jule jobbra vagy balra . Jobban hiszek a tömeg és átmérő valamint a lövedékszerkezet ölőhatásában és a megbízhatóság fontosságában. Nagyvadra hazánkba 7x57 től felfelé minden kaliber vadásziasan alkalmazható a sajátosságok figyelembevételével.                Emelem       
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #309 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:52:50 »

Bocs Nagyi!
Tényleg magas labda volt, de nem volt fair Veled szemben!  Stoel
(Regius azért kiszúrhatta volna.....  Vigyorog pláne, hogy tettem egypár ördögöt is....)
Nem kell mindig mindent komolyan venni, néha lehet hülyéskedni is.... de ha valakit megbántottam, akkor bocsánat.. Meghajol
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:56:29 »


Bocsánat !  Jule természetesen helyesen Joule . Ha már ennyi gépész összejött itt és még kivetnének maguk közül .   Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #311 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 12:58:30 »

Egyébként olyan vagyok mint az asszony.....akkor is nekem van igazam! Kacsint Stoel Wave

Ilyen helyzetben azt szoktam mondani az Asszonynak:

- Szeretnéd, hogy tiéd legyen az utolsó szó? - Kérjél bocsánatot!


 Röhög

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #312 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 13:03:53 »

Ilyen helyzetben azt szoktam mondani az Asszonynak:

- Szeretnéd, hogy tiéd legyen az utolsó szó? - Kérjél bocsánatot!


 Röhög



Nem rossz!! Igen
Ma kipróbálom.....
 Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #313 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 13:12:00 »

Szia Stefi, szia Huszlavika!

Semmi sértőt nem írtatok, egyedül Tajo kellemetlenkedett. Nem számít!
Én is pongyolán, sőt kissé felületesen  kezeltem az ügyet, lehettem volna sokkal precízebb, akár szőrszálhasogató is,  úgy a leírtak tartalmában, mint a megfogalmazás módjában, bár azt hiszem a lényeg elég jól benne volt. A katalógusokban leírt adatok pedig mindig is kiindulást jelentettek számomra. Évtizedek óta megvannak, még a diktatúra idején is be tudtam szerezni rokonok révén. NEM SZENTÍRÁS, de kiindulás. Én nem tudom fejből, de elég ha hátranyúlok a könyvespolcra....ha éles a dolog akkor pedig úgyis mérés a vége....remélem súlyos hiba, vagy egyéb  komoly ok miatt erre egyikünknél sem kerül sor.
Jó két óra múlva indulnom kell.  Emelem

Üdv: Regius

Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #314 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 14:04:31 »

Bocs Nagyi!
Tényleg magas labda volt, de nem volt fair Veled szemben!  Stoel
(Regius azért kiszúrhatta volna.....  Vigyorog pláne, hogy tettem egypár ördögöt is....)
Nem kell mindig mindent komolyan venni, néha lehet hülyéskedni is.... de ha valakit megbántottam, akkor bocsánat.. Meghajol
 Emelem

Ne viccelj, nincs szó semmiféle megbántásról, éreztük benne végig a humort.
Sőt örülök, hogy így alakult, ugyanis megint olyan információk birtokába kerültem, ami eddig ismeretlen volt számomra.
Jelesül: Olyan kalibereket említettél, amelyekről még csak nem is hallottam. Nem azért mintha esetleg találkoznék majd velük, de jó tudni róluk.
Ne járjak úgy mint vadász barátom, aki bő tíz éve vadászik 30-06-al és mikor rákérdeztem, hogy mit is jelent ez, fogalma sem volt. (Nehogy félre értsétek, nem vizsgáztatni akartam, csak akkor még én sem tudtam. Viszont igen hamar utána néztem.)

Nekem gyakorlatilag bő 30 év kimaradt az életemből ezen kérdésekkel kapcsolatosan. Hiába volt akkoriban szinte a "bibliám"  Dr. Sárkány Pál-Vallus Pál: A vadászat kézikönyve című, örökbecsű darabja, azóta azért lefolyt pár köbméter víz a Tiszán.
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: