Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150159 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2012. November 04. - 07:38:33 »



Az én véleményem abszolút "semleges", és előítélet mentes! Az általad említett nemzet nem használja a "kalapács" kifejezésre
megfelelő kézi szerszámot, mert annak birtoklása munkavégzésre adna okot!
A lóval való helyettesítés megfelelőbb!
 Emelem

Azért fenn maradtak olyan mesterségekre utaló kifejezések, amik egyértelműen a cigány nemzetiségűekre értendők, például: "Furrós cigány, szegkovács cigány (cigányszög), teknővájó cigány" stb! Ezek a mesterek használtak kalapácsot, bár a teknővájó szerszáma inkább a fabunkó lehetett, igaz, ami igaz!
Ha OFF-olunk, tegyük részrehajlás mentesen, addig is míg Erdőjáró szét nem rúgja a segg@nket!  Ördög
 Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #31 Dátum: 2012. November 04. - 07:42:52 »

Azért fenn maradtak olyan mesterségekre utaló kifejezések, amik egyértelműen a cigány nemzetiségűekre értendők, például: "Furrós cigány, szegkovács cigány (cigányszög), teknővájó cigány" stb! Ezek a mesterek használtak kalapácsot, bár a teknővájó szerszáma inkább a fabunkó lehetett, igaz, ami igaz!
Ha OFF-olunk, tegyük részrehajlás mentesen, addig is míg Erdőjáró szét nem rúgja a segg@nket!  Ördög
 Emelem



Azokra már ki emlékszik? Ördög
Részemről OFF vége! Húztam Peca
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #32 Dátum: 2012. November 04. - 07:51:31 »



Azokra már ki emlékszik? Ördög
Részemről OFF vége! Húztam Peca


Hát ez az!!! Azokban a kevésbé liberális időkben még dolgozniuk is kellett azoknak akik csupán a lopásból nem tudtak megélni. Mai napság már sokféle egyéb "törvényes" liberális lehetőség van a túlszaporodás stabil biztosítására, nagyrészt EU-s támogatással. Fejvakarás A kalapács mint MUNKAESZKÖZ ezekben sem kap helyet. OFF vége.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2012. November 04. - 15:28:09 »

A nemzet helyett pedig a nemzetiség szó lesz a megfelelő. Emelem       

 ?????    Meglepődött
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #34 Dátum: 2012. November 04. - 16:46:12 »

Uraim, csak a brenneke TOG löszerrel kapcsolatos tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Máskülönben igazatok van, elnézést hogy a közmondásos memóriám megtréfált Vállat von
 
Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #35 Dátum: 2012. November 04. - 20:39:08 »

Azért fenn maradtak olyan mesterségekre utaló kifejezések, amik egyértelműen a cigány nemzetiségűekre értendők, például: "Furrós cigány, szegkovács cigány (cigányszög), teknővájó cigány" stb! Ezek a mesterek használtak kalapácsot, bár a teknővájó szerszáma inkább a fabunkó lehetett, igaz, ami igaz!
Ha OFF-olunk, tegyük részrehajlás mentesen, addig is míg Erdőjáró szét nem rúgja a segg@nket!  Ördög
 Emelem
Vályogvető cigány, köszörűs cigány, drótos cigány,....
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2012. November 04. - 20:42:23 »

Vályogvető cigány, köszörűs cigány, drótos cigány,....

Ezek egyike sem használt kalapácsot!  Röhög   ( a drótos meg tót volt  Vigyorog , a többi stimmel)
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #37 Dátum: 2012. November 05. - 11:11:57 »

Ami azt illeti, anno Erdélyben, a drótosok a nagy-kalapos gábor-cigányok voltak, és igen jól bántak a kalapáccsal, bádogos munkákat végeztek. Járták az utcákat hirdetve magukat hogy: drótooooooos, a kutyák örömére akik jól behangolt vonyítással válaszoltak Ugat. Mindegyik Gábor Áron leszármazottjának tartotta magát.
Naplózva

Üdv Chris
forester73
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2012. December 20. - 14:39:50 »

Amióta 300WM +11.7g NP kombinációt használom a tegnapesti süldő vitte legtovább a lövést , pedig szinte a lapocka mértani közepét érte a lövés , viszont a kimeneti rész a szegcsont felett 8 cm-rel volt . A lényeg ,hogy elisment v. 15m-t. Stoel Stoel Stoel

Üdv az OGRE
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2012. December 20. - 15:01:22 »

Ogre, közeli lövéseknél is ilyen jól muzsikál a 300WM NP kombó? Ha jól értem, gyakorlatilag nem kellett még utánkeresned mióta ezt használod  Meglepődött Igen
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2012. December 20. - 18:13:12 »

Szia S.Fox

A történet nem annyira fényes mert egy jó szórón löttem , mert nagyon kellet a husija karácsonyra (mert ilyenkor ha hetente lőnék egy mamutot is kevéslenne)  stb. A szóró 45m-re van a lestöl a disznó a közepén állt . Tehát a válaszom az , hogy közelre is nagyon jó a hatása . A 3006-is jól muzsikált vele , de a 300-as megdöbbentet ölőerő tekintetében , valójában többet kaptam mint amit vártam . Az egy kis füllentés volt  ,hogy ez ment a legmesszebbre kb:15m mert volt olyan ami kb:30m-t ment de annál kicsit hátrébb csúszott a találat . Az esetek döntő többsége (félve irom le,de ez volt idén a 20.) helyben maradt és nem szenvedett . Ez azért lepett meg mert oda kapta a lövést ahova szántam , de a kimenet már nem az átellenes oldalon hanem jóval lejjebb volt . Semmi extra nincs az esetben csak meglepődtem .

Üdv az OGRE
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2012. December 21. - 07:07:51 »

Szia!

Köszönöm a választ. Ez így elég jól hangzik  Igen

"(mert ilyenkor ha hetente lőnék egy mamutot is kevés lenne)"  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #42 Dátum: 2013. Január 11. - 21:03:16 »

Én megvagyok elégedve a 300-al. Úgy közeli mint távolabbi lövéseknél általában a vad helyben maradt, vagy rövid 10-15 m menekülési távot produkált, kivéve egy eset amikor a mázsa körüli kan, egy hátrébb csúszott lövést kb. 100 m elvitt.
Most 10.7g brenneke tog -ot használok. Kiváló a ballisztikája, nem roncsolja a vadtestet annyira mint a GECO. Csak az ára húzós.
J.vadász, íme a fotók a Parker-ről. A távcső egy 6x42 Bushmaster, 1-es bajor szálkeresztel. Kevésbé ismert, de kiváló az optikája és jó bírja a 300-ast.
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #43 Dátum: 2013. Január 12. - 07:54:39 »

Üdv Chris!
Köszönöm szépen! Emelem
Nagyon mutatós puska!
Kívánom, hogy legyen vele még sok emlékezetes vadászatod!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #44 Dátum: 2013. Január 12. - 11:44:20 »

Köszönöm Emelem Élményekben gazdag hétvégét kívánok Lő
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: