Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150132 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #210 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 10:12:45 »

hogyan reagált egyik vadásztársunk az ilyen kaliberrel való "lövéskor", amikor kíváncsiság képpen üresen lövettünk vele célba, amiről Ő úgy tudta, hogy van benne lőszer...
Gonosz Ördög
Én is megcsináltam egy sorozatosan hibázó-sebző belgával Nyihi
De valahogy be kellett igazolni a feltevést, hogy nem a puskát kell nekünk minden nap "belőnünk" nagy fejcsóválások közepette, hogy "már megint az a fránya távcső...."
Volt ám szégyenkezés és elpirulás, amikor a hangos csettenéstől összekapta magát és csukott szemmel rántotta hátra a fejét vagy 10 centit Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #211 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 10:53:07 »

Gonosz Ördög
Én is megcsináltam egy sorozatosan hibázó-sebző belgával Nyihi
De valahogy be kellett igazolni a feltevést, hogy nem a puskát kell nekünk minden nap "belőnünk" nagy fejcsóválások közepette, hogy "már megint az a fránya távcső...."
Volt ám szégyenkezés és elpirulás, amikor a hangos csettenéstől összekapta magát és csukott szemmel rántotta hátra a fejét vagy 10 centit Vigyorog


Csabus, azt nem találta eléggé meggyőzőnek, amikor mások "lukba lukat" lőttek a puskájával 100-on, ez viszont meggyőzte, ugyanis "csettenés" előtt becsukta a szemét, elfordította a fejét és rántott egyett a puskán. Azon is meglepődtünk, hogy egyáltlán a lőlapot eltalálta (bár eléggé nagy alakú volt  Nyihi).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #212 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 11:15:25 »

Csabus, azt nem találta eléggé meggyőzőnek, amikor mások "lukba lukat" lőttek a puskájával 100-on, ez viszont meggyőzte, ugyanis "csettenés" előtt becsukta a szemét, elfordította a fejét és rántott egyett a puskán. Azon is meglepődtünk, hogy egyáltlán a lőlapot eltalálta (bár eléggé nagy alakú volt  Nyihi).
Ezért is nevetséges, amikor valaki sznobizmusból, farokhosszabbítónak vesz nagyobb kaliberű fegyvert.
Aztán jön az, amire az öregek csak annyit mondtak: "Szebben akar táncolni, mint ahogyan tud"  Ördög
Aztán amikor össze-vissza sebezget vele emiatt, akkor az már nem kelt derűt..... Nem

De ezzel nem a 300-as magnumot akarom leszólni, mert jó vadászember kezében ugyan olyan jól működik az is, mint bármi más Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #213 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 11:24:43 »

Ezért is nevetséges, amikor valaki sznobizmusból, farokhosszabbítónak vesz nagyobb kaliberű fegyvert.
Aztán jön az, amire az öregek csak annyit mondtak: "Szebben akar táncolni, mint ahogyan tud"  Ördög
Aztán amikor össze-vissza sebezget vele emiatt, akkor az már nem kelt derűt..... Nem

De ezzel nem a 300-as magnumot akarom leszólni, mert jó vadászember kezében ugyan olyan jól működik az is, mint bármi más Emelem

A rossz hírük a tapasztalataim szerint azoktól (miatt) "ered" akik "farokhosszabbítónak" veszik, mert ugye sajnos eléggé sokan vannak.  Nem

Az is probléma, hogy vannak "számosan", akik a mindenféle tapasztalat nélküli "kezdőknek" mindenféle RUM meg magnum fegyvereket ajánlanak, adnak el, mert ugye "ahova oda lősz, ott fű nem terem", aztán jön a csalódás, hogyhát mégsem marad tűzben, meg nem locsolják utána a vért, meg hát félünk is tőle mert "pofoz". De ez már máshova tartozik.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #214 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 12:38:35 »

Egyszer (talán kétszer) megpróbáltam lovagolni. Elég tréfásan sikerült, de az a fejemben maradt, mert hogy belevéséték, hogy "a ló sohasem hibás". És ez úgy is van.
A puskáról is elmondható, a fegyver sohasem hibás. A 300-asokat is valakik valakiknek valamilyen célból gyártották, és ez így is van rendjén, nincs is velük semmi baj.
A baj az, ha alkalmatlan ember alkalmatlan eszközként próbálja használni. És ennek hazánkban halmozottan meg van az esélye, hisz nem igazán ide találták ki őket...
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #215 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 13:07:03 »

Egyszer (talán kétszer) megpróbáltam lovagolni. Elég tréfásan sikerült, de az a fejemben maradt, mert hogy belevéséték, hogy "a ló sohasem hibás". És ez úgy is van.
A puskáról is elmondható, a fegyver sohasem hibás. A 300-asokat is valakik valakiknek valamilyen célból gyártották, és ez így is van rendjén, nincs is velük semmi baj.
A baj az, ha alkalmatlan ember alkalmatlan eszközként próbálja használni. És ennek hazánkban halmozottan meg van az esélye, hisz nem igazán ide találták ki őket...

..Pont.  Igen
..Majdnem olyan.., mintha én fogalmaztam volna..  Stoel ..  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #216 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 13:08:10 »

A 300-asokat is valakik valakiknek valamilyen célból gyártották, és ez így is van rendjén, nincs is velük semmi baj.

Ezzel nem értek teljesen egyet. Már nem a 300-asokkal, hanem azzal, hogy az a "valamilyen cél" ami sok, teljesen értelmetlen kaliber, eszköz stb. megszületését eredményezi, egyre inkább a "mégjobb, mégtöbb, mégnagyobb" elvű marketing. Valódi innováció nélkül pusztán a fenti jelszavakkal akarnak a gyártók piacot szerezni és ennek sokszor teljesen felesleges vagy akár használhatatlan eszközök lesznek az eredményei...de a marketing szöveg mellettük nagyon meggyőző... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #217 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 13:08:40 »

..Pont.  Igen
..Majdnem olyan.., mintha én fogalmaztam volna..  Stoel ..  Emelem
Na ne arcoskoggyék kend... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #218 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 13:21:24 »

Ezzel nem értek teljesen egyet.

Vegyél példát rólam és ne légy olyan negatív!! Én mindig a jót feltételezem!  Nyihi
Például azt, hogy a 300 RUM azért készült, hogy segítsen a vadászoknak Afrikában a nagy testű antilopok elejtésében.
És azt is feltételezem, hogy aki itthon vesz és használ ilyet, az 300-ról akarja lőni az Oryxot.  Röhög
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #219 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 13:29:42 »

Vegyél példát rólam és ne légy olyan negatív!! Én mindig a jót feltételezem!  Nyihi
Például azt, hogy a 300 RUM azért készült, hogy segítsen a vadászoknak Afrikában a nagy testű antilopok elejtésében.
És azt is feltételezem, hogy aki itthon vesz és használ ilyet, az 300-ról akarja lőni az Oryxot.  Röhög

Szerintem még a rókát is meg lehet vele lőni.... Akár százról is!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #220 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 14:02:24 »


És azt is feltételezem, hogy aki itthon vesz és használ ilyet, az 300-ról akarja lőni az Oryxot.  Röhög
Aha...ez lehet az oka, hogy itt a Deseda parton még nem lőttem oryxot 300-ról...nincs elég RUM-om... Piál
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #221 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 22:53:03 »

A 300-ok akkor jok amikor pl. Kanadaba lelottel egy wapitit es mikozben vagdalod fel kihordasra, felnezel es latod, hogy egy grizzly 30-40 m-rol fogat csattogtatva zarja be a tavolsagot koztetek.  Ekkor azt kivanod (ha egyaltalan tudsz meg gondolkodni) hogy bar egy 375 -os lenne nalad nem egy 300-as, ami minimum kaliber ilyen kornyezetbe....nameg ha egyaltalan tudsz celozni vagy megtalalod ot a tavcsobe, ha nem volt letekerve.
 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #222 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 08:54:48 »

A 300-ok akkor jok amikor pl. Kanadaba lelottel egy wapitit es mikozben vagdalod fel kihordasra, felnezel es latod, hogy egy grizzly 30-40 m-rol fogat csattogtatva zarja be a tavolsagot koztetek.  Ekkor azt kivanod (ha egyaltalan tudsz meg gondolkodni) hogy bar egy 375 -os lenne nalad nem egy 300-as, ami minimum kaliber ilyen kornyezetbe....nameg ha egyaltalan tudsz celozni vagy megtalalod ot a tavcsobe, ha nem volt letekerve.
Snitt.....
A következő vágókép, hogy már darabolod a grizzlyt is és azon gondolkodsz, hogy mihez fogsz ennyi hússal kezdeni...... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #223 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 09:17:56 »

Snitt.....
A következő vágókép, hogy már darabolod a grizzlyt is és azon gondolkodsz, hogy mihez fogsz ennyi hússal kezdeni...... Ördög

Látodlátod... 1963 előtt a grizzly darabolta azt a vadászt, aminek nem volt 300-as magnumja.

Tessék Boar... van még további kérdésed a 300-as magnumok létjogosultságával kapcsolatban? Türelmetlenül
Te is nagyobb biztonságban lennél egy 300-as magnummal, mert, ha a Deseda partján netalántán összefutsz egy cirkuszból megszökött mackóval, így ezekkel a "hurkagyurka" 9,3-asokkal komoly életveszélyben vagy! Kacsint Ördög  Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #224 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 13:10:36 »


Te is nagyobb biztonságban lennél egy 300-as magnummal, mert, ha a Deseda partján netalántán összefutsz egy cirkuszból megszökött mackóval, így ezekkel a "hurkagyurka" 9,3-asokkal komoly életveszélyben vagy! Kacsint Ördög  Röhög
Tévedés. A grizzlyk annyira komolyan veszik a 9.3-ast, hogy amióta ezeket használom, egyet sem láttak a környéken...
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: